Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

mouse
29. nov 2008

Ahojte,
Janka, mozeme ist spolu do mesta, v tyzdni kedykolvek, len si musime poslat sms alebo zavolat si, nemam akosi cas sediet pri PC. Mame sa fajn, Robko je zlatucky, stale viac sa hybe, cvici, skusa sa plazit. Taky maly cervicek.
Lilly, neprekladaj malu na druhy prsnik pri kojeni. Totiz na zaciatku je mliecko take riedke, viac od smadu a nenasyti sa z neho. Potom ide hustejsie a nakoniec, ked mas pocit, ze prsnik je uz prazdny, ide z neho taka husta smotanka. To je to najvyzivnejsie pre dieta. Trosku sa natrapi, kym si to vytiahne, ale dlhsie vydrzi syta a hlavne v noci bude pekne spinkat. Robko bojuje aj hodinu vecer na ciciku kym sa poriadne napapa, aj sa pri tom trosku pojeduje, spoti, ale potom prespi celu noc iba s jednym krmenim okolo druhej, niekedy ani to nie a zobudi sa az rano okolo siestej.

mouse
29. nov 2008

Lilly, pytala som sa na satku, lebo uz planujem kupit dalsiu, elasticka je fajn len pokial v nej spinka (co je nastastie vacsinou), ale ked sa mrvi, uz sa v nej akosi prepadava.
Boli sme v poradni tento tyzden v utorok, Robko vazil 5430g.

mouse
29. nov 2008

Mne sa Robko tiez zdal prislis malicky do satky, ale potom, ako sme spolu telefonovali si ma askosi navnadila a hned som ho skusila dat do satky a velmi sa mu tam pacilo 😵 .
Romi, gratulujem k siestim mesiacom, strasne to leti... Natalka uz nie je to male babatko, co si pamatam zo stretavky.
Zuzka, neboj, zubky rychlo vylezu a Filipko zas bude dobre spavat.

zuzanat
29. nov 2008

Lilly ja uz som fotky pozerala, mala je krasnucka, na tej jednej foto sa mi uplne podoba na tatina 🙂
Filipko ma isto uz 9kg, takze viem presne co je to nosit dobry naklad. dnes som mala dost ked sme isli z obchodu.
Ked bol malicky, tak tiez dlho papal, zo zaciatku aj hodinu. ja som prsniky nikdy nestriedala, prave preto co pisala Miska, ze najskor pije predne mlieko a keby som dala druhy prsnik, tak k hustemu by sa ani nedostal.
teraz vecer ked papa, tak je tiez asi hodinu prilepeny, lebo pri tom zaspi a ja ho necham, az kym sam nevypluje bradavka, az potom ho ulozim.

Katka mne to zmizlo same od seba, ani neviem ako, ale chodila som na vselijake vysetrenia, no aj tak na nic neprisli.

My sme dnes spolu pekne upratali, ked som vysavala, Filip sedel v postielke a hladel na mna 🙂 teraz robi "poriadok" s CD 😀

Co by ste mi poradili namiesto klokanky? lebo uz v nej asi dlho nebude, ale manducu si nemozem dovolit 😔

anamor
autor
29. nov 2008

ahojte kocky
lily fotecky som prave pozrela a mala je prekrasna 😵 verim ti to presilenie,aj ja som ho mala, bolo to naozaj narocne hlavne to dlhe kojenie, aj ked deti nevazia vela, treba vydrzat... teraz vazia vela, ale trva to menej to fixne drzanie hlavne, nasa mala sa prehra aj sama, tak ju stale nevlacim, nastastie. A kojenie - tiez som takmer vzdy - na par vynimiek kojila z jedneho prsnika, ale o takej noci ako miška mozeme len snivat 😅 mala sa vzdy budila minimalne 2-3x, co pri dnesnej frekvencii pokladam za stare dobre casy 😝
dnes uz mala nebola prikrmom az taka nadsena ako vcera, uvidime ako sa to bude vyvijat, ale nieco spapala, co je podstatne.
mam strasne plne prsia dnes, skusim odsat a mozno spravit kasu - s mojim mlieckom nemliecnu, ze ci to nebude lepsia noc... tak uvidime, ale mozno az koncom tyzdna otestujem, neviem ci sa mi podari nieco odsat.

zuzi tu zabijacku, no pocko nic moc, ale budete zaobeny. namiesto klokanky sa velmi asi neda nic poradit, pre vacsie babo akurat satka a manduca, jedine ze by si nejaku pouzitu kupila, ale aj tam bude asi cena vysoka... 😔 bohuzial.

mouse
30. nov 2008

Ahojte,
Zuzka, o nieco lacnejsie od manducy od patapum http://www.noseniedeti.sk/obchod/patapum. Vacsie deti nosia aj v ringslingu http://www.noseniedeti.sk/obchod/ringsling , je ale iba na jedno plece, co nie je dobre na chrbticu. Pozri si satky, Ty si tenucka, tak by Ti stacila aj kratsia, tie su lacnejsie. Alebo tieto sanami http://www.noseniedeti.sk/obchod/babysatky/sanami. Super vyber satiek je na www.nosime.sk.
Romi, tuto noc som aj ja vstavala 2x k Robkovi. Isli sme neskor von, az o pol stvrtej. Okamzite zaspal v kociku a zobudil sa az o pol jedenastej v noci. Tak to mal trosku pomylene. Kasa z Tvojho mliecka bude urcite Natalke chutit 😵 .

anamor
autor
30. nov 2008

caute flakacky - nestihacky, maminky a buduce maminky 😉
my sme dnes mali teda tu kasu o siestej, z mojho mliecka, lebo sa mi celkom podarilo odsat, tajne dufam v lepsiu noc, aj ked neverim.... ale za pokus to stoji, aj ked dnes spapala este max 40g co teda bohvieco nie je, takze to zasytit nemohlo, kasa bola chutna, dojedla som ju 😝
posledne dni sa mi zda Natalka uz taka tazka, som zvedava kolko vazi, tento tyzden mame poradnu.
pekny tyzden vsetkym 😉 miska zavidim vstavanie 2x v noci, ale prajem ti to 😉 fiha krasne dlhe spanky ma. Ten zimny vzduch asi zabera, Natalka teraz doobeda spi od 10,30 do 13,00 niekedy hodi aj tri hodinky, takze prespi obed, lebo zvycajne jedla okolo dvanastej, teraz to ma posunute... ale nevadi, ked sa jej vonku v kociku v chlade dobre spi nebudem jej branit 😉

katarinkad
1. dec 2008

Ahojte babulky 🙂
romi, zuzi, krasne fotecky!!!!!!!!!!!!!!! romi, vy ste slavili 1/2 rocik? To je zlate. 🙂 Blahozelame Natalke dodatocne. 🤐
zuzi, Filipko sa mi zda straaaaaaasne dlhy na fotkach. Kolko meria? A ty vyzeras na tej fotke co ho drzis na rukach zase straaaaaaaaaaaaaaasne vychudnuta. 😵

mouse, aj my vam zavidime take super spanie v noci, to sa nam stat nemoze. 😖 😖 😖 Ale nestazujem sa, lebo je to celkom v poho, aj ked papame v noci 3x. Viem ze by to mohlo byt aj ovela horsie.

Klokanku skusame uz aj my. 😵 Maly nechapal co to je, kukal jak puk 😀 😀 😀

lilly
1. dec 2008

ahojte,
no nase noci sa upravili, odkedy sme si dali Lilusku k sebe do postele, to pekne spime, aj ona aj my. Kojim tak okolo 23:00, 3:00, 5:30. Niekedy jej staci aj jedno kojenie z jedneho prsa, ked taha poriadne tak 15-20 minut, inokedy si vyzaduje viac krat za sebou a vtedy jej ponuknem aj druhe prso. Nam aj v porodnici, aj moja detska dr. vravela, ze mozem kojit z oboch prsnikov. Keby som jej davala niekolkokrat za sebou len jeden prsnik, tak druhy musim stale odsat, lebo mam obe strasne plne po takych 3 hodinach. A malej to myslim nevadi, ze papa z oboch, vidno na nej, ze pribera, tak faldicky sa jej robia na ruckach aj druha brada pekne rastie 😀 A po takom kojeni aj pekne potom spi, dost dlho, tak podla mna je to tak ok. Ked sa jej cka, davam jej cajik, po nom ju to prejde. Vcera som ju aj prvykrat obliekla do teplackov, inak ju mam v perinke este, no zlata bola taka oblecena 🙂
Od zajtra, ked bude mat 2 tyzdne ju mame privykat na zimu, takze ju poobliekame a otvorime na nu okno. V jednom mesiaci ideme na prvu poradnu, tak musi vediet uz byt na vzduchu vonku 🙂

anamor
autor
1. dec 2008

caute moje,
dnes mam akysi blby dne, kalendar chcem dokoncit a nedari sa mi ☹ tak som vas prisla pozriet. Katka presne na tu foto som zuzke vravela cez skype, ze je vychudnuta a ona, ze to skresluje fotak 😀 😎 skromna baba 😉
dakujeme za pochvalu fotiek, no spravili sme si taku mini oslavu a krstni /moj brat/ jej nomalne aj darcek priniesli, som bola v soku 😉 ale vlastne to nebola ani oslava, akurat sme si v tvare polovicnej torty spravil nedelnu masrktu....

katarinkad
1. dec 2008

lilly, sa tesim ze si nam napisala ako sa mate. 🙂
Ako vidim, tak v noci sa vam uz spinka lepsie. My sme tiez takto spali s Borkom na velkej posteli, bolo to pre nas najjednoduchsie zo zaciatku. Teraz ho uz davam do postielky, len nadranom ho beriem ku nam.
A ako sa ma malicka cez den? Spinka? 🙂
A ako sa mas ty? Uz si sa zotavila z porodu?

romi, ja som myslela ze kalendar uz mas. 😉 Ked sa ti dnes nedari, tak to nechaj na zajtra.

Moje dieta si fajne poslapo 2,5 hodky, no uz reveeeeeeeeee. Napapame sa a pojdeme asi trochen vonku.

lilly
1. dec 2008

no mam sa celkom dobre, akurat, ze vcera sa mi rozpadol jeden steh, stipalo a bolelo to poriadne, som si tam kukla, tak to vyzera dost hrozne cele to sitie, ten mo doki si teda mohol dat aj viac zalezat na tom 😖 ☹ ukazala som to vecer mame /zenska sestra/, tak ani jej sa to nepacilo, tak si to oplachujem v harmanceku, este v porodnici mi jeden zlaty mlady doktor radil na sitie si kupit chlorofilovy sprej, ze od toho sa to pekne hoji, tak dnes muzik obehal 3 lekarne u nas, kym ho konecne nasiel. Takze este aj to mi tam strieka, no dufam, ze to pomoze a nebudem mat potom neskor s tym nejaky problem.. nechyba mi teda ist niekam na plastiku s tym, znova to rezat a sit.. aaau ☹ teraz zase teda sedim len tak na pol riti a ko v porodnici.. 😒
Lilluska sa napapala okolo pol dvanasteja este si spinka a to tahala len z jedneho prsa len raz asi 20 minut.
No prave sa budi... 😀 😀 alebo ani nie... zase to bol len plac zo sna.. to je take zvlasltne, ze si spinka a zrazu zo sna zacne plackat..

katarinkad
1. dec 2008

lilly, ja ked som sa kukla tam dole po porode, tak som bola tiez zhrozena 😀 😀 😀 , mala som to tam riadne posite. Ja som sa len stale sprchovala vo vlaznej vode a vetrala tu ranu a po 2 tyzdnoch to uz bolo v pohode. 😵 Akurat tie stehy co mam tesne okolo ritneho otvoru, tak tie citim stale. ☹ O ostatnych uz ani neviem ze boli.
Tak ti prajem skore zahojenie, snad ten sprej pomoze.
😵
My sme sa boli poprechadzat po zahrade v klokanke. Borkovi sa to veeelmi pacilo. 😵
No ked sme prisli dnu, tak vkuse reval jak blazonko, som uz mala riadne nervy, lebo som sa pustila do zemlovky a nemohla som ju pri nom dokoncit 😠 😠 😠 , no nastastie uz je v rure. A on lezi v lehatku a papa z flasky, takze uz je klud. 🙂

jankazaba
1. dec 2008

ahooojte,

teda ja som sa dole radsej ani nepozerala.... tiez som mala take bolesti, ledva sediet, ale po dvoch troch tyzdnoch to preslo...

musim utekat, terezka je hladna a place jak o zivot...

anamor
autor
1. dec 2008

caute kocky,lilly som rada, ze si ok, ja moje sitie spominat nejdem, stale to nie je ono... ale mam pocit, ze je ovela lepsie, aj ked polroka to nebolo bohvieco 😒
boli sme na prechadzke a Natalka este spi vonku v kociku, potom sa trosku zahrame, dame kasu, znova hranie a kupanie a vecerne kojenie a uvidime aka noc.

vsetky spite s detickami?

ja si davam Natalku k sebe cca medzi 2-4tou rano a potom spime spolu dlhsie, v postielke by uz o 5-6buntosila, nechcem vsak aby sa to stalo pravidlo, som s nou rada, ale potom ako ju to odnaucim... mne sa nepaci ani to ze zaspava na prsku vecer 😒 mne to nevadi, ale ako sa zbavime takychto zvklosti?
inak ja som si ju k sebe zacala davat asi az pred mesiacom, ked zacinali tie zuby, co som este netusila 😖 dovtedy spavala pekne, aj kakala.... vo stv ideme k doktorke a uvidime....

jankazaba
1. dec 2008

ahojte,

terezka zaspava sama v postielke - ja jej citam rozpravky, alebo spievam spolu z CD 🙂 , v noci, cca okolo strvtej, ked kojim tak si ju dam k sebe, ona zaspi na ciciku a potom ju prelozim do postielky, ale okolo siestej je hore, to ju zoberem nakojit a uz spi s nami az do takej osmej, pol deviatej...

lilly - som rada ze si ok a aj ze mala je ok, je zlata...

katarinkad
2. dec 2008

Dobre ranko 😉

jani, aka je Terezka zlatucka, taka milucka je na foto 🙂 a ake ma dlhe vlasky. Po kom ma take svetle? 😵

Ja beriem Boriska ku nam na postel tak okolo piatej - vtedy papame, skoro vzdy precura plienku, takze musim prebalovat, a potom sa usmieva na mna o 106 a tvari sa vyspato. 😀 😀 😀 No ja sa robim, akoze nic, ze spime 😀 😀 😀 tak potom este zaspi a pospime do takej siedmej - osmej.

anamor
autor
2. dec 2008

ahojte,
janka mala je krasna a ako uz vyrastla, hotova slecna. Katarinka Borko prekrasne vegeti v lehatku 😎 taky pohodacik...
ja varim akurat brokolicu so zemiakom, vcera mala zlupla asi 70ml kase 🙂 celkom jej chutila /bodaj by nie ved je sladka/ ale noc klasikus... papala 5x - aj ked uz sme mali aj vacsie rekordy....neviem ci to uz neje len zo zvyku /aj ked taha ako o zivot.../ no co uvidime.
my sme inak spali do osmej spolu, to je taky bezny cas, som rada, ze pominuli doby, ked vstaval o 5,30 😝 takze clovek si nenavybera, raz je lepsie to raz ine. A ozaj vcera vecer sme mali prvu hustejsiu kaku a dnes rano ale taaaaaaaky kopec, asi brokolicka potlacila 🙂

anamor
autor
2. dec 2008

a este som zabvudla pisali sme Jeziskovi dnes 🙂

jankazaba
2. dec 2008

ahojte,

katka - vlasy ma asi po mne, aj ja som mala take svetle, ked som bola mala...

anamor - veru, terezka rastie ako z vody, strasne to rychlo uteka ☹

ale aj vase deticky rastu... ved natalka ma uz pol roka... , aj z nej je uz slecna 😵

maly borko uz ma dva msiace... - pride mi to ze to bolo len teraz co bola katka v nemocnici... a uz jakeho ma chlapa 😵...

anamor pisali ste?, my este tento rok nebudeme pisat... uvidime..., ale tesim sa na mikulasa, pojdeme na namestie, tam bude mikulas zapalovat stromcek, som zvedava co bude mala robit 🙂, dnes sme boli uz podvecer v meste a vsetky svetla uz boli zapnute, cele namestie vysvietene, no nevedela sa vynadivat... 🙂

jankazaba
3. dec 2008

halooo, mamicky, kde ste?

my sme boli vonku, teraz akurat mala spapala polievocku, a idem ju uspat... a asi zaspim s nou, take o nicom pocasie ☹ ...

anamor
autor
3. dec 2008

no ja mam den blbec, bo najhorsej noci, asi bolelo Natalku brusko z kase, aspon myslim, asi to bolo skoro na nu... ale ked tie noci to uz nie je normalne, no ta dnesna po kasi, ze dovi-dopo. ale od rana som sa uz spamatala, po takej silnej kafco, ze hadam ani vecer nezaspim /spala by som ako brok..../
poobede ideme pozriet kamosku, babo a aj novy domcek, tak sa tesim.
kalendarik mi nejde poslat do tlaciarne cez net, tak musim nieco ine vymysliet.... tak vymyslam./dolezite je ze je hotovy, takze hadam ho niekde za rozumnu cenu aj vytlacia/
inak som vam nespominala, ale este aj na kociku mi odletela jedna tycka.... uz to je opravene, ale teraz mi tam vyskakuje jeden maly detajlik a nasi chlapi si lamu hlavy ako to poriesit ☹
juj a konecne som bola po 5mes u kadernicky, tak vyzeram ako clovek 😎

ale hlavne ze sme zdravi....

jankazaba
3. dec 2008

anamor - nie je co zavidiet ☹

ja mam teraz zlaticka vonku, tak upratujem trochu, perem a chcela by som aj pozehlit, lebo velke kopy su tu...ale to asi az ked mala bude buvat..., ak nezabuvam aj ja... 😉

lilly
3. dec 2008

ahojte, romi, no nezavidim.. 😒 ale aj my sme mali dost o nicom noc.. lilluska stale ked vstala na kojenie, tak som ju prebalila, nakojila a ona potom nie a nie zaspat, len velke okale na mna hadzala, potom mrncala, dala som jej dudel, chvilu bolo dobre, dudel vypadol, tak zle nedobre a tak stale dokola, potom stale na chvilu zaspala, no o nedlho sa zase zobudila na hlad, tak zase to iste dokola a takto sa to opakovalo trikrat az do rana do deviatej 😖 a jaro to len prechrnel 🙄
no dnes cez den celkom dobre spi, dokonca bola dnes kludnejsia aj pri privykani na chlad, ked som na nu otvorila okno, vcera to prevrieskala 😀
dnes som si bola kupit rifle u cinana, bo ziadne zatial nezapnem cez brucho, tak v tych novych mi sice este pretrca ovisnuta koža, ale este sa to brucho urcite stiahne. No uz teraz si v nich pripadam chuda v porovnani s tym vorvanovskym tehu stavom 😀 Som si povedala pred zrkadlom, ze na to, ze som 2 tyzdne po porode, tak som celkom sexi fufka 😀 😀 😀
dieta sa mi pomaly prebudi, uz sa natahuje 🙂

katarinkad
3. dec 2008

Ahojte babulky 🙂

anamor, no nezavidim ti take noci 😒 , to je o nervy. Dufam, ze Natalka sa umudri a zacne pekne spinkat. 😵
Inak, ja mam dnes tiez taky na prd den ☹ . Som maximalne unavena, podrazdena, nasrata.... 😠 😠 😠

lilly, nas Borko sa tiez stale so mnou hraje taku hru, ze on vypluva dudel a ja mu ho podavam naspat. 😵 Aj v noci sa takto hrame. 😀 😀 😀 My sme totiz bez dudla strateniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.

Dnes sme boli na kontrole s nozkami. Klbiky mame OK, a to aj bez toho aby sme balili nasiroko a davali postolky. 😉

jani, aj mne treba zehlit, no neskutocne sa mi sce. 😠

mouse
3. dec 2008

Ahojte,
Lilly, neskusila si jej v noci miesto dudla ponuknut este raz prsnik? Robko je sice v noci v pohode, ale obcas cez den sa stalo, ze sa zobudil asi po 15 min, prilozila som ho znovu k prsniku, zo par krat si sosol a zaspal. Dudel som zatial ani nevytiahla z krabicky, aj ked ho asi nastartujem 😀 , akosi si Robko zacal ozuzlavat pasticky, hlavne vecer po kupkani pri masazi. Vyskiera sa a ozuzlava tie male rucky. Robko stale spi s nami v posteli, v postiielke sa cez den jasi pod kolotocom. Je mi to pohodlnejsie, super sa vyspime. A co sa tyka odnaucania, vraj sa deti toho spania s rodicmi nabazia a sami sa okolo jedneho roka vypytaju do vlastnej izbicky, tak uvidime... Romi, vecer tiez zaspava na prsniku, ani to neriesim. Ked bol mensi, fungovali na neho rozpravky a jedna uspavanka, teraz sa na tom vyskiera a jedine, co ho vecer uspi, je papanie. Ale v podstate skor mi to pride tak, ze sa pri papani vzdy unavi tak, ze zaspi, nie ze potrebuje na zaspatie prsnik 😀

zuzanat
4. dec 2008

ahojte, ja vas pribezne citam, ale nestiham akosi pisat 😅
lilly, filip bol tiez taky ked bol maly, ked mu vypadol dudel, uz aj bol hore, takze sme stale behali a strkali dudel do ust.
romi tie noci mame podobne, takze som totalne nevyspata. ked ho ulozim spat, za hodinu aj tri krat place, spi, ale place, neviem co to s nim je, strasne je nekludny. za to cez den je to maly psychos 😀 vymysla o sto sest, vcera sa prvy krat sam postavil v postielke 😕 a vecer uz chodil po postielke ako frajer, som nechapala! akysi je sikovny 😅
Katka som ho merala a meria 74cm.

my sme teraz u nasich, doobeda sijem take vrecuska pre firmu a pobede som bola od 16-20h upratovat dom, co firma doraba a dnes idem tiez, tak aspon par koruniek bude 🙂

zuzanat
4. dec 2008

este som chcela, ze moje hyperaktivne dieta mi tak strhlo nausnicu, ze mi natrhol dierku, som myslela, ze skapem 😔

zuzanat
4. dec 2008

zase som tu 😀
Romi prosim ta, ked budu v BA v CA tie vypredaje, daj mi prosim vediet, lebo tam chcem ist. Dakujem 😉

lilly
4. dec 2008

ahojte
moje dve lasky zaspali prave na mojej posteli... 😅 😀 som ich pre istotu aj odfotila 😀
miska, v noci, alebo aj cez den nechcem malej ponukat stale prsnik, ked len trosku zamrnci, lebo to by som ju mala potom na prsniku stale. Ked je napapana, ma vycucnute oba prsniky, tak je podla mna zbytocne jej davat zas jest, radsej jej dam ten dudel, pripadne sa s nou poprechadzam po byte, ze by zaspala. Aj tak mam pocit, ze vela papa. Na cielku ma nejake vyrazticky, ci co to je, take male bodocky, ma to uz asi aj tyzden, neviem co to moze byt. 😕 Neviete?
To odnaucanie od spania v spolocnej posteli je dost individualne, napr. moja neter tiez spala s rodicmi od malicka, teraz ma rok aj daco a sice zaspi vo svojej izbe vo svojej posteli, no aj tak v noci prilezie k rodicom...
Lilly si tiez po kupani, hlavne ked je na brusku strasne vie cucat celu pasticku, az to tak mlaska, vtedy je strasne hladna. A tak pekne drzi hlavicku, az nechapem, take silne dietatko to je, najradsej by mi zdrhla z toho prebalovaku 😀 😵
zuzi, Filipko je teda uz poriadne velky 😕 a uz by aj stal.. no sikovny je 🙂