Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

katarinkad
4. dec 2008

Ahojte babulky 😉

zuzi, pripajam sa do klubu psychosov 😀 😀 😀 . Tiez mam doma jedneho uz par dni.
Neviem co mu je, ale riadne vystraja cele dni, len reveeeeeeeeee 😠 . No aspon noci su fajn. Od rana sa ho snazim nejako utisit a upokojit, uz som vyskusala nosenie na rukach, hojdacku, fit loptu, lehatko, klokanku, kocikovanie po balkone, no zatial bez vysledku. 😢 😢 😢
Inak zuzi ty si riadna sikulka, kedy to vsetko stihas? sit aj upratovat a este aj Filipko je taky zly.

Lilly, ja som tiez toho nazoru, ze netreba davat babetku stale prsko, lebo si z neho potom urobi dudel a to sa vraj len tazko potom oduca od toho. 😵 Ale to viem len z pocutia, kedze my nekojime. 😀
My sme mali tiez na zaciatku take vyrazticky cervene po tvari a nam veeelmi pomohlo len umyt tvaricku tamponom a natriet mlieckom NIVEA alebo tym kremom SOS. Nam sa veeelmi osvedcili tieto dva vyrobky. 😵
http://www.nivea.sk/products/show/146
http://www.nivea.sk/products/show/145

zuzanat
4. dec 2008

Katka nas je psychos v tom lepsom zmysle, stale sa rehni a blazni.akurat tie noci nic moc, ale cez den je v pohode, nastastie.iba obcas mame zly den. ked sijem tak je v postielke a hra sa a ked som vcera umyvala, tak s nim bola mama a potom muz a na papanie mi ho priniesli, lebo to robim kusok od nasho panelaku.
Filipko vecer tiez zaspava na prsniku a mne to aj celkom vyhovuje, takze to zatila neriseim, akurat nechapem preco place zo sna.
lilly my sme vyrazky nemali, len ten divny ekzem, vraj kojenecky 😅

katarinkad
4. dec 2008

jaj, zuzi, tak ja som to nejako nepochopila s tym psychosom 😀 😀 😀 No co uz - uz som uplne dementna. Takze ty mas dobruckeho psychosika a ja zleho. 😀

anamor
autor
4. dec 2008

ahojte kocky,
prave sa smejem na dobrom a zlom psychousovi, rychlo som vas preletela, mam nejaku robotu, tak sa snazim zostrucnit.
zuzi c und a dam vediet, akurat tam detskeho tovaru moc nemaju /co ta asi nepotesim/ minule som tam bola a uplne malo oproti rakusku, dost bieda vyber, sama som zvedava, ci budu vypredavat, dam ti v kazdom pripade vediet,mozno aj aka je situacia, ale to najskor januar rataj.
zaspavanie na didky, bohuzial aj u nas, ale to nie je dobre, uvidime ci sa polepsi.
davanie prsnika stale v noci je zlozvyk podla mna, suhlasim s lilly a katkou, ze ak nie je nutne neucit, lahsie oducis od dudla, ako od cmulania ruky pripadne ukludnovania na prsku. Dnes mala spala lepsie ako vcera, budi sa sice, ale dalo sa, spala vo svojej postielke - proste predvcerom to bolo fakt uz brutal, vystupnovane... na samovrazdu 😝
katka ja vyrobky nivea baby tiez mozem, natalke vyhovuju, sensitiv kupim nabuduce, teraz mame klasikus tie modre, ale spokojna som.

katarinka neboj s borkom bude lepsie, su take obdobia, ktore pominu. Ja az na noci v poho 😉 momentalne. Juj a kupeny prikrm /teda co sme dostali z hami/ spenat a zemiak mala sa len tak zalizovala 🙂 boli sme v poradni a zastavili sa v materskom centre na Mikulasa, tak som nestihla varit.

po poradni cerstve miery : 69cm a 7750g 🙂 ina slecna 😵 😵 😵 😵

anamor
autor
4. dec 2008

na chvilu som pridala do albumu kalendar /zmazem ho potom/ tak mrk ak chcete 😉
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

katarinkad
4. dec 2008

romi, kalendarik som pozrela uz skor, ale nestihala som napisat. No paradne to vyzera, si sikulka teda. 😵 A bolo to tazke? Ta fotka kde je Natalka v melone nema chybu. 😀 A kde to davas tlacit?

Natalka je uz tiez riadne velka kocka, modelkovske miery ma 😀 😀 😀

My asi skocime zajtra do poradne, tak potom vam hodim nase miery 😀

mouse
4. dec 2008

Kocky ja neviem... Ked si Robko pytal kym bol malicky, vzdy som mu dala prsnik, este v porodnici nam tak vraveli, ze treba dat, lebo nevieme, ci ma uz naozaj dost, okrem toho moze byt aj smadne.. Aj ja sa napijem medzi jedlami. Do troch mesiacov dieta este nevie trucovat, ani si nepyta nic, co nepotrebuje.
No a minulu noc mi prespal 8 hodin v kuse, o pol piatej sa napapal a spal zas do pol deviatej. Takze dudel si z prsnika v noci nerobi, napriek tomu, ze ho ma kedykolvek k dispozicii 😀 . No a ja sa vyborne vyspim, manzel v noci ani nevie, ze ma syna...
Co sa tyka toho spinkania v postielke, kamoska ma zas stvorrocneho syna, ktory ako babatko spaval len v postielke a teraz jej lezie do postele a inde nezaspi, len s nou v posteli. Takze je to individualne. Bratove deti vsetky ako babatka spavali v posteli s rodicmi, teraz vsetci traja spavaju u seba v izbicke, akurat cez vikend obcas zvykli naliezt do postelie, ale rano a pojasit sa.. Romi, Zuzka, teda riadne vyrastli vase deturence... Romi paradny kalendar.

mouse
4. dec 2008

Lilly, to moze mat reakciu na nieco, co si zjedla.. Ak sa to za den, dva strati, tak je to ono. Skus mu to umyt borovou vodickou. Robkovi to vzdy pomohlo.
Zuzka, teda si sikulka, ked si stihas este privirobit popri Filipkovi.

anamor
autor
5. dec 2008

ahojte. som rada, ze kalendar sa paci. dala som tlacit do 24print.cz /dobre ceny a vraj aj kvalita, uvidim.../ dodavaju aj na sr, za poplatok postovneho iba 60sk, co je super.

mouse ved ty vies, poznas svojho maleho najlepsie, kamoska co jej kojeny maly prespal celu noc mala dokonca problem ze malo priberal 😝 ale to hadam nebude vas pripad, nasa natalka spala po kupani 6 hod a potom kazde tri hodiny - vzdy dostala papat /teraz je to ovela castejsie a preto si myslim, ze hladna nie je, len to je uz zlozvyk/, ked bola malicka do 5mes som to neriesila, takze ani nty neries 😉

zuzi ja som si ani nevsimla, ze si privyrabas, no sikulka si 🙂 ja sa chystam malej usit podpradnicek moje prve Vianoce a este novou latkou v obyvke obsit vsetky vankuse, normalne mam chut sa do toho aj dnes pustit, ale musim nieco navarit, upratat kupelnu chcem a komoru a vecer ideme do kulturaku pozriet s malou Mikulasa, tak to asi necham na inokedy.... 😉

na tie vyrazky Liluskine, predpokladam, ze to su potnicky, my sme ich mali iba raz, ked mala Naty mesiac cca a Holtov krem sme na to dali /z lekarne/ a pomohlo, smrdi ale ako mast na topanky 😀

katarinkad
5. dec 2008

Dobre ranko 🙂
romi, kalendar sa veeelmi paci aj mojmu mangelovi. 😵 Rano mi zapotil, ze "UROB AJ TY RYCHLO TAKY" 😀 😀 😀 no mozno o rok na Vianoce. 😀

My sme uz doma z poradne - aktualne miery 59 cm, 5 200 g 😅 😅 😅
Tatko nam uz odisiel do B. Bystrice, maju tam dnes firemny vianocny vecierok, takze budem sama s Borkom az do zajtra 😖 No snad to zvladneme.

Ja si myslim, ze kazda z nas je ina a takisto aj kazde dietatko je ine, preto jednemu vyhovuje to, inemu ono, jedno spi 8 hod, jedno 2 hodiny....ved kazdy nech robi podla vlastneho uvazenia, co je pre jeho dieta najlepsie. Poradit si mozme, no kazda z nas si z toho zoberie len to co jej vyhovuje.
😵
Ja som uz vytiahla vianocnu vyzdobu, narobila som si ikebany z ceciny, tak uz to u nas dycha takou sviatocnou atmosferou. Akurat ked sa pozriem vonku, tak to vyzera akoby prisla jar. 😀

anamor
autor
5. dec 2008

katarinka mas pravdu, ale ja si tiez rady vzdy rada precitam 😉 takze aj na to je to tu dobre 😎
prave som zapisovala Natalke do knizky vcerajsie miery apozerala som ked mala dva mesiace /5250g a61cm/

ja musim najprv upratat a potom vianocna vyzdoba na venceky z ceciny sa chystam tento vikend 😉

katarinka urobit by so ho aj urobila, len ani ja neviem ci aj pride vytlaceny 😅 do Vianoc, ale nevadi, ved je to kalendar na cely buduci rok 🙂 tak hadam dovtedy pride 😀
idem do sprchy, nech som krasna na tom mikulasovi 😀

katarinkad
5. dec 2008

Hi, kde ste zase vsetky zmizli? 😵
my sme boli na prechadzke a pekne spime dalej aj po prichode domov 😉

romi, takze skoro rovnake miery 🙂 Mne je normalne luto, ze nas Borko tak rychlo rastie 😢 , je mi z toho dakedy smutno. Ved ma este len 2 mesiace a uz je taky velky a zmenil sa, uz sa chce len blaznit, vsetko ho zaujima, .....proste uz to nie je to malinke babo co sme si priniesli z porodnice. ☹

Ja mam zase nakupnu horucku 😀 😀 😀 som objednala Borkovi davkovac mlieka, misky na papanie, vankusik, paplon do postielky, nove obliecky, hniezdo, aj baldachyn, nocnu lampicku, sebe parfem aj cizmy 😀 😀 😀 Ufff, ked to mangel uvidi, ten sa potesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😕

romi, potom sa pochval ci sa Natalke pacil Mikulas. My tento rok neideme nikde, mozno o rok.....

jankazaba
5. dec 2008

ahooojte, my sme boli kuknut mikulasa u nas na namesti...
terezku to zatial este moc nezaujimalo, ale ked sa rozsvietil stromcek tak sa nan kukala a kukala.... 😵 😵

teraz sa tu blazni na posteli, kruti sa hore dole, dopredu dozadu..., idem jej napustit vodu a ideme sa kupkat...

katka - ja vyzdobu este nerobim, a bude jej asi pomenej ako ine roky - 25.12 ideme totiz prec a vratime sa asi az po silvestri... ale stromcek bude urcite...
aj ja mam nakupnu horucku, ale skor sa len pozeram a hovorim si: aj toto by bolo dobre, aj toto by som chcela...

anamor - my tiez robime kalendare ako vianocne darceky, dokonca v compe mame specialny program na vytvorenie pohladnic, kalendarov, knih..., len nebudemem to robit cez to, ale vytlacime si to tu niekde v tlaciarni, lebo uz by to nebolo do vianoc ☹, no kym sme sa rohybali...

lasenka
6. dec 2008

ahojte moje krasne 🙂

anamor - kraaaaaasny kalendar si spravila, ja mam doma tiez program na robenie tych fotiek, no nechavam si to na MD, lebo kym sa mi podari zistit, ako to funguje, nahromadi sa mi kopec inej prace a zabudnem na to, ako to fungovalo predtym 😉 ale si sikulka 😉

baby, bol u vas Mikulas?
u nas vcera v skolke, vecer u babky a dnes rano si Matko nasiel plne cizmicky aj doma 😉 ach jaj, este ze mu okrem ineho priniesol aj zubnu kefku, pastu a poharik 😵

vcera sme boli u nas na namesti, kde chodil Mikulas, no spolocnost mu robil okrem pekneho anjela aj skaredy cert... no mala som vecer co robit, kym maly zaspal ☹ vkuse sa prebudzal, lebo sa bal 😔

anamor
autor
6. dec 2008

podavam hlasenie, ze Mikulas sa pacil /vid foto v albume/ mala bola nadsena, ani som to necakala 😅
lasenka aj u nas bola priniesol nam kadeco nezdrave, z coho stlstneme 😀 akurat natalka ma dietne vyzivy 😉

katarinkad
6. dec 2008

romi, vidim ze Natalka mala fakt super zazitok 🙂 🙂 🙂 Vyrehotana od ucha k uchu 😀 😀 😀 dokonca aj certice jej pripadali smiesne 😀 😀 😀

lasenka, ahooooooooooooooj
uz si 16 tt 😕 no pekne to leti
Matusko taky velky chlap a bal sa certa, chudatko 😕

lilly
6. dec 2008

ahojte, vcera som sa tu ani neukazala, nejak mi nesiel net, ci co..
tie lillkine vyrazticky su dlhodoba zalezitost, objavili sa jej asi na druhy alebo treti den, co sme prisli domov z porodnice, vyzera to ako taka krupicka na cele.. kupili sme jej ten SOS krem od Nivea, aj to mliecko a krem proti chladu a vetru, ked uz budeme chodit von. Ten sos krem som jej skusila dnes dat, tak uvidim, co to spravi.
Dnes bola zase zaujimava noc, aj rano, mala nechcela velmi dobre spat a ja v polospanku ani neviem, co s nou robim, stale si len tak hmlisto na to spominam.
Ono to s tym cumlom vs. prsom je take... ja napr. dam malej papat, taha 15,20, 30 minut, ako kedy, kym sa neodpoji a nezaspi. Potom ju trosku dvihnem odgrgnut, no to ona aj tak zasadne nerobi, akurat sa mi pri tom zobudi, ked sa nezobudi, dam ju lahnut spat, ked sa zobudi, dam jej este papat. Niekedy pospi chvilu a zobudi sa po nejakom kratsom case, tak jej dam este jest. Zase taha, zaspi, dvihnem ju odgrgnut, dam ju spat, potom bud uz spi, alebo cumakuje, tak jej dam dudel, ked aj tak pomrnkava, dam jej este jest a vacsinou potom zaspi, no niekedy zaspi po chvili aj s dudlom, niekedy nezaspi ani po tom tretom chode... takze zase dudel, pripadne prso a tak dokola a tak plynie noc a ja mam dost... Pred tymi hlavnymi kojeniami ju samozrejme prebalim, to je tak 3x od vecera do rana... no a ja som do rana uz uplne znicena..
romi, natalka je na tych foto vyrehotana jak leco.. 😀 zlata je 🙂
a ten kalendar je uplne super, fakt si velmi sikovna 🙂
ja inac tento rok nemam este ziadnu vianocnu vyzdobu, este mam stale vylozene zlte sviecky s takymi blbostami s vajickami velkonocnymi.. 😅 akosi sa mi nechce riesit take kraviny tento rok 😖
katka, borko je teda uz pekne velky, a pekne si teda nakupila 😀
lasenka, ako ti tie tyzdne letia.. za chvilu aj ty porodis, este necitis pohyby? a co pohlavie, este sa neukazalo?
u nas tiez chodil mikulas, no doniesol zvacsa take veci, co ja nemozem ☹ akurat tak banany su z toho pre mna. Inac same mandarinky, oriesky, cokolady, jahodovy a ananasovy kompot /to tiez nemozem? by som si dala 😔 /

katarinkad
6. dec 2008

lilly, tesim sa ze si sa tu ukazala 😉 chybas tu, nejako flakame tu temu 😕 ale chapem ze neni teraz pri deturencoch tolko casu...

Potom daj vediet ci vam NIVEA pomohla. Urcite je to indi-vindi, nie kazdemu zaberie to iste, no nam to pomohlo. 😵 A tiez som pocula ze pomaha ten holtov krem co spominala romi. V oktobrovkach to baby pochvalovali.

Tie noci teda mas dost narocne, sa ti nedivim ze mas rano dost. 😒 My papame vecer tak okolo 21:00, potom hned Borko sam zaspi v postielke, potom sa zobudi okolo takej 01:00 hod. napapa sa a spi dalej do 04:30, a potom este zvykne pospat zase do takej 07:00. Ja uz som si na ten rezim zvykla. V noci ho nedavam vobec odgrgnut, pretoze skoro nikdy si neodgrgne aj tak, a len by sa zobudil, ale spinka na boku, pre istotu. A tiez neprebalujem v noci, lebo on by sa pri prebalovani uplne prebral a uz by mi nespal. Zvyknem prebalovat vacsinou o 04:30 pred papanim, ked sa mi zda ze plienka je plna, no niekedy prebalujem az rano.
No mne pomoze aj to ze cez vikend v noci stava k Borkovi mangel, takze ja prespim celu noc.
😵 Lebo obcas mam tiez teda dost. 😖

mouse
6. dec 2008

Lilly, skus tu borovu vodicku a striedaj to s obkladmi z kamiliek - ja varim caj so sypanych kamiliek. Katka mas pravdu, kazde babatko je ine 😵 ako aj kazda mamina. Janka, zmenila si cislo? Vcera som Ti volala, ked sme isli do mesta, hlasilo mi to, ze cislo sa nepouziva. Krasny vikend Vam zelam, maminy 😵

katarinkad
6. dec 2008

Hello, uz spite??? 😀

Nas maly bol dnes zase psychos 😀 cely den nespal, no uz nastastie pred chvilou zalomil. 😀

anamor
autor
6. dec 2008

ahojte, vianocna vyzdoba ani u nas nic, teraz som oprala vianocnu taku latkovu cizmu - teda mikulassku 😅 takze lilus viem o com hovoris, tento tyzden sa chystam na poriadne upratovanie... hadam sa podari, velky zavazok som si dala /na to ze musim do Vianoc dokoncit aj robotu.... 😝 /

lilus mas narocnu noc, to my sme mali prilezitostne, mala sa budila ako hodiny kazde tri hodky, potiahla 20min a spala, zato cez den som kojila aj 1,5hodky 😝 a bolo obdobie ze aj kazdu hodinu /cca 2mes mala/, prebalova som tiez cca 3x v noci, teraz az rano.

lasenka pociti pohyby okolo Vianoc 😉 /ci pri druhom dietati je to skor ? 😲 /

prespat celu noc ako ty katka obcas je moje jedine vianocne zelanie, a uz chcem mat v pamatnej knizke datum v kolonke:prespim celu noc 😝 je to vsak iba sen 😅 😅 😅 😅 nesplnitelny 😉 😒

zuzanat
7. dec 2008

ahojte, my sme zase doma, ale len dnes.prisli sme vcera vecer, muz bol na fuske-maka cela rodina 😀 ja som teda bola riadne utahana z toho upratovania, ale aspon mam na darceky pre Filipka 😵
Filipko sa stavia na nohy jedna radost, takze teraz uz musime mat oci na stopkach. som ho dala spat do postielky (uz je v najnizsej polohe) - stoji a vykrikuje MAMA MAMA, je to super 😵 😵
aj pri papani hovori HAM 😵

lilly ja som vcera z dveri zvesila velkonocneho kohuta 😅 😀 decky som nahodila minuly tyzden, ale na dvere som dala vianocnu ozdobu az vcera. a kupila som si novy krasny adventny veniec, este by som chcela nejaku cacku do obyvacky.
my sme vcera dostali tolko mikulasov, ze ja asi nikdy neschudnem 🙄 budem sa musiet ovladat, aj ked pri tych dobrotach to ide velmi tazko.

my mame noci take vselijake, niekedy je stale hore, teda place alebo ako dnes, ze zaspal sice az o 22.30, co teda nie je nic moc, lebo uz som bola totalne unvena, ale papal az o 6.30h
dnes asi pojdeme pobede do dracika konecne nieco kupit...

peknu nedelu 😉

lasenka
7. dec 2008

ahojte 🙂

Katka - nooo, taky velkychlapec a bal sa... ale pravdupovediac toho certiska som sa bala aj ja 😅 a bol dokonca vyssi ako Mikulas 😨
inac - mas velke stastie, ze ti manzelik v noci pomoze s Borkom, ja si pamätam, ze ja som sa k sebe nemohla dostat asi tak prve 2-3 mesiace, kym sme si zvykli na Matuskov rezim... chodila som ako matoha, zaspavala som postojacky, pamätam si, ze som ani neupratovala velmi, len som varila, aby som si udrzala mlieko...

lilly - nie, moja, nesmies citrusy ziadne, ale oriesky mylsim ze ano... nedavno baby v Majovkach pisali, ze v tehotenstve su orechy zakazane, je to pravda? lebo ja ich papkam bezne... vraj obsahuju alergeny... pohyby citim take male steklive, a ako pise Anamor, mala by som ich citit skor, kedze cakam uz druhe babätko...

anamor, zuzka - este stale kojite? ako casto, ked hej?

pozdravujem aj ostatne babky - misku a janku 😉

katarinkad
7. dec 2008

Ahojte 🙂
ja som vcera isla spat o 21:00 a spala som rano do 09:00 😕 , konecne som sa vyspala. Borko spinkal s tatkom v spalni a ja v obyvacke. 😀 Teraz su vonku uz hodinku a pol, takze som si dala sprchu, peeling, urobila kafeee a vegetim. 🙂

zuzi, takze Filipko uz tak krasne rozprava 😉 , no sikulka je ten tvoj synator. Nas Borko tiez hovori MAAA, MAAA, ale to len v ramci revu. 😀

lasenka, ja som tiez pocula ze orechy by sa nemali v tehu. Ja som jedla kesu a mandle, to mi veeeelmi chutilo v tehu. Arasidy som radsej vynechala. 😵

Som pridala aj ja foto z Borkovho 1. mikulasa, tak kuknite.

Prajeeem krasnu nedelu a dobru chut k obedu. 😝 😵

jankazaba
7. dec 2008

ahojte babulky,

katka - borisko je zlatucky..., ja mam tiez foto terezkynho prveho mikulasa, ale este je karta u nasho tatinka, potom poslem nejake foto... 😉

lasenka - ahoj ako tehulkovanie? rastiete?

lilly - tie noci ti nezavidim 😒 , ja to nepoznam, terezka spavala dobre...
k tym orechom - ked som bola tehu tak som ich nejedla, ale teraz si dam aj oriesky - ja papam skoro vsetko, ale samozrejme s mierou

zuzka - aj terezka vykrikuje mama, tata..., a ked sa hra, tak si tak krasne zundre pod nos, niekedy strasne vykrikuje.. a stale sa smeje... - je to taky smejo 😵

lilly
8. dec 2008

ahojte,
no dnes sme mali celkom fajn noc, aj ked pri vecernom papani od osmej sa nevedela "dozrat" konca, to som ju s prestavkami kojila asi do desiatej, potom som uz prestala mat na to nervy a nasilu som jej narvala dudel a odvtedy spala tusim do druhej, potom som ju nakojila tusim len raz /hmlisto si to z polospanku pamatam 😅 / a zas spala hned a az do piatej. No potom uz velmi nechcela spat, tak okolo siedmej sme vstali. Nakoniec som ju uspala v kociku v kuchyni a teraz zase papame.
V sobotu a v nedelu sme boli uz aj vonku v kociku, velmi sa tam Lilly paci, sice ju ani nevidno, co je taka zababusena, ale pekne spinka. 😵 Aj po tomto kojeni asi vybehneme na polhodku von, pekne svieti slniecko, ale aj fuka zase..
vase deti take pekne veci vykrikuju uz? Moja krici len LEEEEEE a KCHE, KCHE, KCHEEEEEEEEEE a tiez len pocas revu ako katkin borko 😀 😀
dnes som konecne odlozila velkonocnu vyzdobu a nahodila zo tri vianocne sviecky, este vyhrabem nejake vianocne decky, ked bude cas 🙂
lasenka,ja som pocas tehu jedla vsetko, vratane orechov kazdeho druhu, plesnivych syrov a pod. zakazanych veci.. tie syry ale az od druheho trimestra..

katarinkad
8. dec 2008

Ahojte babulky,
ako po vikende? 🙂

lilly, tak konecne celkom dobra noc 😵 , snad uz budu len lepsie. 😉 Ozaj, malicka sa rada kupe?
Super, ze sa jej kocikovanie paci, aj tebe to dobre padne trosku sa poprechadzat na cerstvom vzduchu. My sa snazime tiez chodit vonku este kym je taketo pekne pocasie, lebo ked pridu tuhe zimy, tak uz sa mi velmi nebude chciet. Ked napadol prednedavnom sneh, tak som bola s malym asi 2x vonku a teda mala som riadne nervy, lebo tlacit kocik po snehu, teda neni nic moc. 😖

anamor
autor
8. dec 2008

ahojte kocky,
ja som dnes zahajila vianocne upratovanie, do Vianoc musim stihnut resty pracovne a este sa chystam buduci tyzden piect, takze sa tu budem zdrziavat asi pomenej, ale pri kontrole mejlov sme isto zavitam a rada!

zuzi boli ste v tom draciku? vraj rapidne klesaju zasoby, netovy obchod uzavrety... maju toho uz nedostatok /my sme malej tiez este nestihli ist kupit darcek 😒 tento tyzden hadam...

lasenka ja kojim stale, v noci az moc casto, inak kazde tri hodinky cca.

katarinka krasne foto 😉 ja nestiham pridat novsie....

no nam rano spadli vertikalne zaluzie!!!! chvalabohu v case ked som nebola v izbe s malou 😒 zasiahli tesne monitor od pc, bonsaj a nasu "sklenenu foto" ale ziadne skody... mali by to prist opravit a zaroven to vezmu aj vycistit, takze neplanovane aj okna umyjem, nech to tu mame pekne 😉 a vonave poriadne ako sa patri.
Inak blba noc opat, vcera skvely den, spravili sme adventny veniec - prirodny zivy konecne.

lilly
8. dec 2008

no vonku nam bolo fajne, akurat ten vietor bol neprijemny, tak sme boli len 3/4 hodinu. Inac, Mutsik je super 😵 😵
katka, kupanie sa jej zacina pacit, uz pritom tak nereve ako spociatku, aj pri natierani je uz kludnejsia, zacina revat, ked ju balim do perinky a reve, kym jej nedam jest, potom je uz zase dobre 😀
Vcera sme ju vazili na domacej vahe /nrviem sice nakolko presne vazi/ a Lilly mala 3830g 😵 to bolo presne dva tyzdne po prichode z porodnice a vtedy mala 3500g. A krasne jej rastu mihalnice a obocie 😵 a tiez druha az x-ta brada a faldicky na ruckach 😀 Zlatinko moje 😵

anamor
autor
8. dec 2008

ahoj lilus, prave dnes som myslela na teba, ze ako mutsik? som rada, ze si spokojna. Nam sa trosku pokazil podvozok 😖 takze som dost nestastna z toho, jeden odtrhnuty srobik a narobil tolko sarapaty... ☹ no co uz.
super ze liluska rastie. Teraz si uz s nou sama cez den? Mihalnicky a obocko Natalke zacali rast dooost neskoro inak, ale dobehla to 😉