Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

katarinkad
15. jan 2009

lilly, my bez dudla ani na krok. 😀 Nas Borco je dudlovy maniak. 😀 😀 😀 No ale kedze nikdy nemal v puse moju cicku, tak nech aspon dudel ma. 😀

zuzanat
15. jan 2009

Filip ma dudel iba ked zaspava, inak ho ma malokedy.
ja robim na obed francuzaky, na stole mam segrin notebook-to je super vec a filip sa mi hra pod nohami, vyprava, tlieska, sa mu to velmi lubi, niekedy tlieska aj 5minut v kuse a pozera na ruky 😀
mne sa tiez obcas stane ze porovnavam, alebo teda som rada, co uz nas maly vie...

anamor
autor
15. jan 2009

vraj to tu dnes zije, tak idem mrknut ako to? maminky nudite sa 😀

anamor
autor
15. jan 2009

takze dudel - len pri zaspavani, potom vypluje a viem, ze dobre spinka, inak nie, priam ho neznasa, ale pouzivame dudle, ked ideme von v kociku, je to zaruka zaspania a zistila som, ze nie je jej jedno aky ma, tie skosene silikony jej vypadavaju... ak ju budem chcet uplne odnaucit pouzijem tie 😉

zuby mame dva spodne, dva mesiace co vysiel prvy a odvtedy nic. Ale tiez ich ocakavam uz tri tyzdne - podla spravanie.

za nami priserna noc od polnoci ☹ tak som to zakrikla ☹

lilly
15. jan 2009

no na posledne pomery, tu bolo dnes dost zivo 😀
francuzaky som myslela aj ja ze urobim, no mala sa uz zobudila.. a ja robim francuzaky z varenych zemiakov v supke, tak to dost dlho trva, tak neviem, ci ich budem robit

jankazaba
15. jan 2009

no u nas dudel tiez funguje len v kocari.. pri vecernom zaspavani su palce najlepsie... uz sa tesim na to oducanie 😝

jankazaba
15. jan 2009

terezka zrovna zaspala v postielke, tak idem kuchtit obed - kuracie prsia a pecene zemiaky... a polievocku pre terezku

zuzi - co davas filipkovi na obed? ja robim vselijake kombinacie zeleninovej polievky, ale zda sa mi ze ma stale to iste... tak daj nejaku inspiraciu...

katarinkad
15. jan 2009

romi, chuda, zase otras noc. 😒

francuzaky by som si dala. Je to jedno z mojich najoblubenejsich jedal. 😝 😝 😝 Ale mame od vcera masko a zemiaky. Tak mozno zajtra spravim.

My sme uz docvicili. Nastastie s usmevom na tvari. 🙂

anamor
autor
15. jan 2009

aj ja milujem francuzaky, robime ich dost casto, ako zuzka lily z varenych zemiekov v supke a najradsej to robim, ked uvarim zemiaky vecer prd. Mnam.

ta inspiracia na obed aj mna zaujima, najma polievocky, to len pucite, je to riedke? normalne ze polievka, tecuca? ci ako?

jankazaba
15. jan 2009

anamor - ja zatial zeleninu mixujem, kedze nemame zuby...

uvarim mrkvu, petrzlen, zemiaky, brokolicu, alebo cukinu, alebo zeler... niekedy maso - morka, kura, zajac...a jak to je v tej vode, tak to cele zmixujem,... davam tam toklo vody aby to bolo take hustejsie, skor ako taka kasa...

len je to stale to iste - polievka... uz som rozmyslala a j nad cestovinou, alebo zemiaky a maso... alebo spenat...

katarinkad
15. jan 2009

babulky a chuti vasim detickam take normalne jedlo?

Ked si predstavim to varenie a mixovanie 😖 Ozaj, kupujete bio zeleninu, alebo klasikus striekanu zo supermarketu?

anamor
autor
15. jan 2009

nasej Natalke chuti, ale zelenina najmenej, viac ovocie a kase.
Robim to presne ako ty janka, ja obcas prihodim aj zeleninu, ryzu a mixujem, niekedy pucim ale to mi zje este menej. Natalka papa pekne, akurat max 100g/normalna davka je 150-200/.
Kati nieco mam zamrazene - zo zahrady, takze bio, mrkvu mam bio od svagrinej, zemiaky kupujem bio, ale inak mam normalne a ked zmrazenu kupim bonduele, je drahsia, ale aj krajsia. Takze teraz uz bio, nebio neriesim. Ty sa ani nenazdas a ides do toho, ale je to inak podla mna celkom pohoda 😉 neboj, to varis v takom pidi hrnceku vo vode a vari sa to viac-menej same, ak mas dost vody, tak sa to ani neprilepi 😀

katarinkad
15. jan 2009

romi, coskoro nas to veru caka tiez. Strasne to leti. 🙂 Ponorny mixer uz meme (jezisko doniesol), aj misky som uz Borkovi kupila, aj pribory ma. 😀
V lete to bude fajn, ked bude bio zeleninka aj ovocie v zahrade. V zime horsie, ale prezijeme, nejake zasoby mame a nieco dokupime.
Mne dr. vravela ze od 4. mesiaca mozem davat Borkovi zeleninove a ovocne stavicky. Vy ste davali drobcom???

jankazaba
15. jan 2009

katka - ja kupujem normalnu zeleninu v obchode...
k tym stavam - ja som stavu este nedavala, davam jej teraz vodu, caje mi nechce...

anamor - mne terezka zje cca 100 az 150..., niekedy ked uz nechce jest polievku, dam jej este cucnut mlieka...

anamor
autor
15. jan 2009

ja som stavicky nedavala, az po ukoncenom siestom mesiaci prve ine jedlo okrem MM/kati u teba o mesiac skor, ked ma Nutrac/.
Inak v mojom predoslom prispevku malo byt - prihodim cestovinu... nie zeleninu, ach jaj, neviem co pisem... 🤐

pije - vodu, caj,
a taky ovocny cajik v majovkach docitany a v mama a ja: nalejem lucku do hrnceka na sporak, pridam polovicu jablcka nakrajaneho, par kuskov suseneho jablka, hrusky, slivky a necham zovriet - mala to miluje - je to fakt dobre inak. 😉

katarinkad
16. jan 2009

Cauko babulky 😉

U nas v noci paradne nasnezilo. Vonku je nadherne bielo, ako v rozpravke. 😵

Borenko mi uz zaspinkal, tak som zacala varit kym spi.

zuzanat
16. jan 2009

ahojte, vcera to tu naozaj zilo...ja som uz potom nemala cas pisat, lebo som isla upratovat so segrou bytovku, co dorabaju, som prisla vecer o 19h a bola som totalne mrtva 😝
francuzaky tiez robim v uvarenych zemiakoch 😉

tiez mam pocit, ze filip je stale to iste, ja som mu mixovala asi len prvy mesiac, teraz len popucim, ryzu vobec nepucim a maso mu nakrajam uplne na drobnucko. uz som mu dala aj rybu so zemiakmi, alebo kupovany prikrm tuniak, cuketa a ryza alebo cestovina so syrom a sunkou, za tym sa len tak zaprasilo, strasne mu to chutilo. davam mu aj strukoviny, ale bez supky.aj nedelnu polievku uz mal s masom a mrkvou, ale neochutenu...
niekedy vobec neviem co mu uvarit 😖

u nas nastastie nesnezilo, snehu mame dost, tak nech si da pauzu,lebo zajtra chcem ist do tej viedne, este neviem ci ideme, ale dufam, ze ano 😅

dnes si na obed rozkazalo langose a parene buchty, tak mam co robit 😝

noc bola celkom ok, papal az o 4h, ale obcas dost mrncal. vecer mi zaspal pri papani a po pol hodine sa prebral a este hodinu sa skeril 😀

anamor
autor
16. jan 2009

ahojte, ja som bola dnes trosku vybavit nakupy - take ine ako "zradlove" - drogeria, galanterka a tak... malinka spinka vonku, mamina ju mala na starosti,ale cele to prespala.
Vcera sme chceli ist na sanky, ale sneh sa topi, lebo je +4, tak tatino sa /prvykrat!/ ponukol, ze pojde malu kocikovat sam, ze si mam pospat, tak som si vyse hodinky vcera zdriemla. Noc do polnoci zasa o nicom, potom o nieco lepsie... neviem preco ☹ 😔

a najdolezitejsie, opravenu nadobu pekarnicky mam doma, trvalo to tyzden, luxus super tuti 😵 som stastna, dnes upeciem prvy chlebik, po dlheeeeeej 1,5tyzdnovej pauze 😉

lilly
16. jan 2009

ahojte, romi, super s tou pekarnickou 😉
mne dnes vzal malu otec von asi na 3/4 hodinu, tak som uvarila zeleninovu polievku a este mame francuzaky zo vcera na obed. Inak noc bola skoro taka dobra ako vcera, spala asi po 4 hodky, takze fajn 🙂
teraz mi este stale spinka v kociku, uz poriadne dlho teda 😵
zuzi, kedy idete do Wien? a beriete aj filipka a maria?

zuzanat
16. jan 2009

lilly som ta vcera navnadila na francuzov? 😉
ja mam buchty hotove, este robim cesto na langose a rajcinovu polievku, som dnes ako v zavodnej kuchyni 😀

romi a co kocar, este ho nemate opraveny?

do viedne by sme mali ist zajtra, to zalezi od otca a pocasie 😅 a idem iba so segrami a rodicmi, mario nechcel ist, tak bude s malym doma, to som zvedava ako budu gazdovat 😅

katarinkad
16. jan 2009

romi, no manzel sa nezda, prvykrat sam kocikoval 😕 😕 😕
a co sa ti vlastne pokazilo na pekarnicke? No hlavne, ze je uz opravena.

my uz mame novy fotaaaaaaaaak. Takze mozme zase cvakat Borenka. 😅

zuzi, tak zajtra dobre nakupte.

ja som sa rozhodla ze idem dozariadzovat chodbu. Tak kukam co by sa nam hodilo, no v tych obchodoch nic take co by sa priblizovalo mojej predstave nie je. 😒

lilly
16. jan 2009

zuzi, ja som vcera rano rozmyslala o francuzakoch, len sa mi do toho nechcelo, varit najprv zemiaky v supke atd.. no potom, co si aj ty o nich pisala, tak som sa odhodlala 😀
no v SCS stravite cely den.. to mario zvladne? 😀

anamor
autor
16. jan 2009

pekarnicka - odisiel nam ten spodny hak v nadobe - cize do servisu sla len nadoba, nastastie. 😉
novy fotak mame aj my /pre velky uspech aj ten sa nam pokazil - este na jesen/ 😉
a kocar zuzi je stale v stave pojazdnom, ale opraveny realne nie je, este som nestihla s nim ist do servisu 🙂 ale ked pojdeme s malou na fotenie /o dva tyzdne/ tak sa asi zastavime a zistime co a ako...
dnes som zuzi - lilus videla prekrasneho mutsika urbana tehlovo-oranzoveho 😵
- kocikovanie nasho tatina je ozaj rarita, lebo on ma este menej casu ako ja, doma ho takmer nevidime 😅 ...

zuzi nech viedenske nakupy dobre dopadnu, ja dufam, ze s rodicmi tam pojdem buduci tyzden /zatial to zavisi od ich prace a pocasia, ja som pripravena uz aj dnes 😀 .../ a inak mario ma moj obdiv, ze vydrzi s filipkom cely den, lebo to je ozaj na cely den...

no idem sa dcere venovat, lebo este idem muzikovi spravit tu jablcnu piskot tortu, zajtra trosku oslavime jeho narodky, meniny a vsetko co tento tyzden mal 🙂 .

a este ku kremom na ritulu - dnes som v dm kupila na skusku cisto prirodne alverde, tak uvidime aky bude, zatial sa mi zda taky menej mastny a redsi ako ostatne- takze skor sa z ritky osucha, ale vonia prijemne, tak prirodne...

anamor
autor
16. jan 2009

jaj a zabudla som este 😉 oddnes stvornozkujeme, teda este to vyzera kadejako, ale pochopila princip premiestnovania dopredu 😵 😵 😵 je to uzasne 😉 zaroven nostalgicke, ze babatko je stale viac minulostou 😔 😅

lilly
17. jan 2009

ahojte, u nas zase fajn noc, lilka si uz zjavne urobila rezim. Stale zaspava medzi 21:00-22:00, spi do 2:00-3:00, prebalime, napapa sa a zase spi do 6:00-7:00. 😵 Dnes sa zobudila o siestej, prebalili sme, napapali, zas prebalili, bo sa poserkala spala do desiatej, ja asi do deviatej, teda som sa stihla rano najest a upratat kuchynu 🙂
zuzka snad isli do wien, celkom fajn pocko vyzera. Skoda, ze je vieden tak daleko, hned by som sla...
romi, blahozelam k 4nozkovaniu.. 😵

anamor
autor
17. jan 2009

tak ja uz sa na koniku nikdy nepochvalim ☹ tak priserna noc ... zasa. Takze neriesim.
Lilus dufam, ze to uz bude len lepsie a nech vam to vydrzi 😉 , aj ja cem 😔 aj ked aj u nas to tak byvavalo... juj 😢

dnes sa mi konecne podarilo odzdobit strojcek a na oslavu opravenej pekarne som upiekla zemle a rozky, zajtra skusim jeden dat malej 😉
po dlhej dobe som mala priserne plne prsia a za 5min odsala 90ml 😲
idem dat sprchu a pomaly sa zberat do postele, som znicena.

zuzanat
17. jan 2009

ahojte, tak sme predsa boli na nakupy v SCS, pocasie bolo super, cesta tiez a nakupy ani nehovorim, no uplne nadhera, SUPER!!!! urcite som tam nebola posledny krat. som z toho nadsena, je to sice nenormalne velky kolos, ale tie vecicky su uplne super! najskor som bola v babyone-ten som nasla prvy, ale nic som tam nekupila, vyber obrovsky, ale ceny ako u nas, potom som bola v HM a tam som sa vyblaznila, nieco bolo v zlave, nieco nie, ale veci boli krasne, takze som velmi spokojna, akurat som doma zistila na snopy supravicke, ze nohavice su vel.80 a trigovica vel.74, ja som chcela vel.80, tak ma to zamrzelo 😖 a potom som sla do CA, tam su ceny uplne super, tam som viac menej nakupila vel.86, ale som bola uplne blazena z tyhc nakupov. sebe som nekupila nic, ale ani som nepozerala, segry si kupili rifle, bundy. no proste ucel sme splnili a viac ma nezaujimalo 😀 aj ked sme mali problem najst CA, sme sa nevedeli vysomarit z mapky, ale nasli sme 🙂
potom sme boli aj v ikei, tam som kupila krabice na skrine, kde mam odlozene Filipkove vecicky, co su male a zase aj tie vacsie a este som kupila dve krabice na kolieckach na hracky.

Filip vcera zaspal az o 22.15, ale spal az do pol siedmej, sa napapal a zrazu sa prebral, akoby vedel, ze odchadzam, som pri nom lezala, a tak ma drzal za krk, ma nechcel pustit. ale nastastie potom zaspal...spal az do pol desiatej, a tatovi sa dnes 3x pokakal, tak super, lebo toho sa Mario najviac bal, ale tak zmakli to vyborne, ale sak aj doobeda este hodinku spal, tak bodaj by nie.nechala som mu napisany papier co ma kedy jest a pod 😀
domov sme prisli pred 16h, este sme sa stavili v Cerveniku na obed, ked sme prisli Filip sa na mna hned hodil a by ste neverili, ale 20minut bol na mne nalepeny, smial sa o zivot a stale ma stiskal a bozkaval, no uplne uzasny bol 😵 😵 😵

ozaj, ked sme isli do Viedne, tak pred Viednou nas obiehala kamoska na aute, tak nam kyvala, sme sa hned na nu nalepili, lebo tam tiez isla a krasne nas tam doviedli 😀 a ked sme isli spat, tak sme sa nalepili na auto s Bratislavskou SPZ, on to asi pochopil, lebo potom uz nas pustal za Viednou pred seba a ked sme ho obiehali, tak sa na nas usmial a kyval, no sranda, fakt super vylet 😀 😵

Romi gratulujem k lozeniu, fakt je Natalka sikovnica 😵 som dnes sledovala cestu, ako sa dostanem ku vam 😉

katarinkad
17. jan 2009

Cauko babulky,

zuzi, supeeer vyletik. Zavidim, ze si sa tam tak vysantila v obchodoch a dobre nakupila. 😉 A zvitanie s Filipkom po navrate domov je krasne. Az som si predstavila mojho Borka ked bude vacsi, ci sa na mna tak bude tesit ked pridem domov. 😅 Dufam ze hej.

romi, uf, tie noci teda nezavidim. 😒 😒 😒
No musis to nejako vydrzat, ved mas krasnu sikovnu kocku doma. 😉 Pre tie nase deturence vydrzime vsetko, nie?
A verim ti ze ta chyta nostalgia pri pohlade na Natalku. Ved ani nas Borko uz nie je babetko, co mi je tiez velmi luto, a zelam si aby tak rychlo nerastol.

lilly
18. jan 2009

ahojte, zuzi taka super pozitivna energia srsi z tvojho prispevku 😵 viem si ta predstavit taku nadsenu nakupujucu, ja som sa tak tam vysantila minuly rok v lete 😵 ktovie, kedy sa tam zas dostanem 😔
romi, tie noci nezavidim, prajem ti, ze by to uz cim skor preslo
aj my sme dnes boli viac krat hore,papala o 21, 12, 2, 4, 7:30, z toho o 4 som ju prebalovala a aj prezliekala, bo si strasne dogrcala body, o 12 a 2 som ju len v polospanku nakojila. Takze mozno bolo dnes nieco vo vzduchu, ze horsie spali.. 😉
u nas dnes krasne nasnezilo a stale snezi, vsetko je krasne biele, ako v rozpravke 😵
dnes mame svokru na navsteve....

anamor
autor
18. jan 2009

zuzi parada, som rada, ze zdielas na scs nas nazor... a hlavne ze sa vylet vydaril.
ja som od 5tej hore... ale nebudem sa opakovat, dufam v zlepsenie.
inak sme ok, drzte sa.
lilus svokru prezi 😉