Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

zuzanat
1. mar 2009

Moje zlate dieta este spi, akoby vedel,ze nieco robim. obed uz je uvareny, ale moc sa mi to nelubi 😅 aj osie hniezda sa uz pecu, na to sa tesim 🙂

si tu dnes budem pisat sama so sebou 😅 😀

mouse
1. mar 2009

Zuzi co su to tie kalifornske dazdovky? 😝 My sme mali dnes na obed slepaciu polievocku a morcacie prsia na kari a vlasskych orechoch, k tomu jezkov- take speci pecene zemiaciky nakrajane na jezkov. Dnes sme plavat neisli, lebo sme mali chut si polenosit a teraz isiel manzel na stavbu, dieta zaspalo pri obliekani - chcela som ist von. Tak pockam az sa zobudi a pojdeme sa aspon na chvillu prejst. Robko dnes vstaval az 6:30!!!, vonku uz bolo svetlo, tak to sa u nas nestava si takto popat. Pritom vcera zaspal uz o pol siedmej... a ja s nim. Zuzka na MMB su aj recepty? No musim tam ist a popasovat sa tam aj s tym pridanim hodnotenia.
Jani ten sekac poznam, zabludila som tam minuly tyzden, ked som bola v tom kocikovom obchode pozerat detske stolicky. Vtedy tam nic moc nemali. Zuzi, mozeme tam ist spolu pozriet, vyzistime, kedy im chodi tovar. Jani kedy presne cestujete? Ako sa tam dari manzelovi? Nasiel uz byvanie?
Romi Vy ste na tom ako so stavbou? U nas ziadne velke pokroky, ale uz to vyzera, ze sa konecne zjarieva, tak snad sa aj na stavbe lady pohnu.
Katka, masko na sampionoch - mnam.

anamor
autor
1. mar 2009

ahojte kocky,
rychlo som umyla dlazbu a mam trosku - sekundu asi casu, lebo brat a svagrinka vzali malu von, uz hadam aj pridu 😉
v prvom rade dievcata ste trapne 😀 ! ze Vam deti prespia celu noc 😠 to akoze co tym sledujete 😉 /juj este ze tiiiiiiii smajlovia idu 😵 / a este ma zuzka tu drzost stazovat sa ze krpec je UZ o 6,30 hore 😀 nevdak svetom vladne 😉 😀
zartujem jasne.... ale zavidim trosku, aj ked u nas len 2x a parminutkove cuckanie, ak to vydrzi som stastna. Vstaveme okolo siedmej inak, zaspavame medzi 20-20,30 cca.
Vyzera to tak ze predavam aj ja prvu vec na mmb 😉 ako Katka pisala hadam nie poslednu.

inak viete co by som potrebovala, nejaku vacsiu tasku s mnozstvom priecinkou ked niekam idem s malou, ta na kocik mi niekedy nestaci a ked bude jar a bude treba ist na dlhsie aj s nejakym jedlom sa nepopracem,neviete o niecom? /v primeranej cene samozrejme/

miska stavba - tesime sa ze je jar 😵 lebo mozme zacat napredovat - najblizsie na plane dat stresne okna /2/ zateplit krov, zabezpecovaci system a elektrina. Vy ako? a tatina uz neuvidime 😒 bo bude stale tam ... ale je to pre dobro veci 😉

ja tiez pojdem mrk nejaky sekac asi,ale zatial mi mmb staci 😉 lilly ma akoze uplne zlanarila 😅

my dnes na obed lasagne - mnam boli, a sampinonova polievka - taka netradicna nedela, ale to je mne fuk. A robila som tiez nieco ako osie hniezda 😝

jankazaba
1. mar 2009

Ja som bola dnes na obede u nasich, mali sme hovadzinku-mnam, aj terezke som dala trolinku, len sa tak zalizovala...
Teraz spi-unavili mi ju tam, stale lozila, choditkovala, nosila sa... Teraz doma len odkvecla...
Miska-ubytko uz mame, stevko tam uz aj byva, aj veci nam uz dorazili, takze uz caka len na nas

My sme mali tuto noc otrasnu-kazde dve hodiny bola mala hore, neviem co sa dialo... Zeby zuby? Mozno..., nastastie neplakala, len si chcela podudkat...

katarinkad
1. mar 2009

zuzi, aj mna by zaujimalo co si to varila za specialitu?? 😝 😕

romi, veru poniektore maminky su tu riadne nevdacnice. 😀 😀 😀 Sa stazuju na take veci 😠 😀
Romi, mas pekne veci na MMB, urcite predas toho viac ako ja. Moje veci nikto nekupuje, len tu tasku som predala, tak aspon ze to(ved bola najdrahsia 😀 ). Asi budem musiet ist s cenami dole. 😨

jani, tak muzicek uz sa zabyval na Cypre? No parada....a ako sa mu tam paci? 😵

zuzanat
1. mar 2009

tak toto je ta specialita, aj ked mne moc nechutila, dala som 1.5syra, ale podla mna moc.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8808
lasagne som nikdy este nerobila, ale dala by som si, Romi hod nejaky recept 😉

Filipko uz tiez buva, vecerne zaspavanie je super, vlastne aj cez den, ulozim ho do postele, hned natiahne ruky, obtoci ich okolo mojho krku a za 2-3minutky buva 😵 (klop klop)
ja sa nestazujem, len by mohol dlhsie spat 😀 😀 😀 V poslednej dobe mam pocit, ze moje mlieko ma namiesto caju, lebo je po nom stale hladny, dnes zjedol 2minut po kojeni cely banan a aj caj vypil 😅
Zajtra ideme na kontrolu a aj do poradne, tak som zvedava na miery.Nastastie uz je zdravy, tak som rada. Miska ten zajtrajsok plati? Ale asi by som prisla az pobede, cakam zasielku z MMB 😀
som susede hovorila o tom sekaci a ze tam bola, ale nic moc.asi treba naozaj vystihnut kedy maju tovar. Mne ide hlavne o letne veci.

S tym predajom na MMB je tazko, ja si myslim, ze skor idu znackove veci ako HM, CA, Next a pod...Maju predsa len aj dlhsiu zivotnost, nie je na nich nosenie tak moc vidiet.Ved ja tiez take pozeram.Ja tam mam vacsinou len take obycajne, tak preto to asi nikto nechce. Aj sa to snazim aktualizovat, ale zatial nic, teda okrem Misky a susedy a jedneho sp. vaku...
Romi drzim palce, aby si nesla v mojich slapajach 😉

Jani drzime palce, aby ste si na Cypre rychlo zvykli a zabyvali sa 🙂

jankazaba
2. mar 2009

Tak potom neviem ako je to s tym sekacom, asi sme to vtedy vystihli... Ja som bola spokojna, nevedela som si vybrat...brala som len letne veci-saty z piatich som vybrala troje, riflove suknicky, troje letne nohavice, ... Ja som bola spokojna

katarinkad
2. mar 2009

Dobre ranko 😉
zuzi, ved celkom fajn vyzeraju tie dazdovky 😝 😝 😝 Len ja by som radsej asi dala kuracinku 😝

romi, ty uz predavas vo velkom 😕 , to neni fer. Vy so zuzkou ste tam nahodili take ceny 😠 , kazite mi biznis. 😀 😀 😀

My sme spali od 19:00 do 02:00, najedli sme sa, trochu pomrncali a spali sme este do 05:30. 😔 No co uz, asi si uz zacinam pomaly zvykat na ten blby rezim.

veronkaj
2. mar 2009

ahojte, vedel by mi tu niekto poradiť ked mám menší problém v antikoncepcii neviem totiž do akej témy ísť.

katarinkad
2. mar 2009

No de sa flakate zase? 😕 😕 😕

Ci este poniektore maminky spia s detickami? 😀 😠

anamor
autor
2. mar 2009

caute kočky,
s tym bazarom je to podla mna tiez o znackach, ale to neznamena, ze sa nepreda aj neznackova vec, zalezi ci niekto prave z toho nieco potrebuje.Ja cakam na platbu za 3 veci - jedna baba kupuje dve, tak uvidim, ci poslu peniazky. A inak - tie dve veci som na bb predala, ak teda predam, nie na mmb, bo mam inzeraty aj tam aj tam.
Kati ty si tu tasku predala? super, lebo ved ako pises bola najdrahsia, nase 3eurove prkotiny 😉 co z toho. A nekazime ti biznis, teda ja nie, ty mas chalanske veci 🙂
nase noci - 2-3x zobudenie, co nie je zle. Zaspavanie celkom sa da, dokonca /musim zaklopat/ posledne dva veceri kedze bola unavena tak som polozila do postielky a zaspinkala. Dnes v snahe nechat ju tam do rana, si o tretej sadla treskla hlavu o postielku, to bolo placu ☹ takze opat spala s nami.

takze recept na lasagne, skusim z hlavy. Kupit cestovinu lasagne - dostat dost bezne, su to platky cestovinove, treba pri cestovinach hladat krabicku, ak kupite v lidly, je tam rovno recept /teda skoro na vsetkych je/ takze nieco take robim ja. Na vsetkych krabiciach pisu ze nevarit cestovinu - ja varim, bo si myslim, ze by to bolo tvrde.
Takze uvarim asi 10min tie cestovinove platy.
Pripravim si ragu: mlete maso /500g/ oprazim na cibulke a cesnaku, pridam nejake korenie - na spagety napr a pradajkovy pretlak/lupane paradajky alebo kecup a podusim.
V druhom hrnci bešamelovu omacku: maslo /50g/, muka /50g/ a pol litra mlieka, trosku soli /moze byt aj muskatovy orech/. Rozpustim maslo, odstavim, zamiesam muku, pridam mlieko a varim kym nie je taka stredne husta kasa.
A navrch struhany syr.
Ja robim takto: vymastim plech, dam lasane jednu vrstvu /ciastocne sa mi prekryvaju/, dam cast mleteho masa, cast besamelovej omacky a opat platy cestoviny, asi 4-5 radov takto spravim, navrch idu lasane, besamelova omacka a syr struhany - dost vela. Do rury dam tak na 20min. Robim vecer predtym, aby stuhli, potom nakrajam a znova zohrejem v rure uz nakrajane.

katarinkad
2. mar 2009

mnam, romi si mi narobila chutky 😝 😝 😝
Ja dnes robim pangasa a zemiaky. Ale tie lasagne musim vyskusat. Tusim ze ja som robila lasagne len raz v zivote a nevydarili sa. Boli tvrde 😢 tak ma to odradilo. Ale urcite som ich nepredvarala ako ty, tak asi preto.

Boris je uz nakrmeny, no ja este dovaram obed pre nas. No keby ste videli ten brajgel v kuchyni 😀 ☹ ☹ Boris cely okydany od tej gebuziny co jedol, aj stolicka, aj stol aj cela kuchyna, on to ma aj vo vlasoch 😀 , dala som ho nech sa plazi po gauci kym dovarim, no uz ho stihol ocurat 😔 ☹ 😀

zuzanat
2. mar 2009

ahojte, my sme boli doobeda u doktorky, Filipko uz je zdravy, vazi 9700g 🙂 Dokina si myslela, ze uz ma rok, tak ho chcela zaockovat 😅 Mi vravela, ze keby som aj prestala s kojenim, tak uz sa nic nedeje, lebo ze uz je to viac menej o zvyku, lebo potrebuje normalnu stravu. Ze mozem povedat svojmu gynek. nech mi da injekciu na zastavenie laktacie. koncom mesiaca sice idem na gyndu, ale vnutorne som akosi neni stotoznena s tym, aby som ho prestala kojit, tak neviem.Mozno keby uz prespal celu noc, ze ho nekojim, tak by to bolo ine, ale si neviem predstavit, ze by som mala v noci robit UM, ved som kolkokrat rada, ze sa preberiem 😅
Filip sa dnes prvy krat zobudil na muzov budik a potom akosi nemohol zaspat, skoro hodinu bol hore, ale potom si pospal este do 8.10, idelny cas 😀
Teraz uz taha svoj obedny spanok a potom ideme na navstevu Miske a Robkovi 😵

Dnes mi prisiel iba jeden balik, som cakala viac, prisli kratke rifle na traky, su uplne vymakane 😵
Katka vidis, mne ani tie nizke ceny na MMB nepomohli 😅

veronkaj skus si dat vyhladat vo fore nieco o antikoncepcii, prip. co potrebujes, inak neviem poradit.

lilly
2. mar 2009

ahojte,
no u nas v poslednej dobe stale jedno zobudenie okolo tretej, potom tazke zaspavanie a okolo siestej budicek 😖 nic moc teda.. som vam vravela, ze to bola vynimka s tou celou prespatou nocou..
a uz asi 4 dni, ked nie viac ma lilly viskacie obdobie, viska v kuse, ked nespi, alebo neplace.. pomedzi to sice aj blaboce, alebo je miestami chvilku aj ticho, no ked viska, tak sa to pomaly uz ani pocuvat neda 🤐
dnes mi doslo 5 balickov, sa vytesujem 😵 hlavne z jednych uplne uzasnych nextackych novych capaciek na jar 😵
zuzi, ja by som este s tym kojenim na tvojom mieste neprestala, ved ked ta to nijak neobtazuje, tak naco.. a je to podla mna aj jednoduchsie takto a do roka kludne mozes aj kojit, aj dlhsie..
romi, lasagne mnam.. ja som robila len raz, no som mala divne mlete maso uz namlete z billy ci odkial a hnusne mi to smrdelo, takou prasacinou, ci cim, tak cele tie lasagne boli o nicom 🤐 ale robila som to tak ako ty 😉 no nabuduce asi z ineho masa, mozno aj z kuracieho

mouse
2. mar 2009

Ahojte,
My sme dnes mali super navstevy, najskor nasi, hned po nich Zuzka s Filipkom 😵 😵 😵 . Filipko je uzasny, joj, ani nemam slov na popisanie, velmi sikovny, mily a taky jemnucky, aj ked Robka hladkal vobec som sa nebala, ze by mu mohol ublizit. Kamoska ked tu bola s malym, tak to sme museli byt stale v strehu, lebo pesticky a hracky lietali po celej izbe, Robko bol fakt v ohrozeni 😀 .
Zuzka, tie knizky uz manzel nasiel ako slubil, tak sa tesim na dalsie stretnutie. No a Robko sa zobudil asi na 10 min, prelozila som ho zo satky do postele, tak sa napapal, potahal manzela za bradu a tak aj zaspal / vyskereny, drziac tatina za bradu 😀 .
Jani, nemas este cestovnu horucku?
Inak Zuzka veci od Teba su velmi dobre, neviem si predstavit lepsie nakupit... A este aj to, ze takto viem, odkial su a ja som v tomto asi nejaka divna, ale mam akysi lepsi pocit, ked su po niekom, koho poznam.

mouse
2. mar 2009

Lasane robievam, aj cesto obcas vyrabam doma, teraz mam kupene z Tesca - Organics. Nepredvaram a su makke, peciem v janskej mise prikryte alobalom. Masove moc nerobim, skor cuketove, sampionove, z morskych priseriek... Alebo z toho co zrovna zabera miesto v chladnicke 😵 /sunka... /
Materskym mlieckom sa neda nic pokazit 😵 , takze aj ked doktorka tvrdi ze netreba, ked ho Zuzka este mas chut kojit, tak preco nie. Dokedy to Vam obom vyhovuje. Zdravsie mliecko nekupis.

anamor
autor
3. mar 2009

ahojte dievcata,
nam vcera total skolaboval pocitac 😝 okolo obeda, ked som mala liluš na skype, takze tu je vysvetlenie moja 😅
lasane su veru vyborne aj sampinonove, tie som uz tiez robila, rovnako aj cuketove. Miska teda hovoris, ked das vela bešamelu tak netreba predvarat? no asi skusim raz, ale raz som skusala a boli nenormalne tvrde....

myslela som vcera vecer na vas, u mna je uplna katastrofa vecer ked je mala dlho hore, lepsie fungujem, ked o siedmej vstane.... ale clovek si nenavybera. vCera zaspavala do deviatej, uz sme vsetci boli zufali, lebo bola tak unavena. Noc klasikus, asi dve prebudenia.
Inak zacalo sa jej velmi pacit obzeranie okolia v kociku 🙂 taka zlata je 😵 zvedava baba 😎 😵 a v postielke cestovnej sa postavi za par sekund a pomalicky kraca dookola, je to perfektne, momentalne mi docahuje myš, lebo postielka je vedla pocitacoveho stolika.
Kojenie - Zuzi suhlasim s Miškou, dalšia vec je, ze ak si dieta naucis v noci na flasu, hotovo katastrofa.... na flasu s mliekom myslim, vidim to na detoch v okolo, 2,5 rocne kazdu noc piju mlieko, co podla mna niie je ziadna vyhra, ved v noci by sa nemalo jest... podla mna, napit nevravim, ale jest nie. Ak mas mlieko a kojis iba v noci a nijako ta to nezatazuje tak vydrz, ja som tiez najprv myslela do roka a stop, ale ak to bude o dvoch zobudeniach tak som ochotna to akceptovat aj dlhsie, lebo UM sa mi nechce zarabat ani rano - navyse neviem ako by si Naty na to zvykla 😝 nakolko som nikdy mlieko z flase nedavala.... takze aj preto mam ja obavy ako by to zvladla, lebo ked pocujem kojace kamosky ako sa s tym trapia, tak nic moc.
mne prisiel vcera jeden balicek z mmb 😉 /lily to bola paradna nadielka/ a predavam tretiu vec, normalne ze ziiiiiram 😉 /zatial mi ziadne peniaze na ucet neprisli, tak som zvedava/

lilly
3. mar 2009

ahojte, no u nas zaspatie o deviatej je super.. ovela horsie je podla mna zaspavanie o jedenastej, co mala lilly asi mesiac.. 🙄 co sa ti na tom romi nepaci? podla mna 21:00 je idealna hodina.. lilly vcera tak zaspala a ja som do jedenastej este spratavala bordel v kuchyni a davala dokopy seba v kupelni a potom do dvanastej este prekutravala neckermanna na nete, lebo muzik odtial strasne chcel jednu deku, tak som hladala nieco aj pre seba 😀 /nasla som jarnu bundu 😵 / teraz je aj akcia, ze ked napisete heslo JAR, tak je 20% zlava a postovne zadara, plati to do 5.3. No zatial mi o tom neprisiel potvrdzujuci mail, no dufam ze aj na to, co som ja objednala sa to vztahuje..
segra kojila do dvoch rokov a malu potom odstavili tak, ze ju supli k babke a dedkovi na par dni samu bez mamy, teda cici nebolo, segra si zatial dala pichnut injekciu na zastavenie laktacie a mala si odvykla v pohode a neviem o ziadnom umelom mlieku, ze by jej davali.. no to uz bola vacsia.. podla mna to riesia len cajom v noci. Zuzi, maly si mozno aj skor odvykne, ked budes chodit do prace..

katarinkad
3. mar 2009

Ahojte 😉

no romi 😕 😅 , ty si ale obchodnicka 😀
Ja nic. 😢 Ani balik ziadny. 😢

lilus, idem kuknut neckermana ked taka supis akcia 😀

zuzanat
3. mar 2009

ahojte, Miska dakujem za pochvaly, by sa mi zisli na MMB, mozno by mi priniesli stastie 😵
Ja uz mam navarene, Filipko buva...mala by som trohcu spratat, ale sa mi moc nechce.Som mu dnes skusala tricka z leta a niektore su mu este dobre, tak mozno budu aj na jar.
Dnes mi prisiel zase len jeden balicek, tak stale cakam 😅 😀 Romi v dobrm ti zavidim, ze sa ti to tak dobre rozbehlo 😉
kojenie zatial neriesim, kym v noci papa, tak nie je co riesit, som hnila mu robit UM ked nemusim a este zbytocne aj za to davat peniaze... susedia si obe deti naucili v noci pit caj a teraz nic ine nerobia, len caj varia, maly vypije za noc aj 4flase caju a potom spi total precurany 🙄

anamor
autor
3. mar 2009

ahojte,
iba ma napadlo, ze vam musim napisat, ze sme sa s lilly cez skype bavili, ze by sme chceli v lete ist na nejaku chatu s detickami /aj ockami pripadne/ najlepsie niekde v stred SR - nech to je spravodlivejsie pre vsetkych. Pridali by ste sa? Nemate nejake navrh? Pripadne tipy kde, co? Pripadne nejaku chatu ? 😀 to by bolo najlepsie 😉

mouse
3. mar 2009

Ahojte,
Romi, mam typ, moji spoluziaci z prvej vysky organizuju chatu s detmi, najdem v mailoch link a poslem. Je to v Domanizi - pri Povazskej Bystrici. Je tam aj bazenik pre deti 😵 . Zuzi, este sa mi to hodnotenie nepodarilo pridat na MMB a ani teraz to nebudem riesit, idem spat. Akosi som zachorlavela, zas v noci zimnice, ale uz to vyzera byt ok... Vraj to moze byt aj z vycerpania, comu nerozumiem, ved si predsa uzivam na MD 😀 😀 😀 . Dnes som vonku stretla rekordny pocet mamiciek s kocikmi / v Ivanovciach, kde sme boli na chleba az 4, tu jednu.

zuzanat
3. mar 2009

Miska tak to si na tom lepsie ako ja, kedy ste tu boli? si mohla cinknut...My sme nestretli nikoho, ako obyc 😅

mouse
3. mar 2009

Zuzi, zvladla som to s tym hodnotenim 😵 😵 😵 . Nakoniec si s tym MMB budeme rozumiet 😀 😀 😀 . Bola som tam asi o druhej, nechcela som otravovat, Filipko asi spinkal.

zuzanat
3. mar 2009

dakujem Miska 😉 to sa prave Filip preberal, po 14h sa zobudil.
skore vyzdravenie ti prajem 🙂

zuzanat
4. mar 2009

dobre ranko, kde ste vsetky?
My uz sme hore, dnes pojdeme k nasim, nech sa vyblaznia 😀 a musim ist aj do DM na plienky, caj a pod.
Pocasie je otrasne, dufam, ze stihneme aspon kratku prechadzku 😖

katarinkad
4. mar 2009

Mamky caf 😉

my mame za sebou asi najhorsiu noc ☹ ☹ ☹ /no mozno budu aj horsie/. Viac sme boli hore ako sme spali. Sak naco by Boris spal ked sa moze hrat, nosit po ruckach, plackat, pit cajik, ..... 😀 No asi je nachladeny, chudacik, lebo zacal vcera kychat a v noci mal zapchaty nos. 😔 😔 😔 Zeby bol prvy krat chory? 😒 😔 Och, joj.

anamor
autor
4. mar 2009

miska kazdy tip sa zide, velmi rada by som bola keby sa nam vsetkym podarilo stretnut 😉
u nas od pondelka o nicom pocasie, dnes vsak potrebujem ist na postu, tak hadam prsat nebude....
pekny den vsetkym

katarinkad
4. mar 2009

oktobrofky scu ist asi do tohto

http://www.avena.sk/indexSK.html

neviem aku ma kto predstavu, naroky,....my ak by sme prisli /teda radi by sme/ tak urcite s tatinkom 😀

katarinkad
4. mar 2009

babulky, nemate nahodou niekto toto

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3677135

neviem ci mam kupit, ci to je blud... 😕