Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

lilly
25. apr 2009

jaj, este som chcela.. ze deti na UM jedia kazde 4 hodiny, nie ako kojene, ze strcis cicku, hocikedy ked drobec zaplace, tak zrejme aj preto borko je len tak.. no uz po zavedeni prikrmov sa asi moze davat castejsie jest..

katarinkad
25. apr 2009

lily, tu stranku som uz davnejsie studovala 😉

mozem zaradit B do jedalnicka este kalerab, karfiol a spenat. Len neviem ako spenat, cerstvy ci mrazeny?

No my by sme sa nudili keby sme namali stale nejake navstevy alebo my keby sme nechodili dakde 😀 aspon Borka vychovavame k tomu aby bol spolocensky tvor 😀

lilly
25. apr 2009

no podla mna spenat aj mrazeny mozes.. a ked mas cerstvy, tak aj ten..
no ved aj my nezijeme v jaskyni, ze by sme neboli spolocensky.. no tolko navstev by bolo na nas privela.. no ked si tak spominam na detstvo, tak ani nasi nas velmi neobstastnovali obsiahlymi navstevami, obcas niekto prisiel z rodiny, sesternice a tak, aj my sme chodili, alebo sme u nich spali.. no nejake caste to nebolo.. a ja uz ako decko som bola radsej sama zahrabana v knizke, alebo s nejakou jednou kamoskou, ako v nejakej velkej partii ludi..

katarinkad
25. apr 2009

lilly 😀

A dakujeme za blahozelania!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dnes sa mi nechce VYNIMOCNE spat a v tej blbej telke nic ale nic nedavaju 😠 😠 😠 Nocnu sluzbu pri Borisovi ma dnes mangel. 😀 Aj navsteva uz spi, len ja tu strasim 😀

mouse
26. apr 2009

Ahojte, citam prave tu stranku, co sem Lilly dala link. V podstate mame podobny jedalnicek, len som do neho zahrnula masko a zeleninku varim zatial len doma vypestovanu / spenak, brokolicu, karfiol nemam /. A zelenu fazulku som zabudla spomenut, dnes bude zajac na struckoch 😝 😝 😝 . Kocky, ked varim Robkovi maskovozeleninovu polievocku, mozem v nej vyvarit aj kost /zajaciu/?
Ja mixujem len maso, zeleninu len pucim a nemiesam vsetko dohromady, ale davam Robkovi na vyber...lyzicka zemiak, lyzicka mrkvicka, zapit vyvar z pohara.... a nakoniec ho nemam vsetko to rozbrblat rukami, nieco si napcha do pusy rukami, zvysom ponatiera mna a porozhadzuje vsade okolo. Len teraz vazne nechce jest, vidi misku a uz sa mraci...

mouse
26. apr 2009

V lete sme zavarili vyzivy, ale neviem, kto ich poje, nechcem davat Robkovi sladene... A tie vyzivy su s cukrom. Broskynovo jablkove.

lilly
26. apr 2009

ahojte,
no ked ja sa dostanem do stadia podavania prikrmov, tak sa domaca zelenina minie, teda uz sa minula - mrkva a zemiaky... a nova vyrastie ktovie kedy v lete mozno.. este mam domacu mrazenu cuketu, kel.. takze bude musiet byt drobec na kupovanej..

mouse
26. apr 2009

Moji chlapi zaspali, najskor maly velkemu na rukach 😵 pri jaseni a potom velky pri malom, ked ho ulozil do postele 😵 😵 😵 . Zuzik, mas 2 moznosti> bud zmraz mrkvu cerstvu alebo navar prikrmy |bez maska, ay si to mohla obmienat so zltkom| a tie rozdel na mini porcie a daj zmrazit. Aj ja uz zacinam mrazit, lebo vsetko nabera skazu. Mam knizku / recepty pre dojcata / a tam su vsetko recepty na mesiac - uvaris davku na cely mesiac a rozdelis... To zas nerobim, mal by kazdy den to iste, zatial varim vzdy cerstve a zmrazila som len cerstvej mrkvicky tak na tyzden, ale uvazujem, ze zacnem varit trosku vacsie porcie aby ostalo nieco aj zmrazenie. Inak v tej knizke odporucaju davat maso hned po troch dnoch. Prve tri dni mrkva, potom uz riadny masovozeleninovy prikrm.
Precitala som konecne aj par prispevkov dozadu /Katka, dufam, ze zartujes, ze Borko len lozi 😀 😀 😀 , porovnat sa s rocnymi detmi je asi este priskoro 😉 😉 😉 / Inak je to uplne jedno, kedy ktore co dokaze, vsetko sa to vyrovna a v 6tich rokoch moze byt najsikovnejsi ten, kto bol ako babatko najvacsi lenivec. Mozno som to uz pisala, mam kamosku, ktorej syn zacal sediet az 10m., sam sa posadil az v 11 a ako rocny je uz presne ako vsetky rocne deti / sam chodi, vsetko co by mal vediet vie a je veeelmi zlatucky...

mouse
26. apr 2009

Zuzka, do Ba ideme pozriet Robkovu krstnu mamu a idem si tam dat do poriadku chrbticu /teda dufam, ze ma zoberu, este som sa nestihla objednat/, lebo vobec sa mi neda spavat, co mam take bolesti, mam problem zdvihnut Robka zo zeme. Recidiva po uraze, vzdy sa to objavi presne na vyrocie po tom uraze, ma z toho ide porazit.

mouse
26. apr 2009

Lillus, skoda tej stolicky, ale neboj, urcite najdes este lepsiu za dobru cenu. Romi, pekny kocik.
Celkom som sa zabudla pochvalit, som ostrihana 🙂 , konecne, uz som vyzerala horsie ako strasidlo. Minulu nedelu nas manzel vzal do nakupneho centra, zobral Robka, mna strcil do kadernictva. Pekne mi dal najavo, ze by som so sebou mala uz konecne nieco robit. Potom mi este kupil nohavice a Robkovi sme v CA kupili capicu, body a dvoje teplaky /tmavsie, lebo nech robim co robim - 2x denne vysavame a umyvame podlahu/, aj tak je vzdy riadne spinavy ked lozi po zemi, takto to aspon nebude velmi vidiet.
Lilly, s navstevami sme na tom podobne..

zuzanat
26. apr 2009

ahojte, my uz varime, dnes dokonca dve jedla, lebo muz chcel maso na hriboch a ja take nelubim, tak si s Filipom spravime len take dusene so zeleninou 😝 Teraz isli chlapi na chvilu von, tak si idem vypit v klude kavu, lebo posledne tyzdne ju pijem vzdy len studenu 😖

Katka ja som spenat kupovala od hipp a k tomu som Filipovi uvarila zemiaky a zltko...

Miska dobry obchodak nam postavili vsak? teda aspon ja som spokojna, uvidime co kvalita 😅 Vcera tu bol Mariov otec, tak Filip dostal dodatocne k narodeninam tasku ovocia a peniaze, tak mu zase mozem nieco kupit, ale sak jemu stale cosi treba, tak rychlo rastie 😔
Ja vysavam kazdy druhy den, niekedy aj kazdy, a po 10min. uz to tu ani nie je vidiet, nechapem tomu. Filip sa mi zacal v poslednej dobre hrabat v kvetinaci, asi ma pocit, ze je na pieskovisku 😅 😀
Miska my sme dostali to penove puzzle na zem, co sme sa o tom bavili a veru som rada, hraciu deku som uz odlozila a toto je take pekne farebne, Filip apson nie je na zime, aj ked sa to tazsie udrzuje, deku som len vytriasla von balkonom a bolo.

Dnes opat vyzera krasne pocasie, tak dufam, ze pojdeme von, ak sa s Mariom nepovadime, mame akesi blbe obdobie, hucime na seba koli totalnym kravinam 😔

katarinkad
26. apr 2009

Peknu nedelu mamky 😉

penove puzzle su super! Len skoda ze B uz z nich stale odlezie 😀 Najnovsie ho zaujimaju vsetky kably v byte 😀

misi, ja to nerobim tak ako ty s prikrmamy. Ja varim vsetko naraz v hrnci a potom rozmixujem. Mne to pride zbytocne varit v osobitne v kazdom hrnci tu trosicku maska alebo zeleninky, ved v brusku sa to aj tak zmiesa. 😀
A nemrazim nic. Kazdy den varim cerstvy obedik. 😝

mouse
26. apr 2009

Ahojte,
Katka, ja to varim tiez vsetko v jednom hrnci, ale potom to pucim zvlast, teda nemixujem to dohromady. Resp, odkedy ma zuby trosku vascie, tak v podstate ani nepucim, odhryzne si z mrkvy, zemiaka, len masko mixujem. Dnes mal zajacie, take maakkucke bolo, ze som ho ani nemixovala, odstipaval z neho zubkami. A vyliezol mu treti zub, zatial len spicka. jednotka vpravo hore. Konecne sa poriadne najedol, dal si trosku aj naveceru. Kati aj ja varim kazdy den, zatial som zmrazila len cerstvu - nevarenu mrkvu a zacnem mrazit aj hotove do zasoby - nie kvoli casu, ale neviem, ako dlho mrkva a petrzlen este vydrzi, uz je dost teplo... Kupovat nechcem. Ta nasa mrkvicka je nehnojena, nestriekana. Dnes sme mali dve neohlasene ale mile navstevy, kamosky s manzelmi a babatkami... Prva navsteva prisla najskor ku nam do bytu, potom sme isli spolu na nasu stavbu, druha naopak.

Ked sme isli zo stavby a Robka som davala do sedacky, strasne milo sa na mna pozrel, do siroka sa usmial a takym neopakovatelnym zvucnym hlaskom povedal "mama", az mi srdce podskocilo. Uz predtym s neho vyslo take meme, mame, ale toto bolo to naozajstne mama.

Poprosili sme manzelovu maminu, aby kupila penove puzzle, lebo ja na to vzdy zabudnem, ked som v meste a jej najvacsou zalubou je behat po obchodoch. Aj ked nam teraz budu na nic, Robko trajda po celom byte a na hraciu deku sa posadi len viac menej nahodne...

mouse
26. apr 2009

Zuzi, snad mate s Mariom len take prechodne obdobie. Aj my sme davnejsie take mali. Ked sa z kazdej strany nieco vali, do toho unava, vycerpanie, nieco sa nepodari, nasledne mrzutost a je to.

lilly
27. apr 2009

ahojte, robko je sikovny, ked ti uz povedal mama 😵 lilly take hlasky, kde sa spajaju pery zatiall nehovori... len take ggggg kchhhhh leee öööööö...
ja budem asi tiez tie jedla pucit dokopy, nie zvlast..zatial co som jej dala ochutnat zemiak, mrkvu, banan, tak sa dost tak tvarila, ze ake bleeee to je..
inak, konecne mi pije cajik.. nakoniec z uciaceho hrnceka a len teply 😵 😵

katarinkad
27. apr 2009

Dobre ranko 😉

my zuby este nemame, takze mixujeme. Ked mu dam nieco nepomixovane tak sa dusi. 😔

lilly, aj ty uz prikrmujes? Ci to bolo len tak na skusku, ze co na to malicka? 😵

Idem si dat kafe, lebo som jak mechom buchnuta a potom pojdeme na dvor sa hrajkat lebo tu dnu B vsetko demoluje 😀

anamor
autor
27. apr 2009

kuk, neslo mi dva dni pridavat prispevky, tak skusam ci to ide tentokrat 😉

anamor
autor
27. apr 2009

vyborne, admini to poriesili 🙂 tak mozem konecne za dva dni zhrnut co som chcela 😅

anamor
autor
27. apr 2009
katarinkad
27. apr 2009

Ahojky romi,
takze ty si mala poruchu 😀 a ja ze de sa flakas? 😀

B dakuje za blahozelanie.
MY BLAHOZELAME NATINKE K DNESNEMU VYROCIU!!!!!!!!!Posielame pusinky 😅 😅 😅 😅

romi, no ja dufam ze postupne ako pridu zubky sa naucime papat aj nemixovane.
Scem foto kocara s farebnou vlozkou 😕 😕 😕 😕 ty si sikulka, to mi je jasne uz davno.

Ja som s Tobi maximalne spokojna, vyzera byt velmi bezpecna, je vyvysena takze B ma v aute dobry vyhlad a je v nej spokojnucky /ved tusim obstala nejlepsie co sa pohodlia tyka/....a tie pasy su fajn, pretoze ked ich odopnes tak drzia vo vzduchu, takze ked tam posadim B nemusim tie pasy vytahovat spod neho.....no pisem ako hotentot, snad to pochopite 😀

anamor
autor
27. apr 2009

katka kuk https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

dakujeme za blahozelanie 😉

super s Tobi, neviem si to predstavit, ale urcite ste vybrali dobre, ta nasa je super, aj polohovanie, vyska, pasy vsetko zatim, len je dost tvrda, asi aj tam budem musiet nieco usit 😅

katarinkad
27. apr 2009

romi, nadheraaaaaaaaaaaaaa

teraz je to taky pekny vesely dievcensky kociarik 😉

zuzanat
27. apr 2009

ahojte, v prvom rade Natalke vsetko naj, o chvilu budete krajat tortu 😉 Romi ta vlozka ja super, sikovna si, krasne to vyzera 🙂

Ja som dnes dostala MS, sa citim priserne, mam tocaky, teplo mi je, nohy ma bolia, ako obyc, ale hlavne, ze dorazili 😀
Ja Filipovi uz davno davam nedelnu polievku, teda vyvar, ale nesolim moc, ani korenie, my si dochutime na tanieri.Zvlast mu varim len ked mame pecene, smazene alebo pod. Pribinacika mu tiez davam, ale vacsinou ma sladku aktiviu, uz som skusala aj ovocny jogurt. A salamu mal zatial iba kuraciu, inu nie.NEmixujem asi od 6mes. ale to uz mal Filip dva zuby, takze jemu uz ani nepucim, vsetko pekne zje.
sme uz stihli absolvovat prechadzku na postu a teraz Filip uz krasne spinka. Vyzera to tak, ze mam kupcu na choditko, dufam, ze to vyjde 😔

zuzanat
27. apr 2009

no kde ste vsetky, si nemam s kym pisat, kym Filip spi 😖

lilly
27. apr 2009

natalke vsetko najlepsie k 11 mesiacikkom, boze aj ona bude mat uz rok za chvilu, strasne to leti...
my sme boli dnes vonku v mdc, pochodili sme obchody,kupili jarkovi darcek k meninam.. stretla som spoluziacku z gympla, trosku sme kecli..
potom tu bola segra so saskou a moj otec, a ku koncu kym sme kecali, a ja som sa hojdala s malou v hojdacke, tak mi tam na mne zalomila.. tak som sa skoro hodinu hojdala 😀
ja som predala jedinu vec, capacky nextove, sa tesim, dnes som ich posielala 🙂

mouse
27. apr 2009

Ahojte,
dnes sme mali unavny den, zahradkarcili sme, konecne som sa dostala k zahrade. Zasadili sme zeleninku. Nasi prisli pomoct, tak sme pekne vsetko zvladli, len zemiaky sme nestihli, ale na tie sa mozno aj vykaslem. Robko na mojej minuly rok zasiatej luke na deke, stale z nej utekal a trhal travu. Potom si pospal 2 hod. v kocari - nase dieta a spat v kocari, priam zazrak. A potom mi zo satky pomahal sadit hrach. Dnes to bolo same mama maba dede (dede dzavoce uz davno), tak sme sa smiali, ako dobre vie, s kym tam je (mama, babka, dedko). Samozrejme nikoho neoslovuje, len to su tie prve slabiky a jazyk slovensky je v tomto genialny, ze tie prve detske slabiky priradil na pomenovanie najblizsich osob.
Robko dnes zas odmietal prikrm, uplne. Ani cely, ani popuceny, ani rozmixovany. Len mliecko pytal.
Romi, Natalke prajem vsetko najlepsie k 11tim mesiacikom. Hod sem prosim recept na nesladenu vyzivu. Dakujem. Nasi maju v mraznicke broskynove pyre, tak skusim to.
Romi, skola je tento rok s odretymi usami, velmi malo sa tomu venujem, 100% casu cez den venujem Robkovi / nema mi kto pomoct, manzel je stale v praci alebo na stavbe /. 2x tu boli nasi, co mi pomohli s Robkom, aby som mohla pisat dipl.
Takze mi ostavaju iba noci a to sa mi malokedy chce, rasp. ani velmi nevladzem. Teraz sa idem sa ucit na statnice, nechce sa mi, ale uz je najvyssi cas. 😝

mouse
27. apr 2009

A do skoly Robka taham stale so sebou, aj na prax, proste vsade je so mnou. Nastastie to nikdy nikomu nevadilo, ba priam naopak, vsade sa na neho tesia. Akurat ked som na praxi fotila cvicenia do diplomovky, neuvedomila som si, ze fotim oproti zrkadlu a na viacerych fotkach som aj s fotakom a s Robkom na rukach, to som teda nechcela...
Ale ked fakt treba, tak chodi s nami do skoly aj manzel, na skusky.

lilly
28. apr 2009

ahojte, nikde nikto...
mne sa akosi nic nechce.. lilly si spinka ja pri nej oddychujem, nie ze by som daco robila..

zuzanat
28. apr 2009

ahojte, my sme sa vratili od doktorky, posledny prevenar mame z krku, zase riadne plakal...Sa mi dnes uz tri krat poriadne pokakal, aj u doktorky.
Teraz uz pekne spinka,asi idem dat cesto do pekarnicky, mam chut na pecene buchty, dufamm, ze sa mi podaria.
Ja sa na sadenie chystam v piatok, tak som zvedava ci sa mi to podari.

susede prisla clona na kocar, tak som ju skusala a dobre som urobila, lebo by mi inak bola na dve veci, Filip si ju dal hned dole, cize ju kupovat isto nebudem, minuly rok by sa mi este oplatila, ale teraz isto nie.

lilly
28. apr 2009

zuzi, snad to filip v pohode zvladne 🙂
mne na tej clone trosku vadi to, ze je priesvitna a ked je lilly este hore, nespi a ma otvorene oci, tak jej tam aj tak presvita dost slnka a tiez jej to vadi.. 😖 uz by som asi kupila taku, co je uplne nepriehladna..