Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

lilly
2. sep 2008

ahojte, uz mi je lepsie, ale fakt uz musim par dni podietovat a nechat zaludok zotavit.. to mlieko a mak ho dorazili vtedy, este to bolo skoro nanho..
dnes idem na poradnu, tak sa spytam aj na ten Yal, dufam ze nezabudnem..

lilly
2. sep 2008

halooo, ludia, kde ste?
uz som doma z poradne. Doki mi tam nasiel nejaku bakteriu, nejakeho streptokoka.. 😠 a ten vraj moze sposobovat infekcie plodovej vody, tak ho treba preliecit, dal mi antibiotika, ale mam ich brat az tak o tyzden, ze by som teraz este nedrazdila s nimi zaludok.. nechapem ako sa tam dostal.. to bolo vlastne pred mesiacom, ktovie co tam este po kupani v strecne je urodene ☹ krvny obraz bol trosku lepsi ako minule, ale stale nie velmi dobry, CRP /zapalovy faktor/ zvyseny, ale tak isto ako minule.. no aspon krcok je ok. Termin nastupu na MD mi podla terminu 19.11. vypocital na 8.10., ale ze v praci mam povedat, ze pojdem na matersku, kedy budem chciet 😀 ze on mi napise termin ako chcem 😎 Este mi brali krv na vsetko toto co aj minule, plus pecenove testy, kvoli tomu mojmu zvracaniu
no som taka vseliaka z toho... 😒

katarinkad
2. sep 2008

Ahojte 🙂
lilly, len sa daj pekne do poriadku. Par dni pooddychuj a setri sa. Mas este dovolenku? Ci uz ides zajtra do prace? A na toho streptokoka to ti ako dr. prisiel?

Mna dnes pali zaha ☹ svina jedna!!!

Ja dnes musim pohladat nejaku schopnu fotku a hodit sem lebo som nepridala ani nepamatam. Uvidite aka som GULA!!!!!!!!!! lilly ani ty si davno nepridala....o mouse ani nehovorim....

lilly
2. sep 2008

katka, mne robi doki vyter na kultivaciu na kazdej poradni, takze tam sa ten streptokok ukazal
uz nemam dovolenku, zajtra idem do prace, som si to pocitala, tak posledny krat by som tam mala vyt 23.9., to su presne 3 tyzdne, to uz snad vydrzim, potom budem mat 10 dni dovolenku a potom MD.
nejaku gulatu foto mozem pridat, fotili sme sa v strecne, aj doma som brusino fotila teraz niekedy, tak zmensim a pridam.
jaj a pytala som sa na ten Yal dokiho, tak povedal, ze sa to da, no on to velmi neodporuca, ze lepsi je klasicky klystir, lebo yal ta nevycisti az tak ako klystir a ze aj nevyvola tak tie porodne stahy, ako klasicky klystir.. ze je lepsie pretrpiet klystir.. tak neviem no, asi to necham tak..

katarinkad
2. sep 2008

jej, lilly, naraz sme pridali foto 😀
No mas uz riadne brusko. No pekne. Ale priberas len na brusku, nie? Kolko si uz pribrala? 😉
Ja mam ale vacsie, no ved my sme uz v 9. mesiaci...........juj ale sa nam blizi ten den "D".
😵 😵 😵

no v robotke to nejako skus vydrzat, no keby si sa citila zle tak radsej sa hod na marodku a hotovo.

lilly
2. sep 2008

no pridala som zopar gulatych bruch 😀
aj tvoje, katka, som pozrela, pekneeee 😉 ty mas len 12 kg navrch? no herecka si, to ja budem mat urcite viac.. pred grcacou akciou som mala +11kg, teraz mam +8,5kg 😅

lilly
2. sep 2008

este aj prispevky naraz pridavame 😀
priberam hlavne na bruchu, ale trochu aj na zadku a stehnach, no nie nejak vela.. aj horsie by to mohlo byt.. no som mala taku tendenciu pribrat skoro kilo za tyzden, teda za mesiac asi 3 kila, uvidime, ako sa to este vyvinie.., mne to brucho teraz akoby uz skor dohora rastlo, ale to je asi normalne 😀

katarinkad
2. sep 2008

och moja, ty si tak pochudla ☹ ☹ ☹ No ked ti bude dobre tak to dobehnes.
Ja teraz na vahe az tak velmi nepriberam, no brucho sa mi zvacsilo riadne. Na moju vysku je to aj dost, uz nevladzem velmi s tym bruchom. 😝

katarinkad
2. sep 2008

ja som tiez zvykla priberat tak 3 kg za mesiac, no potom sa mi to nejako zastavilo, teraz uz priberam len tak kilo-dve za mesiac. 🙂
Moje brucho ma stale iny tvar, podla toho ako sa maly vypuci, dakedy to vyzera tak smiesne, raz je hore, raz dole, raz sa vypuci na boku. 😀 😀 😀

lilly
2. sep 2008

aj moja sa uz tak zvykne vypucovat 🙂 potom rozmyslame, co tam vystrcila 😀 v piatok som zvedava na utz 🙂
to priberanie by som aj uvitala, keby sa zastavilo, ale bude ako ma byt

katarinkad
2. sep 2008

lilly, ved to potom zhodime. Ale ty urcite vela nepriberies. Hlavne aby babetka boli OK, a mali dostatok vsetkeho. 😵 😵 😵
V piatok mas taky ten velky utz, kde ti bude malu merat a vazit?

lilly
2. sep 2008

ano ten, u dankovcika
som uz zvedava na nu velmi
len nech je v poriadku, aj nech porod dobre zvladneme obe.. furt mam nejak z toho obavy, ako to bude

katarinkad
2. sep 2008

potom napis ako dopadol utz a aka je malicka uz velka 🙂

no ja sa snazim na porod nemysliet, no mne sa to uz naozaj blizi. Uz sa budem musiet aj pobalit do porodnice a pomaly sa na to psychicky pripravovat. 😕 😕 😕 Ja mam tiez obavy z toho ako to bude prebiehat, ci to zvladnem a ci bude maly OK. Ale to je asi normalne, ze sa bojime. 😢

lilly
2. sep 2008

no niekto sa aj neboji.. ja sa snazim presvedcit, ze to bude ok, a ze sa mam tesit a budem mat pohodovy bezproblemovy porod, no aj tak tie obavy tam su.. 😨 tvoj muz bude pri tebe? on sa ako stavia k porodu? Boji sa o teba/vas?
na utz idem o 16:00, tak vecer napisem, co nove 🙂

katarinkad
2. sep 2008

moj mangelik sa chysta byt pri mne. Ja som rada, urcite mi bude velkou oporou, hlavne takou psychickou. 😅 On sa chysta ze bude kamerovat a fotit, tak som zvedava ci tam neodkvecne hned na zaciatku. 😀 😀 😀 No ja tiez dufam, ze nenastanu nejake komplikacie a ze porodim normalne.

Ty uz si definitivne rozhodnuta pre Sacu? Aj mangela beries?

katarinkad
3. sep 2008

Halo, haloooooooo. Kde ste vsetky? 😉
Nemam si s kym pisat ☹

zuzanat
3. sep 2008

ahojte, nam este stale nejde net, neviem dokedy to bude trvat 😖 dnes sme boli na ockovani pneumokoka, ale klop klop, zatial je Filipko v pohode, nie ako minule.teraz sa skeri, steboce, takze super 🙂
teraz som chvilu u nasich, ale idem domov zavarat feferony a zelene rajciny, pre maria.

tehulky dufam, ze ste ok, uz to mate za par 😵

katka mne nejde nalepit na lepka na auto, sa mi pismenka odliepaju od priesvitnej folie 😠

anamor
autor
3. sep 2008

ahojte docitam vas dufam hned.... chystame sa s malou von trosku.
inak zaciname plavanie buduci tyzden a moc sa tesim, trosku su obavy ako to mala zvladne, ale budu tam rovnako stare babatka ako nasa, tak hadam to bude ok, vyzera to tam super 😉
zajtra mame ockovanie ☹ ach jaj.... som zvedava ako to zvladneme, odtial urcite z revom, to viem.... ale hadam aspon potom bude dobre

drzte sa tehulky, nestiham vas ☹ a samozrejme aj maminky sa drzte, zdravim filipka 😉

katarinkad
3. sep 2008

zuzi, a co mate s netom?
S tou nalepkou na auto sa aj moj manzelik dost potrapil. On po nej suchal takou umelou skrabkou na okno dovtedy kym sa mu vsetky pismenka neprilepili na tu priesvitnu cast. A potom sa to uz pekne nalepilo. Tak snad aj tebe sa podari. 🙂

anamor, drzime palce pri ockovani. Natalka to urcite zvladne bez vacsieho placu. 😵

Ja idem zajtra na CTG do porodnice kde planujem rodit. Tak som zvedava, dufam ze vsetko bude v poriadku. Drzte palce.

zuzanat
3. sep 2008

ahojte, tak konecne nam po 4dnoch ide, neviem co s nim bolo, ale dufam, ze uz to je v poriadku.aj ked o chvilu budeme zase bez internetu, lebo suseda, co sme na nu napojeny sa bude stahovat a este neviem odkial si dame....

Filipko je po tom ockovani omnoho lepsi ako minule, ani teplotu nemal zvysenu, akurat, ze malo spal, tak o 20h to zalomil a uz buva, bol uz trochu mrzuty.ale inak sa skeril cely den 😵
romi dufam, ze Natalka to zvladla tiez tak dobre 😉

katka skusim este zajtra teda nieco pospekulovat s tou nalepkou, dufam, ze to pojde.

akurat mame taky super vzduch, niekto asi hnojil, tak sa udem pogrcat, no parada, este ze nemam pradlo na balkone 🙄

lilly
4. sep 2008

ahojte, ja som od vcera v praci, tak nestiham sem pisat, cakali ma tu samozrejme hromady papierov 🙄
vcera mi bol predstaveny aj novy pan ing., ktory bude prijaty na moje miesto /mmch. vraj nejaka strasna tlacenka od diriho 🙄 /, 16.9. by mal prist a pobudnut tu so mnou jeden, mozno dva dni, ze by som ho zaucila..
katka, uz som sa asi definitivne rozhodla pre Sacu, tam to aspon trochu poznam, aj moj doki tam zvykne mat sluzby a od 36tt budem chodit sice k nemu, ale uz do Sace.
mangel bude samozrejme pri porode so mnou, on ani neuvazoval o tom, ze by nebol. Len v Saci je taky blby zvyk, ze na vzdycharen manzelov nepustia a ked ho chcem mat cely cas pri mne, musime si zaplatit nadstandardnu porodnu salu, co by sme si aj, no ked nebude nahodou volna, tak s nim budem moct byt max. tak na chodbe.. to je dost na prd. 😖 potom ho pustia uz priamo k porodu... no to je fakt uplne, ze otec pri porode, ked to najhorsie si musis odtrpiet sama, alebo niekde na chodbe... ach jaj..
inak mam taky dojem, ze nestihneme velmi nasetrit na porod, teda na nadstandard, EPI, otca pri porode a pod.. asi budeme musiet zaliest do debetu, alebo co.. 😖
musim ist este na bud. stredu na hematologiu, lebo otcovi zistili, ze jeho porucha zrazanlivosti krvy a vznik trombov je dedicneho charakteru, tak musia vysetrit aj mna aj sestru, ci sme to nezdedili.. umna je to teraz dost aktualne, lebo ked som to zdedila, tak mozem mat s tym problemy pri porode. No nic ine mi uz nechybalo 😒 Keby sme to nahodu zdedili, tak uz ani HAK nebudeme moct brat, no ale to by ma az tak netrapilo.. No na vysledky sa tam caka 4-6 tyzdnov.. no ved uvidime

anamor
autor
4. sep 2008

ahojte,
mame po ockovani a od rana uz tretikrat spime - preventivne som dala obklady a paralenovy cipok ako kazala doktorka... uvidime aka bude noc a vecer.,.. ale dufam, ze to zvladneme, po velkom kriku u lekarky bola pohoda, cakala som horsi krik.... nastastie sme to zvladli, pri povinnom ockovani dokonca neplakala,iba pneumokoky vraj su bolestive....

v pond a streda budeme chodit plavat 😵 tesime sa velmi, trosku mam obavy ale inak sa tesim.

my mame nalepku na auto zvnutra - tu bess a isla v poho nalepit, nebol problem

lilly rychlo stihni zrazanie krvi, moze to byt podstatne... jeden nikdy nevie

katarinka tebe sa to krati, aj mouse 😲

mouse
4. sep 2008

Ahojte, zas nestiham citat. Romi, vsetko najlepsie k narodeninkam, vela lasky, zdravia, stastia, pohody a radosti Ti prajem.

katarinkad
4. sep 2008

Ahojte moje zlate 😉

Ja som bola s mangelom od rana v porodnici, teraz sme dosli domov. Som hotova z toho cakania tam. Asi si pojdem lahnut, lebo nevladzem. Primar mal nejaky cisarsky, tak sme tam cakali jak blbci. No CTG vraj bolo vyborne, tak aspon ze to.
Lilly, ty si budes platit lekara pri porode? Maminky vy ste si platili vopred zajednaneho lekara?
Ja to nemam v plane. Ved kto tam bude tak ma odrodi. Ja si platim len epidural (2 tis.) a za mangela pri porode (300,- SK). A chcela by som nadstandard izbu, ale ta je len jedna v tej porodnici kde idem a zarezervovat sa neda. Takze len ked budem mat stastie ze bude volna tak mi ju daju. Poplatok je za nu smiesny - 150,- SK)/den.

mouse, ty sa mas ako? Uz si pobalena? Bola si na CTG?

zuzanat
4. sep 2008

tak nalepka je nalepena, ale dala mi zabrat 😝
Filipko nemohol pobede zaspat, tak som isla pred bytovku, dala ho do kocara a za 5minut bol mrtvy.
ale zase je mrzuty, uz som totalne vystavena z neho. zajtra ideme na urologiu, som zvedava co povie, dufam, ze je v poriadku 😔
ja som doktora nemala zaplateneho, ale natrafila som na dobru lekarku, bola som spokojna, platila som iba za manzela, tusim 500sk, uz ani neviem. nadstandart som nemala, ale na izbe sme boli len dve, tak sa dalo...
musim ist, lebo zase place, neviem co je s nim 😔

katarinkad
4. sep 2008

zuzi, ty si nemala ani epidural? Tak ty si riadna hrdinka, ked si porodila takeho chlapa bez takejto pomoci. 😕

Mna dnes strasili v porodnici, ze to vyzera na velke dieta. Ze mam veeeelke brucho. No to je na nervy, raz ze maly zaostava, raz ze je popredu,..... kto vie aky velky nakoniec bude.

Zuzi, snad zajtra bude mat Filipko lepsi den. 😅

anamor
autor
4. sep 2008

takze ja som mala epidural /2500/, ocina s nami /500/ a nadstandard /500/den/ BA je BA... ale stalo to vsetko za to, lekara som zaplateneho nemala....

nam mala spi uz... kupali sme o 19tej, lebo bola unavena, asi ta injekcia, teplotu nema, uvidime aka bude noc.... ci nebudem mat nocnu dnes.... 😎
boli sme dnes vonku a tak sme zmokli z 10minutovej prehanky ze az no... hadam mi zasa nebude robit prsnik sarapatu z prechladnutia, lebo tie upchate mliecne zlazy to fakt boli ☹

lilly
5. sep 2008

ahojte, no sa mi zda, ze u nas su poplatky najvyssie.. a ze vraj BA je BA..... 🙄 a to este neviem uplne aktualne ceny, niekedy nedavno ich menili.. teda priblizne asi takto:
otec pri porode -600 sk, nadstandardna porodna sala /ak chcem, ze by mohol byt mangel so mnou stale pocas prvej doby porodnej, lebo inac mozem byt s nim tak na chodbe/ 500 sk, nadstandardna izba 350, 550, 750, alebo 1100 sk /stacila by mi ta za 350, len ci bude volna/, epidural 3950 sk /ten chcem, len keby to bolo nutne/.
Lekara si platit nebudem, odrodi ma, kto tam bude, to by bolo dalsich 5000 sk

dnes ideme na velky ultrazvuk, sa tesim, dufam, ze je vsetko ok 🙂

anamor
autor
5. sep 2008

dobre rano,
tesime sa lilly na dojmy z velkeho ultrazvuku 😉
no ked ti budu pichat epidural nebude este nutny... a ked bude nutny, tak uz bude neskoro ho pichat. Musis byt rozhodnuta dopredu, lebo mne ho mali pichat o 9tej rano a povedali mi o osmej ze o chvilu rodim, tak som bola v pomykove dam-nedam, ale volala mi mama a povedala mi, ze nespekuluj, daj si.... a mala pravdu, do piatej by som asi hryzla steny 😒
lekar nie je 6tis?
inak hrozne ceny, ozaj...

lilly
5. sep 2008

no ale ty si mala kontrakcie od polnoci, ci tak nejak, tak do deviatej si sa vedela rozhodnut, ako to zvladas, ci sa otvaras, ci to ide pomaly a pod..
keby som sa ja mala spolahnut na maminu radu, tak ta mi povie, ze maj rozum, nedavaj si take, treba vydrzat... 🙄
lekar je mozno aj 6000, o to som sa ani nezaujimala, lebo to nechcem