Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

zuzanat
10. sep 2008

malinke babo spava pomerne stale, Filipko spi tak max 2 hodiny za cely den, aj to je niekedy uspech. budem rada ak si este aspon pol hodinu zdriemne, lebo potom do 20h nevydrzi a bude mrzuty.

ja tasku na kocar vyuzivam stale, ked niekam ideme, mam tam nahradne plienky, vlhcene obrusky, nahradne oblecenie. my sme mali tasku ku kocaru, ale na sportaku co sme kupili tam nie je a chyby mi tam. podla mna je to super vec, ked mam kocar, ani kabelku nenosim 😀

katarinkad
10. sep 2008

zuzi, to som chcela pocut. Aj mne sa zda ze taska sa dost vyuzije na kocar. Tak idem hladat dalej. Musim si uz dnes nejaku vybrat a objednat. 😉

anamor
autor
10. sep 2008

ahojte moje,
zuzi povedz potom ako sa plienky pacia 😉 ja som bola spokojna, odvtedy sme ich nemali.Ale pri najblizsej prilezitosti kupim.
taska na kocar - skvela vec, presne vyuzivam ako zuzi a bez nej si neviem zivot predstavit 😎
dnes sme po plavani, mame aj dcerke sa pacilo 😵 , navarila som sup-sup rizoto na veceru, idem rychlo vydrhnut kupelnu,kym plavkyna spi a potom von kocikovat, tak krasny den 😉

katarinkad
10. sep 2008

anamor, krasne fotky zo stretka. 😉 Tolko zlatuckych babetiek po kope. Je to zlate. Vy dve ste kocice s Natalkou. 😵 😵 😵

lilly
10. sep 2008

no dnes bol zas hekticky den v praci, za chvilu z nej padam...
no popri tom som stihla urobit este jednu mensiu objednavku na plienky z plienka.sk, tam su ovela lacnejsie plienky, lebo su slovenske, tak vyskusame aj tie, mozno neskor budeme vacsie dokupovat uz z tychto, ked sa osvedcia. Suma za nu je 1239 +100 sk postovne a mam tam toho kopu, no nemohla som odolat proste 😅 takze suma za plienkovu vybavicku sa navysila na nejakych 7800 sk.. no co uz, peniaze boli aj budu
no balim a padam, majte sa 🙂

zuzanat
10. sep 2008

lilly a ake plienky si objednala, teda aku znacku? si objednavala aj tie vlozky dovnutra, vrchne nohavicky a pod..?

lilly
11. sep 2008

ahojte,
z nosime.sk za 6450,- Sk som objednala:
- stvorcové plienky Happy Squares 80x75 20ks /vraj su ako z cias nasich mam, 15 ks inych zvacsa zdedenych este mam doma/,
- viacvrstvove plienky Naturfolds 12 ks,
- 1ks Haipa Daipa nebielena,
- 1 ks Haipa Daipa pastelka,
- 2 ks zavazovacie plienky Disana, -
- 2 ks zavazovacie plienky Hemp Hour Strap /ruzovuckeeee 🙂/,
- 1 ks Tots Bots Bamboozle prirodna suchy zips,
- 2 ks vrchnych PUL nohaviciek Imse Vimse Organic s obrazkami Zoo a farma velkost S,
- 1 ks takych istych, len velkost NB,
- 1 ks vlnenych natahovacich nohaviciek Disana velkost 62/68,
- separacne celulozove vlozky Disana,
- sampon na vlnu Disana
- lanolinova kura Disana
- 1 sponka Snappi

z plienka.sk som za 1239,- sk objednala:
1 x Bamboo bledožltá
- veľkosť: XS-S
1 x Bamboo ružová
- veľkosť: XS-S
1 x Color XS-S
- farba: žltá
1 x Organic XS-S
2 x Vložka Organic S
1 x Štvorcová Bamboo plienka
- farba: bledožltá
- veľkosť: 30x30 cm
1 x Štvorcová Bamboo plienka
- farba: ružová
- veľkosť: 30x30 cm
2 x Vložka Bamboo S
- farba: limetková 130,00Sk
1 x Štvorcová Bamboo plienka
- farba: pistáciová
- veľkosť: 30x30 cm 48,00Sk

😵

anamor
autor
11. sep 2008

lilly priznam sa ze polovici tomu co tam pisu nerozumiem 😀 ale prijemne plienkovanie prajem 😉 hadam budes spokojna 😉
som konecne pridala aj ja fotky z toho stretka, tak mozete mrknut aj na tie...

dnes mam upratovaci den, a poobede pojdeme mozno s natalkou na jarmok do TT,ale uvidim, ako sa vyspi. Zajtra mame zasa navstevu... takze neviem co skor 😉

mouse
11. sep 2008

Ahojte moje,
dlho som tu nebola aj teraz som sa len na skok stavila v praci. Lilly, teda uz si objednala plienkovu vybavicku... V noci sme mali falosny poplach 🙂 , dnes som bola v poradni - uz sa otvaram, ze aj zajtra uz mozem ist. Tak sa tesim 🙂 . Pekny dnicek Vam prajem, opatrujte sa.

zuzanat
11. sep 2008

lilly dakujem za zoznam 😉 😀 ked budem mat cas prestudujem. ta obdivujem, ze si to dokazala dat dokopy 🙂

ja tu mam prave segru, tak nemam moc cas na kona. v noci bolo o nicom, Filipko bol akysi nekludny, stale sa prehadzoval.

fotila som trochu byt, tak mrknite
http://www.modrastrecha.sk/album/myalbums.php

romi super fotky zo stretka, mali ste tam aj jednu aprilovku 🙂
tie fotky, kde su babatka na deke su nadherne 😵

anamor
autor
11. sep 2008

dakujeme za pochvalu fotiek, ta na deke /teda tie na deke/ su fakt krasne. zuzi ta bytova premena môže byť, hádam sa vám bude skvele bývať, hracia deka pod telkou je super 😉 naša malá by len na telku čumela... to nie je po mne 🙂

miška silno držíme palce, môže to tu byť každým dnom uz si 38tt a hadam nebudes cakat ako my so zuzkou 😎 a aspon jedno planovacie babo ma rozum 😉 drzime palce a informuj koho mobil mas a ten rychlo spravu na kona, budeme silno drzat palceky - rychly porod a so stastnym koncom 😵

zuzanat
11. sep 2008

miska tak ty to mas asi naozaj za par 😉 mas stale to iste tel. cislo? potom daj vediet, ked pride cas 🙂

romi ta deka tam bola len odlozena, inak by sa Filip od deky ani nepohol. vacsinou je tak, aby na tv nevidel.

lilly
11. sep 2008

jeej miska, tak ty snad zajtra aj porodis 😕 super, len nech to dobre dopadne, drzime velmi silno prsty 😵
zuzi, obyvacka vyzera ovela lepsie teraz ako ta povodna, aj ta stena sa mi paci 😉

katarinkad
11. sep 2008

Ahojte babulky 😉

lilly, to ako si si vedela navyberat tolko tych plienok? Ja sa v tom velmi nevyznam. No dufam, ze budes s plienockami spokojna.

misi, tak ty sa uz chystas rodit? Boze, to uz sme vo finale. 😕 😕 😕 Drzim velmi, velmi palce!!!!!!!!!!!!!! A dufam ze nas budes informovat.

ja som dnes bola v poradni, ale este to nevyzera na porod. CTG je v poriadku, zase ma strasil primar, ze babo je velke a je v takej polohe ze vraj to bude tazsi porod. (neviem preco, chrbatik ma na pravo a nozky a rucky nalavo) 😒 😒 😒 Takze ja som zvedava kedy to pride a ako to prezijem. Bojim, bojim,.... 😔 😔 😔

lilly
12. sep 2008

ahojte,
no som zvedava, kedy miska porodi 🙂 vcera som jej pisala sms, tak sa citila vyborne, odisla jej zatka a otvara sa, mala poslickov..
katka, plienky nebolo problemom navyberat, vyberali sa jednoducho, horsie ich bolo vyhadzovat z kosika, ze by vysledna suma bolaaspon ako tak prijatelna.. a dufam, ze budem spokojna 😵

zuzanat
12. sep 2008

ahojte, tiez som velmi zvedava kedy budeme mat dalsie babatko 😵

lilly ja by som to nevedela ani za svet poskladat, ze ake treba kupit.

nam asi ozaj uz idu zubky, Filipko byva v noci nespokojny a kaka viac krat za den, co predtym nebolo.
romi tie plienky vyzeraju fajn, zvladli aj vacsi napor 😀 sa mi zdaju take jemnucke oproti ostatnym.teraz su v lidli v akcii plienky, dobra cena, tak neviem 😖

anamor
autor
12. sep 2008

uvidime, ci miskine babo pride tak skoro... kamoska sa otvarala mesiac a porodila 6 dni po termine... takze jeden nikdy nevie. V kazdom pripade sa tesim a drzim palceky. A napiste to potom hned na kona 😉

katarinka neboj,kamoska na porod nevyzerala v poradni a o jedenastej vecer bola mala na svete 😉 inak v poslednych poradniach, kazde sturanie vo vnutri moze babo posurit... mne tiez zacala odtekat voda, v ten den ked som bola v poradni 🙂

veru zuzi hlavne vacsi napor zvladnut je umenie... v tom dm uspeli babylove aj u mna - su tensie ako pampersy, co sa mne paci, ze mala nie je taka velka v plienkovej oblasti 😀
A tie lidl, tie som este nemala, tiez nad nimi uvazujem, ale hned tri baliky, ked ich nepoznam? neviem. Ale vraj su dobre, lenze to je vec pohladu.... tak stale rozmyslam aj ja, ci kupim ci nie. Ozaj pouzivate 3ky, ci 4ky uz?

katarinkad
12. sep 2008

Ahojte 🙂 🙂

No ja som uz ako na ihlach, ze kedy miska porodi. Lilly, dufam ze hned nas budes informovat. 😵

To ako vyzera ta hlienova zatka? To keby mi odisla, zistim ze je to ta zatka? Pytam sa ako blba stara prvorodicka. 😀 Niektorym zenam vobec ta zatka vraj neodchadza. Ja nemam ziadnych poslov zatial. 😢

zuzi, zabudla som pochvalit obyvacku. Pekne ste si ju ozivili tou farbou aj ten nabytok je pekny. Teraz to vyzera take vzdusnejsie, priestrannejsie. 😉

zuzanat
12. sep 2008

romi pouzivame 3-ky plienky,a vobec mu este nie su tesne, tak pri nich este nejaky cas ostaneme. akurat, ze rano je stale precikany a v noci ked ho chcem prebalit, tak zacne plakat,lebo je uz hladny.
inak uz mi druhy krat spi, rano vstal o pol osmej, o 9zaspal pri papani na 45minut a o 11.15 zase zaspal a este spi, neviem co to, ale sak do vecera uz bude hore.
ja zase studujem tie latkove plienky,asi ich vyskusam aspon na noc...

katka to je taky husty hlien a moze tam byt trosku krvi...ja uz si ani nepamatam, kedy pred porodom mi odisla.
za to porod mam stale pred ocami, neviem co to, ale stale na to myslim 😔

a dakujem za pochvaly, aj mne sa to velmi paci 🙂 a konecne mam kde mat veci

katarinkad
12. sep 2008

zuzi, tebe tie latkove plienky nejako stale vrtaju v hlave. 😕 Mozu byt dobre aj pekne su, no mne sa akosi nechce skusat ich.

Inak zo mna vychadza uz asi dva tyzdne tolko hlienu (ale bez krvi), ze dakedy sa citim taka mokra, ze si myslim ze mi uz odteka plodova voda. 😀 😀 😀

Som vcera objednala nakoniec tuto tasku na kocar
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

zuzanat
12. sep 2008

katka no veru nedaju mi pokoj, hlavne teraz ked je Filipko kazde rano precikany 😖
aj ked muzovi sa to zda zbytocne, ze jednorazovky su lepsie, sak uvidim 😉

ja som mala vytok cele tehu, aj teraz mam, som dufala, ze ked som uz dostala ms, tak by mohol zmiznut, ale nic, mi ide na nervy, ze stale musim nosit intimku 🙄

som prave pozerala tvoj album, pekna taska, ozivi ti kocar 😉
ozaj, ten fotbalovy dres co mas v albume, my mame tusim taky isty 🙂

katarinkad
12. sep 2008

zuzi, ja mam vytok tiez cele tehu aj predtym som stale mala, ale teraz je toho nejako viac a viac. 😖 No co uz narobime. Je to otrava chodit stale s vlozkou, to hej.

Ty davas Filipkovi Tesco fialove plienky? Precika ich v noci? Som citala v diskusii o plienkach ze najviac sa precikavaju Pampersky. No neviem. Nemam s tym este skusenosti.

zuzi, ved nasi chlapci budu predsa nejaky futbalisti, nie? 😵 Moj sa tesi ked uz s nim bude chodit na futbal v nedelu. 😀 😀 😀 No to si este pocka.

Idem varit obed, lebo este nemam navarene. 😕

zuzanat
12. sep 2008

ano, na noc davam tesco plienky, ale skusim dat teraz tie z DM, tak uvidim...

ja prave obalujem syr a peciem zemiaky a obed hotovy 🙂

Filipko spal do 13.45h, takze teraz veselo rozprava, je vybuvany 😵

katarinkad
12. sep 2008

tak skus vyskusat aj ine plienky. Mozno vela v noci cika, ked ich precikava. 😀 No mozno by za skusku stali aj tie latkove, aspon na noc. Asi su viac save ako tie papierovky.

mnam syr by som si dala 😝 ja robim kuraci paprikas a kolienka

anamor
autor
12. sep 2008

ahojte moje,
takze ja som tiez mala vytok cele tehu, ku koncu viac. Zianda hlenova zatka mi neodisla a poriadne som to skumala, ani poslovia neboli, zacala odtekat voda, do 30min zacali kontrakcie a isli sme... o 16hod som porodila. Dalo sa, vdaka epi... tolko v strucnosti moj porod. Inak na intimkach ficim aj ja... stale, ach jaj. Zuzi menzes ako prebehol?

ja inak tesco plienky nepouzivam, ucel plnia, teda plnili, ked mala Natalka cca 2mes, odvtedy skusam vsetko mozne.... nie ze by som proti nim nieco mala, ale do Tesca chodim malo a zdaju sa mi take tvrde zvonka.
V noci sa mi precika, teda rano, teda skor prekaka, ked vela cika, na to ranna kaka a mame aj plachtu spinavu... no des proste, stalo sa nam to asi 5x uz. Ja prebalujem, dam papat a potom prebalim - pri prvom nocnom kojeni, potom dam este trochu papat a spime dalej, pri druhom kojeni neprebalujem, lebo potom miuz nechce spat a nemienim byt kazde rano od 5tej hore 😅
Mne inak mala pampersky neprecika, ale su lepsie na den ako na noc, podla mna, lebo su tensie. Najviac sa mi pacia DM a Lidl /mala som iba Sevena/ ked porovnam kvalita/cena a este pampersy, ked su pod 5Sk/ks v Metre, Bille, Hypernove. 😉 Aj Bella happy nie su zle.
Helen Harper maju blbe zapinanie.... inak su dobre. Huggies classic precikala aj cez den.

anamor
autor
12. sep 2008

cau kati, ty si tu?
ja sa k latkovkam vyjadrovat nebudem, lebo kym ma alergia neprinuti u mna nehrozi... som velmi pohodlna na to a uzivam si vydobytky doby 🙂

mnam kuraci paprikas a syr 😝 ja som dnes pokusne jedla karfiolovu polievku, vecer mame navstevu, tak zjeme chlebicky co ostatnu, ked neostanu, dorobime zo zvysnych surovin 😉 takze dnes nevarim a zajtra uvidim co spravim, nieco rychle iba...

zuzanat
12. sep 2008

ja uz veselo obedujem 😀
Filipka presla dobra nalada a mrkota, sa mu cosi nepaci, len neviem prist na to, ze co 😅 😀

skusim dat dnes na noc DM plienku, som zvedava, co to spravi. pravda je, ze jednorazovky su pohodlne, ale ja mam stale akesi chrobaka v hlave na latkove, neviem preco... ale nemam v plane kupovat toho neviem kolko, na jar ho chcem odnaucit od plienok, to je najlepsie 🙂

menzes nastastie trval len 4dni, ale dal mi zabrat! v sobotu som mala strasne silny, taky som nikdy nemala, bolo mi otrasne. som sa citila ako spongia. som zvedava kedy teraz pride... 😖

zuzanat
12. sep 2008

a este som chcela napisat, ze ja to mam najblizsie do tesca, tak preto aj tie plienky, samozrejme aj koli cene. ked som u nasich, tak chodim do DM, tam kupujem malemu kozmetiku, sebe prsne vlozky a pod, a teraz aj plienky alebos sa stavim v lidli.

katarinkad
12. sep 2008

Uf, ja som sa riadne napraskala. Zajedla som este obed jednou miskou hrozna a za tym som spraskla este Margot. 😝 😝 😝 Teraz len odfukujem. Vsetko ma uz v bruchu tlaci. Juj, keby sa uz tomu nasmu vylibukovi chcelo ist von. Ja uz tak velmi tuzim po tom ze si lahnem na brucho a ze sa v pohode zohnem...to su tuzby, co? 😀

Inak my chodime na nakupy skoro stale do Tesca, takze ja by som bola rada keby nam Tescovske plienky boli OK. Predsa len ta cena je super, a ked splnia svoj ucel tak je to parada. Niektore tie plienky stoja nehorazne prachy.

zuzanat
13. sep 2008

katka never tomu, ze si v blizkej dobe lahnes na brucho, lebo ked porodis, tak ti zase bude z prs tiect mlieko,takze si este pockas 😉 😀