Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

katarinkad
6. máj 2009

Dobre ranko 😉

no dievcata, teda flakate to tu 😀 😕

lilly, dikes, ze si mi vsetko pekne napisala. Nemusim uz nic studovat. 😀

Dnes sme skoro vstavali, som nevyspata 😢 a vonku skaredo, nic sa mi nechce 😖

lilly
6. máj 2009

ahojte, no my ocakavame kazdu chvilu babku /svokru/, takze potom tu uz nebudem...
kati, sak si vytazena matka, tak som ti trochen ulahcila zivot 😀
ake latky potom vyberies?
mne stale neodpisala, akosi vraj nestiha, lebo je aj chora 😒
aj my sme skoro vstavali.. okolo piatej.. ufff 😔

katarinkad
6. máj 2009

lilly, mne sa paci ta latka co si mi vybrala s tymi kvetmi 😉

My sme tiez vstavali podobne - po piatej 😒 . Borka mi zobrala babka na prechadzku, tak aspon nieco. 😀

zuzanat
6. máj 2009

ahojte, my sme vcera boli u nasich, segry mi robili chute s hamburgerom, ale odolala som 😝 Prave si varim cestoviny, to mam velmi rada, tak sa konecne najem 😀
Filipa som dnes nechala v postielke vyplakat, lebo zacina strajkovat so spanim, aj ked pri nom lezim, tak strasne vymysla..no neviem ako to vecer zmakneme 😔
som bola na obecnom urade a dobra som sa nastvala, az ma triaslo od zlosti. Nechcu mi preplatit to zablombovanie istica, co mi vyhorel...ze to je moj istic, oni s tym nic nemaju, hlavne ze je to najomny byt, som sa starostky pytala, ci si ho potom mozem zobrat ked sa budeme stahovat, tak sa jej nepacilo ako sa s nou rozpravam 🙄 som taka vytocena, ako keby mi peniaze padaju z neba, este aj seky za dom co mame mi prisli, na porazenie, si to asi hodim ☹

Pocasie je totalne hnusne, aj sme boli chvilu vonku, ale zacalo prsat, nas aj klepne, ked budeme cele dni doma 😅

anamor
autor
6. máj 2009

ahojte,
dnes tu bude asi mrtvo, mi sme rano mali cvicenie a mala si to uzivala 😵 a kedze prsalo tak ziadny mini vyletik s kamoskou sa nekonal, tak sme sli domov, mala pospala chabu 40minutovku, tak poobede musim znova ulozit a musime ist este do banky poobede, tak uvidim ci pojdem aj ja s malou, ci len tatina vysleme.
Dnes uz mi je kusok lepsie ako vcera, nejaka depka... ked clovek nema chut na nic a na nikoho 😅 🤐 no nic aj take dni su. Zajtra vyrazame na chatu, takze ta zmena prostredia mi hadam pride dobre... hadam sa vycasi...

prezite dnesny uprsany den v ramci moznosti 😉

katarinkad
6. máj 2009

zuzi, klidek 😎 😎 😎
dajak bolo, dajak bude ☹ 😉 ....no z toho rodicovskeho prispevku zit, to je teda umenie 😠

romi, zavidim chatu, aspon si oddychnes a prides na ine myslienky. 😵

U nas vobec neprsi, asi to k nam dorazi az zajtra.

Mne dnes maminka doniesla domace buchty na pare, som sa zase fajne ozrala 😝 😝 😝 😔 😔 😔

anamor
autor
6. máj 2009

zuzi no nic moc ozaj, co im vyhovuje urobia oni, co nevyhovuje urob si sam, otrasne!
mnam buchty na pare, kati nedrazdi /hlavne ti co dietuju, drzim palce 😉 /
u nas tiez len tak smokli trochu, radsej keby prsalo, ked uz nie je pekne, nie?

lilly
7. máj 2009

ahojte, vcera pred polnocou so objednala konecne stolicku 🙂 nakoniec tuto z nemecka:
http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba....
sa na nu strasne tesim 😵 😵 😵

katarinkad
7. máj 2009

Ahojte 🙂

my sme zase skoro vstavali 😒 . Tak rada by som si pospala aspon do 10:00 😎 , to je horsie ako ked som chodila do prace, vstavat tak skoro, a potom je taaaaaaaaaaaaaky dlhy den, ze vecer uz chytam z B nervy. 😠

lilly, zaujimava stolicka, pekna je. Len mne tam chyba nieco co ja pouzivam stale. 😉 No som zvedava ako budes spokojna.

anamor
autor
7. máj 2009

ahojte, u nas balenie a chystanie v plnom prude, tak vas iba zdravim.
Lilus pekna stolicka.
kati co ti chyba, prezradis? polohovanie? hraci pult? popruhy? 😉

katarinkad
7. máj 2009

romi, kraaaaaaaaaaasne chatovanie zelame 🙂 🙂 🙂

Mne tam chyba opierka chrbta, resp. hlavy a polohovanie 😉 Nas Borko aj ked sedi uz dlho sam, tak ked papame tak stale ho polohujem do takej pololahovej polohy, lebo takto sa mu papa lepsie a aj mne je takto lepsie ho krmit. 😵

Ja som nas......a, cely tyzden hlasili dazd, ja cely tyzden cakam a nic. U nas len vcera v noci akoze trochu pokropilo a tot vsjo. 😕 A to sme kvoli tomu dazdu posadili novu travu, a teraz mozme pekne polievat a dufat ze este nevyschla. 😀

katarinkad
7. máj 2009

zuzi, ty mas az dve tie choditka-odrazadla??? Ktore je lepsie?
Do mna uz mangel huci, ze kedy kupim Borkovi, ale ja neviem ktore... 😒

take mam vo vyhlade
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5240150
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5636706
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5743176

tak babo rad, ktore? 😀

zuzanat
7. máj 2009

ahojte, mne sa tiez lubi ta moja stolicka, ze je tam oprety, ma veget, kedze mi tam kolkokrat aj zaspi.
vecer filip zaspal sam, po dlhom placi, som myslela, ze to nevydrzim, ale potom sa o 1h zobudil a bol asi hodinu hore, a rano spal do 8,15h tak teraz sa este hra, tak netusim kedy pojde spat.

Katka to choditko mame jedno, to prve sme mali pozicane od susedov.Ale s tym mas kludne cas, sused ho dostal na vianoce v 8mes. a zacal sa s nim hrat neskor.ale zase mozno Borko ma lepsiu stabilitu, lebo ono je lahucke a ked dieta nevie este same stat, tak s nim priam uteka. to zalezi len od teba, co sa ti viac paci.Ja by som zvolila to posledne,lebo je to aj ako odrazadlo, co je super vec. Filip ma zvlast take auto a uz vie nasadat, zosadat, tak ma super zabavku.

sme boli dnes vonku asi dve hodiny, prisiel mi balicek, suprava z MMA, ale sa mi zda mensia, na to, ze je to vel.92
dufam, ze filip pojde spat a ja si uvarim obed 😝

anamor
autor
7. máj 2009

caute, takze auto napratane do posledneho sviku 😀 manza ma radost 😝
kati ja by som brala to prve chicco, je uzasne 😵 a potom kupila odrazadlo zvlast 😉
nam kocik neprisiel, asi uz nepride... ale nechcem na to teraz mysliet, tesim sa na chatu 😵

kati u nas s dazdom tak isto, trava obsypana hnojivom, hnojivo neroztopene, musime polievat 😝

lilly
7. máj 2009

ahojte, my sme dnes cely den boli u nasich na chate, jarko tam makal na stavbe plota a ja som vegetila a lilly spala vacsinu casu vonku, ked nespala, tak vyzierala moje prsia, asi jej dobre travilo na cerstvom vzduchu.. 😀
v noci mi buntosila dve hodiny v kuse, ja som aspon 500x podala cumel, neplakala nejak, len nespala a prdela strasne.. potom trosku tak zajajkala a poserkala sa, no zjavne sa jej ulavilo, lebo potom sa tak ukludnila a za chvilu zaspala, takze som ju ani neprebalila 😔 no bolo mi ju luto znova prebrat, ked uz bola taka zaspinkana.. a rano ked vstala, trosku si len tak lezkala, ja som driemala a zase hodila hnacku do plienky.. chudatko moje.. a pocas dna pred tou nocou, serkala 4x, to sme tu uz davno nemali.. neviem, ci jej nepomohol k tomu aj stary skysnuty 5 dnovy caj, co jej moja draha aktivna svokra dala vypit, kym som ja bola v obchode a ona mi ju strazila, lilly zacala ckat, tak svokra prehladala byt, nasla lillkin hrncek s cajom a nakrmila ju nim a este bola happy, ze sa jej ckat prestalo 🙄 😠 no som aj ja blba, ze necham 5 dni kysnut caj vo flaske, no ja radsej vytiahnem prso, ked sa jej cka a stale zabudam urobit novy caj.. 😖
ta stolicka sa mi strasne paci, podla mna ucel splni, nepotrebujem tu mat obrovske hebedo v byte.. drevene stolicky su tiez rovne, aspon tam dieta bude sediet rovno, nevie sa nijak odtial vykopat, spadnut, alebo odrazit od stola.. a v tej stolicke bude papat a nie spat, aspon sa nauci, ze sa pri stole je a nie spi 😀 a sa mi paci, ze sa da aj natocit, teda ked ju budem krmit zboku, tak si ju natocim k sebe a bude 🙂 no dufam, ze budem spokojna 🙂 uz ju ten obchod dal prepravcovi, tak nejak do 4-5 dni by ju mali doniest 😵
kati, mne sa pacia tie prve dva choditka, tamto kombi az tak nie..
ja cakam 2 balicky z uk a stale ich niet, joj dufam, ze dojdu, uz to dost dlho trva ☹ romi, verim, ze ti je kocika luto, ze neprisiel, velka skoda veru ☹ Na tych UK balickoch je blbe, ze ich posielaju len tak obycajne, ziaden protipodpis ani nic.. 😖
romi, dobre pochatujne, pooddychujte 🙂

katarinkad
8. máj 2009

Dobre ranko 😉

lilly vyhrava 1. miesto v dlzke prispevku 😀 Cena je plna flaska 5 dnoveho caju. 😀 😎 😎

Svokram zdar! 😨

lilly, ja asi objednam to prve choditko. Sa mi najviac pozdava, aj ked muzik by radsej to posledne. 🤐

Co si zase objednala z UK? Dufam, ze nic take co by som scela aj ja 😀

zuzanat
8. máj 2009

ahojte,my sme teraz akosi stale vonku, aj doobeda sme uz boli.Pobede tu zase v dedine bude hudba, grilovacka-prave ked mam dietu 🙄 a budu tade prechadzat aj historicke vozidla, tak tu budu mat prestavku, viac ako hodinu, tak asi budeme tam. zajtra ide mario na ryby na cely den, co sa mi teda vobec nepaci, ale aspon ze pridu moje segry, bude nam veselsie 🙂

Tiez mi je divne, ze balicky z ebay chodia len tak, sused objednal telefony za 6tisic a ani doporucene neprisli, len tak obyc, na porazenie to je.
Mne sa tiez paci viac to prve choditko, len som myslela, ze tym poslednym usetris peniaze, ked je to 2v1 😉
Nehovorim, ze my mame stolicku na spanie, ale stane sa, ja som s nou spokojna. U nasich mame tu obyc drevennu a ta sa mi nezda taka pohodlna,ale to je vec nazoru 😉

katarinkad
8. máj 2009

zuzi, no u vas na dedine rusno teda 😉

My sme dnes boli len doma, tatko mal nejaku robotku vonku a poobede zobral Borka na navstevu, tak ja som si lahla a cele poobedie som prespala 😀 Som ako zdochlina. 😨

lilly
8. máj 2009

ahojte,
my sme boli dnes cely den v kosicoch, no mam dost.. ufff
boli sme vlakom a s moonom, cestu tam zvladla dobre, prelezkala ju v kociku, v ke, som nakojila v parku, potm sme sli do optimy, zas som kojila, prebalovala, pochodili sme obchody, muzik mi kupil par veciek na oblecenie a kulmofen /bo stary mi zdymil v rukach v stredu/, kojila som zase len tak na lavicke.. lillus bola tam uz dost nespokojna, mala som ju aj v manduce, tam si pospala, sli sme aj do baumaxu, tam tiez dost mrncala, zas som kojila, len tak na vystavenom kancelarskom kresle a prebalovala na poskladanych krabiciach so zahradnymi stolickami /mala bola poriadne posrata/, no show proste.. potom sme futasili na bus do mesta, presli sme hlavnu, dali si kolacik v aide, zase som kojila, na hlavnej sme si este kupili kus grilovaneho masa, boli tam take stanky a futasili sme na vlak.. tam bola nenormalne vela ludi, no ja som s malou nastastie sedela, no po chvili spustila strasny rev, zabavala som ju ako sa dalo, no velmi to nepoomahalo, bola hladna, tak aj ked tam bolo 10 ludi na meter stvorcovy, bola som nutena ju nakojit.. no a ja tam s tym klobucikom prsnym stale saskovat, no uzas proste, bola som tak v strese z toho celeho, ze som ostarla o 10 rokov 😔 potom zase revala po kojeni, no za chvilu uz bola lepsia a vydrzali sme cestu domov, cestou uz z vlaku zase revala, no zaspala, no o proste.. mam dost takych vyletov na 20 rokov.. ato sme chceli ist na buduci tyzden do zoo.. no neviem, ci mam este chut a silu a nervy na to 😔
a este ako zvladneme cestu do tatier tiez netusim.. ach jaj 😒 ☹
no inac bolo celkom dobre, len keby bola lilly spokojnejsia a lepsia vo vlaku...

katka, z UK som objednala zopar MAM vyrobkov, bo som potrebovala hlavne prsne klobuciky, bo mam len jeden a druhy sa mi pokazil, tak som pridala este k nim taku misku na jedlo, co sa nesmyka, pribor, take prve zubne kefky, ci co to je a taku krasnu cyklamenovu flasu
no a druhy balik su 2 bandana podbradnicky z ebayu, chcela som vyskusat paypal na niecom nie drahom
no ja uz chcem svoje dve balicky, kde v riti su uz tak dlho?? dufam, ze pridu 😔

katarinkad
8. máj 2009

lilly, no krasny nezabudnutelny vylet ste mali 😀 😀 😀 😀
Uf, to ta obdivujem, takto sa trajdat po Kosicoch bez auta ☹ 😎 ja by som bola mrtva 😀

Podme do ZOO buduci tyzden, dame stretko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

A uz nebudes objednavat tie podbradniky? To su tie co si aj mne kupovala? Ja by som este scela take, bo Boris ich uz riadne obrindal a nescu pustit ani s vanisom. 😠

katarinkad
8. máj 2009

lilly, a to ty malej davas jest 30x za den? 😀 😝 My ked ideme na celodenny vylet s B tak on je 1 max.2x a neprebalujeme vobec, on je totiz na takych vyletoch spokojny, proste si to uziva 😵

mouse
8. máj 2009

Ahojte, nestiham vsetko dozadu precitat, musim sa vratit ku kniham. Cez den sa mi vobec neda ucit, ledva stihnem navarit, popratat, povesat plienky, kym Robko spi. Bola som v utorok u nasich, ze sa tam budem ucit, kym nasi budu s Robkom, ale nevladali za nim behat, predsa maju uz svoje roky. Ale mali sme aspon pekny den 😵 .
A vecer okolo desiatej nad knihami zaspavam. Ach jaj, snad tie statnice urobim...
Katka aj ja casto kojim, napriek tomu, ze prikrmujeme. Je to aj tym, ze ma mliecko aj od smadu, aj ked si rad sa aj cistej vody. A prsik / to je taka istota, obcas si sosne len tak, pre istotu, skontrolovat, ci tam je stale dost 😉 . A prebalujeme veru casto aj na vyletoch /okamzite po pocikani, lebo uz mu nedavam vrchnu nepremokavu plienku, tak je to hned citit, ked sa pocika/, alebo davame cikat, ked je este sucha plienka... A o pokakani ani nehovorim, ma citlivu pokozku, hned sa vypari alebo vyhadze, ked ostane v spinavej plienke.
Lilly inak klobuk dolu nad tym vyletom, ja by som mala dost aj s autom a bez dietata..

lilly
8. máj 2009

no ved ja som tiez mrtva, co myslis... 😝
no a vies, kojene dzedzko je kojene dzedzko, pyta si, kedy si zmysli, 30x za den je celkom realne cislo v poslednej dobe.. a vacsinou zbasti obe cicky naraz, neviem, ci ma nejaky rastovy spurt teraz, ci co.. 😕 no dnes sme tam boli od zhruba desiatej do siestej, kojila som 6x! a to som mala pocit, ze len kojime a sa presuvame.. no uff proste..
dzedzku na UM das jeho davku po 4 hodinach a mas pokoj, pripadne nemas a musis vymyslat zabavky, ze by ste preckali ten cas..
no ja by som do kosic isla najradsej uz s autom, neviem, no ci sa odhodlam do tej zoo zas vlakom, ci nie.. inac tam sme mali mat stretko baby, co sme rodili v saci, celkom fajn partia sme sa tam zisli, v tej teme a este sme sa aj prihlasili do takej prednasky, ci co to je, ohladom znakovania, to tam ma byt v sobotu 16-teho.. no rada by som isla, no po tomto dni sa mi nechce ani nahodou.. no mohli by sme sa tam stretnut aj s tebou, no fakt neviem, v akej kozi budem o tyzden 😒
tam som sa pomylila, nie 2, ale 4 podbradnicky z ebayu to su, je to iny obchod ako ten minule, aj iny vyrobca, objavila ho romi neskor ako my a vysli tam o dost lacnejsie, dam ti link, maju tam krasne vzory, aj chalanske, krajsie ako v tom prvom:
http://cgi.ebay.co.uk/4-BANDANA-DRY-BIBS_W0QQit...

lilly
8. máj 2009

miska ahoj, ja na vylety nosim jednorazovky, nechce sa mi tam babrat s latkovkami.. a mat len latkovu plienku, bez vrchnych gati by som sa asi neodvazila ani doma.. no tiez dost prebalujem, nemohla by som na celodennom vylete nechat parit malu ritulu v jednej plienke 🤐
snad sa ti statnice podaria, drzim palce a obdivujem ta, ja by som to nezvladla urcite, no ty urcite ano 😉 uz nech je po nich, kedy vlastne budu?

mouse
8. máj 2009

18.5 prakticke, 27.5 teoreticke plus obhajoba. Ja bravam do rezervy Alany, ale uz dlhsie ich nedavam / fakt len ako rezervu /, lebo nedavno R. zaspal v jednorazovej a spal skoro tri hod a potom som 3 dni liecila total vyparenu ritku, az mu na nej koza zliezla... Igelitku nedavam odkedy lozi, lebo sa mu o tie suche zipsy odieralo brusko. Proste prebalim hned ked sa pocika, davam 2 sacie vlozky. Obcas musim prezliect aj body a teplacky

mouse
8. máj 2009

Na noc davam samozrejme igelitku

mouse
8. máj 2009

Zuzik super vanove fokty 😵 😵 😵

mouse
8. máj 2009

fotky

lilly
8. máj 2009

no lilluske nastastie jednorazovka nevadi, ja mam teraz fialove tesco, sice hnusne smrdia, no inac su lepsie ako alany, tie mi par krat pretiekli 😖
no tie statnice mas uz za chvilu, potom uz bude super, veget 😵
dik za pochvalu, lillus si velku vanu uziva 😵

katarinkad
8. máj 2009

joj mamky, si zbytocne komplikujete zivot tymi plienkami 😎 😀
Teraz to akoze vyznieva, ze aka som ja krkavcia matka, lebo cely den maleho neprebalujem 😕, no ale naco, ved mu dam cistu plenu ked ideme niekam a on cez den len cika, takze vydrzi tych niekolko hodin v jednej. A ritulku ma krasnu cistucku, bez jedinej vyrazocky. 😅

lilly, dakovam za link, pekne su 😉 , ale ja si to neviem objednat 😒 😒 😒 ....to vies neschopna dievcina z dzedziny 😒

Ked uz mate taky program v ZOO, tak asi nic. Ale mohli by sme dakedy dat spon kafe v kosicoch. 😵