Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

lilly
27. máj 2009

zase, ta miskina pozitivita verim, ze moze niekedy liezt na nervy, ved clovek sa niekedy potrebuje aj vystazovat a pocut podobne problemy a nazory od inych, ze by sa necitil ako nejaky odlud, prip. ako neschopna matka..
a miska ma tendencie davat rady, hlavne ohladom takych veci, co suvisia s tym co studuje.. ako to nazvat.. co sa tykaju vyvinu ludskeho tela, napr. chrbtice, chodidiel a pod, no zase z toho si kazdy vezme, co uzna za vhodne..
joj baby, nehadajme sa uz, nepasuje to tu do tejto temy.. sak to je horsie, ako ked sme sa pochytili ja s romi.. len tam sme si to vydiskutovali my dve a bolo.. ☹

katarinkad
27. máj 2009

Dobre ranko 😉

1. vam som poslala IP preto, lebo som mala pocit ze zuzka s romi velmi nechapu o com tu pisem, takze pre objasnenie situacie. Kazdy mozno necita pozorne to, co neni urcene jemu. Miske som to nepokladala za potrebne posielat, pretoze ona predsa dobre vie co tu pise a ako reaguje na moje slova.
2. lilly ty to vidis tak, no ja to vidim inac. Mozno by si to aj ty vnimala inac keby tie jej prispevky boli reakciami na tvoje prispevky. No klobuk dole miska, taka pozitivna supermatka sa len tak nevidi...
3. zaujimave ze na vychvalovanie vasich deti a ich fotiek si vzdy cas najde
4. toto nie je zalezitost poslednych dni ani tyzdnov, trva to uz dlho.....ja som totiz dost dlho tisko, s bolestou v srdiecku prehliadala jej prispevky a dufala ze sa to zmeni.......no teraz som to tu uz napisala. Ja si nespominam na ziadnu jej pozitivnu reakciu na moju osobu ani na moje dieta.
5. samozrejme ze ju nemam rada. Vies ked ta niekto neustale kritizuje a ubija ta tym, asi ho clovek po case prestane mat rad.

Dakujem vam za porozumenie a podporu!

lilly
27. máj 2009

katka, citala si moj prispevok z dnesneho rana?
ja ta zcasti aj chapem, len si myslim, ze nie stale bola miskina reakcia myslena ako kritika teba 😔
je mi fakt luto, ze tu toto nastalo... 😔

Natalke prajem vseeeeeeeeeeeeetko najlepsie k 1. rociku 😵 😵 😵 velka kocka to je 😵

anamor
autor
27. máj 2009

ahojte dievcata,
liluska a zuzka dakujeme za gratulaciu 😉 😵

vecer som mala napisany prispevok - iny, dlhy, ale ten sa sem uz nehodi, tak znova pisem:

takze idem v skratke, uprimne napisat:
1. som vytocena, nahnevana a sklamana ako sa to tu vyvija! Ja z lilus sme sa povadili a bolo dobre - priznala som si chybu, lebo bola na mojej strane a reagovala som neprimerane a hlupo, primitivne! kazdy obcas nema svoj den.... ale uznala som ze problem bol na mojej strane /kati nikto to od teba necaka, lebo by to bolo neuprimne.../
2. nie je problem ten ze miska nema rada katku, ale opacne, katka to sama priznala. tak ju proste ignoruj, necitaj a citaj nas, bav sa s nami, ja neviem co na to napisat! a vec je vyriesena!
3.ked budem mat vela casu skopnem tych milion negatyvnych reakcii a nereakcii na katku od misky a opacne... to neviem kedy bude, ale asi nikdy, lebo zabo-myssie vojny na to ozaj nemam cas! prosim uzavrime to! kazdy si z toho vezne ponaucenie ake uzna za vhodne.... ale je to fakt horsie ako baby na trhu, ste kazda uplne ina a o tom to je.... aleto s tou pozitivnou supermatkou to uz je trosku silny vyraz, nie? .... 😅 🤐 nehnevaj sa ale to neviem kde si citala ze tu sama seba takto prezentuje! mozno mas ten pocit, nikto ti ho neberie...
4. kati ked ta serie len to co nejaka baba povie/nepovie na forume fakt nemas VACSIE A INE starosti? Mas dokonale noci? dokonaleho muza? dokonale dieta? penazi nazvys? zdravotne vsetko ok? toto ti bude vytvarat depku? Ved k nam chodis rada nie? tak to nekaz a bavme sa ako vzdy.... a na toto zabudnime.Kati nadalej sem chodievaj ako predtym, zazartovat, poradit sa, pochvalit sa! Keby som si ja mala brat k srdcu co mi na tomto fore - nie v tejto teme ale aj v inych kazdy povedal, nepovedal, pochvalil, nepochvalil tak sem uz nechodim! Mam take obdobia, ze mi vadi vsetko... mam najst co mne vsetko sa nelubi co si napisala na moju adresu ty, zuzka, miska, lilly? ze som nejedla cele tehu nivu, lebo som to pokladala za spravne? ze svojej dcere davam papierove plienky, lebo je to pohopdlne?... a kopec inych veci!

kati preco si dala prec fotku z profilu? ked doteraz si ju tam mala, nejak nechapem.... 😒 😖 😅

Ja ta mam rada ako aj ostatne kocky, nechcem si nikoho zastavat ani nic, s niektorou si rozumiem viac v niecom ako s tou inou, s tebou som riesila golfky, autosedacku a kopec inych veci, rovnako ako ty pouzivam papierove plienky, podbradniky ako ty, na choditku sme sa zhodli, paci sa mi vas byt, vasa terasa, kupelna, to ze travis s Borkom vela casu vonku a vobec si o tebe nemysli nikto v tejto teme ze si neschopna alebo neviemaka matka! ved si zvladla ako jedina z nas dve deti dva tyzdne 😉 😎 chcem to trochu odlahcit a z mojej stany uzavriet 😉

no kratke to nebolo, mozno to nema hlavu ani patu... ale neviem ako to spravne sformulovat.
a jo krasny je borko v tom zupaniku ako 8mesacnik 😵 😵 a liluska krasne papinka! 😵 a hrosik nema chybu 😵 😵

a prajem si krasny spomienkovy den na moj porod a na narodenie mojej dcerky! 😵

zuzanat
27. máj 2009

ahojte, ja uz fakt neviem co napisat, sa citim ako pribrzdena, pretoze som ziadne utoky nepostrehla.
Pre mna je to uzavreta tema, tak to prosim nejako ukoncite, nech sa dalej mozeme bavit o inych veciach, lebo ja mam toho na prebratie naozaj dost.

Mna s.rie svokra, stale pyta maleho a mne uz dochadzaju argumenty, a ide mi to riadne na nervy. Dalsia vec je, ze Filip mi zo vsetkeho akosi vyrasta, v sobotu musime na nakupy a konecne aj sandale kupit, myslite, ze ked je tak horuco, musi mat ponozky? asi blba otazka...
Plavky som dnes videla, co predavaju v tescu, take boxerky pre chlapcov, su krasne, vnutri je taka akasi vlozka, stale 150sk, takze ja kupim tie, hentie sa mi zdaju drahe 😔
a nakoniec ma trapi kojenie, Filipovi nestaci moje mlieko, lebo pyta rozok alebo caj vzdy...tak asi koncime, rano som mu dala trvanlive a asi aj vecer. Katka aku mas flasu na mlieko? ja mam umelu od lovi, ale ked da prec culem z ust, tak sa vzdy ostrieka a je cely od mlieka, tak neviem ci to robi kazda flasa...
V poslednej dobe celkovo malo jedava a v noci je akysi nervozny, ale dnes mal iba body s KR a spal super.
k tomu choditku...to aj maly sused tak, on ho mal od 8mes a tiez kym nemal ako taku stabilitu, tak lietal ako handra, ale ked nadobudne viac stalosti pri chodeni, tak to bude super, uvidis, F sa este aj teraz s tym hra, vlemi dobra vec je to.
a stare choditko som predala a mam zaujemcov na dalsie veci, sa tesim

Zelam vam pekny den, musim ist varit. Boli sme uz aj vonku, a fajne sme zmokli 😝

lilly
27. máj 2009

zuzi, no dotieravu svokru ti nezavidim.. neviem ake argumenty si zvykla mat,, no napr. ides s nim robit daco ine, ide jest, potrebuje spat, je unaveny, je teplo /zima/, dnes chces aby bol s tebou..
ked je horuco, podla mna mu nemusis dat ponozky, ak ho tie sandalky nebudu niekde tlacit..
plavky kludne kup take, ked maju nieco vnutri na kaku, tak budu urcite ok..
mlieko.. nie je lepsie, ked uz normalne mlieko, tak take cerstve, co by si prevarila, ako trvanlive? Neviem, sa pytam.. len mi je cerstve sympatickejsie, ako take trvanlive, co uz preslo nejakou upravou. Z nejakeho nekvapkajuceho uciaceho hrnceka mu to nemozes dat? My mame zatial taky z DM, ich znacka, ale inac je to Nuby a je super.. kedze lilly flasu ani do ust nechcela zobrat, tak s tymto je zatial spokoojna a pekne z neho pije caj.. Inak caj aky davate? Ja take od Hipp, granulovane, jablkovomedovkovy a sipkovu ruzenku, ci co toje za nazov, z cerveneho ovocia, ten asi 3 dni a velmijej chuti.. len je tam aj cukor, no ale inde cukor nedostava, tak podla mna jej tolko toho nemoze vadit a davam tam len par granul, nie az tolko, kolko oni pisu..
choditko chcem urcite aj ja potom kupit, no zatial som nevyberala, ze ake..

zuzanat
27. máj 2009

zuzik take argumenty pouzivam, ale uz mi to je trapne 😔
Ten poharik mame aj my, ale tam sa mi zdaju velke dierky na mlieko.Vcera som mu kupila poharik so slamkou a je mu to strasne smiesne, ked z neho pije 😀
Caje pouzivam tiez Hipp, hame sa mi zdaju slabe, alebo este sunarek...my mame vzdy feniklovy a potom tie sipkove a vselijake ine, su fajne, aj mne chutia 😝
to mlieko myslis, ze mu mam dat normalne? no prave sme sa s romi bavili, ze trvanlive je lepsie, ale vraj sa uz nemusi prevarat, no neviem, radsej prevaram. a neviem ci obyc mlieko je aj plnotucne, u nas som nevidela.teda u nas nemaju ziadne plnotucne.

lilly
27. máj 2009

no u nas maju take aj plnotucne.. neviem, nad tymto som sa zatial nezamyslala, ci trvanlive, ci normalne, mne osobne je sympatickejsie normalne, teda cerstve.. ale ked u vas nemaju, tak neviem.. a trvanlive prevaras? Ved to sa tusim nema, alebo ani neda.. ja som dakedy davno prevarila trvanlive a vznikol z toho teda dobry grc, uplne daco divne akesi horke ci co.. no to bolo pred par rokmi uz 😅
a ked vie pit z toho hrnceka caj, tak aj mlieko by vedel nie? sak to jej jedno, co mu tam tecie.. aspon si myslim

anamor
autor
27. máj 2009

mne dokina ohladne mlieka povedala, ze do 2rokov plnotucne a prevarit to 5dnove alebo trvanlive - ale ze trvanlive netreba, ako zuzka pisala ze som jej to spominala a po 2rokoch polotucne vraj staci. A ze do 1,5roka mam skusit UM ci sa mi chyti na nejake, ak nie mozem kravske davat.
Ani mne mala Nuby hrncek nechce, asi jej rychlo tecie, stale pije z flase, ziadne naustkove zatial, aj ked skusam skoro kazdy den.
Caje pouzivam Hipp jablkovo-medunkovy a hami broskynovy, ja mam radsej tie nemixovane, tak preto. A robim slaby odvar oproti tomu co pisu.

lilly
27. máj 2009

romi, no kym budes mat svoje mlieko, tak nebudes davat ine, nie?

katarinkad
27. máj 2009

zuzi, tazko poradit vhodnu flasu pre F, lebo kazde dieta je ine. 😒 Ja pouzivam vylucne sklenene flase, tak isto aj sklenene nadoby na papanie pre Borka. Kedze mi zalezi na zdravi mojho dietata, dost sa touto problematikou zaoberam a preto sa snazim, aby ziadne jedlo ani pitie ktore Borkovi podavam neprislo do kontaktu s PVC. Jednoducho tomuto materialu nedoverujem a vela krat uz boli medializovane pripady, kedy sa z umelych flias uvolnovali skodlive rakovinotvorne latky do stravy deticiek. Kvoli tomu sme dokonca kupili aj novy ponorny mixer s nerezovou hlavicou, aj ked uz jeden mame, ale ten ma tu ponornu cast plastovu. Podla mna najlepsim riesenim by bolo naucit ho pit z normalneho skleneneho pohara, ale neni to asi jednoduche.

Ja tiez davam od narodenia granulovane caje. Od Humany feniklovy /to mi zuzka poradila/ a potom od HIPP na dobru noc, odkedy ho davam tak Boris neskutocne dobre v noci spi. 😀

zuzanat
27. máj 2009

Katka my mame skoro vsetko plastove 😅 Ved ked sa to tak vezme, vsetko pre deti je plastove. Lyzicku pouzivam stale, tanier uz ma normalny.A aj flase mame vsetky plastove 😅 pozriem mu v sobotu nejaky poharik skleneny teda.Len vecer ked bude unaveny neviem ci z neho bude pit

Konecne sa F dnes dobre najedol, zjedol tanier sosovicovej polievky.ale uz zase dzobe suchy rozok s radiatora. Ja robim muzovi zivansku a uvarila som si kavu 🙂 Asi pojdeme aj von, len dufam, ze nezmokneme 😅

lilly
27. máj 2009

aj my mame plastove veci.. 😨 no tajne dufam, ze je to bez rakovinotvornych latok.. 😔 vacsinu veci mam znacky MAM, tak taka firma snad nepusti do obehu nieco co nie je testovane na skodliviny.. ten hrncek je nuby a na vsetkom je napisane, ze je to bez neviem akych latok.. tak snad je to ok.. 😕
naucit pit z normalneho pohara je najlepsie, no asi by som to skusala s nejakym cajom, alebo vodou najprv, predsa len mlieko je horsie, ked sa nim oleje nieco save a potom to smrdi, ked to nevies poriadne ocistit..

lilly
27. máj 2009

som varila rizoto, no bez mrkvy, bo ta sprosta mrkva z tesca mi splesnivela nejakou hnusnou ciernou plesnou za par dni, co bola v chladnicke 😠 😠 🙄 tak skoncila v kosi.. no ale je tam brokolica, kalerab a hrasok,tak aj tak dobre.. a salat od mamy zo zahrady, mnam.. 😵
asi dam lilly len na balkon, bo vselijak to tam vyzera a nechce sa mi zmoknut.. taka je tu tma, akoby uz bolo 20:00 😖

katarinkad
27. máj 2009

sak to neva ze mate plastove 🙂 . Je vela aj plastovych vyrobkov ktore boli testovane a neobsahuju skodlive latky. Len neviem ci sa da tomu verit. 😨 Nas Boris tiez pil od narodenia z plastovych flias, to nepopieram, ale kupili sme mu take, co udajne neobsahuju skodlive latky a hlavne obsahovali taky protikolikovy system, lebo chlapci vraj zvyknu mavat koliky, tak som sa toho bala. Vyber sklenenych flias je zial dost chaby, takze sme pili z plastovych znacky Dr.Browns. Viem ze Aventky by mali byt tiez OK, ale nas Boris z nich nechcel pit, asi mu vadil ten okruhly cumel na nich. 😒
Zial, plastom sa neda vyhnut to je jasne, ved takmer vsetky hracky su dnes z plastu, a nas Boris ich veselo ozuzlava. V dnesnej dobe by si uz asi len maloktore dieta vystacilo s drevenym kacerom a handrovou babikou. 😀

lilly
27. máj 2009

joooj, som naserinkana 🙄 tecie nam voda v stupacke, u susedov nad nami je sucho, no plafon nad nami je uz mokry, tak niekde medzi poschodiami nieco asi prasklo ci co.. uz mame zatecenu kupelnu, najviac zachod a ako je medzera medzi panelmi, tak presakuje aj do jarkovej serverovne a chodby 🙄 horna suseda bola na druzstve nahlasit poruchu a tam akoze nic, ze to budu riesit zajtra, bo udrzbar uz bol niekde paaa a pijanyyyyy, ziadna pohotovost neexistuje 🙄 🙄 uzasne sluzby 😠

anamor
autor
27. máj 2009

ahojte,
tak naty dnes nemala vobec ten spravny narodeninovy den, asi tym pocasim, ale nevadi, odrazadlo s mackom pu co dostala zozalo uspech, tak som rada, vsetko ok, inak oblecko a knizky co som jej objednala este nedorazili.
lilus kym bude moje mlieko a bude ho dost - na tri kojenia tak nedam ine mlieko, do jesene a potom sa uvidi, ak sa N alebo mlieko rozhodne skor budem to riesit.
S tymi sklenenymi flaskami suhlasim, akurat naty by uz mala asi vsetky rozbite, lebo jej stale spadne 😅 ale ked zohrievam zohrievam v sklenej a prelievam do umelohmotnej a aj misky mam umele, lyzicky detto... inak kati dr.browna pouziva kamoska a ten system tam hovota maturita 😉 ja tiez som mala na zaciatku mam tiez antikolikove a super sa daju rozsrobovat a cistit. A tak by som chcela aby naty pila z poharika uz - z naustkoveho ☹ no nevadi, chce to cas. Inak ponorny mame nerezovy, ten moze ist aj do horuceho, co som rada, ale ten na detsku stravu uz nastastie dlhsie nie je treba.

lilus uprimnu sustrast, doslovne ☹ slak by ma trafil 😠 😠 😠 😠 😠 joj hrozna situacia, ja to ani nepoznam, kedze byvam v dome.
joj a zuzi k svokre, to by ma tiez trafil slak, tie vyhovorky verim ze nic moc, no nedaj sa, ja by som tiez mala strach na tvojom mieste...

zuzanat
27. máj 2009

ahojte, miska sa neozvala?

My mame flase lovi, mam a canpol babies,tak predpokladam, ze to nie su ziadne smejdy 😅 Sklenenu by som asi kupovala kazdy tyzden novu, lebo podobne ako Naty, Filip by ju rozbil na milion kuskov.
Teraz vecer mal mliecko a moje ani nepytal. Vypil 240ml, odgrgol si a uz aj lezi v postielke. Katka ty davas malemu ako posledne mlieko? je v postielke a pije sam alebo je pri tebe? Ja som ho mala na rukach a tak pil, potom som ho ulozila. Len teraz neviem co na to moje prsia, ako to preziju, ze za cely den nic.

Zuzka mna by tiez porazilo, hlavne ked mate prerobeny byt 🙄 Moji rodicia su pravidelne vytopeny kazdy rok, takze plafon v kupelne a kuchyni mozu nonstop malovat. Susedia maju stare spotrebice, tak to aj tak vyzera 😠 ale to su taki dementi az to je neskutocne! My byvame na samom vrchu, takze nam zatekalo prvy rok, ked sme sa nastahovali, lebo bola zle zaizolovana strecha.

Romi takze oslava bola dnes?

lilly
27. máj 2009

no nastastie to nie je az take hrozne, su presiaknute miestami len plafony a v zachode aj trochu zo zvislej steny... len ma to serie.. aj ten ich pristup.. sak co.. susede povedala, ze nemaju chodit na zachod a nesplachovat.. ta hej, si zasiju rit 🙄 potom vybavovat poistku bude treba a neviem co.. joooj 🤐
romi, nevadi, ze naty nebola vo svojej kozi, ved ona sa potom so vsetkym vyhra 😵 hlavne ze mama pospomienkovala na porod a na uplynuly rocik 😵

lilly
27. máj 2009

zuzi, a filip si nepyta tvoje mlieko? nechce sa pritulit a cucnut si?

zuzanat
27. máj 2009

zuzik praveze nic 😅 len moje prsia su naliate trochen

lilly
27. máj 2009

no aspon nebudes mat problem s odstavovanim.. sa odstavi sam a hotovo, rok aj daco vydrzal, aj to je dost 🙂 ty budes odsavat, ci ako to urobis?

mouse
27. máj 2009

Ahojte, statnice som spravila, Robkovi stihol dnes narast 5.zub. Som riadne unavena, idem do postele.
Natalke prajem vsetko najlepsie k 1. rociku 😵 😵 😵

zuzanat
27. máj 2009

som rada, ze som ho 13mesiacov kojila 😎 Neviem ako, ak budem citit tvrde prsniky, tak asi odsajem 😅

mouse
27. máj 2009

Zuzi, na zastavenie /redukciu/ tvorby mlieka je vraj dobry salviovy a matovy caj, radila mi to jedna baba z konika ked sme sa stretli v meste a videla moje mokre tricko 😀 .

lilly
27. máj 2009

jeeej miska, super, ze si spravila, blahozelam 😵 😵 😵 chod sa veru vyspat..
o tom matovom caji som to pocula aj ja.. abo si das pichnut injekciu na zastavenie laktacie, prinajhorsom...

zuzanat
27. máj 2009

miska GRATULUJEM a klobuk dole 😎
dakujem za rad, zajtra si uvarim. Zuzka ja som sa svojho gyndosa na tu injekciu uz davnejsie pytala, ale vtedy mi povedal, ze nech aspon 1,5roka este kojim, nno ale situacia sa zmenila

anamor
autor
27. máj 2009

zuzi, oslava bude v nedelu 😉 dnes iba taka mini medzi nami, gratulky a tak, oficialna torta a pod bude v ned.

Miska gratulky 😵 sikulka!

este mozes skusit homeopatika na zastavenie laktacie, mam kuk ake?

lilly
28. máj 2009

caute babule, opravar je u susedy uz od pol osmej, stale tam daco buchocu.. bol sa pozriet aj tu, ona tam vraj nema nic take, kde by to vyzeralo, ze to tieklo, no ze vymeni jednu ruru, neviem ktoru.. a zdzubkal ju, ze maju debilne urobeny odtok z pracky, ze to mozno aj z toho bolo, ze to je len tak z pracky hadica nejak pripojena do zachodu na jednu ruru a zalepena paskou a ze ta paska vidno ze je nova.. no dufam, ze uz to bude dobre..
lilly mi pred 15 min konecne zaspala od rana, otvorila som jej tu okno, nech sa citi ako vonku, vtedy mi lepsie spi..

lasenka
28. máj 2009

ahojte babule 🙂

chcem sa vam vsetkym velmi pekne podakovat za gratulacie k narodeniu Jakubka 😉
budem tu velmi malo, lebo nebyvame vo svojom domceku (rekonstrukcia), ale u nasich, kde pristup na net je maximalne obmedzeny 😅
no snazim sa venovat vsetok cas svojim detom - hlavne tomu mladsiemu 😉
mame sa dobre, pekne papkame a spinkame... v noci zatial vstavame len 2-3-krat, no klop klop, nech nam ten pokoj vydrzi.... spinkat stiham aj ja pocas dna, kedy Matusko je v skolke 😉 inac - je to moj velky pomocnik 🙂)
porod bol dost tazky a hlavne dlhsi ako pri Matuskovi, co som bola prekvapena... no oplatilo sa 😵 😵 😵

vsetky vas a vase deturence pekne pozdravujeme a prajeme vela zdravia 😉

fotecky pridam neskor, zabudla som doma kabel 😒