Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

anamor
autor
30. júl 2008

ahojte, no my sa do 2mil nevmestime urcite, hruba stavba nas vysla cca 1mil - robila nam to vsak firma vacsinu a dost veci sa nam predrazilo, bohuzial ☹ ale tam je zaratane vsetko - cize aj pripojky, projekty a vsetko okolo. Netrufam si odhadnut kolko to este zhltne.
zajtra rano mame poradnu, tak vam budem hlasit ako sme podrastli, neviem vsak kedy sa k tomu dostanem, lebo mame mat dve navstevy zajtra 😝

mouse
31. júl 2008

Dobre ranko 🙂 ,
Romi, som zvedava na spravicky z poradne 😉 . Mne sa dnes rano akosi vynimocne podarilo skor nastartovat, tak som stihla ist so psikom na 1,5hod. do lesa, teraz sa citim vyborne, sviezo... Pekny dnik Vam prajem.

zuzanat
31. júl 2008

ahojte, my sme sa v noci akosi casto budili, teda ani nie, ze bol hore, ale stale akosi mrncal, tak som sa na to budila, po pol osmej sme uz mali budicek a akosi som sa nemohla prebrat. ale uz sme stihli aj vychadzku vonku a teraz varime obed, filipko sedi v autosedacke a skeri sa ako leco a samozrejme sa rozpravame 😀 vcera sa tak paradne smial, normalne nahlas 😵
romi som zvedava ako ste dopadli v poradni. mne maly akosi skratil dobu jedenia, jedaval tak 20 minut a teraz som rada ak taha 10min, asi mu vadi to teplo.
miska ty mas teda energie 😉

katarinkad
31. júl 2008

ale to tu dnes viazne 😉
Kde ste vsetky?

mouse, no teda, ist rano so psom na 1,5 hod. do lesa....to by sa mi teda nechcelo. 😕 Ale verim ti, ze ta to prebralo a prijemne naladilo na dnesny den. 😉

zuzi, Filipko je stastne dieta, ked sa tak rehli 😀

mouse
31. júl 2008

Ahojte 🙂 ,
pred chvilou mi prisla shantala 🙂 , tak sa tu z nej vytesujem. Zuzi, ani sa Filipkovi necudujem, ze sa mu v tom teple nechce naraz vela papat... Inak ani my sme sa poriadne nevyspali uz 2den - nasej fenke zacalo truchlive obdobie - ocakavala, ze bude mat steniatka a nic, tak smuti a poknukava v jednom kuse. Dufam, ze ju to coskoro prejde.
Katka rano som sa zobudila cela opuchnuta, ani obrucka mi nesla navliect na prst, tak som sa potrebovala trosku rozhybat. A asi mi to prospelo, po prechadzke som obrucku navliekla bez problemov.

anamor
autor
31. júl 2008

poslusne medzi dvomi navstevami sa konecne hlasim 😉
mame 61cm a 5250g, +1150 za 5 tyzdnov, pochvalili nas a mama je hrda 😵
miska to je vykon 🙂 ja inak obrucku stale neobleciem 😖

mouse
31. júl 2008

Romi, no teda, Natalka rastie ako z vody 🙂 .

anamor
autor
31. júl 2008

veru miska ako z vody, ideme trosku von, na deku pohrat sa s hrazdickou, kym nam pride navsteva cislo dva, pekny den 😉 teda jeho zvysok

zuzanat
31. júl 2008

ja som s opuchanim nastastie problem nemala, asi az posledny mesiac, takze prstene v pohode dam na ruky, len mojmu muzovi sa obrucka nejako "sprala" 😀
Natalka krasne rastie, je to kocka, strasne je zlatucka 😵
chcela som ist este von, ale maly mi pri papani zaspal, tak neviem ci este dnes pojdeme.

lilly
31. júl 2008

ahojte, ja mam v poslednej dobe v praci strasne vela prace, nic popri tom nestiham.. taka som bola unavena, ze som sa po praci a osprchovani rovno svacla do postele a zaspala som..
dnes mam uz od rana opuchnute nohy, aj ruky, prstene sice mam, no su zarezane v prste, teda obrucka nie, lebo tu mame tak opacne otocenu nastastie,tak ta sa prisposobi..
romi, natalka krasne rastie, musis byt pysna mamina 🙂
a zuzi, ty tiez, ved filipko je krasny chlap, este taky rehliaci sa musi byt strasne zlatucky 😵

lilly
31. júl 2008

romi a natalka je v satickach rozkosna 😉 😵 😵 sa tesim 🙂

anamor
autor
1. aug 2008

ahojte,
co sa tyka mojej obrucky, vzdy mi bola akurat, pocas tehu som opuchala, tak sla dolu a teraz neopucham, ale asi mi pribrali prsty, lebo ma tlaci, dam si ju o cislo zvacsit asi.
inak poslusne hlasim, ze dnes Natalka spala od 21,00 do 4,45, potom vstala o 7,30 a este teraz zalomila - poradna, dve navstevy a mala toho asi dost. Dnes /ak vykukne slnko, lebo zatial sa mraci/ pojdeme k vode s bratom, muzik musi na stavbu a mozno potom ikea.
Lilly saticky jej velmi pristanu, aj pani doktorka nas pochvalila, teraz ichnosime, su akurat a je presne pocasie na ne.
V sobotu na privitanie pojdeme v tych od Zuzky 😉 😵 vcera som ich prave oprala. No a miskine vyuzijeme hned na jesen, ked sa ochladi.

katarinkad
1. aug 2008

Dobre ranko 😉
lilly, to chce dovolenku v praci. Setri sa. 😵 Ja som taka rada ze nechodim do prace, asi by som to velmi tazko zvladala. 😒
Ja zatial nepuchnem (musim poklopat), no este to mozno pride. ☹ No nerada by som. Mam uz aj tak dost inych starosti.
Som si dnes chcela nalakovat nechty na nohach, aby som bola kocka 😀 , ale nedociahnem si cez brucho 😖

lilly
1. aug 2008

katka, dovolenka bude az v posledny augustovy tyzden.. ☹
ale v pondelok mam poradnu, tak aspon trosku si oddychnem 🙂
v praci teraz zastupujem aj kolegynu, co je na dovolenke a este mam narazovo navysenu docasne agendu, tak som cela happy 😠 mne to stale tak vyjde, ze ked dakoho musim zastupovat, tak mi kydnu nieco este naviac... 🙄
inak, nechty na nohach by som si asi ani ja uz asi velmi nevedela nalakovat.. mne robi problem uz si nohy aj umyt.. 😅 nohu do umyvadla uz nevylozim, tak len vo vani ju musim nejak osvacnut vodou a fucim pritom ako hroch.. 😅

zuzanat
1. aug 2008

ahojte, vidim, ze nie som jedina, ktora sa tu moc nedostane. filipko si dnes o pol siestej zmyslel, ze je cas vstavat, ale ja som nebola schopna fungovat 😒
cez den malo spava a vecer po osmej uz buva, tak sa mu nechce dlhsie spat. tak sa snazim ho kazde 2-3 hodiny uspat, aj ked aspon na chvilku. dnes sme boli na 2-hodinovej prechadzke, v drogerii a na poste a potom som robila zemlovku. uz som sa stihla aj vykupat v bazene, teda ja sadnem na koleso a viac menej len na nom sedim a clapocem ako hus 😀

prajem vam pekny vikend 🙂

lilly
1. aug 2008

ahojte, no dnes tu bolo pomerne mrtvo teda...
mam za sebou stresujuci navrat domov.. na stanici som zistila, ze som nechala rano na aute zapnute svetla, takze baterka sa mu vybila uplne totalne do tla.. 🙄 takze som volala otcovi, ten prisiel aj so svojim autom a kablikmi na nastartovanie, no to sa s nimi samozrejme nepodarilo, ze tam asi ide daco do skratu.. 🙄 potom ma roztlacil, tak tak nabehol motor a dosla som domov. No auto asi bude ok, ale baterka neviem, ci si to neodniesla, nabijam ju teraz, no aj tak sa nejak divne spravala zo zaciatku, tak neviem, ci z nej este daco bude 😖
teraz varim kukuricu, aspon na nu sa tesim 😵

anamor
autor
1. aug 2008

lilly dost blby den lilly ☹ kukurica by aj mne spravila radost, akurat sa jej vyhybam, lebo tolko supiek, asi by bola mala hotova.
My sme mali velmi fajn den, aj napriek tomu, ze rano sprchlo a bolo zamracene, tak sme konecne na obed vyrazili do ikei, pokupila som par drobnosti a potom sme sli na jazera sa kupkat trosku, som si zaplavala a prijemne sa osviezila, mala bola dobrucka, len sa chce stale nosit, lebo ma lepsi vyhlad... ach jaj nas krasny kocik 😒
zajtra idem blansirovat spenat a mrazit na prikrmy. A poobede mame privitanie - individualne, tak sa tesim.

anamor
autor
4. aug 2008

flaaaaaaaaaakacky kde ste? ja nestiham tiez.... ale aspon mrkem co nove, drzte sa

lilly
4. aug 2008

ja som tu mrkala aj cez vikend, ale nikde nikoho..
dnes idem na poradnu, tak som doma, zatial v posteli 🙂

katarinkad
4. aug 2008

Ahojte 😉
My sme akurat doranajkovali, a chystam sa prezliekat periny a veeeeeeela prat.
Vonku vyzera byt riadny hic, radsej dnes ani nohu nevystrcim von. 😀

mouse
4. aug 2008

Ahojte Kocky,
Ja som stavila radsej na jesenne vecicky preto, lebo to vyzeralo s tym stretkom vselijako a uz sa nieco hovorilo aj o termine v septembri... 🙂
Romi, kam sa chodievate kupat? Lilly, daj potom hned vediet, co nove v poradni. Ja som bola vcera vecer s manzelom v porodnici - ziaden falosny poplach, ale bola som vratit DVD porodnej asistentke, ktora vedie cvicenia pre tehotne. V jednej sale sa priamo rodilo, tak nas nechala cakat na chodbe s vyhladom do otvorenej porodnej saly, bolo to strasne rychle, lekar len len stihol vybehnut zo svojej izby a hlavicka uz bola vonku. Taktne sme sa odsunuli na opacny koniec chodby a hned sme poculi detsky plac. Bol to velmi silny zazitok pre mna aj pre manzela. Nasledne vybehla sestricka s krasnym babatkom do miestnosti, kde maraju a vazia. Mamicka akoby nic, vobec nekricala, zasita bola za chvilku, asi sa ani velmi neroztrhla. Kocky, cele to trvalo asi 10min. aj so zasitim, porod - odkedy volali lekara asi minutu. Ale chuda zena tam vraj cakala uz dost dlho... Potom porodna asistentka previedla manzela po celej porodnici, do porodnych sal, ktore boli volne, do miestnosti, kde sa meraju a vazia babatka, do vysetrovne.

katarinkad
4. aug 2008

jej, mouse, pekny zazitok ste mali. 🙂 🙂 🙂 Takze uz mate prezrete vsetko v porodnici. No super je ze z toho mate dobry pocit s manzelom, horsie by bolo keby vas ten porod aj porodnica vystrasili. 😀

zuzanat
4. aug 2008

ahojte, my sme uz boli aj vonku, kupit pecivo a plienky v lidli, som s nimi spokojna a su este lacnejsie ako tesco v akcii, tak nie je o com 🙂
filipko zaspal v postielke vytoceny ako paragraf s palcom v ustach, ale uz sa zacala akosi mrvit, tak to asi nebude dlho. varim obed a potom pojdeme pozriet domov postu a po uhorky k tete.
mouse to mas stastie, ze si zazila taky porod, keby si pocula mna, tak nechces ani rodit 😅 😀
lilly potom daj vediet co v poradni 🙂
katka a ty sa ako citis?

zuzanat
4. aug 2008

baby ste tu niektora? nasla som tu na predaj klokanku, tak nad nou premyslam, co myslite?
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...
mrknite prosim a dajte mi vediet.dakujem 😉

lilly
4. aug 2008

v poradni bolo strasne horuuuuuco, som myslela, ze tam uz odpadnem 😖
a mam zhorseny krvny obraz, som lahko anemicka, /teda to bolo pred mesiacom, ktovie ako je to teraz/, vysledky z CRP, co meria zapal v tele boli tiez mierne zvysene, no ja som nepostrehla u seba ziadnu chorobu, ani hrdlo ma nebolelo ani nic... tak mi vzali zase krv na to CRP a mam zavolat o tyzden na vysledky a ak to bude stupat, tak mi daju nejake antibiotika. Dal mi aj zelezo a mam jest vela surovej zeleniny a ovocia, v 30tt mam ist na morf. utz+prietoky a magne B6 mam jest pravidelne preventivne raz denne, nie len ked si zmyslim, ako doteraz... 😖 tak som akasi zvlastna z toho vsetkeho... som si kupila na zaciatok obrovsku polku cerveneho melonu po ceste domov 🙂

anamor
autor
4. aug 2008

caute krasky,
dnes nemozeme spinkat, mali sme krasny vikend, dnes malu asi boli brusko - lebo naposledy prdkala a kakala vcera popoludni a to riadne. Mame problem - dvojky plienky male, trojky velke, trojky su jej volne na nozicky - to som skusala uz hadam vsetky.... inak zuzi lidl su fakt dobre, len skoda, ze nasej malej stale velke, som z toho zufala, precika ich aj prekaka, lebo su jej volne okolo noziciek... hadam to za par dni nejako vyspekulujeme.
Ja som prala vcera a aj dnes, uz to pradlo neznasam. Dnes trosku upratujem, len stale odbieham, kvoli malinkej. Mali by sme aj s cernicami nieco robit ach jaj.
mouse ak jazero - tak senecke slnecne jazera.... 😉

lilly nemaj zly pocit, to je v poho, aj ja som anemicka stale, so zelezom mam problem aj po porode.... ale teraz neberiem musim pockat na krvny obraz a uvidim ci mam pokracovat dalej. Jedz hlavne zeleninku - spenatik, kapustu.... tak kazali mne, akurat ze kapustu teraz nemozem, kvoli kojeniu.

zuzi klokanky maju vela nevyhod/tlacia na pohlavie a pod./, urcite ti o tom povie aj lilly, ale ak tam budes nosit maleho len obcas a nie dlho pocas dna, tak moze byt.

zuzanat
4. aug 2008

lilly len daj pozor aby ta zo zeleza nezapekalo, ja som mala strasne krce v bruchu, tak som ho dlho ani nebrala 😖

romi ja som premyslala, ze by sa mi zisla ked pojdeme spolu do obchodu, zeby som nemusela brat kocik, ale isli by sme iba s klokankou a nemusim ho nechavat pre obchodom, ale baby v aprilovkach pisali, ze nie je moc dobra, lebo by mu tam viseli nozicky a nie je to dobre ani na chrbticu.
prave zvazujem ci nedame uz sportak,lebo vo vanicke mu je akosi tesno, zeby som ho dala na lezato, len zase sa mi nepaci, ze na neho nebudem moc vidiet.

ten treti mesiac je inak naozja carovny, lebo maly sa kazde 2 hodiny vypyta spat, aj ked len na polhodinku, ale popi si. dnes sa totalne putoval po postielke 😀

mouse
4. aug 2008

Zuzi, ja Ti v klokankach neporadim. Vyzera pekne, ale kamoska kupila klokanku a potom asi po mesiaci Manducu, v tej je maly ovela spokojnejsi a moze s nim ist aj na dlhsi vylet (klokanka na max. 30min).
Lilly, to vsetko je v norme. Mnam melon by som si dala hned, esteze ma caka doma v chladnicke. Ja do seba stale ladujem cerstvu zeleninu a ovocie, az mam niekedy obavu, ze mi z toho narastu zajacie zuby...

anamor
autor
4. aug 2008

zuzi ak len do obchodu tak skus, to by nemalo v ziadnom pripade ublizit, ved uvidis ci tam maly bude. Inak niektore majovky uz pouzivaju sportaky, ja tipujem ze v okt-nov ideme do sportaku aj my. Nasa mala potrebuje vyhlad, poloha lezmo jej nesedi

lilly
4. aug 2008

zuzi, klokanku ti neodporucam, este hlavne pre chlapceka, ten ked tam sedi, tak vlastne tam visi a mu to tlaci na vajka, to nie je dobre. Skor nejaky iny nosic, Ergo, Manduca, satka, kde vies dat dieta sediet na siroko.
inak ja nie som velmi zeleninova, ale asi sa budem musiet viac prekonat, a obzierat ju castejsie, aj ovocie.. muzik mi hned bezal do lidlu nakupit ovocie po ceste domov 😀 😵 moj zlaty...
na prietoky som sa objednala zas ku dankovcikovi na 5.9., tak aspon tam sa tesim, tam to bolo na morf. utz velmi sympaticke 🙂