Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

anamor
autor
5. sep 2008

to je pravda... ale moje kontrakcie o 8smej sa este dali vydrzat... lebo som ani zdaleka este nerodila, aj ked oni to tak uz videli 😉

zuzanat
5. sep 2008

ahojte, katka nemala som EPI co som aj olutovala....
ja som v noci dostala MS, takze sa citim mizerne, tiez este mohol vydrzat, som dufala, ze kym kojim, budem mat pokoj 😖
pobede ideme urologovi...
maly spal od 20h do pol piatej rana 🙂 potom este papanie o 7h a vstavali sme o 8.30, ale teraz by aj spal, ale nevie sa ulozit, tak ma nervy 😅

akosi v poslednej dobe ani nemam cas sem chodit, vecer byva dost mrzuty, tak mame s muzom co robit 😔

katarinkad
5. sep 2008

Ahojte 😉
no ja EPI chcem, ma to tak trosku ukludnuje ked viem ze ju budem mat zaplatenu. Sa tak utesujem ze s jej pomocou to nejako zvladnem. Teda dufam. 😔
Lilly, ved ty mas este kopec casu do porodu. Najprv sme na rade my s mouse. November je este daleko. 😕

My sme dnes boli s mangelom na kupku. Som sa normalne unavila, aj ked som tam len vylihovala na lehatku. 😀 😀 😀 Mam strasnu unavu posledne dni. Len by som spala. 😢

Lilly, potom nas informuj ako bolo na utz. 😉

zuzanat
5. sep 2008

ja keby idem rodit, tak urcite s Epi, len by este mohli vymysliet nieco co by za mna vytlacilo dieta 😅 😀

boli sme u urologa, mame vodny pruh, malemu neskoro zostupili semenniky a ostala mu tam nejaka tekutina. za pol roka ideme na kontrolu. malo byt to zmiznut samo, inak pojde na operaciu. ale doktor povedal, ze este je malicky, tak asi nebude treba operovat. no dufam 😔

chudatko moje uz bol taky unaveny, som ho teraz uspala na rukach, sa cez den akosie nevie ulozit v poslednej dobe.

prisla na obyvka z aska, tak isiel muz pre nu, sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiim, len uz ho vidim, ako bude nervacit pri skladani 😅

katarinkad
5. sep 2008

juj zuzi, snad sa to Filipkovi samo upravi. Urcite. 🙂 🙂 🙂

A ako ste vlastne pomalovali? Aku farbu ste davali? Ti verim, ze sa tesis na novu obyvku. 😵

lilly
5. sep 2008

ahojte, na utz bolo uplne vsetko v poriadku, vsetko ukazkove a idealne, ci uz prietoky, plod. voda, placenta, miery.. no vsetko... a nase dietatko bolo uplne nadherne, vraj poriadne akcne, hybala sa jedna radost 😵 😀 mame uzasnu fotku, kde sa mala rehoce, sme sa strasne smiali aj s doktorkou na nej, ze aka je podarena.. 😀 😵 foto mam v albume.. mala ma 1430g, co je vraj uplne super na tento tyzden. Urcite je to dievcinka, dr. povedala, aj som to videla.. ze vraj to je 100%-na šušula, aj nam ju zvacsila a dnes sme tam boli len druhe dievcatko, inac vraj same tehulky s chlapcami 🙂 a to sme uz boli o stvrtej. Doktorka aj sestricka boli velmi zlate, take mlade obe, smiali sa z malej, aka je zlata 🙂 jaaaaj, sme radi obaja 😵

anamor
autor
5. sep 2008

lilly mala je fakt rozkosna.
zuzi treba verit, ze sa to da dokopy, inak ja som vas vcera zabudla informovat mame 5900g a 63cm a musime sa ist ukazat s tym stipancom na detsku chirurgiu ☹ ach jaj, som zvedava ako sa nam tem hemangiom skomplikuje..... mrcha mala co ju postipala 😠

katarinka v poslednych tyzdnoch si bud unavena alebo hyperaktivna - ty si unavena, je to normalka, co nevidiet rodis 😉 a neboj zvladnes to. Inak ja na epi nedam dopustit, bola to uzasna ulava a ta posledna faza sa uz dala prezit.... aj ked to trvalo strasne dlho.

lilly
5. sep 2008

jaj a mala je hlavickou dole, ako aj v 23tt, ulozena vlavo a rucicky a nozicky ma vpravo, kde ju aj stalee citim kopkat 😵

anamor
autor
5. sep 2008

lilly moja bola naopak vpravo chrbatik a vlavo nozky a rucky.

prave som mrkala katarinkin album, ved ta ma tvar ako by nebola tehulka, kde su tehotenske lica????? 😀 😀 😀 😲 😲 😲 😎 a este som si vsimla nalakovane nechty... to ako? v 37tt 😉 😀

katarinkad
5. sep 2008

lilly, tak to je parada. Blahozelam. To je super, ze vsetko je v poriadku. 😉 Mala je krasna na foto.

Nas maly mal v 30 tt len 1330 g a odvtedy ho nemerali. Tak som strasne zvedava kolko bude vazit. Teraz ma uz strasia ze to bude velky chlap, lebo mam vraj obrovkeeee brucho. No ved uvidime. 😀 😀 😀

anamor, no ja som uz riadny tucniak. Nohy si este oholim, (s inou partiou tela je to uz horsie, tam si nevidim pre brucho) no nechty mi lakuje neterka. 😀 Zlata, ze sa mi tak stara o ne. 😀

zuzanat
7. sep 2008

ahojte, krasnu nedelu vam prajem 😵
lilly nadherna foto, mala je neskutocne krasna 🙂

my uz mame zlozenu stenu, tak teraz vybalujem krabice a stale prehadzujem kde co bude, lebo sa mi to stale nepozdava.ale vyzera super. aj ked to tu kazi prebalovaci pult. sice ho nepouzivam na prebalovanie, ale je dostatocne velky na Filipkove veci, ktore by som inak nemala kde mat a do spalne sa nam nezmesti, ale tak nejako to prezijeme 😀

katka v spalni mame 2 steny zlte, chcela som ju zlto modru, ale nemali sme kde posuvat nabytok, tak su namalovane len dve steny. a v obyvke su tri steny take bleducke-smotanove a tam kde je obyv stena, tak ta mala byt tehlovej farby ako sedacka, ale sa to "žvejchlo" a je taka akasi tmavo ruzovo neviem aka 😀 😀 .ale je to pekne 🙂

Filipko nam dnes spal do 8.45 😀 len teraz uz aj by spal, ale bolo mu asi velmi teplo, tak je len v plienke a uz aj spinka. najnovsie cmulame palec na nohe, som ho nahravala na telefon dnes, sa mu to paci viac ako cumel 😀 a vcera si do ust vopchal celu päst 😅

stale nam vypadava internet, pokazde ked zapnem pocitac, musim dat vyhladat siet a pripojit sa 🙄

anamor
autor
7. sep 2008

zuzi dufam, ze filipka nebude potrebne operovat... my musime tiez na chirurgiu, kvoli tomu stipancu... som zvedava co povedia, ale asi az na dalsi tyzden... uvidime ako budeme stihat.
urcite to mate doma krasne a este len budete mat 😉
po ockovani ste nemali hrcku v mieste vpichu?

zuzanat
7. sep 2008

by som neverila co moze sposobit jeden stipanec, dufam, ze to bude v poriadku.
nam uz ockovanie nie je ani vidiet a Filipko sa dostava opat do "normalu" len keby si prsty nepchal do ust, lebo to ho az napina 😖
zajtra idem vybavovat RD, ale sak som debil z toho tlaciva, hadam to budem mat dobre vypisane

anamor
autor
8. sep 2008

zuzi ja uz som nad tym tlacivom maturovala tiez... treba vyplnit, ze si zamestanec 😉 a ze nie si zarobkovo cinna dole na prvej strane, to je podstatne. /a musis mat potvrdene tu jednu stranu tlaciva zo socialky o vyske prijmu/

lilly
8. sep 2008

ahojte,
joj ako sa mi nechcelo ist do prace dnes.. uz pocitam dni, kedy nebudem musiet ist..
zuzi, mohla si odfotit byt a capnut na strechu 🙂
romi a zuzi, snad tie vase problemy nebudu vyzadovat operacie.. no ten stipanec je fakt sila 😖
vcera bolo strasne horuco, boli sme cely vikend u nasich v zahrade na chate, muz opravoval auto, uz konecne to najhorsie je opravene nastastie, uz len take prkotinky a ja som zavarala slivky na kompot s mamou, mam hrozne nechty teraz z toho..

anamor
autor
8. sep 2008

ahoj lilly, neboj uz to ubehne ako voda, vidis asi ani dalsia pnka nebude nutna, ako si to krasne zvladla 😉 a potom uz len oddych a cakanie na den D 😵
my dnes ideme plavat, tak este rychlo vybavujem e-maily, co som za minuly tyzden nestihala.... pekny dnik vsetkym, nastastie trosku rozumnejsie počko 😉

katarinkad
8. sep 2008

Ahojte 😉
ja som nemala cas cely vikend sem nakuknut. Bola u nas zase segra z BA s rodinou. No tentokrat len na vikend. 😵
Tesim sa ze dnes sa trochu ochladilo, lebo vcera som uz nemohla vydrzat v tej horucave. 😝
Dnes som bola na socialke pre rozhodnutie o materskej. Sa tesiiiiiiiiiiiiiim, lebo mi priznali matersku. Takze super. Som sa toho obavala, kedze uz pol roka nerobim. 🙂 🙂 🙂 A potom som zhanala po meste matrac do postielky, no vsade maju len take divne, nejake tenke sa mi zdaju a draheeeeeeeeeeeee. 😕 No dokupila som este nejake veci pre maleho do porodnice, takze uz chcem dnes zacat balit tasku. Bojim sa uz. V oktobrovkach uz mame 2 deticky na svete. 😵 😵 😵
anamor, potom pofot tu tvoju malu plavkynu, aby sme videli ako sa jej na plavani paci. 😅

anamor
autor
8. sep 2008

takze podavam hlasenie, prva hodina plavania dopadla skvele a plavkyni sa paci, fotak vezme neskor tatino a vsetko vam zdokumentuje 😉 sama sa na to tesim 😵 😵 😵 😵 mala bola ako ryba vo vode, vsetko okukovala, kedze vsetko bolo nove, potom ju chytil velky hlad, ale unava bola vacsia, takze zalomila po piatich tahoch mliecka 😀
potom sme boli vecer este skoro tri hodiny vonku, stretli kopec kamosiek kocikarok /co sa uz 2 mesiace nestalo/, takze vecer plna dojmov nevedela zaspat, ale uz spinkame, tak idem pomaly aj ja zalomit 😉 len este cakam na tatina, pride z prace....

zuzanat
9. sep 2008

ahojte, takze RD vybavena, mozem sa tesit na velky prisun penazi 😀
ked budem mat cas, tak byt pofotim a dam na strechu, dam vam potom vediet.
vcera som bola v tescu na nakup a kupila som Filipkovi zimny overal za 105sk, skoro mi baterky vypadli 😅 to je minulorocna sezona a mali tam este par veci vo vypredaji, este aj velkost nam sedela 🙂
Filipko zase vcera malo spal, dokopy asi hodinu aj nieco, takze ked som isla od nasich, zaspal v aute a potom sa prebudil so strasnym placom. dala som mu vecer papat a nie a nie zaspat, lahla som si s nim a on sa nenormalne trepal, bol totalne spoteny, ale nastastie potom zaspal, aj ked na rukach, ale co uz.

romi tak super, ze sa Natalke pacilo plavanie 🙂 ozaj, som nasim ukazovala tie fotky, kde je Natalka v melone a sa im to tak pacilo, ze si ju dali vyvolat 😵

ja teda ked som vonku, tak nestretnem ziadnu kamosku, ani ma nebavi chodit von, lebo stale dookola po tej istej trase, vsetci na nas cumia, ide mi to na nervy 😖

anamor
autor
9. sep 2008

caute moje, my sme mali dnes v BA stetko s majovkami 😵 super bolo, bolo nas tusim 12, parada. Tak nestihacky opat, zajtra plavanie, boze ved ja uz nemam kedy varit /ani jest/ a upratovanie... tiez nehrozi 😅

lilly
10. sep 2008

ahojte, dnes som bola rano na hematologii, vzali mi len dve ampulky krvy, vysledky budu o cca 6 tyzdnov..
vcera som konecne urobila objednavku na plienkovu vybavicku, skosila som ju z 8500 na 6450 sk, take krasne plienocky som musela povyhadzovat z kosika ☹ No kupim neskor mozno, ked uvidim, ako sa osvedcia 🙂

anamor
autor
10. sep 2008

lilly vcera akurat verulka vravela, ze musela zacat s latkovkami, kvoli koznym problemom... dufam, ze mna to nepostihne 😒
ak chcete mrk fotos, tak dnes vzniklo par albumov o stretku majoviek.... mrknite ak stihate 😉

lilly
10. sep 2008

romi, mrkla som fotky, zlati ste tam boli.. toooolko babatiek, nepomiesali ste si ich? 😀
ty si bola len s manducou bez kocika? uz sa tam natalke paci?
inac aj pekna zbierka roznych znaciek kocikov sa tam zisla 😀
dnes este musim previest peniaze za tie plienocky, neviem, ci ma prist o tom mail, ci nie.. lebo po ukonceni objednavky mi vypisalo cislo uctu, VS a pod, kam poslat peniaze, ale do mailu prisiel len obsah objednavky bez tychto udajov...

anamor
autor
10. sep 2008

odkial si objednavala moja? ale zaplat to inak ti to neposlu....

bola som bez kocika,lebo som nesla nasim autom /netrufla som si do ba, az k auparku 😅 /, tak ma zviezla jedna kocka, co spolu aj plavame a dva kociky sa nevmestia do 1 normalneho kufra, tak sme mali iba manducu a autosedacku a predstav si vcera mi mala prvykrat v manduce spala a hodinu 😉 taka som bola stastna, doma ju trenujem kazdy den, ideme na stavbu, alebo do zahrady, uz ju žužle a čumákuje, tak to jej vyhovuje.... a potom sa jej zacne chcet spat a mrnčí, tak ju dám doma do postielky... alebo do kočíka, čo je poruke 😉 včera našťastie bez mrkov zaspala hned.... inak verulka mala šatku, božské to je 😵 😵 😵 tak pri druhom 😉

lilly
10. sep 2008

objednavala som z nosime.sk
jasne ze zaplatim, len ci pred tym nemam cakat nejaky mail, ale ked nepride do poobedia, tak poslem potom peniazky cez internetbanking, aj tak teraz nestiham take 🙂 jaaaj, tesim sa na tie plienocky, take su krasne, aj ruzove zavazovacky som nam dopriala, mala bude fesanda 😵

zuzanat
10. sep 2008

ahojte, nam stale vypadava net, uz mam z toho nervy 😠
Filipko sa nad ranom akosi stale mrvil, neviem co mu bolo. o pol jedenastej zaspal a trvalo mu to az pol hodinu. musim teda upratovat s nim...

lilly tak si sa vyblaznila pri plienkach 😉 mne sa to strasne paci, az na tie velke zadky 😀

romi kupila som tie plienky z DM, tak ich vyskusame, akurat som ich nemohla najst, lebo boli zabalene v krabici 😅 ale vysli ma dost lacno, lebo som mala tu poukazku na zlavu 70sk a este aj tie kupony -zlava 10% 🙂

katarinkad
10. sep 2008

Ahojte moje zlate 😉
My sme nejake vsetky zaneprazdnene 😕 uz ani na kona poriadne nemame cas chodit.

lilly, potom nafot plienocky, nech sa pokochame. 🙂

Ja uz plienky neriesim. Som na latkove leniva. Nakupili sme na zaciatok Pampersky aj Tesco fialove, tak uvidime, ako ich maly bude znasat. Dufam, ze nebude mat nejaku fajnovu ritku. 😀 😀 😀

Uz mame konecne aj postielku aj matrac. A ja hlasim, ze som uz zbalena do porodnice. 🙄 No mam taky citak ze nas maly sa tak skoro na svet este pytat nebude. 😖

zuzanat
10. sep 2008

ja sem aj nakukam, ale ked tu nikoho niet, tak si tu nebudem pisat sama so sebou 😀
som prezliekala periny, robim zapekane spagety....
Filipko buva od pol jednej, tak asi bude o chvilu hore, by mi trebalo zehlit, ale sak sa mi taaak velmi nechce 😖 aj skrine upratat...
hladam konferencny stolik na nete a pozeram zaclonu do obyvky, lebo biela mi sem teraz nepasuje 😀 a stoliky su take drahe, pomaly ako cela nasa obyv. stena 😀

zuzanat
10. sep 2008

dobre toho syna poznam, uz je hore 😀

katarinkad
10. sep 2008

zuzi, no ved dost si Filipko pospal, ci nie? Nemam prehlad kolko take deti poobede spia, no maminky by asi boli radi, keby spali aj 3-4 hodky. 😀

Ja pecem babovku. 😝 Dostala som chut na daco sladke. 😝

a ja zase hladam na nete tasku na kocar. Myslite ze mi ju treba? Su dost drahe, svinuchy. 🙄 Vyuzivate vy tasky?