Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

mouse
4. nov 2008

Inak moj nazor: Na vyparenu ritku je dobra cista voda a kopec kremov, zasypov, rychlo sa to polieci. Ale zle vyvinute bedrove klby poznacia cely zivot, tak som radsej riskla vypareny zadok 😵 a nevyparil sa.

lilly
4. nov 2008

ako si zlozila plienku na trojuholnik? a co potom s nim? akoze po uhlopriecke na poli a este na poli a este? a potom okolo ritky a vpredu sa tri cipy spojili? Ci si robila novosklad? ten je tiez taky trojuholnikovy..
ja mam postolky len jedny, ale podla mna to poriesia aj tie vrchne nohavicky, co mam k latkovkam, ked tam dam este jednu plienku na osminy

mouse
4. nov 2008

Plienku 2 x napoli ale nie po uhlopriecke, treti krat napoli po uhlopriecke. Potom ako pises. Novosklad mu bol velky, vytrcal moc z postoliek a hned bol cely precikany az za usami.

lilly
4. nov 2008

aha, uz chapem 🙂
no som zvedava, ako to ja budem riesit.. 😕

anamor
autor
4. nov 2008

ahojte,
miska ako to vyzera s domcekom a stahovanim?
som vas prisla pozriet este, lebo idem zalahnut uz, len sa mi stahuju nejake veci, tak musim na to cakat este.
papa 😉

zuzanat
5. nov 2008

ahojte, dnes tu nikoho nebolo?my sme isli vcera k nasim a domov ideme az zajtra.
noc bola strasna, maly sa prebral o 23h s plnym nosom, celu noc sme boli hore, sa mu zle chutako dychalo. tak ho sgra rano vzala von, resp. do lekarne a ja som si pospala, inak by som sa asi zlozila 😅
Filipko ma riadnu nadchu a ocka uplne cervene, uslzene. pri odsavani tak placka, laska moja ☹
neviem voebc z coho to mohol schytat, ci ho vonku ofuklo alebo co, netusim 😖
uz som konecne objednala magnetky 🙂 som chcela aj kalendar z happy foto, ale sak neviem ake fotky by som tam mala dat, tak to asi necham tak, este uvidim...

anamor
autor
6. nov 2008

ahojte kočky, nejako to tu zanedbavame, všetky 😅
my sme včera mali dobrý den, po dni Blbec sa to aj patrilo 😉 akurát... večer trošku zdlhave zaspavanie, co je u nas skor vynimka ako pravidlo, ale zasa nemoze byt vsetko dokonale.
Natalka spala vcera /s budeniami na krmenie/ do 9,20 - novy rekord 😉 ale to len preto, lebo som si ju dala k sebe, dnes ani to nepomohlo a od piatej zaspala mozno na polhodinku a inak sa vrtela, kopala nohami a sermovala rukami. 😒 sranda velka, ale spala som aj napriek tomu 🙂 unavenej mame je aj to dost jedno 😉
inak mam nejaku pracicku zasa /stale resty/ tak nestiham ani kalendar, ani patchwork, ale chcem na tom popracovat 🙂 Vianoce sa blizia, tento tyzden som chcela ist na vianocne nakupy... no nehrozi, nestihacky, tam mozno buduci.

zuzi choreho filipka je mi luto ☹ my sa teraz drzime, aj ked ma strasi zltacka na zapade 😠 musim byt obozretna, co najmenej po lekaroch chodit... a magnetky planujem objednat dnes, tak uvidime... ci to zasa nenecham na iny den...

jankazaba
6. nov 2008

ahojte,

veru veru zanedbavame to tu... niekedy.... ☹

my sme sa pred chvilkou vratili s plavania - bolo super, az na to ze ma seklo v chrbte, tak teraz chodim jak robot - ziadne otacanie, ziadne prudke pohyby... som sama doma, manzel je prec, tak si to uzivam - dvihanie, nosenie terezky 😕 , ale zatial je to dobre....

katarinkad
6. nov 2008

Ahojky 😉
no babenky ja dufam ze nase babetka nebudu casto chorucke v zime ☹ , ja sa teda dost obavam choroby, ze ako to zvladneme. 😖 No ale asi to nikoho neminie, zvlast v zime ked vsade budu vycinat nejake bacily.

zuzi, drzte sa. My sme Borkovi odsavali sopliky zatial len raz, no ani nezaplakal. Jemu sa to pacilo 😀 . On ma velmi rad zvuk vysavaca, ja stale ked vysavam tak on ani nemukne, len pocuva co to huci. No zlaty je. 😀 😀 😀

jani, nech ta manzel vecer ponatiera s nejakym gelom proti bolesti. No tie nase deturence davaju zabrat tym nasim krizom. 😢 Mna tiez obcas fajne bolia, hlavne ked maleho nosim na rukach. 😀

lilly
6. nov 2008

ahojte moje,
vcera som bola v saci na prietokoch a zazname, vsetko je ok, poradna bude az o tyzden, vcera ma nevysetrovali.. 🙂
pridala som dnes do albumu aktualne brucho a pripravenu postielku uz aj s kolotocom a spiralou, vcera to konecne doslo 😵
dnes varim len spagety s morcadelou, nechce sa mi nic zlozite vymyslat..

zuzanat
6. nov 2008

kde sa vsetky flakate? to je asi tym, ze vonku je tak pekne, vsak, aj my sme skoro stale vonku,
dnes sme prisli od nasich, ja som si bola aj trochu zacvicit 🙂
Filipko uz nema taky soplik, ale mam pocit, ze mu to steka do hrdla, lebo strasne chrci, tak neviem ci nepojdeme rano k dokine 😅 a mal dnes vyhadzany chrbatik, len neviem z coho, lebo nemal ziadnu novu potravinu 😔

lilly
7. nov 2008

ahojte, dnes som skoro hore, noc bola divna, len som behala na vecko cikat, aspon 5x som bola 😠
babulky vstavajte a neflakajte to tu tolko ako po posledne dni.. 😀

katarinkad
7. nov 2008

Dobre ranko 😉
nas Borko si nejako zvykol rano vstavat o 05:00 hod. 😠 Tvari sa ze je uz vyspaty a chce sa rozpravat a hrat. No mne sa prave nad ranom chce najviac spat. 😒 Ale co clovek nespravi pre toho maleho anjelika 😵

lilly, paradne brusko mas 🙂 🙂 🙂 to uz ani neni pravda ze aj ja som este pred mesiacom take mala 😵 , sa mi zda ze to uz bolo poriadne daaaaaaaaaaaavno.

ja velmi nestiham kona, lebo pripravy na zajtrajsie krstiny vrcholia 😕

lilly
7. nov 2008

zase to tu flakate...
ja som uz doskladala aj druhe puzzle, uz som ho aj zlepit stihla 😀 😵 mozeme zobrat teda obidva zaramovat
romi, zuzi, uz mi dosiel ten darcek pre muzika na vianoce 🙂 supeeeer to je 😵 😵 😵 ale pssssst, nech sa o tom nedozvie, ked tu bude spehovat 😉

anamor
autor
7. nov 2008

ahojte, no ja som mala nejaku pracicku a uz som to dokoncila 😝 konecne objednavam aj magnetky na Vianoce a uz pomalicky mrkam darceky /zatial stale nic/ poctivo sa idem pustit do kalendara, aj ked uz som trosku zacala.
Inak poho, az na zlu noc, mala bola prilis unavena a vtedy su noci krute, budi sa s placom a nevie co chce, ci spat, jest, ci co robit... ani nepocitam kolkokrat a ako casto sme boli hore, ale celkom ficim na to, ze som tak malo spala.
Lilus tesim sa z tebou z darceka 😉 a si sikulka ohladne puzzle, myslim, ze ku koncu tehu naberas velmi podobne obratky ako som mala ja 😉

tu vyzera, ze bude prsat ☹ dufam, ze nie, lebo o hodinku by som chcela ist s malou von

zuzanat
7. nov 2008

ahojte, my sme boli rano u doktorky, lebo Filipko strasne zle dycha, steka mu vsetko do ust, dala nam mucosolvan sirup, tak hadam bude lepsie. a este som dokine ukazala co ma na pleci, akysi ekzem, tak mi dala masticku a hovorila, ze sa to moze rozsirit, tak som sa na rovinu opytala ci to moze byt atopicky ekzem...povedala, ze mi to nechcela tak na rovinu povedat, ale ano, moze byt ☹ tak som si cestou domov riadne poplakala 😢 budem sa modlit, aby masticka zabrala a nebolo to ono. ako keby sme toho nemali malo!
a ked som to hovorila susede, tak mi povedala, ze sak nemozeme byt uplne zdravy 😠

inak po ceste domov zaspal, boli sme pesi s kocarom, tak som sa este prechadzala a pobede sme zase boli vonku. pocasie je tu celkom dobre.
zajtra asi pojdeme k dedkovi na oslavu, mal narodky aj meniny.

zuzanat
7. nov 2008

a este som chcela napisat, ze je mozne, ze sa tu dlhsie neukazem, lebo suseda sa buduci tyzdne stahuje a mame od nej internet, a neviem kedy bude novy, tak o 2-3tyzdne,a si zahyniem bez neho 😅 😀

mouse
7. nov 2008

Ahojte,
Zuzka, dufam, ze to Filipko nema ekzem len nejaku alergiu a rychlo to prejde. Kasli teraz na oslavu, ked nie je celkom v poriadku, vsak dedkovi mozete ist gratulovat aj o tyzden.
My teraz chodime stale von, 4 hod, doobedu v kocari, 3 poobede v satke aj so psom. Robkovi sa uz doma cez den spat nechce, vonku nema problem so spankom. Dnes sme boli v nemocnici na ockovani TBC, normalne sa ockuje este v porodnici, ale nemali vakciny, tak na hromadne objednali na dnes. Romi, minuly tyzden nam dokoncili omietky, teraz manzel doraba stity - na kazdom mu chyba este par sarov tehiel - potom bude robit podlahy. Netusim, kedy sa budeme stahovat. Kuchynsku linku uz mame zameranu a zaplatenu zalohu... Lillly, stale na Teba myslim. Aj ja som mala posledne dni pred porodom take cikacie noci, 5 aj viac krat za noc na WC.. Keby sa schylovalo k porodu... drz sa a nech ma mala Lilluska lahku cestu von z bruska 😵 😵 😵

mouse
7. nov 2008

Inak uz som skoncila s tym sialenym kazdodennym upratovanim a som stastna, ze uz nezehlim denne 40 plienok - nestihala by som, ked sme stale vonku.

jankazaba
7. nov 2008

ahooojte,

lilly aj ja som chodila ku koncu stale na wc... takze mozno ze sa uz lilluska hlasi 🙂

zuzka - no bez internetu je to onicom, ja som bola bez internetu asi 6 mesiacov ☹ , takze viem o com je rec...
inak, terezka ma tiez nieco na rucicke, aj nam dal doktor nejaku masticku, natieram 2-3x za den... buduci tyzden bude kontrola..., ale zda sa mi ze to mizne...

katarinkad
7. nov 2008

Ahojte 😉
zuzi, drzim palceky aby bol Filipko cim skor zdravucky. A tie vyrazky mu dufam zmizmu, a nebude to ziadny ekzem,uvidis. 🙂
zuzi, ale ako budes bez netu?????????? A ako to tu mi bez teba vydrzime 😢 😢 😢 ☹ ☹ ☹

Maminky neviete mi poradit nieco na zapchu? Borisko sa nemoze vykakat, asi ho boli brusko, lebo cely den placka a puci sa, len prdka a vykakat sa nie a nie. 😖 😒 😖

Ja som si dnes po sto rokoch napustila vanu. 😵 😵 😵 😵 Jaj to bola parada, som si normalne oddychla pri svieckach. 😅

jankazaba
7. nov 2008

aaach, katka, tu vanu ti zavidim 😵 😵 😵 , my mame len sprchovy kut... ☹

a s tou zapchou, no neviem, neviem, terezka to nemala, a ked sa nemohla vykakat, tak som s nou cvicila, teda s nozickami... hore, dole... a to sa poriadne vyprdkala, alebo za nedlho vykakala....

raz sme mali problem sa vykakat, bolo to este na zaciatku, asi ked mala mesiac, a to nam doktorka kazala kupit rektalnu rurku a pomocou nej sa terezka vykakala..., urobili sme to asi dva krat a potom som to uz nerobila, lebo zase normalne kakala...

katarinkad
7. nov 2008

jani, no cvicila som s Borkom dnes o 106 ale nepomaha to, len prdka 😖 Aj na brusko ho davam aj cajik som mu davala....no snad to nejako prejde. Len mi ho je chudatka luto, ako sa trapi. 😢 Rektalnu rurku doma nemam. Ale asi kupim, nech mam doma pre pripad ze sa to zopakuje.

jankazaba
7. nov 2008

my sme tiez hned nemali tu rurku, tk som jej raz pomohla teplomerom, ale to by sa nemalo, ako nam bolo potom povedane...

katarinkad
7. nov 2008

jani, ja som uz aj teplomer mu strkala niekolko krat a nic 😒
A preco by sa teplomer nemal?

lilly
7. nov 2008

ja som mala dnes pol dna len navstevy.. najprv bol sam otec poobede asi na 2 hodiny, potom asi za hodinu prisiel este raz aj so segrinou dcerkou Saskou, za chvilu dosla segra, ze ci tu nahodou neskoncilo jej dieta 😀 tak ostala na kus reci, a za chvilu otec so Saskou odisiel a ostala len segra. Po nejakej hodine dosla este moja mama, ta sa zdrzala asi pol hodinu a potom odisli obe.. 😀
ja som sa este hrajkala s generovanim fotky nasej buducej dcerky na jednej stranke, jednu fotku som supla aj do albumu, no sranda to je 😀 😵
katka este na kakanie je dobra aj masaz bruska, ma sa robit dost silno, ze by si citila akoby ako sa hybe crievko.. teda robis masaz tak ako ide hrube crevo - z prava zdola na kraji bruska ides rukou smerom hore k rebram, potom dolava a potom vlavo dole a zase doprava, teda mu tak kruzis po brusku, ze by sa pohol ten obsah creva. Len to nerobis uplne zlahka, ale trosku, akoby si ten obsah chcela pomoct vytlacit, no zase ani nie ktovie ako silno.. 😉

lilly
7. nov 2008

zuzik, dufam, ze to nebude atopicky exem, len nejaka alergia 🙂 a dufam, ze nebudes musiet byt tak dlho bez netu, sak to nevydrzime tak dlho bez teba.. ☹
miska, dik, ze na mna myslis 🙂 janka, no som zvedava, kedy to na mna pride, ale akosi nemyslim, ze to bude nejak skoro, neviem no.. 😅 😕

zuzanat
7. nov 2008

ja tiez dufam, ze to nebude at.ekzem, aj ked to ma uz velmi dlho ☹
neviem ako to bez netu vydrzim, dufam, ze nam co najskor zapoja novy, lebo inak budem mat abstaky.
Filipko nikdy nastastie nemal problem so zapchou, aj ked chlapci vraj mavaju s tym problem. mozno sme to obisli vdaka fenyklovemu caju, ktory pije od narodenia.
som ho uz ulozila buvat, ale dajako sa trepe 😔

mouse
8. nov 2008

Ahojte,
Katka, Robko preto kakava na podlozke, lebo inak to neide... Cvicime nozkami, masirujem mu brusko, vacsinou ale staci, ked si sam pomvrvi nozkami. Rektalnu rurku odporucam, pouzili sme ju asi 3x, vykakal aj vyprdel sa pomocou nej.

jankazaba
8. nov 2008

katka, neviem preco by sa nemal teplomer - to mi povedala doktorka, ked som jej hovorila ze som terezke pomahala s nim kakat... povedala, zeby som jej mohla nieco poskodit... ale neviem, co... uz sme potom pouzivali len tu rurku...