Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

zuzanat
23. nov 2008

ahojte, ja hlasim dalsiu super noc, Filip zaspal po 21hod a papal az rano o 4h a potom o 8h 😵 takze som sa vybuvala, ale vcera som padla do postele mrtva.
romi ja sa tiez tak citim, to je tak ked sme na vsetko same, treba varit, upratovat, detom sa venovat, tiez padam dole hubou a nevladzem, je to o nervy 😝
u nas uz prestalo snezit, tiez pojdeme pobede von, aspon na chvilu. len som prisla na to, ze nemam zimne boty, len cizmy na podpatku a potom take semisove, coby som mala o chvilu mokre nohy, takze to musim poriesit 😅
my mame sportak uz davno a je to super, vsetko vidi, ani hracky nepotrebuej, len pozera, akurat mu vadi, ked musi mat plastenku 😀

som prave doobjednala vianocne magnetky, som kupila take vianocne latkove mesce, alebo ako to nazvat a to dame kazdemu pod stromcek.

ktovie ci uz su nase babulky doma...

jankazaba
23. nov 2008

ahojte, mne sa vcera nedalo prihlasit ☹

my sme boli vcera vonku hadam v tej najvacsej chumelenici... prisla som domov ako snehuliak, terezka mala na kocary straaaasne vela snehu 🙂 ...ani nic nevidela ce igelit,bola tam ako v jaskyni... 😀

baby - ja som tiez taka unavena... to je asi normalne - dieta, domacnost, manzel 😉 , ja sa nastastie v noci vyspim, terezka spi od takej osmej\deviatej do piatej... - radsej si zaklopem na drevo, nech to nezakriknem...
ale aj tak - cely den v jednom kole..., ona doma moc neprspi, treba ist s nou von, doma spinka pol hodinku, vonku aj dve...

jaroz - krasny opis, verim ze to musel byt pre teba zazitok, pri mne bol tiez manzel a zazival nieco podobne...
dufam ze uz mas babenky doma, drzte sa ...

mouse
23. nov 2008

Ahojte,
Jarko, uz mas doma svoje babulky? Lilluska je nadherna 😵 .
Dnes sme boli vonku cela rodinka aj so psom 😵 , bolo fajn, krasne snezilo, miestami svietilo slniecko. Zuzka, som rada, ze Filipko je v poriadku.
Ja uz par vecerov zaspavam pri kojeni, obcas vraj zaspim skor ako Robko 😀 .

lilly
24. nov 2008

ahojte, moje zlate, uz sme doma od vcera, ale nedostala som sa tu skor.. hned vcera zacal navstevny den, boli u nas segra s muzom a saskou a mama, nestihla som sa ani zastavit..
no som rada, ze sme uz doma 😵
Lilluska je uzasna.. 😵 😵 😵 Zatial neplace vela, vela papa, zhruba kazde tri hodiny, z oboch prsnikov.. mam tolko mlieka, ze by som pridojila este tri deti 😀 a citim sa ako Pamela po plastike 😅 😀
inac miska, odporucali nam v porodnici latkove plienky 😉 kedze mala sa vyhadzala na ritke z jednorazoviek, no uz od vcera poobedia, co balim do latkoviek, tak je ritka krajsia, aj tie vyrazticky zmizli..
no v umyvadle mam zo 4 plienky na predpranie, za dnesne rano 🤐 no muzik mi ich vcera poctivo predpieral, aj vyhlasil, ze ked bude doma, tak to bude robit on a nema s tym ziaden problem 😵 🙂 inac aj on je z Lilly uplne uneseny, nevie sa jej vynadivat 🙂
dnes mam prist este ku nam detska lekarka, bude ju kupat a neviem co este a moja mama tu ma byt so mnou, mo pomahat, dnes aj zajtra 🙂
este si vas docitam, zatial som nestihla 🙂

zuzanat
24. nov 2008

ahoj Zuzi vitajte doma 😵
takze sme tu tento rok pekna kompletka, sranda ako sa nam to podarilo za jeden rok, mali by sme si precitat prispevky, ked sme zakladali prvu temu 😀

vcera mal filip zimnu bundu, sal a mal take nervy,normalne mi prvy krat plakal v kocari 😅 ale inak ho to plakanie preslo, je s nim sranda, vyprava o sto sest 😀
my sme uz hore, ale Filip bol len raz hore v noci, sa mi paci tento rezim, dufam ze mu ostaneme verni 😀
ideme do dubnice, tak tu moc nebude a cez vikend nas caka zabijacka...

drzte sa a hlavne nech ste vsetci zdravi 😉

jankazaba
24. nov 2008

ahojte,

lilly som rada ze ste doma a ok...
vy hned takto navstevny den? ja som povedala vsetkym ze nech nechodia skor ako o dva tyzdne, lebo sme si chceli urobit nejaky rezim (aj ked sa to nedalo hned od zaciatku...), ale aspon som mala klud... v ramci moznosti 😉, terezka tak dobre spavala, ze som sa aj vyspala, aj si doma porobila, aj navarila... bolo to super

nasi malu videli v porodnici a potom asi az o tri tyzdne...

katarinkad
24. nov 2008

Dobre ranko babulky 🙂
lilly, BLAHOZELAM este raz k Liluske. 😉 Takze uz si zvykate byt rodinka? Ake boli prve noci doma?

Inac tvoja mala /takisto aj miskin Robko/ akoby vedeli ze vy chcete pouzivat latkove plienky, tak sa hned v porodnici z jednorazoviek vyhadzali. 😀 😀 😀
My s jednorazovkami nemame nastastie ziadny problem. Ritku mame peknucku. 😵

Navstevy ja uz ani nekomentujem. 😀
Vcera sme boli na navsteve my a ked sme sa vracali domov, tak to nedopadlo najlepsie. Neboli posypane cesty, vsade lad a sneh, tak nas trochen smyklo a vyleteli sme z cesty. No nastastie sme isli veeeelmi pomalicky, takze to nebolo nic hrozne, takze sme pekne pokracovali v ceste dalej. No doma mangel zistil, ze auto je dost oskrete a mame prasknuty chladic. 😒 😒 😒 Takze dnes rano putovalo auto do servisu. Sme mysleli ze nas porazi, lebo len v stvrtok minuly tyzden mangel zobral auto zo servisu - kde nam menili chladic, svetlo a vyklepavali kapotu, lebo predtym mangel buchol. 😢 😕 😢
No ked sa dari, tak sa dari. 😠 😠 😠

anamor
autor
24. nov 2008

Zuzka a Lilly vitajte doma, urcite si to uzivate a tieto nezabudnutelne chvile budu co nevidiet minulostou, tak si to ozaj uzivajte. 😵 😵 😵
Navstevy ani ja uz neriesim, ale mam ich kvalitne uz vyse hlavy, aj ked su uz tu tak som rada, no rozhadze to vsetko komplet - od rezimu domacej pohody, domacich prac.... ale to aby sme sa na materskej nenudili.
Samozrejme Zuzka blahozelame /potom som uz neesemskovala, lebo som nechcela byt vlezla 😉 /
ked sa to udomacni, hadam skypneme 😉

katarinka s tymi jednorazovkami mas asi pravdu, decka vedeli, ze ich maminky su pripravene, tak to preto, ze nech vedia, ze spravia dobre. Nasa Naty zatial tuki-tuk s tym tiez problem nastastie nema. Tej nehody skoda, no fakt ked sa dari sa dari... skoro ako u nas ☹ 😒 😖 😢 ale hlavne ze sme zdravi.... aj ked najnovsie nam odpadla jedna tycka na kociku, takze neviem ci aj dnes pojdeme von 😅 😔 malinka vonku spinka, ak by sa nedalo...

Normalne ako napadol sneh sa zacinam tesit na Vianoce a pripada mi to tak sviatocne 😵 😵

mouse
24. nov 2008

Ahojte,
Lilluska, som rada, ze ste doma 😵 😵 😵 . Nuz, nasi drobci sa tesili na bavlnku, ktoru sme im slubovali a ked sme hned tie ich cerstvo narodnene ritky supli do pampersky, zaprotestovali 😀 . Inak Robkovi uz par tyzdnov aj na dllhe vychadzky davam bavlnenu plienku. Lilly, skusala si uz satku? Aku si to vlastne kupila?
Romi, Katka, to je super, ze nemaju Vase deticky dobre znasaju jednorazovky. Robko ma teraz akusi vyhadzanu tvaricku, ma ju taku drsnu. Zajtra ideme do poradne, tak sa popytam doktorky... UF, dufam, ze nebude mat kozu po mne, to by nemohol pouzivat ani vodu po holeni a pod... Vlastne nic, co islo okolo chemickej tovarne...
Katka, hlavne, ze ste Vy v poriadku.
Co sa tyka navstev, obmedzujeme ich na maximum, teraz navstevy moc nemusim, aj ked Robko ich uz lepsie znasa. Prvych sest tyzdnov je dietatu lepsie bez navstev, uplne mu postacuje mama, otec, starsi surodenci. Vsetko ostatne je rusive... No a my na navstevy nechodime vobec, vlastne raz sme boli u nasich, raz u manzelovych rodicov.

katarinkad
25. nov 2008

Dobre ranko 🙂
u nas celu noc snezilo 😵 vsetko je kraaaaasne biele. 😵 😉

romi, super fotocky si pridala. V autosedacke je Natalka perfektna! Krasna okana. 😅 😅 😅 Aj s prvym sniezikom krasne fotky. 😵

anamor
autor
25. nov 2008

katarinka dakujeme 😉
co sa tyka nas, hrozna noc, ale druhy zub sa koooooonecne predral /teda nie ze by nam boli zatial k niecomu 😅 / ale hadam najvacsia bolest je za nami /myslim s tymto zubkom/. Takze mame druhy zub!
idem dnes nieco porobit, u nas nastal odmak, nie je az tak krasne uz, ale vecer prekrasne snezilo, len sa oteplilo, tak sa to topi.

katarinkad
25. nov 2008

romi, a Natalka v noci aj place kvoli tym zubkom, alebo sa len budi? Horucky ste nemali? No veru netesim sa na to obdobie vychadzajucich zubkov. 😖 😀 😖

My sme v noci spali OK, ale dnesny den je des 😠 😠 😠 Od rana Borco nespi. Boli sme aj vonku, ukazala som mu sniezik, no zjavne ho vobec nezaujimal 😀 , aj som mu spievala aj hojdala, aj do kocika zase dala do hostovskej a otvorila nanho okno, a on furt nespi, len reve 😠 😠 😠 Uz som vytocena, nie som dnes pri nom schopna ani dovarit obed. 😠

zuzanat
25. nov 2008

ahojte,ja len v rychlosti chcem Katke popriat vsetko len to najlepsei k meninam, hlavne vela zdravicka, lasky, rod. pohody a nech vam Borisko robi len radost 😵

katarinkad
25. nov 2008

Zuzi, DAKUJEEEEEEEEEM. 🙂

anamor
autor
25. nov 2008

ahojte,
Katarinka ja som tu pre to iste, vsetko naj k meninam, rano som zabudla 😅 a Borkovi vsetko naj k vymesaciu 😉 boze to leti, ze dva mesiace, sa mi verit nechce....
katka zvladala to bez teplot, v noci sa zobudi s placom a stale jazykom smatre po zubkoch, takze asi ju to boli, do rana sa jej prerezal druhy, tak preto nepokojna noc, ona nevie co jej je a preto pyta stale jest... to ju upokoji a uspi.
pekny vecer vsetkym, ja dnes asi skor zalahnem

anamor
autor
25. nov 2008

juj a zabudla som 😉 kraaaaaasne fotky, ignoracia snehu a relax po jedle 😵 rozkosne

mouse
26. nov 2008

Ahojte 😵 ,
Katarinka, prajem Ti vsetko najlepsie k vcerajsim meninam. Neboli Boriska brusko? Od zastavenych prdikov alebo od hladu, popr. smadu. Robko ked je nepokojny, tak mu pomoze bud ked ho rozbalim, pomrvi si nozkami, pocvicime, vyprdka sa, alebo si ho prilozim k prsniku a napije sa bud len trosku od smadu, alebo sa napapa poriadne ked je hladny. Niekedy vyhladne aj za hodinku, niekedy vydrzi 4... Idem pozriet Vase fotecky.

Lilly, ako sa Vam dari???

lilly
26. nov 2008

ahojte,
nam sa zatial dari celkom dobre, Lilluska je dobre babatko, len niekedy pri kojeni je nervozna, ani sa prisat, a aj by jedla, no len sa zlosti a place.. no ked ju trosku utisim a niekolkokrat zase prilozim, tak sa uz prisaje a uz je dobre..
niekedy to nase kojenie trva dlho, teda nie ze by sala vkuse hodinu, no sa naje z jedneho prsnika, za cca 10 min, potom pospi 15 minut, zase si pyta jest, tak jej dam druhy prsnik, potom zase pospi, a niekedy sa to takto opakuje aj 4x kym ma dost, tak dokopy to trva aj hodinu a pol..
zatial kazdy den niekoho mam pri sebe, dva dni bola moja mama, dnes svokra, od zajtra snad az do stredy bude jarko, na to sa tesim najviac, ze budeme konecne spolu. On dnes chodil po uradoch a vybavoval vsetky formality, tiez ma toho dost..
katka, blahozelam k meninam, pravdupovediac ani som nestihla postrehnut, ze si ich mala, ale pripomenuli ste mi to 😉
miska, satku som este neskusala, zatial mam Lilusku stale v perinke a akosi mi take malinke babo este nepasuje do satky, este chvilu pockam. Mam satku Hoppediz Kairo neelasticku 😉
balim zatial do stvorcoviek a viacvrstvoviek, ktore sa daju zehlit, robim novosklad, do toho bud viacvrstvovku, alebo este jednu stvorcovku a na to separacku, ta zachyti aspon tu hustu cast vajeciny a na to davam postolky, take bez igelitu. Inac detka lekarka aj so sestrickou, ked tu boli, dost nepochopili, preco pouzivam latkovky a nechcem pampersky, ze ved to je lepsie a aj dnes tu bola sestricka osetrit pupcek, tak zase vyjavena, ze tam nieje pamperska, ze ved ona je lepsia, lebo je hned nastavena na take sirsie balenie 😕 No ja jej, ze ja aj tak nechcem pouzivat pampersky a ani nebudem, no tak ze to je moja vec.. ale ze potom tam treba vela plienok.. No zase lekarka podotkla, ze latkovky su zdravsie, no aj tak to celkom nechapala. No zase, ked pojdem s malou von, tak jej asi dam jednorazovku, na tu chvilu jej snad neublizi

katarinkad
26. nov 2008

babulky, dakujem vam za prianicka k meninkam.

lilly, tesim sa ze si si nasla chvilku a napisala nam zopar riadkov. 🙂 To je super ze malicka je dobrucka, to sa neda povedat o nasom Borisovi. 😠 No zo zaciatku bol tiez dobruckyyyyyyyyyy. 😀

Vcera som maleho uspala nakoniec vysavacom 😀 😀 😀 . Mna vecer chytla taka migrena, ze som myslela ze zdochnem od bolesti, nakoniec som celu noc zvracala ☹ ☹ ☹ . No poviem vam, je to horsie ako porod. Takze s malym bol celu noc mangel, a nakoniec nesiel ani dnes do prace, lebo ja by som nebola schopna zvladnut maleho cely den. Som sa rano zobudila total znicena a vystavena. 😒 Cely den som prespala. Uf, dufam ze zajtra mi bude trochen lepsie. Takze take super meniny vcera. 😉 😢

anamor
autor
26. nov 2008

katarinka, to fakt blby den vymsacnik aj meniny 😠 niekedy sa proste nedari.
mna uz tyzden pobolieva hlava, ach jaj, ale asi tym pocasim to je.
inak velmi vas nestiham, ani neviem preco 😅 akosi sa mi to tu vsetko zacina kopit a na konika nezostava cas, hadam sa to spomali.
no idem hajan, nech zvladnem nocnu, nakolko su teraz dost narocne 🙂

jankazaba
27. nov 2008

ahojte dievcata,

konecne sedim po x dnoch pri compe... akosi sme mali napilno, nic som nestihala ☹ a konika uz vobec nie...

katka - dodatocne vsetko naj k meninam..., dufam ze uz migrena pominula a mas sa lepsie...

lilly - som rada ze ste ok, uzite si vy ako rodicia malu spolu...

anamor - hmmm, nic moc take "nocne", dufam ze to coskoro prejde..., terezke zuby este nejdu, tak uvidime, co bude ona robit v noci, zatial velmi dobre spi...

mouse - ako sa mate? co maly robko? mohli by sme sa niekedy dohodnut do toho mesta...

katarinkad
27. nov 2008

halo, kde ste flakacky? 😉

ved nam zapadne tema prachom 😀 😀 😀

jani, vy este nemate ani jeden zubok? 😕
Som sa ta chcela uz davnejsie opytat, ze ako si spokojna s kocarom Phil&teds? Neviem ci sa to takto pise.

Nam dnes nefungoval net ☹ , no aspon ze mi je uz celkom dobre a aj Borko bol dnes celkom dobrucky. 😵 😵 😵

jankazaba
27. nov 2008

katka - este ani jeden, aj ked kazdym dnom cakam - terezka objeda vsetko co vidi a chyti do ruky, slinta, niekedy je mrzuta len tak akoby z nicoho.... a stale nic .... ☹

s kocarom som veeeeeelmi spokojna - pre tych co chcu taky terennejsi - uplne super vyber..., aj ked som si musela trochu zvykat na system ked dieta lezi a ja ho chcem dat sadnut - neni to take lahke ako pri inych kocaroch, ze sa len cvakne packami, alebo je to polohovatelne... tuto na to treba dve ruky, a zo zaciatku som musela terezku vyberat aby mi to islo, teraz som si uz nacvicila taky gryf a zvladnem to aj ked je ona v kociku...

aj na cestovanie super - zlozi sa do takej placky, ma super kolieska... - uz sme boli vselikde v horach s nim 😉

katarinkad
28. nov 2008

Ahojte 🙂
jani, super ze ste spokojni s kociarikom, mne sa paci veeeelmi ten co mate. 😵 No na kazdom kociari je asi nieco co az tak nevyhovuje. 😉 Mne na nasom zase vadi, ze hlboka vanicka je tazka. Hlavne ked dam do nej fusak a naobliekaneho Borka, tak mam problem ju vyniest taku nalozenu na dvor. 😀

Dnes sme mali fajn noc, spali sme do 08:30 hod. 🙂 🙂 🙂 Ideme sa napapat, a skusim vystrcit Borka s vanickou na balkon, mozno si pospi. Nechce sa mi ist s nim na prechadzku. Trochu by som chcela upratat, ked nahodou zaspi.

anamor
autor
28. nov 2008

ahojte,
veru ja som flakacka... nestihacky.
vcera som riesila nejake vianocne nakupy a okrem rodicov a kalendara to uz vyzera slubne, nastastie.
Mame za sebou prvy polrocik a prvy prikrm 😉 Natalke chutilo /mrkva + zemiacik/ a najviac sa jej pacila ruzova lyzicka ktorou papala 🙂 celkom sranda to bola a som rada, ze nieco som do nej dostala, mala som pocit ze sa za tym trasie 😅
pekny vecer a vikendik.

jankazaba
29. nov 2008

ahojte,

u nas je straaaaasne skaredo, prsi, je tak tmavo - len spat a spat... 😝 😝 😝

ja robim akurat obed, no a potom sa chystam s malou von, aj ked sa mi do takeho necasu nechce, ale treba, lebo pred obedom sme neboli vonku...

anamor - gratulujem k prikrmu, aj my sme tak zacinali... a terezka hned lyzicou, dokonca si ju chytala a sama si davala do ust...

jankazaba
29. nov 2008

lilly - mala je krasna, ako sa vam dari?

zuzanat
29. nov 2008

ahojte, my dnes zabijame, resp. moj muz, my sme s Filipkom doma, ale pojdeme ich pozriet. pocasie nic moc, stale prsi, sme rano boli v klokanke v obchode, no riadna fuska, este aj nakup tazky 😝
nam sa dieta akosi meni, ked ho polozim do postielky na spanie, tak zacne neuveritelne plakat 😔 vecer zaspi a napr. vcera bol za hodinu hore, teda nebol moc prebraty, ale strasne plakal. neviem ci su to tie zubky alebo co.stale chce byt len u mna na rukach, u nikoho ineho... ale inak je zlaty, plazi sa o sto sest, v postielke si dokonca klakne 😅

romi gratulujem k zubkom aj k 1.prikrmu, my uz papame o sto sest, uz mu davam aj tie velke chrumky, po nich sa len tak zaprasi 😀

katka tu migrenu ti nezavidim, ja som mala asi 10rokov dozadu take stavy, ze len v tme, schulena do klbka, inak by som si hlavu o mur trepala, tak ma bolievala, ale nastastie uz mam pokoj, klop-klop

inak sa mi po porode otalne zhorsil xicht, som taka vyhadzana 🙄 a neskutocne ma boli chrbat, ma tam casto picha tak hnusne aj pod prsiami 😔

lilly
29. nov 2008

ahojte, nase posledne dve noci boli dost narocne, mala vela place a nechce spat, asi ma obrateny den s nocou, no dnes aj cez cen je nejaka nespokojna, aj castejsie pyta papat..
ja mam uz pretazene lave zapastie, co ju stale dviham, tazka zacina byt a moje ochabnute svalstvo to nejak nezvlada, mam svalovku v celom tele 😅
vcera vecer som pridala zopar fotiek, no uz som nestihla sem napisat...

katarinkad
29. nov 2008

Ahojky kocky 😉

romi, super ze natalke chuti 😝 😝 😝 . Konecne nieco ine ako len mlieeeeeeeeeeeeeeeeko, sa necudujem ze sa za tym az trasie. 😀

zuzi, super zabijacku. Ozaj, tebe zmizli migreny sami od seba, alebo ako? No v kazdom pripade ti zavidim. ☹
Nase dieta posledne dni tiez place bez priciny dost hrozne az kriciiiiiiiiiiiiii. Hlavne k veceru je taky nervozny. No co uz, deturence maju rozne obdobia. 😵

jani, u nas tiez skaredo. No u nas od rana snezi. No vychadzku uz mame za sebou, sme boli v lese s kocarom natrhat si cecinu do vazy. No som mala take semisove cizmicky obude a super mi premokli, normalne mi v nich voda clapkala kym sme dosli domov. 😢 😀

lilly, ved pockaj ked bude mat malicka viac kg, este len potom ta budu ruky a chrbat boliet. 😀 A v noci ked sa budi, tak jej davas stale papat? Neboj, po par dnoch si zvyknete na nejaky ten rezim a bude to lepsie, uvidis.