Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

lilly
15. dec 2008

miska, z mokoshhopu mozes objednat najlepsie mailom, tak to funguje, aleba aj tu cez IP, bora.b je uzivatelka tu na konovi a jej vlastne patri ten mokoshop 😉 v teme BKM sa zvykne vyskytovat.
peknu satku si objednala 🙂 kolko stala? Indio nie je az taka pevna satka, je makksia, urcite nebudes mat problem ju uviazat.
romi, na skvrny od zeleniny a ovocia je dobry taky prasok z DM v takom malom zelenom kybliku, asi ako Vanish, je na nom len Denk mit napisane, no pri vanishoch a takych prostriedkoch zvykne byt, stoji 99 sk.
super ze uz mas vsetky darceky, ja nemam este pre segru s muzom.
Vcera sme od nich dostali nausnicky pre Lilly, krasne su, no neviem, kedy malej prepichneme uska, ci este pred krstinami.. Liluske uz ta krupicka z cielka zmizla, zosupala sa jej koza odtial a uz to nema 🙂 Dnes ideme okolo stvrtej na poradnu s nou, som zvedava na jej miery 😵

jankazaba
15. dec 2008

ahojte,

lilly daj potom vediet ako lilluska narastla 🙂

katarinkad
15. dec 2008

Ahojte maminky 🙂

tak vidim, ze kazda uz ma skoro vsetky darceky nakupene. 😅 Ja som uz vcera tie nase aj pobalila a schovala do skrine. 😀

Idem sa postazovat, kedze to pomaha 😀 Boris bol v noci nejaky nespokojny, rozhadzoval rukami a cmulal si palceky a od 06:00 sme hore 😠 Neviem co mu bolo. Vacsinou tak pekne spinka. 😢

lilly, nechapem preco sa malickej vyhadzala ritka, ja som myslela ze z tych vasich plienok to nehrozi. 😕 My s tymto nastastie problem nemame. Od narodenia pouzivam RYBILKU na zadocek a mame ho kraaasny. 😵

jankazaba
15. dec 2008

ahojte,

ani terezka nema problem s ritkou, ja pouzivam babynol, dali nam ho aj v porodnici a som s nim spokojna, mame aj s DM taky zeleny, aj ten je dobry...

ja tiez uz vacsinu darcekov mam, uz len nejake drobnosti, ale to vyriesim v sobotu - ideme do BA na vianocne trhy 🙂

zuzanat
15. dec 2008

ahojte, romi ja zarabam kasu v s vodou, vcera som mu dala jogurtovo jahodovu a ta mu tolko nechutilo. kupim tu nutrilonovu, ta bola super. inak vcera Filip ked spal len cez obed, tak vecer vobec neplakal ked spal ako ma vo zvyku. sice vecer uz bol unaveny, ale vydrzal do 20h, dala som mu papat a hned zaspal, potom jedol v noci o 00.45 a rano o 6h a vstavali sme o 8h. teda on, bol v postielke, lezal a rozpraval si a potom ked zistil, ze uz sa aj ja hybem, tak sa postavil a vykrikoval na mna. odkedy sa vie psotavit, tak si ho nedavam rano k sebe, lebo sa bojim, je rychly ako strela. takze asi mu vyhovuje spanie len raz za den, uvidime, aj teraz som ho dala spat a hned zaspal.
ten poharik lovi som zrusila, som si to tak v hlave preratla, ze 300sk je dost. u nasich ma tiez ten z DM za 99sk,. segra mu kupila uz davno, obcas z neho pije, len mam pocit, ze mu to akosi rychlo tecie, nie je na to zvyknuty.
na zadok pouivam rybaciu mast a ked je viac cervena, tak davam sudocrem, ten mam najvacsie balenie od narodenia a je tam este viac ako polovica. dnes uz zase druhy krat kakal 😅
my sme nikomu nekupovali ziadne darceky, len Filipkovi, proste financie nepustia ci chceme alebo nie. aj ked teda namiesto kabata som mohla kupit darceky, ale to by som potom asi chodila hola. nasi to chapu a prizvukovali mi, ze si z toho nemam robit tazku hlavu. a svokra ma netrapi, tej sme kupili len jedny vianoce, ju potesi len zlato...
romi co ste kupili Natalke? je teda sikovna, ked sa stavia na styri,za chvilu to bude mat perne ako my 😀 filip sa da tiez, ale padne na brucho a plazi sa, ale tak prejde vsade kde chce. dnes mi otvaral skrinky v obyvke. napr. ten maly sused co je o 20dni starsi, ani nelozi, neplazi sa, nestavia, ani sam este nesedi, ale uz s nim chodia za ruky 😖

zuzanat
15. dec 2008

romi na skvrny pouzivam vanish, ale mam par body, ktore mozem vyhodit, lebo mrkva mi nezliezla

anamor
autor
15. dec 2008

ahojte iba narychlo, lebo mala ide obedova, nejako si pretiahla spanok dnes, boli sme s kockami vonku kocikovat po dlhom case nie same, tak sme to vyuzili...

lilus ten kyblik zeleny z dm pozna, ale nie vsetko s nim ide, vanish ako pise zuzka mam tiez, spenat a mrkva su svine, pozor na ne 😀
dik za odpovede inak.
drzte sa
mne este musia prist kalendare a vianoce vybavene, super, uz len poupratujem co chcem /neprehanam to/ a upeciem co ma tiez bavi a kolko stihnem, tesim sa celkom 😉

lilly
15. dec 2008

ahojte, no nasa Lilly ma 4250g, za 3 tyzdne pribrala 750g, pazravcek jeden 😵 dlzku jej doktorka nemerala a obvod hlavicky som si nezapamatala 😅 inac vsetko ostatne je dobre, dala jej vitamin K, velmi sa jej lillluska pacila, ze ake krasne kojene dieta 😵 Tento tyzden pojdeme aj s klbikmi, lebo v porodnici ich vobec nekontrolovali

anamor
autor
15. dec 2008

zuzi liluska ma krasne miery 😉 no teda dobre ju zivis 😉 nech vam to vydrzi, o par mesiacov nedas na kojenie dopustit 😉 nam v porodnici klbiky tusim kontrolovali, ale netrap sa vacsina deticiek to ma ok, tak hadam aj vy. Ak nie tak budete dlhsie postolkovat... ozaj na latkovky vam idu postolky?

jankazaba
16. dec 2008

ahojte,

kde ste vsetky?

lilly ma krasne miery, ani nam nemerali dlzku, tiez len vahu a obvod hlavicky...

anamor
autor
16. dec 2008

ahojte, ja dnes peciem, teda uz som dopiekla, druhu davku lineckych zlepovanych, vydarili sa lepsie ako prva davka. Teraz balim darceky, aspon cast,nech mi to nezostane nakoniec a mam ich kade-tade a nechce sa mi dnes upratovat.

katarinkad
17. dec 2008

Ahojte babulky 😉

nejako to tu flakame 😀 , no asi ma kazda z nas teraz plne ruky prace pred Vianocami.

lilly, pekne vam malicka rastie. Nas Borko mal ako mesacny len 3 600 g, no potom to uz patricne dohnal a teraz je uz z neho riadny macko. 😀

Babulky aj u vas je tak skaredo? Mne sa nic nechce v takom hnusnom, sychravom pocasi. 😖

zuzanat
17. dec 2008

ahojte, my uz sme u nasich...vcera sme boli v poradni, Filip vazi 9250g a ma 77cm, z coho sopm bola v soku 😀 neviem po kom je taky dlhy. noc bola priserna, stale bol hore, kaslal, tak som ho dala k nam, a spala som na 30cm postele, kedze sa roztahoval na mojej poduske. ale o 8 si ho zobrala segra ked bol uz hore a ja som si este dve hodinky pospala.tece mu soplik a kasle, asi z toho, ako sa plazi po zemi 😔

katarinkad
17. dec 2008

zuzi, pekna vaha aj vyska 😕 😵 😕 . Filipko rastie ako z vody.

My sme sa akurat vratili z prechadzky, este som maleho vystrcila s vanickou na balkon, tak mozno este pospi. Ja si idem spravit kafe, lebo som mrtva. 😀
Nam sa tiez noci trochu pokazili, byvalo to aj lepsie. Borko je nadranom uz sviezi ako rybycka a chce sa hrat, no a mne sa vtedy chce najviac spat. 😠

zuzi, vy budete Vianocovat u vasich?

anamor
autor
17. dec 2008

ahojte, my uz mame prechadzku dnes za nami, sme potrebovali na postu a do lekarne, obed uvareny, tak som prisla pozriet co riesite.... vidim, ze sem chodite pomenej, ja ozaj nestiham trosku pred vianocami a pravda je ze ani sa mi obcas pc zapnut nechce 😉
nove nemame nic, tak idem nieco porobit.
ozaj som vam uz spominala, ze Natalka sama sedka? nesadne si sama, ale ked ju posadim tak sedka 😉 😵 a aj ked zabalansuje, tak sa prichyti uz sa tak vie aj hrat, je rozkosna, akurat rano spadla na nos, lebo sa rozptylila a rovno tvarickou na tvrdu hrkalku, to bolo placu, ale pohlad na mikulasa a mamin falosny spev stacili na usmev 😵 🙂

lilly
17. dec 2008

ahojte, mne lilusku vzal moj otec von na prechadzku a uz sa tam zabudli pomaly na dve hodiny, stale nie su doma. No ja som stihla aspon navarit v klude polievku, trosku poskladat bordel v byte, dat prat.. Poobede pojdem s nou vonku asi aj ja, trosku sa vyvetrat, drobec vonku strasne dobre spinka.
Dnes sme spali do 9:30, aj ked to vyzeralo, ze budeme hore od siedmej, no ja som bola taka unavena, ze som zaspala, aj ked ona pokukovala po svete a rozhadzovala ruckami, no asi potom zalomila este aj ona, lebo ked som sa o pol desiatej zobudila, tak sladko spala a za chvilku sa az zacala zobudzat 😀
zuzi, ten tvoj filipko je teda poriadny macek uz, asi zdedil nejaky zabudnuty gen rastu z predoslych generacii 😀
nasa lilly sa zacina uz vedome usmievat, to je take zlate 😵 a najoblubenejsia pesnicka je Čížiček, čížiček, vtacik malicky... 😀
ja akosi vianoce ani nejak neriesim, este nemam ani nic kupene ako na jedlo myslim, upratame len tak bezne, napecie mi mama, ja mozno urobim tie linecke, ale ani to nie je iste.. Zatial riesime skor krstiny, dnes ideme este pokecat s kaplanom..
zajtra ideme k ortopedovi s klbikmi a ja idem k zubarovi na preventivku konecne 🤐

jankazaba
17. dec 2008

ahoojte,
u nas nove - terezka sopli a kasle... a idu zuby, mala aj trochu zvysenu teplotu, ale dr. povedal ze je to zo zubov, ze ma hrdlo aj priedusky ciste... tak sa tesim ... 😒 ,

dnes sme aj my mali zlu noc, mala spala do druhej a potom kazde dve hodiny chcela jest, a o siedmej bola uz vyspata...

katka - veru aj u nas je pekne hnusne pocasie 😝 😝 😝 ,

anamor
autor
18. dec 2008

ahojte kocky,
vecer sa mi nedal pridat prispevok, ani foto, tu je pre Vas k Vianociam cosi:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

juj zuzi zabudla som okomentovat, ze mas co nosit, filipko rastie ozaj ako z vody 😉
liluska ty Vianoce ani neries, mate ten najkrajsi darcek a je to. Ako bude stedrovecerovat- vy traja? zubar hadam ok dopadne

jani nech je zubkovy priebeh co najjemnejsi 🙂

ja dnes idem piect medovnicky a uvidime co este... a na stavbe nam montuju okna 😵 😵 😵 super, moc sa tesime.

katarinkad
18. dec 2008

Dobre ranko 😉

ako sa mate?

romi, ty si ale sikulka. Krasne prianie k Vianociam. 😉 Pecenie sa ti nejako zapacilo. Ja som medovnicky este nikdy nepiekla. Mozno raz...
Supeeeer ze uz mate okna. A ake ste nakoniec vybrali?

My sme vcera mali 3 navstevy. Posledna odisla o pol noci. 😕 Takze som dnes mrtva. 😒 Nemam nic upratane, ani napecene, a Borko samozrejme nejavi ziadne znamky unavy, takze to vyzera ze pri nom dnes asi nic nespravim. 😖

katarinkad
18. dec 2008

Blahozelame Liluske k 1. mesiaciku. 🙂 🙂 🙂

lilly
18. dec 2008

ahojte,
romi, dakujeme za blahozelanie k Vianociam 🙂
super, ze uz mate okna 🙂
moja mala este spinka, no uz sa mrvi, tak asi pomaly aj vstane. Mali sme celkom fajn noc, nejak sa to upravuje a lilly sa budi skoro presne kazde tri hodiny, len nad ranom okolo piatej je stale uz svieza a take 2 hodinky sa jej nechce spat.
janka, snad vas tie zubky nebudu dlho trapit..
katka, to co za navstevy, co nevedia, kedy maju odist? ja by som pri nich asi zaspala..
jaj a dakujeme za blahozelanie k 1. mesiaciku.. hmm, ako rychlo to preslo.. 😨

anamor
autor
18. dec 2008

veru zuzi lilinka ma dnes mesiac, boze to tak leti ved len teraz som nervozne cumakovala stale na mobil, ci uz to mas za sebou a uz mesiac 😉 😵 nech rastie do krasy a mudrosti... ten spanok sa vam vyvija ako u nas, neboj lepsie bude a potom znova horsie okolo siesteho mesiaca /ked zacnu prikrmy, zuby mozno.../ ale dovtedy tu bude jar, tak bude aspon svetlo a pekne pocasie 😉
kati okna mame plastove, ak si myslela ake, len jedny terasove dvere musia byt drevene, aby sme nemali 20cm prah, to sme nechceli, lebo by to tam nesedelo... poobede pojdem mrknut, teraz musim medovnickovat a varit malej obedik.

inak mam skvely recept na medovnicky, ktore netreba piect mesiac dopredu, aby si clovek zuby nevylamal, peciem uz roky tie, davam na ne oriesok a mandlu, tak ani ozdobovat nemusim /nebavi ma to a ani to neviem/
no idem nech nezhoria 😉

jankazaba
18. dec 2008

ahojte -

anamor - krasne blahozelanie 😉

ja uz mam tiez upecene aj ozdobene medovnicky - to je jedine co peciem ja, ostatne my daju nasi, babka a svokra
ja mam medovnicky najradsej, a vianoce bez si neviem predstavit 😵

no co sa tyka terezky - je stale mrzuta, doobedu spinkala len 20 min, mrnci, kasle, kycha... ☹ ☹ ☹ , manzel neni doma - cely tyzden je prec, tak si to zatial odbijam sama ☹ ...

katarinkad
18. dec 2008

lilly, veru straaaaaaaaaasne rychlo to leti, neuveritelne ze mate mesiac 😉 nas Borko ma co nevidiet 3 mesice. A je to neskutocne ako narastol za tie tri mesiaciky. 😵 Ja si uz ani nepamatam ze som rodila, pripada mi ze to bolo straaaaaaaaaaaaaaasne davno.

romi, a biele okienka? Sa tesite, co? Uz sa to pomalicky bude podobat na domcek. 😉

jani, ani nas maly nespi cez den. A to mu ani zuby neidu. Teda dufam, to by bolo priskoro. 😀 Stale sa chce len rozpravat so mnou a spievat a nosit na ruckach 😀 , no nic pri nom nespravim. 😒

Inak, boli sme na kontrole na neurologii a doktorka nam povedala ze Borko ma zlu motoriku, tak nam odporuca chodit cvicit. ☹ Ha, ma nasrala. Mne sa zda normalny. Ved je zivy, az az. No ale ona je doktorka. Tak neviem ci sa rozhodneme ist na to rehabilitacne ci nie. Sa mi nechce. 😠
A ja som bola konecne na gynde na preventivu. Vsetko vyzera byt OK. Tak aspon nieco.

zuzanat
18. dec 2008

ahojte, my sme boli u doktorky, Filipko ma zapalene hrdlo, ma antibiotika 😔 strasne kasle, sopli a v noci mal horucku, takze zase sme nespali.vcera spal cez den dve hodiny na rukach, lebo ked som ho polozila, tak sa prebral, tak som sa segrou striedala a pekne si zdriemol.

katka na vianoce budeme doma, potom na druhy den pojdeme k nasim a babke a na dalsi zase svokre...
a radsej chod na to cvicenie s malym, aby si si to neskor nevycitala 😉

zuzi, tvoj tato je teda vytrvaly, tak dlho kocikovat, to by moj nevydrzal a ani mario.

katarinkad
18. dec 2008

zuzi, vy ste chorucky ☹ ☹ ☹ Prajeme skore uzdravenie Filipkovi. Tak to mas co robit.

Nas maly ma tiez trochu sopliky, tak mu odsavam, ale inak vyzera byt OK. Od rana este ani oko nezazmuril, ja uz nevladzem. Som ho nechala v postielke, v nadeji ze zaspi . Reval tam hodinu vkuse, ale straaaaasne, a to som uz ja nevydrzala tak som ho zobrala na ruky. Neviem co mam s nim robit? 😠 😒 😖

jankazaba
18. dec 2008

hmm, dievcata, mame to ale vsetky nejake nepokojne deticky, mozno ze je to pocasim ☹ , lebo aj ja som z toho na nervy.... 😠 😠 😠 , prsi, sero... no strasne...

ja idem teraz na chvilku z tercou von, tak uvidim ci bude buvat..., ale teda dvakrat sa mi nechce... 😝 😝 😝

lilly
18. dec 2008

ahojte, my sme boli dnes na ortopedii s klbikmi, su v poriadku, lavy je uplne super a pravy skoro uplne super, takze postolky mame davat len na noc a kontrola o 6 mesiacov 😵 ono s latkovkami je to aj tak viacmenej nasiroko, no aspon postolky uz nemusim davat.
Mojej malej sa taketo pocasie asi paci, spinkala pekne aj v noci aj cez den, na balkone potiahla skoro dve hodiny, teraz papame, no ci budeme aj spat neviem, asi nie.. no zase musi byt trosku aj hore..
zuzi, moj otec sa v tom kocikovani vyziva, este sa uci aj na nejake skusky, tak si to vzal so tebou a cumel do toho 😀 Ten tvoj filipko je dost casto chorucky, to preto ze sa uz plazi po zemi, ci co?
katka, a keby si si borka dala do klokanky a tak ho ponosila, nepomoze mu to?Aspon ruky budes mat volne.. Ta neurologicka ti nevysvetlila, v com spociva ta jeho zla motorika? Ja by som radsej tiez isla na to cvicenie, ked to odporucala.. to je nejake specialne? ci vojtovka?

lilly
18. dec 2008

jaaaaaaaj a ja som bola u sexi modrookeho zubara, no kukol mi zuby asi za 2 minuty, nemam ziaden kaz, tak som happy.. no nestihla som sa nanho ani vynadivat a uz som bola aj prec.. 😀 😀 😀

anamor
autor
18. dec 2008

choruckemu filipko skore uzdravenie ☹ hadam do stedreho vecera bude fit
my sme boli v manduce vonku a mala mi tam zaspala, aj ked bola cerstvo vyspana, takze suhlasim s lilly na nespavcov, hlavne tych malych satku alebo nosic a spia ako vymeneni
u nas s dennym spankom pohoda, horsi je ten nocny... ale nie to som chcela

zuzi tak sexi zubar? ja mam sexi akurat gyndosa 😀 super ze nemas kazy, ze liluska pekne spinka a ze klbiky su ok. Natalke toto pocasie tiez navodzuje spavu naladu.

kati ja by som tiez sla cvicit, ak dokina odporuca, vzdy je to lepsie ako neskor to lutovat.

no idem pripravit kasu, dnes trosku skor, lebo mi skoro nic nespapala z obeda a tvari sa hladne 😉