Z plánovačiek snažilky, tehuľky a mamičky

anamor
13. máj 2008

Toto je voľné pokračovanie témy Plánujeme bábo o rôčik, dva, tri... II. takže šup sem "bývalé plánovačky" a nové sa môžu pridať. Po roku sa z väčšiny z nás stali snažilky, tehulky a máme už aj jednu mamičku, takže s aktuálnym názvom kecáme ďalej....

katarinkad
10. jan 2009

lilly, prihod, prihod a mozes prihodit aj viac foto, lebo ja tak rada pozeram foto nasich deticiekkkkkkkkkk
Nas Borko ma tiez riadne faldy na nohach 😀 😀 😀 a asi 4 brady 😀 😀 😀 ale pre mna je aj tak najkrajsiiiiiiiiiiii na svete. 😵

Dufam ze sa romi ukaze, ze su OK. 😉

zuzanat
10. jan 2009

ahojte, tak Filipko dnes zaspal pri piti kase 🙂 uz bol asi velmi unaveny, sme sa dnes tak blaznili, rehnil sa ako stary chlap 😀 😵
tiez ma take baculate nohy, bradu sice dvojitu nema, ale brusko ma paradne, ale mne to nevadi, pre je to najkrajsie dieta na svete 😉
Romi ma toho asi dost, aj danove sa blizi...
Miska a vy sa kedy stahujete?

mouse
11. jan 2009

Zuzka, do tej novej bytovky v Melciciach pri cintorine. Asi na buduci tyzden. Ale nie je to este iste, majitelovi toho bytu vadi pes, chce si to este nechat prejst hlavou. Nastastie nas pes je kludas a nenici nabytky ani nic v byte, ani vobec nesteka.
Robko mal v 3 m. 62cm a 5800g. Zdalo sa mi to dost malo (dlzka ok, ale vaha, v 2m mal 5460, teda odvtedy vela nepribral), preto som sa pytala na Boriska, pri narodeni boli rovnako velky.
Lilly mna od vlnakov odradilo to, ze sa nemozu casto prat, len vetrat. Pulky vzdy po 12h preperiem, jedny ma na noc, jedny na den. Tie co si objednala, tie s pul naterom, to su tie kapsove? Zvnutra su bavlnene?

mouse
11. jan 2009

Katka, Robko nemal po ockovani ziadnu reakciu. Pichli mu naraz dve vakciny, infanrix hexa a prevenar. Pri prvej si to ani nevsimol, pri druhej sa zlakol a zaplakal, asi 2 sekundy, potom sa zas skeril. Ale bol s nami manzel a zabaval ho pocas ockovania.

jankazaba
11. jan 2009

ahojte,

mala som teraz mensiu pauzu od internetu... ☹

kaydy den umyvam podlahy, lebo terezka uz lozi po zemi, samozrejme ma spraveny taky kutik s dekou a matracom, ale jasnacka, ze ide po celom byte... tak len beham , zametam, umyvam, aby nieco nenasla a nezjedla 😝

mame sa celkom fajn, ziadne choroby, chodime von s kocarom alebo v nosici, podla pcasia a terenu 😉

miska - stahovanie ma mrzi, takze uz sa asi tazsie stretneme ☹
katka, zuzka - aj terezka ma faldicky na stehnach, ale je to take pekne... nic extremne a ked deti zacnu behat, tak to vybehaju 😵 😵 😵

anamor
autor
11. jan 2009

ahojte,
tak dnes sme douspavali, vidim, ze ste mali starost 😉 inak sme bezo zmeny - nocne budenie caste ☹ mama zufala, ale dnes lepsie zaspala ako predosle dni, o nieco.
zuzi pytala si sa na kasu - zatial davam len ryzovu, ryzovo-kukuricnu, aj ovocne - bananovu ma Natinka rada, lyzickou, nie z flase, myslim, ze pri flasi by nezaspala, uz vacsinou nezaspi vecer ani pri didke... a boj zacina
☹ uz som skusila aj caj na spanie - s muzom sme mali pocit, ze ju tie bylinky este viac prebrali 😅 uvidime.... co nas este caka.
Inak sme v poho, len nestiham net, kazdy den sme chodili so sankami von ako rodinka 😵 😵 /tato je trolinku s nami doma, lebo na stavbe mrzne 😉 /, boli sme na navsteve, mali sme navstevu, bola som na patchworkovom kurze, proste na PC nevyslo.... jaj a danove sa blizi ako zuzka pise, takze mam toho vyse hlavy... musim si normalne zadelovat cas 😒 😉 tak ale peniazky potesia... nemusim sa ponahlat do prace natrvalo zatial 😔 😅

lilka ma peknu vahu, my sme v 2mes mali 5250, v 3mes 5900 - to pre porovnanie

katarinkad
12. jan 2009

Dobre ranko babulky 🙂

romi, no ze si sa ozvala 😕 Som sa uz strachovala o vas. 😕
Aj my sme sa boli cez vikend sankovat. Mali sme navstevu, cely vikend bola u nas Borkova krstna s mangelom a dcerkou. Takze sme mali opat veselo. 🙂

Bola som kuknut do knizky kolko vazil Borisko v 2 mes. - 4 800g. Takze my sme pekne pribrali za mesiac. 😀

Juj, nam odisiel fotak cez vikend. Uz asi z neho nist nebude. 😒 😒 No ale mangel sa tesi ze si mozme kupit novy, lebo ako budeme Borka fotit??!!! 😨

anamor
autor
12. jan 2009

kati videla som ze mate starost, aj my mame novy fotak, stary tiez odisiel, uz druhy digital 😒 Keby som nemala obmedzene zdroje mame isto canon, ale zial nedalo sa, inak pekaren je tiez v oprave... no ked sa dari sa dari. Nehovoriac, ze kocik ma provizorne riesenie, stale ☹

a ozaj, Natalka sa da zo sedu na styri 😵 😵 /opacne zatial nie/ a brble: eťe /ešte/, dede, tata... 😵 😉

katarinkad
12. jan 2009

romi, no veru, ked sa dari, tak sa dari.... som zvedava co sa nam este pokasle ako dalsie v poradi 😨 😨 😨

Natalka je teda sikulkaaaaaaaa 🙂 🙂 🙂

No musim pochvalit aj nasho Borka, posledne dni sa tak rozkecal, ze dakedy si zelam aby bol aspon chvilu ticho 😀
A zuzle vsetko co mu pride pod ruky 😀

lilly
12. jan 2009

ahojte,
miska, vlnene vrchne nohavicky su nahodou super, uz mi prisli aj druhe, fialove 😵 pojdem ich lanolinovat. Vlna je prirodzene antibakterialna a ma samocistiace vlastnosti, preto sa nemusi prat, ked je len pocikana, fakt to vyvetranie staci. Ked sa pokakaju, tak ich samozrejme periem a lanolinujem, no zatial sa mi to stalo len s natahovacimi a tusim sa mi aj raz trosku zbehli, uz zacinaju byt tak lilke male.
Je to podobne ako s merino paplonmi, tiez sa ma spat len tak pod nimi, bez obliecky a prat sa maju len nejak raz za par mesiacov, ci ako.. Sice my ich mame, ale ja ich navliekam s oblieckami, neviem ci predstavit spat pod paplonom, co nebol praty dajme tomu pol roka.. 😕
miska, tie plienky, itti bitti maju tu vrstvu co ide na zadocek vraj zo semisu, ktory ma drzat zadocek v suchu, no zlozenie toho semisu nikde nepisu, takze neviem z coho to je. Pod to sa vklada vlozka z bambusu a organickej biobavlny. Tieto to su
http://teeheebaby.co.uk/prodtype.asp?strParents...
romi, natalka je sikovnaaa 🙂
katka, skoda fotaku, aj nam sa asi pred 2 rokmi tak pokazil, novy zatial drzi, nastastie

jankazaba
13. jan 2009

ahooojte babulky...

kdeze ste vsetky?

zrovna sa chystame plavat, tak som nakukla.. a tu nikoho ☹

dnes sme mali divnu noc - terezka bola od druhej kazdu hodinku a pol hore... takze som nevyspata... asi v tom bazene - v tej horucej vode zaspim 😔 😔 😔

prajem vam pekny den 😵

katarinkad
13. jan 2009

Jani ahoj, 🙂

som akurat pozerala Terezkine fotecky. Zlatunkaaaaaaaa je. Naj, naj fotecka je "snehulienka". 😉

U nas bola noc super, klopy, klop. Maly spal bez jedla 6, 5 hodky. 😵

Idem trochu upratat a aj varit by nieco trebalo. 😕

Prijemne plavanie vam prajem. Aj ja by som si dakde isla zaplavat.

jankazaba
13. jan 2009

ahoj,

no ja tam moc nenaplavam, skor tam len chodim 😉 , ale take riadne plavanie by som brala... 😵 , asi si pojdem tento tyzden zaplavat... len s detickami co plavame je tam hrozne tepla voda a mne sa potom vsetky ine plavarne zdaju ladove... 😝

zuzanat
13. jan 2009

ahojte, ja som tu daavno nebola 😀 my mame stale problem so zaspavanim, aj cez den aj vecer, lahnem si k nemu, a uz v polospanku sa totalne trepe, posadi sa, zatlieska, padne mu hlava, o chvilu zase beha po celej posteli a to uz pomaly drieme, oci zavrete,totalne spoteny, no nechapem a cez den ani za svet sa nevie ulozit.vcera ani v kocari nevedel zaspat 😖
sa mi v noci snivalo, ze mu vasli 4zuby

Miska to budeme mat k sebe uplne blizucko, kedy sa stahujete a kolko izbovy to je byt? ta bytovka vyzera velmi pekne.

my asi ideme v sobotu do SCS, ak nebudu poladovice a pod, tak dufam, ze dobre nakupim.

Filipko sa mi prave zobudil, tak sa ideme pohrat 🙂

anamor
autor
14. jan 2009

ahojte, iba narychlo - tri lepsie noci mame za sebou 😉 asi to bolo ozaj tym splnom. So zapsavanim problem hlavne nocny, denny, ked ma spat vnutri tiez ☹ ale vacsinou ju supnem von do kocika, ked je prijatelne pocasie, to zaspi sama a bez natlaku. Inak nie, ale kedze ma pobolieva hrdlo, stale chodit von ja so sebou nemozem.
zuzi hadam dobre nakupite. my sa tiez chystame -termin neurcity, podla pocasia, ale pocasie sa zacina kazit... do kelu.

katarinkad
14. jan 2009

Ahojte babulky 🙂
To uz tu kazdy tak malo pise, kde ste? Ved nam zatvoria temu 😕 😕 😕

My sme dnes boli na rehabilitacnom. Sestricka nas naucila 4 cviky, ktore mame cvicit. Maly ma z toho srandu, si myslel ze to sa s nim sestricka hra. Sa na nu skeril. 😀

Inak sa mi nic nechce, vonku je veru hnusne. ☹

Ja teraz ani s Borkom nechodim vonku, lebo on vonku reve. Proste si zmyslel, ze on nechce byt naobliekany, asi mu vadi ze sa nemoze tak hybat ako ked je doma v teplucku. A ked ho dam este aj do fusaku, tak to chyta zachvat revu. 😔 Takze moje pokusy ist s nim vonku aj ked je riadna kosa skoncili.

jankazaba
14. jan 2009

ahoj katka,

ja sa zrovna chystam s terezkou von, ta zase doma moc nenaspi, max pol. hodinku a vonku prespi zatial dlho, vcera az dve hodiny...

idem pozriet kamosku, len rozmyslam ako lebo u nas strasne snezoprsi.... 😝 😝 😝
ideme sa zrovna obliekat, tak dufam ze sa to trochu umudri a prestane, ... keby aspon iba snezilo... 😒

anamor
autor
14. jan 2009

ahojte, ja sa chystam prave varit veceru a umyt podlahy. Malu som musela dat von do kocika,lebo tiez cez den spi zasadne vonku.
Katarinka okolo troch mesiacov moja mala bojkotovala kocik a vonku nechcela byt, stale bola umrncana, tak som to istu dobu vzdala a teraz by bola len v kociku vonku a spinkala v nom.
jani, terezke sa nespi teraz v noci lepsie ked je uz po splne?

aj u nas bolo hnusno, ale uz je to lepsie, na prechadzku som vsak nesla, lebo som sa smykla aj doma na dvore a ak by som sa dolamala... tak neviem kto by sa staral o malu 😝 😲

katarinkad
14. jan 2009

romi, dufam ze to Borka prejde. Teraz sa mu najlepsie spinka cez den dnu v kocari. 😵
Juj, ja sa uz tesim ked bude jar, vytiahnem sportaaaaaaaak a nebudem musiet Borka tak babusit. 😵

lilly
14. jan 2009

ahojte, no lilkin dnesny spanok onicom, cely den bola hore, spala dokopy mozno hodinu, nakoniec som ju dala do satky, no aj tam bola nespokojna, sice neplakala, no aj tak sa nevedela ulozit, potom zaspala na 10 minut a zas bola hore. Potom si tama zacala zuzlat rucku, tak som jej dala cumel a s nim zaspala a za 5 minut ho vyplula. No uz mi spinka viac ako hodinu v satke. Chuda moje male unavene. Ked vstane, okupeme ju a v noci snad bude uz dobre spinkat.
Tiez vie dobre spinkat len vonku v kociku, no dnes sa mi vobec nechcelo trepat von..

katarinkad
14. jan 2009

Hello, no kde ste zasa vsetky? Uz spite? 😕 😀 😕

Ja som Borka totalne zmordovala cvicenim, takze po kupani uz odkvecol. 😀

Pekny vecer.

Idem teda do perin, kukat Hausa. 😵

anamor
autor
14. jan 2009

kati ty si mi pripomenula ze je dnes haus 😉 dobre vediet, skoda, ze som na to prisla az teraz 😀
tesis sa na sportak co? ja si uz na ten moj zvykam 😉

lilly
15. jan 2009

ahojte, my sme po vcerajsom prebdenom dni, mali super prespatu noc, lilka zalomila okolo 21:30 a spala do tretej a potom spala do 7:30 😵 Akurat okolo 2:00 som si musela ist odsat prso, lebo sa to uz nedalo vydrzat, takze asi dokopy 2 hodiny som bola vkuse hore. No aj tak som sa dobre vyspala.
Dnes sa asi pojdeme aj prejst von, dufam, ze sa odhodlam tam vytrepat, vyzera, ze ani nemrzne

katarinkad
15. jan 2009

Dobre ranko 😉

romi, hej tesiiiiiiiiiiiiiim na sportak. Ta hlboka vana mi lezie na nervy. 😠 Ale este musime vydrzat aspon 2 mesiace v hlbokom. Aj tak teraz vonku nechodime. A mam este doma segrine Chicco, takze obcas ideme vonku na nom.

lilly, krasne spinka malicka, je ohladuplna k maminke. Chce aby si sa aj ty dobre vyspala. 😵

zuzanat
15. jan 2009

ahojte, ja som teda vobec dobre nevyspala, Filipko stale mrktol,tak som si ho dala k sebe, ale to som vobec nemala kde spat, lebo sa na mna stale tlacil. strasne ma boli chrbat, uz sa mi ani neda poriadne lezat na chrbte 😖
my chodime von kazdy den, aspon na hodinu, ale ked sme doma, tak sa mi von moc nechce, sama sa prechadzat...
Jani, Romi kolko maju Natalka s Terezkou zubkov?my mame stale len dva a nase rovesnicky v aprilovkach uz aj po 8. stale mam pocit, ze mu idu zubky, aj to mrkotanie, slintanie, kusanie, ale ziadny novy zub nikde 😅
Katka co ti povedala dr. na cviceniach, aj jej sa zda, zeby na tom mohlo byt Borko s motorikou lepsie? inak ja to vidim na Filipovi a malom susedovi, ze su rovnako stari a kazdemu ide nieco ine. takze sa to vobec neda porovnavat, lebo Simom zacal napr. sedeit az skoro v 9mes, aj lozit, dovtedy nic a zase Filip je hypos, ten stale cosi vymysla,lozi a pod...

jankazaba
15. jan 2009

zuzka - asi ta prekvapim, ale terezka este nema ziaden zub... dasna ma naliate asi dva mesiace, ruku cucle stale, vsetko dava do pusy, ale zuby nie a nie vykuknut... asi jej pojdu vsetky naraz ☹

lilly
15. jan 2009

no zubkova kriza zjavne trapi viacere, nas to este len caka, ale velmi sa na to netesim.
zuzi, deti sa nedaju takto porovnavat, kazde je individualne.. a je iste, ze kazdemu zuby vyjdu, aj zacne sediet a lozit a rozpravat, ale kazde ma na to svoj cas.. nemam rada, ked ludia porovnavaju deti, ze moje uz vie toto a tvoje je tiez v takom veku a este to nevie? 😠 takze klidek, filipkovi aj terezke zubky vyjdu, mozno fakt naraz ako vravi janka 😉

katarinkad
15. jan 2009

zuzi, dr. ktora vcera Borka vysetrovala, povedala, ze jej sa zda byt sikovny na svoj vek a dost hyperaktivny. 😀 No a mala som pocit,ze predsa nebude spochybnovat rozhodnutie svojej kolegyne - neurologicky ktora nas tam poslala, tak nakoniec zhodnotila ze Borisko je trochu tuhsi. No keby bol mlandravy, tak zase by bol problem, ze je mlandravy. 😀 Tak, kedze sme tam uz prisli, tak nech trochu pocvicime, ved ublizit mu to neublizi, len pomoct by mu to malo. 🙂
Je to presne ako pises, kazde dieta je ine, tak ako aj dospeli ludia, jeden je pohybovo zdatny, druhy nie. No nas Borko povedala by som patri k tym zdatnejsim.
Tak ako aj s vasimi zubkami. 😀 😀

lilly
15. jan 2009

ja som znovuobjavila cumel, akosi sme ho prestali pouzivat, maximalne v kociku, ked mi revala este predtym, nez sme vysli von. Takze teraz mi lilka spinka s cumlom v kociku, alebo s nim len zaspava a za chvilu ho vypluje a aj ked zacne obcas plackat, strcime dudel a zas je dobre a spinka dalej 😀

jankazaba
15. jan 2009

lilly - ja tiez neznasam porovnavania deti..., napr. moj bratranec ma syna o tri mesiace mladsieho a moja prababka ich stale porovnava, vzdy ked sme u nej tak vravi ze on uz vie tap tap tapusky a terezka to sama este nerobi, ... podla nej je to katastrofa...

tak som jej vysvetlila ze sa to neda porovnavat... ze terca vie zase vselico ine....