Začať si budovať kariéru pred materskou?

sharlotta
17. jan 2009

Snazila som sa najst nejaku pribuznu temu, ale nepodarilo sa mi...takze zakladam novu. V najblizsom roku planujeme rodinku a mam dilemu a obavy. Vystudovala som VS a doteraz som robila pracu len preto, aby som mala prijem. Momentalne sa mi naskytla prilezitost robit sice narocnu pracu, ale mohla by som sa tam rozvijat a robit, co by ma bavilo. Rozmyslam, ci sa mi oplati zacinat nieco nove, ale mam aj obavy, ze u zamestnavatelov budem po materskej takmer bez praxe odpisana a prax na nejakej "naozajstnej" a zodpovednej pozicii (aj ked mozno len par mesiacov)by mi mohla pomoct. Chcela by som sa opytat Vas, co uz mate deti, ako pristupuju potencialny zamestnavatelia k matkam a ci je mozne zacat si budovat karieru (nemyslim nejaku zavratnu, len proste robit nieco primerane svojim schopnostiam) az po materskej, alebo treba zacat uz predtym?

maja22
17. jan 2009

Sharlotta, ak môžeš robiť prácu, čo by ťa bavila, neodkladaj to... Ak aj otehotnieš, stále máš veľkú šancu prežiť bezproblémové tehotenstvo a keby si mala čo i len pol roka robiť niečo, čo ťa napĺňa, využi to. 😉 A možno ti aj zamestnávateľ v pohode podrží miesto, keď sa za tých pár mesiacov osvedčíš.... 🙂

morenka
17. jan 2009

sharlotta - suhlasim s majou22 mam pravdu...

sharlotta
autor
17. jan 2009

Rozmyslam aj preto, ze je to praca, pri ktorej by som bola v pohotovosti 24 hodin denne 😒 Bojim sa hlavne toho, ze po MD sa uz bud budem musiet vykaslat na karieru, alebo na svoje dieta a asi to tak vyzera, ze to bude ta prva moznost... 😒

maja22
17. jan 2009

Sharlotta, neboj sa, to ukáže čas. Teraz môžeš nabrať isté skúsenosti a po materskej môžeš nájsť podobne atraktívne povolanie, pri ktorom neukrátiš ani svoje dieťa.

etuska
17. jan 2009

maji-suhlas 😉

bambusko
17. jan 2009

sharlotta,, pridavam sa k nazorom, neries dopredu, ponuku vyuzi 😉 este vzdy z toho moze vzist vselico, dopredu nikdy nevies, co ta caka

denduska
17. jan 2009

sharlotta, ja som zacala po VS robit pracu ktora ma neskutocne bavila, ale o pol roka som otehotnela a ostala takmer od zaciatku tehu na PN....mala som zmluvu na dobu urcitu, a koncila na moj termin porodu 😀 Bola som si 100% ista ze mi ju nepredlzia. Napriek tomu som ziadost podala a predlzili mi ju 🙂 Nemysli sto rokov dopredu, zi tu a teraz. Z vlastnej skusenosti viem, ze to co mozno bude o rok, si teraz nedokazes ani predstavit 😉

etuska
17. jan 2009

ja som nastupila do prace hned po skonceni VS,to mala dcerka uz viac ako rok,takze som si ziadnu MD neuzila ,no na druhej strane som mala uz aj dieta aj pracu-hoci to bolo dost narocne zosuladit.
Teraz zijeme v UK a pracujem len ked je dcerka v skole.Zamestnavatel je maximalne ustretovy-prac. dobu mam taku aby som stihla odviest a vyzdvihnut dcerku 😉

vsetko je to o kompromisoch,ale povedala som si,ze radsej teraz este aspon rok popracujem a matersku si chcem pri druhom konecne uzit

gedren
17. jan 2009

Tu praci urcite ber, jednak budes mit aspon nejakou praxi (nez se zadari a nez porodis..), druhak treba i zjistis, ze zdani klame a neni to zase takovej ideal, jakej sis predstavovala, a pak budes moc po MD zase zacit s necim jinym a jinde. Proste bude fajn, ze si to vyzkousis, urcite se Ti to bude hodit.

sue
17. jan 2009

Sharlotta, taktiež sa pripájam k názoru, že treba využiť ponuku tu a teraz 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

r123
17. jan 2009

sharlot myslím že rozhodně nemáš co ztratit i na mateřské se dá leccos zvládnout.zatím dítě nemáš tak myslím,že důležité je to abys našla naplnění a něco co chceš aby sese po mateřské měla k čemu vrátit!náhodou si myslím,že je dobře že máš nějaký svůj cíl!a až příde dítě budeš se radovat z prcka a okolnosti ukáží jak moc budeš muset kariéru povolit!

sharlotta
autor
19. jan 2009

Ahojte, len som vam chcela povedat, ze som sa nakoniec dozvedela, ze ta spolocnost, v ktorej som mala zacat novu pracu su scientologovia. 😠 Takze ruky prec od nich! Som nahnevana, akym sposobom sa snazia ziskat svoje "ovecky". 😠

etuska
19. jan 2009

Sharlotta 😖 😠 -tak to su teda-a keby len ovecky,ale este aj peniaze 😠 😠

maja22
19. jan 2009

Sharlotta, tak hor´sa snažilkovať 🙂 Materská je super 😉 Ale je dobré, že si sa to dozvedela skôr, než si si s nimi niečo začala...

binki
20. jan 2009

sama jsem zůstala na původním pracovišti, ale věřím tomu, že kdybych mohla, tak při takovém stresu, jaký jsem měla, bych už dnes dala přednost úplně nové práci, takže dneska ti taky řeknu, zkus to 😉

zveron
21. jan 2009

sharlotta ahoj,

tak co, vzala si i odporucania k srdiecku?

Na matersku rozhodne s plnymi silami a entuziazmom. Uvidis, budes mat dost casu a moznosti utriast priority.

Pred otehu. som mala narocnu robotu s ludmi, na materskej na svet pozeram inak, asi by som potrebovala nieco menej stresujuce, hoci vtedy sa mi to take nezdalo, davala som tam takmer vsetko.