Zachránili by ste partnera alebo dieťa, ak by ste si museli vybrať?

freshmeat
27. júl 2006

Ak by ste si museli vybrat ze zachranite bud dieta alebo vaseho partnera, koho by ste si vybrali a preco?

darina77
11. apr 2009

Som rada, že pri pôrodoch o tom rozhodujú lekári a nie chlapi. Ked si predstavím, že by o živote alebo smrti mojej dcéry mal rozhodnúť niekto, koho možno pozná tri roky 😠 ,
Ináč pri nehode a tak, jednoznačne by som zachraňovala moje dieťa.

lucaska
11. apr 2009

podla mna by aj zena aj muz zachranovali najskor svoje dietata a potom az partnera............. 😉 ale dufam ze nikdy nebudem nic podobne riesit ani nikto z vas........... 😉

helenkasabinka
11. apr 2009

tazko povedat koho by sme skor zachranovali kedze nevieme ako by sme sa skutocne rozhodli v danej situacii 😔
a tak ani ja neviem koho by som skor zachranovala.....ale asi skor dietatko a viem preco to pisem a samozrejme zalezi od toho co by sa dialo a ci by to dietatko bolo na svete uz alebo este nie 😔

ak by to miminko uz zilo a bolo by na svete tak by som asi volila dieta

alon111
11. apr 2009

cisto hypoteticky ked to zoberiem tak by isiel za vlast manzel.nevahala by som ani sekundu.i ked svojho manzela milujem a som s nim uz 11 rokov ale aj tak by som zachranovala najprv dieta a nie jedno ale rovno tri.a ked som sa s nim o tom rozpravala manzel by urobil to iste.
dufam ze sa nikdy v takej situacii neocitnem ani ja a dufam ze ani jedna z vas

pensadorcallisto
11. apr 2009

Ahojky... Cisto hypoteticky, aj ja by som asi skor zachranila dieta.... Dospely dokaze prekonavat bolesti lahsie ako dieta... Ak by teda nastala taka situacia, ze by obaja viseli niekde nad priepastou... Ale to je extrem, len take prirovnanie... A tiez by som manzelovi nikdy neodpustila, kebyze zachrani mna a dieta zomrie, pretoze viem, ze za svoje dieta dam zivot bez zavahania..V sekunde. A manzel by urcite urobil to iste... Ine je, ked sa jedna o este nenarodene dieta, tam ma urcite prve miesto matka...Takze je rozdiel v okolnostiach...
Tiez verim, ze takato moznost nenastane... Mne staci, ked som si precitala pribehy zien, ktore prisli o svoje uz narodene deticky... ☹ ☹ ☹

maca793
11. apr 2009

ahote, ja najprv dieťa a potom ak by som mala priateľa alebo manžela tak by prišiel na rad potom 😀 😝

mukky
11. apr 2009

ja uz som sa nad touto otazkou zamyslala ale inak....ak by mi niekto povedal,chces aby zilo dieta,ci manzel?Moja odpoved by bola,ja nech zomriem,a oni obaja nech ziju....verim ze sa take nieco nikdy,nikomu nestane....

gavrilka
13. apr 2009

Nechala by som to na zenu, nech sa ona rozhodne.
Ona dava zivot, tak je to predovsetkym jej rozhodnutie. Resp. vsetko je v rukach Bozich...aj zazraky sa deju.

martao
14. apr 2009

nufka,
nieje to choré.
Teraz mi je trochu ľúto každého človeka, ktorý musí stáť pred takýmto rozhodnutím. 😢

misi33
19. máj 2009

Myslim si, ze tazko riesit takuto situaciu,ked si ju len predstavujeme.Realita je vzdy ina.Tazko je aj radit.

Mozem pridat moju skesenost.Bola som tehotna a tazko chora a nikto nevedel,co bude......Lekari sa vzdy vyjadrovali,ze urobia vsetko pre zachranu dietata ale len do takej miery aby to neohrozilo mna.Bolo to so mnou velmi zle.Zavolala som si knaza a chcela od neho pomazanie chorych. Prisiel ku mne a pamatam si ako ma vyspovedal,dal mi prijimanie,pomazania a povedal. Drzim vam palce a verim,ze sa z toho dostanete no ak by bolo velmi zle tak to neurob ako ta talianka ( je to uz niekolko rokov ale mozno si spomeniete,ze v Talianksu jedna zena sa obetovala a zvolila si smrt aby mohlo zit jej dieta). Bola som z toho prekavepena,ze co mi knaz povedal. Na druhy den mi lekari pri ultrazvuku oznamili,ze dcerke uz nebije srdiecko.Na dalsi den som ju mrtvu porodila v 31. tyzdni. Nechcem sa rozpisovat ake to bolo tazke lebo to uz je mimo temy.

Ako to vidim s odstupom casu? Som vdacna,ze som tu,ze zijem.Moja dcerka je v mojom srdci a navzdy bude.Druhe dieta zatial nemam ale verim,ze raz pride.....

jabera
19. máj 2009

no, ale toto je desna predstava, az mi do revu prislo...
chcela som povedat, ze urcite manzela a pozrela som sa na toho, kto mi spi na kolenach (manzel to nie je)
asi by som musela dieta, myslim, ze by som inak reagovat nevedela. neviem si vsak predstavit zivot po takom niecom... fujtajbl.

inkinka
28. máj 2009

freshmeat položil otázku tak, že rozhodnúť sa musí otec dieťaťa. Ale aj tá žena má otca aj matku, ktorým je dieťa, oni by tiež mali mať nejaké právo...najideálnejšie by bolo, keby sa žena mohla rozhodnúť sama. Každá žena , ktorá ide do tehotenstva ide do rizika. Nový život sa nedostáva zadarmo, platí sa tvrdou menou - žena dáva do zálohy svoj život. Dnes je to riziko menšie ako kedysi, keď muž mal aj tretiu ženu, lebo mu dve predchádzajúce umreli pri porode, ale stále je . Takže si myslím, že keby o tom rozhodovala žena , rozhodla by sa pre dieťa.

gabika53
1. jún 2009

plný súhlas s kačiatkom81........inak toto je otázka 😝

luciaakubko
2. jún 2009

dufam, ze si nikdy nebudem musiet vyberat medzi nikym, koho milujem.

bejbypd
2. jún 2009

hlupa otazka no stava sa a ja dufam ze mne sa to nikdy nestane no mozno budem kruta ale ani chvilku som nerozmyslala vybrala by som si dcerku...mojho chlapa milujem a budem milovat ale moja dcerka je moj zivot ja som jej zivot dala a ja chcem aby ho zila a prezila co najdlhsie a najkrajsie ja by som jej ho zobrat nemohla a myslim ze moj chlap by sa rozhodol rovnako lebo ja by som to tak tiez chcela aby zila ona za kazdych okolnosti...no to je len moj nazor