Zachránili by ste partnera alebo dieťa, ak by ste si museli vybrať?

freshmeat
27. júl 2006

Ak by ste si museli vybrat ze zachranite bud dieta alebo vaseho partnera, koho by ste si vybrali a preco?

sue
27. júl 2006

...keby to bolo pri pôrode, tak myslím, že maminku...a ak pri nejakej tragickej nehode, tak by som zachraňovala koho by som mohla, vládala a vedela...ale predpokladám, že pri tom, aká panika by ma chytila, tak by som tam ostala s obidvomi ☹
Ale neriešme zbytočne takéto veci...je to strašné a nikomu neprajem byť v takej situácii 😔

kangaroo
27. júl 2006

Ahojte.
je super ze je medzi nami aj muž,no mohol by si nahodiť inú tému,prosím 😅 .Pre muža je to ťažké,myslíš že pre ženu nie?Veď to dieťa je 9 mesiacov jej súčasťou.A čo ty na to,že muž a žena sú jedným telom.Manželský vzťah je dôležitejší.Čo ak niekto nemôže mať deti?Deti sú dar,nie naše vlastníctvo!!!Mňa by moc netešilo,že môj manžel radšej príde o mňa,svoju súčasť.

ena
27. júl 2006

dea: s tou maskou, najprv rodicia, aby mohli hned nato pomoct a nasadit masky detom.. naopak by sa to asi nedalo...

sue
28. júl 2006

Dea, s tou maskou je to ako píše Ena - aby dospelý mohol zachrániť dieťa 😉

expertka8
28. júl 2006

...ax vy muži...toto sa skutočne môže spýtať len xlap... 😉

ervotoc
31. júl 2006

nufka suhlasim,az na to ze vidiet,ze este nie si matka,,nic neprekona stratu dietata,pretoze nic horsie sa nemoze stat rodicovy ako pochovat svoje dieta...a co moznost obetovat seba,ta nie je?

ervotoc
31. júl 2006

freshmeat,ci co si,inak mi to pride dost uchylne tato tvoja"tema"

tilly
31. júl 2006

ja neviem, určite je u mňa na prvom mieste dieťa, ale kebyže som chlap a pri pôrode môžem zachrániť buď ženu, alebo dieťa (možno takto to bolo myslené), tak neviem, ale asi by som zachraňovala ženu...

ak by prišiel terorista a povedal, zabijem ti syna, alebo muža, vyber si, tak by som zachránila dieťa, alebo by som sa radšej nechala zabiť ja...

ale to sú taaak brutálne fikcie, že sa to tu úplne super ľahúčko píše 😀

zuz11
31. júl 2006

je to dost neurcita otazka okrem toho ze je trosku drasticka 😀 ale asi by to chceo definiciu, pri porode, pri nehode, pri teroristickom utoku? kedy si vybrat? 🤐 😨

sue
31. júl 2006

DOOOOOOOOSŤ 😔 buďme a buďte (ja ešte nemám nikoho) rady a radi, že máte svoje rodinky a neriešte tu také otázky panebože 😔

peha
1. aug 2006

suhlasim s dievcatami,

fresh - chora tema. ani si sa k nej spatne poriadne nevyjadril, je to negativisticke, trochu sebecko-egocentricke spravanie, prepac. ani jedna zena asi takto nepremysla, to fakt asi moze len chlap.

v nasich pudoch - a myslim, kazdeho normalneho a zdraveho cloveka je prirodzene zachranovat vsetkych zaradom, a vsetkych pokial sa to da.

kedze nevieme blizsie specifikovat, o com je presne rec, ci je narodene, nenarodene.... tazko to riesit.ani nevieme, presne, o co ti ide.

ale ked sa zvratene zamyslim nad teoretickou moznostou - v krajnej situacii ... jedno srdce, jedna pecen, jedna ladvina, moj muz by si pravdepodobne zvolil mna, a okamzite hladal pomoc, ci organ, alebo hocico pre dietatko, aby ho zachranil, a dalej by sa snazil, aby sme mohli mat pripadne dalsie deti, ci si osvojit a zalozit rodinu.

myslim, ze tazko sa to pise, ale je to vyhrotena situacia, a nie celkom normalna, ospravdelnujem sa, nikoho sa tym nechcem dotknut.

ako zena - napriklad pri prvej pomoci by som samozrejme davala pomoc asi dietatku, je slabsie a uz silneho muza je "predpoklad, ze vydrzi a znesie viac" ale to su len cisto teoreticke uvahy, bez realneho poznania konkretnej situacie, konkretneho zdravotneho stavu a podmienok v danej situacii.

sorry, ale su aj krajsie temy na rozoberenie, ale toto mi nedalo...

fresh a ostatni, prajem, aby ste takuto siutaciu nemuseli nikdy, skutocne nikdy zazit, ani prist o blizkych takym neprijemnym sposobom.... a radsej sa tesit zo zdravia, ktore je pre niekoho SAMOZREJME, a pre niekoho VELMI VZACNE A KREHKE.

klaaraa
17. mar 2007

...

sharlotta
20. mar 2007

Vybrala by som si partnera...Bolo by to fakt tazke, ale dieta este mozme mat, ale takyto clovek, ako moj partner sa uz pre mna nenarodi...Kebyze ja...vzhladom na moju mamku, brata, manzela, by som volila mna...tiez by som si neodpustila a ktovie ake by to malo nasledky na moju psychiku...nie som hrdina, som posera...

maca793
24. mar 2007

ja by som si radšej vybrala dieťatko, aj keby to bolo ťažké. predsa sa nebudem podriaďovať mužovi. čo keby sa aj on podriadil nám?

katiesmile
26. mar 2007

Nakoľko som nedávno naďabila na túto tému, nedalo mi, aby som sa neopýtala svojho partnera na jeho názor, keďže túto diskusiu rozvíril muž. Bez zaváhania mi odpovedal, že by chcel, aby sa zachránila partnerka (čiže ja). Veď dieťatko by sa možno podarilo neskôr, a aj keď nie, tak životná láska je nadovšetko. Pretože, ak by dal prednosť dieťaťu (čisto hypoteticky), celý život by trpel nielen on, ale aj dieťa (možno by tak trošku obviňoval dieťatko..) a celkovo, rodinné zázemie zväčša vytvárajú rodičia (ako pár, hlavne žena) a to by už nikdy nebolo o pravej rodine.. 😔

bellasandra
3. apr 2007

Tak teraz som si to precitala-
ak sa jedná o nenarodené dieta, tak by som si vybrala partnera,.
ak sa jedná, že vyber si svoju dceru alebo chlapa- no moja dcera je pre mna vsetkým.
Je tazke strati partnera- ja to viem zomrel mi priatel par týzdnov predtým ako sme planovali svadbu.....
Takže suhlasím s Tilly

froschka
3. apr 2007

nikdy by som sa v takejto situacii ocitnut nechcela ale jednoznacne by mal prednost partner.
Dieta pride hocikedy....ked aj adopcia no milovaneho partnera vam nik nevrati
Je to drasticke ale zial tak....

sharlotta
3. apr 2007

Jaaaj, tak ja som automaticky uvazovala len nad este nenarodenym dietatom, neviem preco 😕 Tak to teda neviem, keby to moje diet uz zilo...neviem zodpovedne prehlasit, co by som urobila v skrate...Dufam, ze sa do takejto situacie nikdy nedostanem. Zda sa mi, ze ako matka by som v prvom rade isla chranit dieta...

mrenka
3. apr 2007

dea:
masku si maju nasadit najskor rodicia a az potom pomozu svojim detom nie preto, lebo maju prednost, ale preto, lebo ked ty si das masku a dychas, si pri vedomi, tak ju potom vies nasadit svojmu dietatu, kdezto dieta tebe by asi tazko pomohlo, preto sa na to upozornuje pri demonstracii nudzovych prostriedkov 😉

digysa
27. dec 2008

Tak postucham staru temu a prispejem.

Pripad 1: ak by to bolo pri porode, tak si myslim, ze k cloveku, ktoreho uz poznas par rokov 3,4,5,6....mas predsa len citovo blizsie, ako k nenarodenemu dietatku, o ktorom sice vies a vnimas ho, ale nepoznas a nic si s nim neprezil....Uz len z toho hladiska, by sa mala zachranit matka...a este z dalsich hore uvedenych hladisk...

Pripad 2: ak hori dom, alebo sa topi dieta a partner, tak skacem do vody za dietatom, ako prvym. Som si ista, ze by som ani na minutku nezavahala, ktorym smerom sa mam poberat, ci k detom, alebo k muzovi.

stvura
27. dec 2008

Toto je tema ako z rozpravky...je i jedna taka podobna psychologicka hra o srdce...v ktorej sa i tak nedozvieme vysledok, zbytocne to ludi rozostve {o to ide}.
Nikto z nas nie je boh aby rozhodoval, ak vznikne taka situacia tak sa bude riesit, obe straty by boli urcite bolestive z mojho pohladu.

kocurik16
16. jan 2009

je to veľmi ťažké rozhodnutie,ale ja som za dieťa.

titkovamiriam
16. jan 2009

podobna tema tu uz bola-rozhodne dieta-chlapov je kopec 😀

mirica
16. jan 2009

nuž - ja chápen názor zakladateľa témy.....lebo ja ako matka , by som chcela za každú cenu zachrániť dieťa ....nezmierila by som sa s tým že partner rozhodol , že moje dieťa zomrie - ak mohlo žiť........a vinila by som ho z toho ....radšej by som zomrela ja , však viem , že priateľ sa dokáže o naše detičky postarať

kocurik16
16. jan 2009

mirica súhlsím 😀

sisinka5
17. jan 2009

Urcite dieta desi ma predstava keby sa mu malo nieco stat ani pomysliet...moj zivot by nemal zmysel a nemala by som ani chut a dovod zit.Moje dieta je pre mna zmyslom zivota a zivot bez neho by my nenahradil partner aj ked mam skveleho manzela.Jednoducho na 1000 000 000% dieta.

dioliana1
17. jan 2009

manžel

kveta
18. jan 2009

Ja by som zachránila manžela.

slnieckova
19. jan 2009

freshmeat dokazal by si sa o to dieta postarat?

zveron
28. jan 2009

😕 😕 😕