Zákaz telesných trestov. Aký je Váš názor?

etuska
3. máj 2008

Neviem,ci ste zaregistrovali,ze od 1.1.2009 by mal aj u nas platit zakaz telesných trestov.Aký je Váš názor?

dididi30
3. máj 2008

etus....v anglicku je to bezne, ak uvidia zenu , ktora bije svoje dieta na ulici alebo muz co bije svoju zenu na ulici, alebo nejake zviera tak ho mozu pekne uveznit.....na sk by sa to zislo, lebo zeny aj deti su tam tyrane az az.... 😉

danciacik
3. máj 2008

Etuska, nepočula som o tom, ale ja to beriem tak 50:50, súhlasím s dididi30, že ženy a deti sú týrané a na druhej strane, to keď doma malej pacnem po zadku a niekto to uvidí tak ma budú za to stíhať? 😒

zuzana76
3. máj 2008

nuz, bit by sa nemalo, aspon nie tak kruto, aj minule som videla ako dal otec svojmu synovi taku po hlave v restauracii, maly strasne vystrajal, krical , vsetkych vyrusoval,otec mu dal taku, ze mu az hlava skoro odvisla, neviem podla mna, treba rozlisovat, podla mna, pozadku, ked dieta zobroni, alebo je take zle ako ten maly, tak treba dat, ale nie ho surovo zmlatit

zuzana76
3. máj 2008

danciacik veru tak, je to dvojsecna zbran a deti v skolach zase nebudu vediet co od dobroty

danciacik
3. máj 2008

zuzana, tak s tým úplne súhlasím.

etuska
autor
3. máj 2008

Dididi-presne ako hovoris 🙂 Ja som pracovala v UK ako au pair /pred 9-timi rokmi/ a ozaj som si dieta ani capnut nedovolila.Na druhej strane decka boli zlate,takze ani nebolo za co/len v jednej situacii a to vyriesila ich mama/ 🙂

Ja osobne ma aj z capnutia po zadku zly pocit a tak skusam na dcerke "terapiu pevným objatim" a ono to fakt funguje-u nas na 99% 🙂

zuzana76
3. máj 2008

etuska, tak vyskusaj taku terapiu u nas na skole, nemyslim to v zlom, ale na niektore deti to vobec neplati, ja som si tiez v skole nedovolila nikoho zbit ani nic podobne, ale myslim si, ze na niekoho po dobrom vobec neplati a to mam dost bohate skusenosti s detmi

zuzana76
3. máj 2008

a z ineho sudka, niekedy take psychicke vydieranie vie byt ovela horsie ako par po zadku

etuska
autor
3. máj 2008

Zuzana76-ja pracujem tiez v skolstve,ale uz s teenegermi 🙂 ,takze viem o com hovoris 🙂

magg
3. máj 2008

mne sa to absolutne nepaci, kto chce tyrat, bude - vid. priklad z rakuska, tam su myslim tiez zakazane telesne tresty a ako to dopadlo. Je to poriadna blbost, ja som si decko odnosila, odrodila a nie je to vzdy med lizat ta vychova. Niekedy fakt pomoze len capnut po zadku, ked sa decko nevie zmestit do koze. A mame kamarata zenateho v nemecku a jeho synovec udal otca len preto, ze mu ten otec dal facku, ked prisiel domov opity a bol nanho sprosty, tak mi povedzte kam to vedie?

etuska
autor
3. máj 2008

..no ano,je to dvojsecna zbran,ako sa tu uz písalo 😖

etuska
autor
3. máj 2008

Moj osobny nazor,ak by sa kazdy rodic venoval dietatu a aj mu nacuval/nielen prikazoval/zakazoval/, o kolko menej bitky by bolo potrebnej. Moja dcera je takmer ADHD 🙂 a ked sa jej venujem,sadime spolu kvietky, citame si,ideme na prechadzku,ona aj zabudne ,ze chcela vystrajat. A to mala teda predtým riadne obdobie vzdoru 😉
Davam si pozor,aby som jej neustupovala,aby nebolo len podla nej...Niekedy je to ozaj tazje nevychovat v dnesnej dobe "maleho tyrana" 😉

mimkao
3. máj 2008

Magg, máš pravdu, ja deťom tiež občas capnem po zadku. Väčšinou ani neplaču, ale prestanú vyvádzať... teda aspoň na čas... 😀 Ja som proti tomu zákonu. V európskom parlamente už nevedia, čo od rozkoše... 😠

martina.d.
3. máj 2008

Nie som za to, aby sa deti bili. Ale "výchovná" ešte zatiaľ nikomu neuškodila. Dieťa musí vedieť odkiaľ pokiaľ a niekedy sa to už inak vyriešiť nedá. 😒

xena22
3. máj 2008

Ked boli chlapci mali,tak obcas schytali po zadku,ale to boli len rany typu "haloo preber sa cosi som hovorila"...a nie tyranie,,,,teraz uz po zadku nedostavaju 😀 ,obcas musim zvysit decibely,obcas musim cosi radsej prehodit na srandu,ale bitka to nie,je to podla mna nedostojne a ponizujuce...a hlavne nic to neriesi.Ja osobne som nikdy doma nedostavala,ale ked mama hadzala smutne oci a vzdychala "ach co len z teba vyrastie" to bolo pre mna este horsie ako keby mi jednu natiahla - to by som sa aspon mohla urazit 😀

Telesne tresty v skolach??? Tak to hadam nie,takej ucitelke by som zobrala pravo vykonavat svoju pracu 😒

etuska
autor
3. máj 2008

Xeni-osobne si neviem ani predstavit,ze by som nejakemu studentovi vylepila ,ved by mi to vratili 😀 😀 😀

xena22
3. máj 2008

No tak mne sa v skole nejake fyzicke tresty usli,atlasom po hlave,alebo vysticovat nad usami,najhorsi fyzicky trest som mala na TV v podobe 4 koliesok behu na ihrisku navyse 😀 ,alebo uz len take statie za dverami alebo v kute..a to nie som az taka stara 😀
Alebo taky buchnat " nehrb sa" do chrbta pocas velkej prestavky ,kedy sme sa museli do kolieska prechadzat na chodbe 😀 Dalo by sa toho popisat 😉

etuska
autor
3. máj 2008

😀 😀 😀

zuzana76
3. máj 2008

etuska aj ja som robila s teenagermi

tiez si myslim, ze kto chce, bude tyrat, ci taky zakon existuje, alebo nie. Ak by taketo metody nebolo treba, tak by ani neexistovali vaznice plne ludi, lebo vsetci by sa vzorne spravali.

julia225
4. máj 2008

a taky zakaz este nieje??? 😲 😲 😲 😲 😠 preboha!!!!!!!!!!!!!!!!!
nas stat je fakt za opicami...a milion rokov...

julia225
4. máj 2008

vychovna??? 😲 😠
nasilie plodi nasilie....
ja snad neverim vlastnym ociam...a usiam...

zuzana76
4. máj 2008

julia, kto by sa spraval podla desatora, tak by nic podobne nepotreboval

vidim, ze dalsia tema,ktora sa asi zatvori 😀

etuska
autor
4. máj 2008

😀 😀 😀 -preco???
Moja si dnes aj zaslúžila,namiesto toho som ju vzala do narucia a povedala jej,ze maminka je veeelmi smutna,ak sa takto sprava....a zabralo 🙂

zuzana76
4. máj 2008

julia, ty si malej nikdy necapla po zadku? 😲

ja som sem -tam po zadku dostala a mojim rodicom to vobec nezazlievam, ked som si zasluzila, tak preco nie

etuska
autor
4. máj 2008

..mna nasi bili ozaj malo,ale raz mi otec "zavalasil" a doteraz mam nanho pre tu facku "tazke srdce" 😒

zuzana76
4. máj 2008

etuska, hej, ked poznas vlastne dieta a vies ako na neho, tak je to dobre, ja len, ze mne tych par po zadku co som dostala nejako zvlast neublizilo

etuska
autor
4. máj 2008

...Zuzi,viem ako to myslis,no uvidime co tento zakon prinesie v praxi 😒

zuzana76
4. máj 2008

a naposledy som dostala, ked som mala asi 19 a prisla som neskoro z rande s mojim vtedajsim priatelo, teraz uz manzelom, mobili este neboli, tak som sa nemala ako ozvat, ze som ok, mala som prist do 22.00 a ja som prisla po polnoci

julia225
4. máj 2008

nas rodicia nebili a sme so sestrou vzdy boli dobre deti....s detmi treba komunikovat a preukazovat lasku...ked si vydobijas svoju pravdu "vychovnymi po zadku" sa nebudem cudovat, ked sa ti v teenager-eskom veku obrati dieta chrbtom...
nie, malu nebijem....vobec....

zuzana76
4. máj 2008

takze mi letela posledna "vychovna" a fakt bola vychovna, tak bacha som si potom davala, ci som nahodou nepresvihla cas navratu 😀