Zákaz telesných trestov. Aký je Váš názor?

etuska
3. máj 2008

Neviem,ci ste zaregistrovali,ze od 1.1.2009 by mal aj u nas platit zakaz telesných trestov.Aký je Váš názor?

slnieckova
12. nov 2008

A este nieco... ak by som bola rodic zleho, neposlusneho a neposedneho dietata, tak by som sama povedala ucitelke, nech mu capne po zadku, ked s nim bude k nevydrzaniu..., pretoze su proste deti, na ktore dobre slovo neplati 🙂

titkovamiriam
12. nov 2008

dnesny ucitel nemoze uz skoro nic a preto to tak vyzera ☹ no asi by son nechcela aby otlkal moje dieta 😠

katrin
12. nov 2008

... tento zákaz sa týka napríklad učiteľov??? 😕 ja som nejak mimo... som si myslela, že sa to týka vzťahu rodič-dieťa

slnieckova
12. nov 2008

no dnes je to opacne, deti otlkaju ucitelov 🙄

titkovamiriam
12. nov 2008

alebo rodicia 😠 -u nas na skole je vecne niaky akcny problem-pred rokom tam mama zbranou chcela svojho syna,ktory zil s otcom!!!

kocurik16
12. nov 2008

slniečková ja chápem učiteľov,ale môžeš doma rozprávať koľko chceš ked mu ukážu ľahšiu cestu je logické,že sa vyberie po nej. Učitelia učiaci naše deti majú dovolené riešiť problémy aj telesným trestom ked to inak nejde,ale ked sme to povedali tak pozerali na nás v škole akokeby naše deti mali bitku na raňajky obed aj večeru a jedlo iba na sviatky.To posledné čomu by som ja učila moje deti sú práva,lebo život je o povinnostiach a iba potom sú práva.Ja zastávam názor ked neni iná možnosť aj zaucho je prostriedok pokiaľ dieťa vie začo dostane samozrejme nie biť do čierna ale to čo majú dnes dovolené v škole -aspon v tejto-to je silná káva. Ked sa opijú 13-14 ročné deti v škole do nemoty a keby náhodou nenašli prázdne fľaše tak to učitelia ani nezistia tak to je niečo.

kocurik16
12. nov 2008

na budúcu sobotu majú venček a boli rodičia,čo povedali že nevedia zaručiť že ich dieťa nedonesie alkohol a viem od syna,že fakt sa partia chystá opiť

slnieckova
12. nov 2008

kocurik16 ucitelia mozu byt deti? 😲 😲 😲 odkedy?

titkovamiriam
12. nov 2008

baby tiez mam 17 rocneho syna a alkohol na skole /strednej/ a internate uplne nekontrolovatelny,decka co su na intraku si veselo chodia z krcmy do krcmy ved kto by ich len kontroloval.a to nehovorim o fajceni,mariske a extaze 😠

kocurik16
12. nov 2008

Miriam,ale títo sú ešte na zs,.Slniečková-nemôžu,ale niekedy to inak nejde.Ked som počula ako 12 ročný chlapec povie učiteľke len preto lebo sa opýta prečo nemá prezuvky,že je kur.. vyj..... tak to si asi diplom nezaslúži.popri tom je to dieťa z prísne veriacej katolíckej rodiny,kde je nadávka aj do kelu.

titkovamiriam
12. nov 2008

yvetta
12. nov 2008

normalne sa bojim mat deti, ked citam tuto diskusiu 😒

titkovamiriam
12. nov 2008

neboj zvyknes si 🙂 , ja mam tiez obcas nervy co sa kde deje 😖

sirinka
12. nov 2008

mno, ja nie som za zakaz telesnych trestov...ale urcite by moje dieta nemohol bit niekto iny, ani ucitel v skole...
v prvom rade je tu rodic na to, aby vychoval svoje dieta, ked to on doma nezvladne, ziaden ucitel, farar a co ja viem kto to nedokaze lepsie...
takmer kazde dieta obcas skusa, kde su hranice, ma svoje pubertalne hranice, ale zase su tu len a len rodicia na to, aby s nim urobili poriadok...!!!

yvetta
12. nov 2008

z toho co napisala sirinka si myslim, ze ucitel by nemal byt deti v skole, lebo aj tak vacsina rodicov stym nesuhlasi 🙄 dokonca poznam jedneho chlapca rodicia nezvladni vychodu a ked sa na neho stazovali ucitelky na ZS rodicom tak rodicia im povedali, ze co si to dovoluju na ich chlapceka 🙄 no proste co zmoze v takej situacii ucitel no nic...a to ucitelkou nie som 😀

kocurik16
12. nov 2008

ja by som učiteľkou nebola za žiadne peniaze lebo to čo vidím v škole ako sa správajú tie deti, ako ich niekto napáda zato,že sa snažia tie deti dačo naučiť to je katastrofa.Po celý čas kým sa nedostali do školy som myslela,že deti sú také ako ich doma vychováš,ale to je omyl pretože pokiaľ je to dieťa "grázel" máte smolu a pokiaľ sa snaží byť dobrý bud ho vysmejú a nechá sa alebo sa bráni.Jožo je tvor, čo si nenechá ťahať nič popod nos jedno s kým má do činenia aj to bol problém povedal svoju pravdu bol drzí,Marek je utiahnutejší aj to je zle .Síce sa vyhýba problémom,ale spolužiaci čo majú široké lakte hodia na neho čo môžu a pokiaľ neni s nim ni :ekto bojovnejší od partie tak to skončí na ňom ak to niekto nevyvráti.Môžeš sa snažiť s výchovou ale ide z domu a vtedy nastáva vyliečenie z ilúzii.žIAL ☹

melory
12. nov 2008

takze nakoniec nase deti su zle...ale ved ich vychovavame my!!
ci prave tie vase su super?
aj my ludia mame oblubenych a menej oblubenych - to iste si myslim aj o ucitelkach.

melory
12. nov 2008

kocurik16 ani ja.... 🙂

melory
12. nov 2008

...ale...na druhej strane su okolo mna rodicia co nedaju na svoje deti dopustit a ich chyby neriesia, lebo ich vidiet nechcu.

kocurik16
12. nov 2008

ved práve to že ich vychovávame sami a ako je možné,že dieťa je iné doma ako napr. v škole. Jeden príklad za všetky-starší začal chodiť do štátnej školy mal spolužiaka na ktorého či učiteľka či vychovávateľka nepovedali nič dobré. Nebolo jedno rodičko raz sa nestretla učiteľka s mamou aby hlavná téma nebol on.Nevedel si s nim dať rady nikto a susedovcom dcéra chodila do tej istej triedy ona povedala,že neverí že hovoria o jednom chlapcovi lebo kdekoľvek ho stretli bol uplne iný.To iste bolo aj u nás.často chodil do nas a nebol žiadny priblém iba v škole

melory
12. nov 2008

zaujimave....mozno to fakt tie mamy ani nevedia a preto si obranuju deti na rodicku.
tieto signaly by vsak mali byt pre pedagogov vyzvou a nie nahanat mamu

slnieckova
12. nov 2008

ruku hore ktora ste ucitelka, ked ste take hrdinky 😀 alebo ktora ste ucili aspon tyzden 😝

melory
12. nov 2008

slnieckova tie si mozes najst v teme ucitelky 😉

kocurik16
12. nov 2008

to je ťažko povedať ale fakt je ten že veľa robia kamaráti,ale aj televízia.Bývalá triedna staršieho syna povedala,že doslova sa boja niektorých detí ,jednej normálne chlapec vylepil pred celou triedou zaucho rodičia sa sťažovali na kraji mala z toho zle a pritom mu nič neurobila.Mám dve učiteľky čo bývali vo vedľajšej ulici ako som ja rástla a ked spomínajú tie príbehy tak behá mráz po chrbte.Tiež nepatrím k tým čo preferujú telesné tresty,ale niekedy to asi niak nejde.

yvetta
12. nov 2008

ja by som ucitelkou nebola ani za nic 😖 moja mamka je a to mi staci 😀 inak moj bratranec mal ucit a stacili mu 2 tyzdne v skole, aby sa rozhodol zmenit povolanie 😀

kocurik16
12. nov 2008

vôbec sa mu nedivím 😠

yvetta
12. nov 2008

mal ucit na strednej a to matiku a viete ako niektori nenavidia matiku no asi tak, ale nieze by mal problem s disciplinou, ale po dni stravenom v skole bol z toho uvaneny 😖 a tvrdil, ze mu ziaci beru vseetku energiu 😅

melory
12. nov 2008

volakedy mal ucitel samozrejmy respekt....vychovali ma tak, aby som si k ucitelom nic nedovolovala a tak som sa aj spravala...staci mi ked pocujem pred skolkou alebo na detskom ihrisku mamu, ktora pred dietatom ohovara ucitelku zo skolky....ako potom ma mat uctu take dieta k ucitelovy, ked od mala pocuje, ake su tie ucitelky sproste

yvetta
12. nov 2008

no ja si pamatam, ze aj predtym to nebola ziadna slava aspon u mna na ZS boli take ucitelky co sme ich ako trieda priviedli na psychiatriu 😖 tak si myslim, ze to bude nieco podobne aj teraz 🙄

kocurik16
12. nov 2008

to je fakt.Náš Dodo mal problém s triednou v 9. ročníku.Rok pred tým zbierali peniaze na zošity a manžel osobne vyplatil obidvom priamo triednym učiteľom,lenže on zošity nedostal a učka mu povedala,že nemá nárok lebo si ich nevyplatil.Od toho dňa povedal,že on si zlodejov neváži Vieme že toto nebol jediný prípad kedy odtajila peniaze.Podpis sme nemali tak sme ani nevedeli nič robiť.Aj toto sa môže stať v škole,riaditelia sú radi,že majú vôbec nejakých učiteľov.