Zákaz telesných trestov. Aký je Váš názor?

etuska
3. máj 2008

Neviem,ci ste zaregistrovali,ze od 1.1.2009 by mal aj u nas platit zakaz telesných trestov.Aký je Váš názor?

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimonenka1
5. máj 2008

ja neverim co citam, mimkao a naco im capes po zadku, ked to necitia, tak to nerob, ja z teba nerobim tyrana, robis ho so seba sama a ja sa nejdem s tebou hadat, kto viac objima svoje deti, to si vyries sama so sebou, ked ti pride pevne objatie horsie ako bitka. no budis, ty si matka svojich deti a mas nad nimi absolutnu moc, co patricne davas na javo
melory som rada, ze je tu dalsia maminka s podobnym nazorom, uz som myslela, ze ja a a julia225 sme asi nenormalne

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimonenka1
5. máj 2008

jeden mudry australsky psycholog povedal, ze telesny trest je zlyhanim rodica, nie dietata, pretože rodic nie je schopny inej hodnotnejsej vychovy 😎

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimonenka1
5. máj 2008

snezienka33a nie len ty -- niekde si nieco pocula a nieco si si spojila a uz konspirujes - v USA su zakazane telesne tresty, deti strielaju v skolach na lud, suma sumarum, ked nie su telesne tresty deti strielaju do ludi, no hura myslienkove pochody niektorych ludi su fascinujuco jednoduche, ale nefnguje to takto, to ze su telesne tresty zakazane, neznamen, ze tam kazdy vychovava deti spravne a bez nasilia

hura, baby, ideme mlatit male deti, ved len trosku, 🙄 pekne nechutne som absolutne paf, aj vas muzi doma mlatia, len tak trosku?

mimonenka1
5. máj 2008

mimkao - to ze mas styri deti do veku troch rokov, z teba profesionalku vychovavatelku nerobi, mnohi ludia maju kopu deti a aj starsich a tiez to z nich nerobi majsrov sveta a moju dcerku sa ty neboj, ta po zadocku dostavat teda nebude, my sme ju chceli a milujeme ju a ako som pisla, ani nas s manzelom rodicia nebili a zijeme, cuduj sa svete, usporiadany zivot

baskaj
5. máj 2008

deti su take, ze skusaju, pokial mozu. Ved zakazane ovocie najviac chuti....
a mimonenka - ked napr. tvoja mala zacne chodit a pochodi cely dom a popri tom ju napr. zacne lakat zachod a ty jej vysvetlis, ze tam nemoze, lebo tam su bakterie a je to kakane a ona tam pojde zase a zase a bude to tam chciet skumat a nepochopi tvoje bakterie, co urobis potom? Asi jej zacnes robit odbornu prednasku o bakteriach, popripade nieco o tom vygooglis, ze?.... alebo jej jednoducho capnes jemnu na zadok, aby verila tomu, co si jej uz 3 razy povedala...
ako vravi snezienka, myslis si, ze budes diskutovat a ona ti potom povie: ano mami, mas pravdu. uz to uplne chapem. ???!!! Jasne, ze to tak treba robit a ja s tym plne suhlasim! Ale su nejake situacie, ktore obcas ten capanec po zadku jednoducho potrebuju.
A este pre vysvetlenie - ved NIKTO tu nehovori o ublizovani detom (ako si to ty nazvala) ale len o vychove. Tak to neprekrucajte baby!

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimonenka1
5. máj 2008

baskaj - vycistim zachod
snezienka33 - ved prave to, ze dospeli si myslia, ze dieta nie je hotovy clovek, co sa tyka vychovy mozno nie, ale to neznamena, ze s nim mozeme robit co si zaumienime a rovnako ako facka pre dospeleho aj facka pre dieta je nesmierne ponizujuca a frustrujuca, ale to zrejme ty nemozes pochopit,
je smutne, ze ako matky nepoznate ine vychovne metody ako bitka a dialog, mali by ste viac studovat, vychova dietata je velmi zlozita
v tomto momnete koncim moje prispievanie do tejto temy, lebo to nema vyznam, len dufam, ze ten zakon obohati nasu legislativu

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maja22
5. máj 2008

No, ak ju obohatí tak, že ja capnem malému po zadku, keď bude v obchode robiť cirkus, tak zbohom rodina... Mňa zavrú a dieťa mi vezme sociálka, nie? Veď v domove mu bude lepšie... Alebo že by som mu radšej nakúpila hromadu somarín, len aby bol v obchode ticho? A vychovám si manipulátora a tyrana... Lebo deti rýchlo zistia, v ktorých situáciách sa rodič cíti nepríjemne a vedia to využiť vo svoj prospech...
Psychológovia hovoria tiež to, že s deťmi treba konfliktné situácie riešiť hneď. O hodinu mu doma už darmo budem niečo vysvetľovať....

baskaj
5. máj 2008

hmm, ved jasne. tak aspon 3x denne popri vsetkych domacich pracach... tak to si fakt dobra! ale ked ti z toho raz rupnu nervy, tak sa nam kludne nehanbi napisat, ze si to nezvladla 😉

maja22
5. máj 2008

inak, okrem fyzického ubližovania existuje aj psychické... poznám jednu matku, ktorá svoje deti síce nebila, ale vrieskala na ne od rána do večera od útleho veku... tiež extrém... treba nájsť správnu mieru vo všetkom...

jaduska
5. máj 2008

čítala som nedávano v našom mestskom spravodajcovi rozhovor s človekom, ktorého rodičia aj starí rodičia boli učitelia a aj on sám dlhé roky učí. Bola tam jedna otázka ohľadom trestania študentov a ten pán citoval svojho starého otca. Už si presne ten citát nepamätám, ale bolo to v tom zmysle, že ak človek jednou rukou udrie, druhou musí vedieť pohladiť.

Ja osobne som tiež za vysvetľovanie, ako za capnutie po zadku, staršia dcérka občas dostala na plienku a dodnes si to vyčítam, že som to mala riešiť inak. Stále sa s ňou snažím radšej dohodnúť na nejakom kompromise...ale na druhej strane je pravda, že má veľmi kľudnú povahu, nikdy nemala v obchode hysterické záchvaty, že niečo chce a presne v tej chvíli to musí mať, keď sme jej povedali, že niekam nesmie, tak tam nešla, keď sme jej povedali nechytaj to, tak to nechytala, nikdy odo mňa neodbehla, ešte aj teraz sa stále drží kočiara, keď ideme niekam von.

Ja, pokiaľ si pamätám, tak som od rodičov schytala asi iba 3x a myslím, že keby mi boli capli častejšie, hlavne v puberte, tak by som nebola urobila určité hlúposti. Ale zas musím priznať, že toho s nami ani veľa nenahovorili, možno by bolo pomohlo aj to.

melory
5. máj 2008

ten nazor, ze je to zlyhanie rodica je uplne pravdivy.

melory
5. máj 2008

maja k tomu obchodu, moj v obchode sceny robil a nikdy za to nedostal bitku. to ze som ho tahala za ruku mozno aj po zemy je druha vec,
vzdy su aj ine riesenia ako fyzycky trest, lebo tym vas vase dieta milovat nebude.

melory
5. máj 2008

my sa tu bavime o tom ako dat a nedat po zadku a su rodiny co otlkaju svoje deti doslova hlava nehlava.

maja22
5. máj 2008

melory, ale ja som tu nadobudla pocit, že aj to ťahanie za ruku niektoré mamy považujú za neprimerané správanie...
situáciu v obchode som ešte tiež nemusela riešiť, lebo Marek je na to malý... capnúť na zadok raz a biť dieťa je rozdiel.... bitku teda neschvaľujem v žiadnom prípade...

maja22
5. máj 2008

napokon, uvidím sama, čo nám život prinesie a aké výchovné metódy budú platiť u nás.... človek sa učí celý život...

ella1
6. máj 2008

našťastie,ani ja som nemusela dcéru udrieť niekde vonku,v obchode nevyvádzala,aby si niekto nemyslel,tak možno dokopy som jej capla 4x v živote.jasné,že ma to mrzelo,lenže chcem vás vidieť o pár rokov,napr. ked budete mať viac detí a extremnu situáciu,že vám rupnú nervy,lebo áno o tom to je,že človeku rupnú nervy a áno nezvládne to,lenže to sa stalo hádam každému aspoň raz v živote.
facky,nie,určite!
tiež nechápem ženy,čo si narobia kopu(niekedy len dve) detí a potom ich vonku vidím ako ziapu a totálne to nezvládajú.
niekedy aj ja kričím,ale pripadám si horšie ako keby som jej capla.
mimonenka,inak,my čistíme záchod pomaly každý deň,ale dieťa by som tam hrať sa určite nenechala!
a malým deťom sa nedá vysvetľovať,lebo niektoré veci ešte nechápu.
za bitku určite nie som,ale za občasné capnutie áno.to si už musí každý sám určiť mieru.....

maybee
6. máj 2008

Tak keď teda neuznávate výchovné po zadku, tak asi ani nebudete prekvapené v budúcnosti, keď Vaše deti budú mať tak 13 - 15 rokov a budú v najväčšej puberte a z Vás si urobia fackovacieho panáka, ktorý znesie vulgárne slová, oponovanie, drzosť a v neposlednom rade i facku od Vášho vlastného dieťaťa. 😠

maybee
6. máj 2008

Ako chcete niečo vysvetľovať malým detičkám, veď oni všetko ešte nechápu a keď im to poviete a s nežným hláskom vysvetlíte, tak do 5 minút na to zabudnú a hurááá, idem to urobiť zas. A BITKA-VÝCHOVNÁ PO ZADKU je dosť veľký rozdiel!!! Tak neviem, prečo to dávate dokopy. 😖

martina.d.
6. máj 2008

maybee, máš pravdu. Ja to vidím na manželových deťoch z prvého manželstva. Vždy im len vysvetľovali a vysvetľovali, teraz keď majú 14 a 12 tak vidia, že to bolo akurát tak na dve veci. Neposlúchajú, odvrávajú, papuľujú, nič si nevážia a majú naozaj všetko čo potrebujú a možno aj viac. Nie čosi zažiadajú, ale potrebujú,a to je rozdiel.Keď niekedy vidím ako sa k otcovi správajú, tak mne je do plaču, to neviem ako sa v tej chvíli cíti on. Proste, žiadna úcta, žiadna vďaka. Preto si myslím, že deti netreba biť, ale výchovná nikomu neublíži. Nehovorím, že máte deti fackať, alebo nedajbože biť remeňom.Niekedy nezaberá vysvetľovanie,ani hladkanie,ani nevšímanie, proste nič. Dieťa Vás skúša!!! A pokiaľ mu mi neukážeme hranice, tak sa to nenaučí. Ja to vidím teraz, keď mám dve deti. Dcérka chodí do škôlky už rok, viete aké maniere podonášala? Niekedy naozaj nestačí, keď si ju vezmem, chytím za ruky,objímem, vysvetlím a hovorím kľudným hlasom. A už to zistil aj môj manžel. Moja švagriná tiež vždy len vysvetľovala, a teraz má synovec 8 rokov, skáče im po hlavách a nevie kde sú hranice. Ale akom vravím, všetko zlé je na niečo dobré !!! A je to veľká pravda. 🙂 🙂 🙂
A hlavne, každé dieťa je iné.Niektoré je kľudné a urobí to,čomu prikážete.Niektoré, je šidlo a jednoducho môžte mu hovoriť, čo chcete a robí si po svojom. Veď ste maminy, viete o čom hovorím.

mimkao
6. máj 2008

Mimonenka, aj keď tu už neprispievaš, neverím, že nečítaš... 😉 takže: nie, nie som profesionálna vychovávateľka, ale mám viac skúsenosti s deťmi, ako ty, takže viem o tom niečo viac... 😉 to, že máš naštudované nejaké litánie od nejakého pochybného austrálskeho psychológa, neznamená, že ovládaš správnu výchovu... 😉
snežienka, jasné, že si pamätám 😵 , a som rada, že zdieľame rovnaký názor aj v tomto.
Maja, dobrý príklad s tým obchodom... melory, keby som videla matku s revajúcim dieťaťom v obchode a videla by som, že ho ťahá za ruku, po zemi... 😲 neviem, neviem, a hlavne keď sa dieťa ešte metá, radšej capnuť na zadok, ako mu tu ruku vykĺbiť... 😉
A ešte aby som vás vyviedla z omylu... ja svojím deťom vysvetľujem, viac ako treba, ale zase nie som blbá, že keď dieťaťu niečo poviem, 5, 6 krát a viem, že má uši v poriadku( boli sme na ušnom 😉 ), a neposlúchne, capnem mu. aj keď viem, že ho to možno ani nezabolelo, ale zareaguje na to, a prestane.

danielahamar
6. máj 2008

ahojte, myslím, že výchovné treba dávať, zmierou ale treba. Však už v dnešnej dobe nám 5ročný niekedy skáče pohlave a fakt čo potom, keď bude mať 15?! A myslím, že všetky "malé" /mám namysli od dvoch rokov/ deti vedia čo robia. Chcete povedať, že keď Vám strelí za ucho, že nevie čo spravilo? už viac rázy som sa presvedčila, že vie. Mám dvoch čertov doma, tak nejaká tá skúsenosť je, nie som nováčik, nožno len na tejto stránke. 🙂

lenadka
6. máj 2008

ahoj maminy, pridam skusenost ... uz davnejsie koncom minuleho leta mala moja dcera 2,5 roka a isli sme z obchodu. Ja v oboch rukach tasky a ona isla vedla mna popri frekventovanej 4 prudovej ceste aj ked v obci veselo tu trci tabula 70 a vodici si asi myslia ze ta 70-tka to je minimalna rychlost 😠 Mala zrazu dostala hysak ze ona sa ma drzat nebude, sceny, krik a zacalo pobehovanie okolo mna...moje nervy spravili veeelke RUPS! lebo uz som ju videla pod kolesami a chvilkou mi bolo na omdletie s tej predstavy...dostala po zadku a kricala som na nu, ale nie preto ze som sa chcela odbavovat na vlastnom dietati, ale preto ze som sa o nu strasne bala, bola to otazka pol minuty, no mam pocit ze mi pribudlo min. 5 sedivych vlasov...=radsej dam vychovnu ako pochovam vlastne dieta...
v druhom pripade som mala vo vedre v zahrade vodu zo suda + hnojivo. Zo 5-6 x som jej povedala ze tam nesmie davat rucicky a pit ju...co myslite-zabralo??? Po mojom dohovarani provokativne /pozerala mi pri tom do oci/ vopchala ruky do vedra, nabrala do nich vodu a isla sa NAPIT! Bola som od nej uz asi 10 krokov v domneni ze pochopila, ale som sa otocila-pre istotu ze co robi, akoby na to cakala. Za 5 sekund som bola pri nej a tu vodu som jej z ruk vyrazila a letela vzduchom chladena 😝 ...deti su niekedy nepoucitelne a potrebuju vediet ze ked robia nieco zle ze to ma nasledky a ozaj nebudem cakat kym jej bude zle z hnojiva alebo ju prejde auto...

ella1
6. máj 2008

veru,radšej jednu capnem ako by som mala o dieťa prísť.........

yasminelle
6. máj 2008

Presne lenadka, ono dieta bude dovtedy strkat ruku do plamena sviecky, kym sa nepopali.
A mozes mu stokrat povedat, ze nechytaj to, to pali, ale ono sa o tom potrebuje presvedcit.

Tak isto, ked mu povies, toto nerob a capnes mu, tak si to nabuduce spoji, ze aha, ked urobim toto, nasleduje capnutie, tak to nebudem robit, lebo to boli.... 😅

lenadka
6. máj 2008

niekdy sa pouci z vlatnych chyb ale tie nasledky...tak ako ked sme jej hovorili aby sa nechytala krbu a nesla blizko k nemu lebo sa popali...no akoby sme hrach na stenu hadzali, nakoniec sa chylila ukazovakom dvierok a popalila sa, pluzgier mala vacsi ako brusko na prsteku, potom ho uz obchadzala...alebo sa jasi a darmo jej vravime ze sa udrie...nepomaha a raz dva je poriadna modrina na svete...
a ze nema jest vtacie hovienka, babkyne lieky a podobne veci /napr. zmlsla drevokazne huby-1ks,dazdovku 😀 😀 😀 / tiez bez efektu. Pritom vtacie vykaly su tak nebezpecne 😝 😲 ked som pri nej tak ju od nich dam prec teraz to uz nerobi ale ako mensia 😝 😝 😝 za to sice nedostala a dufam ze uz sa jej to hnusi...dazdovky uz neje preto ze by ich to bolelo 😀 , lieky mame na najvyssich polickach a babka si uz dava pozor aby ich hned zjedla ked si nadavkuje 😉