Zákaz telesných trestov. Aký je Váš názor?

etuska
3. máj 2008

Neviem,ci ste zaregistrovali,ze od 1.1.2009 by mal aj u nas platit zakaz telesných trestov.Aký je Váš názor?

ella1
6. máj 2008

to je jasné,ex
len ked im bude niekto stále vtlkať,že sú zlé,tak nakoniec aj budú......a to je podľa mňa horšie ako to capnutie.

melory
6. máj 2008

ano? a co tak radsej to dieta zobrat prec od veci co sa nam nepaci a zaujat ho niecim inym...urcite lepsie ako capnut a oddist prec od neho.

vanila
6. máj 2008

Tak ja zasadne niesom proti fyzickym trestom. Ked dieta neposluchne po opakovanom vyzvani ze to nema robit, tak jedno capnutie po zadku neuskodi. Poznam pripad ze vlastne deti sa rodicom vyhrazaju ze ich daju na socialku ked ich budu trestat co v niektorych pripadoch by si fakt zasluzili za ucho. 😠

melory
6. máj 2008

keby ich nebili nemali by sa cim vyhrazat 😀

ella1
6. máj 2008

mel ale su aj iné situácie,niekedy sa dieťa nedá od veci odtrhnúť,ked tá vec je nehmotná,je to proste iná situácia..........a čo by si robila keby:tvoje dieťa behalo na ulicu,kde chodia autá.máš dve možnosti,bud budeš vysvetľovať a možno o pár rokov pochopí(ale riskuješ jeho život) alebo mu capneš a ona tam viac nepôjde....
ja si určite vyberiem to druhé...
trochu od veci príklad,ja viem 😀

melory
6. máj 2008

zoberiem ho na kona alebo chytim za ruku 😕

melory
6. máj 2008

nic to matku nestoji, ked popremysla nad inou moznostou....nemozes chciet od maleho dietata nemozne, ved je tu kratko a nepozna system...bitkou sa ho ani nenauci, ale len sa utiahne a vyplasi.

ella1
6. máj 2008

ok,môžme podiskutovať o takých 10-15 rokov......

melory
6. máj 2008

budem sa snazit byt zasadova na dalsich 10 rokov.

lenadka
6. máj 2008

ella1, presne toto stale rozpravaju doma mojej malej /okrem svokry a mna vsetci/ a zaujimave je ze nas dve poslucha no nie na 100% ale ziadne vybuchy, zachvaty hnevu, odvravanie a skakanie po hlave...ak aj nieco bolo spocitam na prstoch jednej ruky...
tiez som nazoru ked jej stale budu opakovat ze je zla tak bude...moj manzel to tiez casto vravi aj ked zla nie je...vtedy sa ho pytam preco to vravi? "Co zle momentalne nase dieta robi ze to rozpravas????" Zostane ticho,ale mala to pocuje a o chvilu s podla toho sprava.
uz ho vidim ako on v jej veku tisko sedel a pozeral spravy, nenechaval vsade rozlozene hracky a posluchal na slovo...

najcastejsie to riesim tak, ze ju odvediem do nasej izby a ked pridem z prace hned sa praceme z domu von k nam do zahradky, tam mame pokoj...pokial mala nechce skakat do zumpy a napchavat sa hnojivom necham ju tak, dovolim jej valat sa v piesku, zaspinit sa podla chuti, take veci nie su na capnutie, a tie situacie co som spomenula to bolo capnutie ako sa patri, ale nelutujem, neviem ako by som napr. z tej cesty dostala malu domov, tam je nebezpecny samotny chodnik, pred 3 tyzdnami vybehla liazka na chodnik bola tam 4m brzdna draha, az mi zle ostalo ked som to videla...v ten den isli deti zo skolky po tom chodniku na kuzelnika, ak by to bolo v rovnakom case 😲 strasne

a ked uz malej capnem vzdy sa spamata a ked je uz schopna pocuvania tak sa jej ospravedlnim, poviem ze ma to mrzi, ze nejako som ju musela zastavit a udobrime sa, stisneme sa a dame si pusu, vysvetlim jej preco to bolo zle co robila, co sa jej mohlo stat a poviem nech mi zopakuje co som jej povedala...a preco to nabuduce uz nesmie spravit...

v poslednom case staci ked zvysim hlas, uz uteka zamnou rucicky roztiahnute ze ma chce stisnut len nech sa nehnevam-asi skusa na mne terapiu objatim 😀

vanila
6. máj 2008

Mel..... podla toho co ich v rodine vydavam ich vobec nebili skratka sa im to vymklo spod kontroly. Inak to zalezi od povahy dietata lebo ten pripad co ja poznam dostavaju vsetko ine deti by mohli o tom snivat a oni?. Vobec ich nebili stale to robili vysvetlovanim .no ulica je ulica vydavaju co mozu iny tak to skusaju aj doma. Ja som v detsve tiez dostala remenom a zijem a nedovolila by som svojej mame povedat ze je krava sprosta a hlupa a este na drzovku jej rozkazovat a oslovovat krstnym menom ako keby to bola moja kamoska zo skoly a hadzat sa o zem ze ja chcem pocitac a ked ho nedostanem tak oni uvidia co snimi urobim. To je asi zla vychova alebo co.

melory
6. máj 2008

vanila je to zla vychova...ale vychovavat bitkou? to je asi to posledne

jejke
6. máj 2008

Ahojte baby, s mnohymi nazormi tu suhasim, 😉 ak dieta niekto zbije, je to jeho zlyhanie a preto riesim veci skor dohovaranim a opakovanim preco sa nesmie to a hento...
Niekedy je vsak capnutie namieste/netvrdim bitka ale len capnutie/ ak je to aj bez napomenutia, ak Ti hodi decko kamienok smerom na ine dieta vonku, jednoznacne zasiahnut hned a necakat s kludom predychavanim 😀 kym ho nezrani, predsa...nie???
😝 Teda si myslim ze to ovladanie sa a predychavanie svojho napatia, to moze robit rodic ak nejde o zasadnu a velku vec.
My mame hranice ktore sa nesmu prekrocit a dieta dobre vie ked ich prekrocilo a ovela viac sa ho dotkne krik a zakaz oblubenych hraciek ako nejaka bitka...Ta aj tak preboli, velky efekt nema, teda ja aspon neviem dieta udriet aby malo stopy takze o to menej by to malo zmysel. 😎

Dalsia vec je ospravedlnit sa, dieta je ponizovane bitkou ale aj slovom, ked si to zasluzilo urcite to ospravedlnenie sa dietatu, nie je namieste. To akoby ste vymazali cele to ponaucenie.Ked nieco prezenies, musis mu povedat preco si sa nahnevala a preco to uz nikdy nesmie spravit ale urcite nie ospravedlnenim, ze/prepac ze som Ta capla/to je efekt=0 bodov.Ja vravim "Uz ta nikdy nechcem capnut, nedavaj mi na to dovod."
Deti potrebuju pocit bezpecia, pocit ze ich respektujeme, poznat pravidla a vediet kde su hranice,ale ked sa previnia, musia chapat nasledky a aj napriek trestu by mali citit ze ich aj tak lubime, urcite im za to nebudem do hlav vtlkat ze su zli a neznesitelni.To je ta najhorsia forma tyranie-psycho 🤐
Lubit ich takych aki su, abysa nam potom nebali prist domov a nezatajovali horsie veci.

Poznam rodicov ktori si vravia "este nikdy som nevystrel ruku na moje dieta" a ja na to " a prave to je ta chyba"
dobry rodic je ten ktory je prisny a nie ten kto vychovu berie lahostajne 😎 😉

vanila
6. máj 2008

Mel.... ich trpezlivost uz davno prerastla teraz si uvedomuju kde robili chybu su rozmaznane ta mladsia ma niekedy zaraza ked sa smeje z dietata ktore hladuje no nieco hrozne . Ja nevravim ze treba deti tyrat. ale raz musime ratat aj stym ze ked sa dieta dostane do zleho kolektivu moze sa stat ze to nase dyskutovanie s nim co moze a nemoze sa moze vytratit behom sekundy. ☹

expertka8
6. máj 2008

...vzdy musime vyxovat tak..aby sme ako rodicia mali este kam "posunut" hranice 😔 ..to znamena...ze ak budeme deti bit....kam posunieme hranice???....nedame im najest????....zamyslime sa 😔

mimkao
6. máj 2008

posúvať hranicu ???, 😲 to ako keby som zabila celu doterajšiu výchovu... 🙄

bellasandra
6. máj 2008

Ahojte, s niektorými vecami suhlasím , s inými
Moja Ema je dost zivá- hlavne ked večer zaspáva...skače po mne a tak, niekedy uz na nu musím zvýšit hlas aby prestala, a ked nezaberá, tak jej capnem po plienke. Vtedy uz vie ze spravila niečo zlé, lebo sa mi hned začne lískat, pusinkuje ma- ale spraví to čo od nej chcem. t.j. lahne si a spinká.
Vacsinou sa to opakuje kazdý večer.
Ja som proti bitiu a ublizovaniu dietata...ale myslím, ze jemné capnutie po zadku...ma velakrát lepsí efekt ako vysvetlovanie. 😎

melory
6. máj 2008

vanila vidis, moj zas nad tym place, cize z toho mi vypliva, ze niekomu po zadku treba a niekomu nie. je zname, ze chlapci sa posuvaju dopredu po zadku....a co dievcata, zdvyhli by ste ruku na dievca? ja si to neviem predstavit!!!

melory
6. máj 2008

mimkao bitku ani nenazivaj vychovou....

melory
6. máj 2008

neda mi - teraz som skladala ponozky a mala mi ich rozhadzovala...mala som jej "capnut" po zadku??? nie, zobrala som ponozky dala do ruky a ruku dala do kosika...spolu nam to slo dobre..... 😵 😵 😵

expertka8
6. máj 2008

...mimkao...."hranica trestu"...nie hranica vyxovy...aby sme sa rozumeli.....

vanila
6. máj 2008

U nas plati ak do tretice nepocuvne tak placnem po zadku ale tak jemne potom vie ze tam nema co chodit. Moj maly je tvrdohlavy ma byt pokom ja som, svokor, moj nebohy otec no mal to pokom zdedit. On sa skratka neboji ,chodievame na ulicu za branami sa priam psi trhaju od zlosti a stekaju on sa tam vali myslite si ze dohovorit mu pomohlo nie on tam chce a chce a priam sa hadze od zlosti tak mu capnem a uz tam nejde. 😒 moj nazor je ze tento zakon je totalnae stupidny ked ho schvalia, lebo su rozne veci ktore dnesne deti dost kazia a to neriesia. 😠 😠 Verim aj to ze dohovor niektorym detom je postacujuci no vecte aj to ze na niektore deti to vobec neplati ☹

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
grmitko
6. máj 2008

ahojte,
nestiham citat vsetko iba par poslednych prispevkov, ale neda mi, aby som nenapisala svoj nazor. Nasi chalani budu mat teraz dva roky, su uz dost velky, na to aby vedeli rozlisit, ked robia nieco zle, aspon si myslim, ze urcite veci uz vedia rozlisit, netvrdim ze vsetko to nie, na to su este mali.
Capnutie po zadku myslim ze neublizi. Nas Domko je taky, ze tomu sa moze aj medovym hlasom rozpravat a on si robi po svojom, Leusko posluchne skor. Vzdy ich niekolkokrat upozornim, ked robia nieco zle, ze ked neprestanu, tak ich capnem po zadku. A stava sa obcas, ze veru capnem. Minule mi napriklad Domko zastal uprostred cesty plnej aut, vtedy som ho odvliekla na chodnik, capla mu po zadku a vysvtelila mu preco to nesmie robit. Asi to pomohlo, pretoze odvtedy mi na ceste nezastane. Keby som mu bola iba povedala, tak to robi doteraz, on asi potrebuje obcas pocitit, kde su hranice tym, ze dostane po plienke. Nie je to ziadna bitka, ja som proti bitiu a tyraniu deti, ale myslim si, ze niektore deti to asi potrebuju. Leusko si da povedat, ten vie, ze ked uz zvysim hlas, tak je zle a posluchne. Domko nie, ten stale skusa pokial az moze ist.
tak iba tolko k tomu.

jaduska
6. máj 2008

Inak, z niektorých príspevkov (nie všetkých!!!) mám pocit, že keď chcem, aby z mojich detí vyrástli slušní ľudia, musím ich začať capať po zadku...Nič v zlom... 😉

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melory
6. máj 2008

snezienka neviem si predstavit ze mas babo velke ako ja a uz teraz vies, ze to babo bude bite...teraz by sa mi ten "blinkajici" smajlik zisiel...

melory
6. máj 2008

nehnevajte sa na mna, ale zacinam si mysliet, ze moje dieta, ked to chape a vase len telesnym trestom, tak nieco nieje v poriadku!!!

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz