Zákaz telesných trestov. Aký je Váš názor?

etuska
3. máj 2008

Neviem,ci ste zaregistrovali,ze od 1.1.2009 by mal aj u nas platit zakaz telesných trestov.Aký je Váš názor?

julia225
7. máj 2008

baby...ked budu deti v puberte uvidime ktory tabor" je na tom lepsie...nehadajme sa...
mozno by som bola viac vystresovana, keby mam chlapa z ktoreho somnervozna, aebo svokru ktora mi ide na nervy alebo pracevyse hlavy...
ja som ale na malu sama...a zijeme same starame sa jedna o druhu a naozaj nechce ju bit preto, lebo na tomto svete je ona to jedine co mi po mojej krasnej laske ostalo...a zila som v uk, kde keby som dala malej po zadku, tak ma susedia udaju, takze je to sila zvyku, netvrdim vsak, ze v uk sa deti nebiju ale rodiacia sa aspon na verejnosti snazia o iny pristup...
a viem ze ani tam(teda tam toboz nie) niesu super rodicia...
moji rodicia nas vzdy brali ako kamaratky aj so segrou...mali sme prisnu vychovu, nesmeli sme chodit na disco...prvy raz v 18stich...ale mam osobnu skusenost...ja co mi vzdy bolo nieco vysvetlovane a mala som prisnu vychovu ale nebili ma a moja naj kamoska tiez nebita 😀 ale mohla si od 15 robit co chcel s kym chcela a byt kde chcela a odisli sme na brigadu.. ja co som si mohla povedat konecne sloboda a uzivat si cokolvek s kymkolvek som po veceroch chodila nakurzy a ona prepytujem" hulila" pol spolubyvajucim ... viete co...
taakze sa to rozni... ja som za striktnu vychovu, teda odtial potial, ale anglicko ma "otukalo" a aj ocko mojej malej...
ale dala som si pravidla, nieje ich moc, ktore dodrziavam a aj moja dcerka, a dari sa nam to aj bez capnutia...
myslim, ze vzdy je vychodisko...
vsetkym nam vela stastia...
aby sme vychovali milujuce deticky... dobru nocku 🙂

melory
7. máj 2008

nie moje deti este tieto slova nepoznaju a ked budu mat 30 nebudem mat nic proti ked ich pouziju v.ip a nebudu niekoho osocovat trebars slusne vo fore....bolo to obraze k celej sprske slov na mna. mne prispevky neupravovali.
clanky su na osoh...co ked aspon jedna vec pomoze mame pri vychove, mne by to stalo za to, ovela viac ako telestny trest.
nechapem preco by ste mohli brat pozitivne aj cloveka co ma iny nazor.

melory
7. máj 2008

minusa...chcem prist nato, aby sme boli dobre maminy a mohli si povedat, ze sme to zvladli aj bez fyz.trestu.

minusa
7. máj 2008

no ja neviem, ale ja nepotrebujem prist na to, aby som bola dobra mamina..........pretoze ja som dobra mamina a myslim, ze ich tu je viac 😉

melory
7. máj 2008

vsetky sme dobre maminy, kazda v ramci svojich moznosti....ospravedlnujem sa za ip...ale aj tak mam pocit, ze mne bolo ubizene slovne viac...bola to skor paralizacia protivnika 🙂
minusa mate male krasne deti, verim, ze vam zalezi na tom, aby ste mohli pouzit vsetko so seba na vychovu a az ako posledne tel.trest.

mimkao
7. máj 2008

Júlia, hneď ťa trošku ináč beriem, keď si sa takto rozpísala... je mi ľúto, že Vám chýba ocko a prajem, aby ste našli niekoho, kto Vás bude milovať. 😵 A teraz už chápem aj to, že dcérku nebiješ. 😉
Ináč, mne táto diskusia dala veľa... aj z tej druhej strany. Musím priznať, že napríklad teraz keď je syn v období regresu a začne sa hnevať, haádzať o zem, atď, som to riešila tak, že keď po pár upozorneniach neprestal odišla som od neho a nechala ho samého v izbe. Samozrejme, cirkus bol ešte väčší...
No včera som si povedala, že skúsim tú vašu metódu objatia. Ale nie pevného, ale len tak, že keď to zase začal robiť, neodišla som, ale som prišla k nemu, zobrala ho na ruky, a len tak, hladkala, dokiaľ plakal. Chvíľočku ešte vzlikal a potom prestal.
Takže človek sa učí celý život a toto naňhgo asi začnem praktizovať, a uvidím, dokedy to bude fungovať... 😀
Aj ja Vám želám dobrú noc. 🙂

minusa
7. máj 2008

melory - samozrejme, o tom netreba vobec diskutovat

magg
7. máj 2008

😀 😀 😀 mimkao, my sme momentalne v stadiu, ze ked mala nieco vyvedie a ja na nu zvysim hlas, tak ma zacne ukludnovat a cicikat ona 😅 Povie "mamka pepac" nastavi ustocka a cmuka na pusinku a este ma zacne hladkat, ze "moje, moje" Takze u nas je to naopak, Lujza vychovava nas 😅

melory
7. máj 2008

mimkao super, moje heslo laskou nemas co pokazit....a je to priklad o tam, z treba skusat vsetky mozne metody a az ako posledne ist rukou k dietatu.
a ako som uz pisala...osobne {takze to tak nemusi byt} si myslim, ze oni tym chcu znizit bitie v socialnych rodinach. nikoho by predsa nedali do basy za capnutie, nech je aj kazdy den...tak isto ako za kradez horalky nikoho zezavreli.

teraz mi to ako dva tabory nepripada, ale bolo to tak...ja nemam chut sa hadat a vyskakovat...to mi verte. ja rada pokecam a pridem na nove skusenosti.
tiz ste mi dali vela vasimi reakciami, kore som tu citala.

mimkao
7. máj 2008

Magg, no to hej, to u nás zase tiež ta najstaršia... Keď na ňu kričím, tak si sadne, položí hlavu na ruky a smutne sa ma pýta: čo som ti spravila, že si ku mne taká"? ☹ TAk toto ma vždycky zlomí... prestanem kričať, zamyslím sa a už pokojným hlasom jej poviem, čo sa mi nepáčilo. A vtedy skoro vždy, teda naozaj vždy zatiaľ poslúchla. 🙂

melory
7. máj 2008

som na muzovom notebooku a dako to neviem dobre ovladat 😝

melory
8. máj 2008

nemohla som poriadne zaspat z tejto temy a len co som vstala uz som 'vas" mala pred ocami...prajem vela stastnych chvil s detmi...samozrejme ze bez telesnych trestov...papa...taktiez som tu skoncila.

julia225
8. máj 2008

jeeeeeeej sa mi paci ako sme sa pekne pochopili... kazda z nas je dobra mamina...nikdy som o ziadnej nepochybovala...jasne ze to mame tazke a ze ju nebijem kvoli tomu, ze nemam preco, lebo okrem nej ma nema kto vytacat 😀 😝
mimkao... pri styroch detickoch musis byt vystresovana...ja mam dost co s jednou betarkou...takze baby...skusme to laskou... 😵 😵 😵 😵 😵 😵
pekny dnik.. 😉

magg
8. máj 2008

ja moju vzdy capnem s laskou 😅

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magg
8. máj 2008

ale ked men je tato tema naozaj smiesna 😅

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magg
8. máj 2008

ta sak dajak si to musia vybit, ked my si tu agresivitu vybijame na detoch, ja ked som nastartovana tak bijem hlava nehlava, co mi pride pod ruky 😀 😀 😀

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciask
8. máj 2008

Ja verim, ze ani jedna mamina co tu prispieva svoje dieta netryzni, a to ci zvoli vychovne capnutie po zadku alebo vysvetlovanie to dietatu na veci nic nemeni. Ja mam len pocit, ze veci sa trosku dostanu do extremu ako tu v usa. Socialka pride aj v pripade, ze susedia zavolaju, ked vidia, ze vase dieta spi v kociku vo dvore, vedla okna do kuchyne a vy ste v kuchyni s otvorenym oknom. V takomto pripade by polovicka mam na Sk bola proti ochrane zdravia ich deti. Ved kolke z vas to tak nikdy neurobili, i ked len na balkone.

julia225
8. máj 2008

no to je prvda... ja som v uk malu nechavala pred domom a prizeral mi ju pan o poschodie nizsie, mala som monitor v kociku a videla som ju z okna a hned prisla POLICIA, ci je vsetko ok!!! 😅 tak potom som to uz nerobila, ale na sk, som ju bezne nehala pred dverami domu... 😀
co sa tyka capnutia...citali ste majovu maminu??? su tam o tom 4strany... 😉

luciask
8. máj 2008

julia, ved prave toho sa obavam, ze ti codeti tryznia, ti to budu robit za vlastnymi dverami a nebudu moct byt postihnuti voci svojim skutkom. Skor budu trpiet kvoli tomu ti, co vobec nemaju zaujem svoje deti zanedbavat. Preto mi taky zakon pripada dost zbytocny, lebo sa to obrati na opacnu stranu.

lenadka
9. máj 2008

teda to je sila s tym kocikom pred domom, aj moja mala tak spavala na dvore, ale teda v rod. dome je to asi ine a vzdy pri nej sedela prababka, ta ju sice nevedela vziat ani na ruky ani by ju nevedela zachranit keby chcela vyskocit /preto bola vzdy priputana/ ale aspon ma ohlasila ked sa zobudila a pohojdala kocik ked bolo treba /tiez som na nu videla z kuchyne a aj pocula/.

vcera svokor opravoval studnu mal ju otvorenu, a malu sme obe s babkou prosili a pytali od nej slub ze k nej blizko nepojde aby tam nespadla. prve co urobila ked vysla von isla ku studni 😕 😀 chapave dieta 😀 😀 😀 tak som ju vzala za rucicku a viedla ju prec a vysvetlovala som jej ze tam nesmie ist, lebo tam spadne je to hlbokééééééé ja ju nebudem moct vcas vytiahnut utopi sa....doviedla som ju k jej drevenej kuchynke nech mi navari polievocku a ja zavesim pradlo...no asi o minutku si to zase mierila na druhy dvor ku studni /je medzi nimi branicka/...zase som ju isla vziat a doviedla nazad nech mi teda pomaha vesat pradlo na co sa zdula ako moriak a davaj behom ku studni 😲 no mam doma poklad 😀 capnutim /velakrat je len take akoze/ sa jej asi spoja urcite nervove prepojenia v mozgu a pochopi to co inak predtym neslo 😀

inak bol cely den bez konfliktu, dokonca cvicene bolo len s fnukanim /zly cvik/, cez dobry sa rehotala lebo mama vymyslela rozpravku kde bola hlavna postava ona 😀 , dokonca ma vyzvala mami podme cvicit /chcela tu rozpravku pocut znova/ 😀

daleja
9. máj 2008

ja moju starsiu (2r3m) nechcem capat, ale co by ste urobili, keby vam aj po sty raz behala priamo z vchodu rovno na cestu a pritom sa smiala. ja za nou musim utekat a to mam v kociari este 4mesacnu dcerku. niekedy si pripadam ako stihacka. vtedy naozaj pomoze len capnutie po zadku. vela krat som jej vysvetlovala, preco nemoze utekat na cestu, aj pekne zopakuje, ze cez cestu sa ma ist len za rucku, ale ked ideme k ceste, zacne utekat.

jejke
9. máj 2008

Daleja, popruhy 😕 ,je to mozno krute ale detom v takom veku nevysvetlis co je nebezpecne, mozno mi na to poviete, ze dieta nie je pes, ale tu ide o bezpecie, kvoli bezpeciu svojich ratolesti matky dokazu ist aj do krajnosti,teda mali by...
myslim ze je lepsie davat pozor a urobit opatrenie ako potom plakat pri dietati , ktore zrazilo auto pod pristrojmi a s hadickami na oddeleni ARO.

daleja
9. máj 2008

ja neviem, zda sa mi to krute, ale aj nma to uz napadlo, len som sa s tym este nestretla

daleja
9. máj 2008

skusala som ju zaujat aj nejakym pridehom o ceste a dievcatku, pocuvala pozorne, doteraz mi ho pripomina, ale inac nic. nepomohlo to

zuzkafuny
9. máj 2008

Jejke... kde sa dajú kúpiť tie popruhy...??? My bývame pri ceste a keď idem s malým na prechádzku, ruku nechce a bojím sa že raz vybehne...

lenadka
9. máj 2008

ja take popruhy mam aj ma MMB ich predava jedna maina...pockajte najdem to a hodim link 😉

lenadka
9. máj 2008

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=1412787
pouzivala som ich ked sa ucila chodit aby si neudrela hlavu ked spadne, lebo som vysoka a furt byt zohnuta nic moc, ale nevyuzili sme ich velmi, jej sa nepacilo to sputanie a je to kratke, napr. trepat kocik a dieta na tychto popruhoch-no mozne to je ale dost nepohodlne, ale ak si mamina najde taky svoj styl, ze si to nejako prisposobi tak mozno to pomoze 😉