Zákaz telesných trestov. Aký je Váš názor?

etuska
3. máj 2008

Neviem,ci ste zaregistrovali,ze od 1.1.2009 by mal aj u nas platit zakaz telesných trestov.Aký je Váš názor?

sue
6. máj 2008

...k tomuto len - nikdy nehovor nikdy... a aby ma potom niekto udal za to, že dieťaťu capnem po zadku, lebo na 10x neuposlúchlo, tak neviem neviem kam dospejeme 🤐
Samozrejme neschvaľujem výchovu fyzickými trestami, od kedy sme plánovali bábätko som sa riadila heslom "rešpektovať a byť rešpektovaný" lenže to tak nefunguje 100%. Dieťa potrebuje hranice. Celý život sa bude riadiť určitými zákonmi (teda dúfam 😀 ) ak nie - príde fyzický trest, tajne dúfam, že budeme mať dostatočnú trpezlivosť na to, aby sme nedali po zadku hneď ako nám dôjdu argumenty, lebo čo som si zatiaľ v okolí všimla, deculo dostalo väčšinou keď boli rodičia unavení, alebo bolo veľa pozorovateľov na okolí... a nie vtedy keď vyviedlo niečo "naozaj strašné" 🤐
Moji rodičia mi sem tam tiež capli po zadku a napriek tomu ich milujem, vážim si ich a sme priatelia... nemyslím, že by to na mne zanechalo nejaké následky... proste keď už som nevedela "čo od rozkoše" a začala som ohrozovať seba alebo svoje okolie, capli mi a bol kľud... proste to niekedy nešlo vysvetľovať... doetarz som príšerne tvrdohlavá a skúšam trpezlivosť okolia 😀

jaduska
6. máj 2008

sue - súhlasím - nikdy nehovor nikdy, snežienka s tebou si dovolím nesúhlasiť, ako som už písala, staršiu dcérku som občas po zadku capla, ale keď si to teraz spätne prehodnocujem, tak to nebolo správne, mohla som to riešiť inak. Veľa sa s ňou o všetkom rozprávam, už teraz vie, že alkohol, cigarety a drogy sú zlé, tak si myslím, že keď bude v puberte, tak dovtedy to nezabudne. A ešte si myslím, že ak človek si dieťa nevychová do 3 rokov, tak potom už žiadna bitka nepomôže. Dokonca som o tom čítala aj jeden článok, že tie prvé tri roky sú úplne najdôležitejšie, tam je základ výchovy, potom to už človek iba dopĺňa o nové poznatky. Takže netvrdím, že nikdy, ale urobím pre to možné aj nemožné, aby som už nikdy svoje deti neudrela. Našťastie nie som cholerik, tak mi to, dúfam, pôjde. 😉 Ak dieťa nevie ,čo od rozkoše, treba ho zaujať niečím iným, aby na tú pôvodnú "rozkoš" zabudlo... 😉

melory
6. máj 2008

snezienka v pohode...sa mi ulavilo 🙂 ...ved mne to jedno, nieje to moje dieta...ale uvedomujete si 🙂 to teraz berte s uvolnenim, 🙂 ze naco sa dnesna veda snazi najst rozne vychovne metody, ked "NAM" staci ruka???

julia225
6. máj 2008

necitam vas cele...zbytocne by som sa rozculila a zas by ma tu niekto nazval chuderou...
urcite som proti "vychovnym" ... ja mam s malou perfektny vztah a som na seba hrda... keby som musela davat vychovne po zadku...brala by som to ako moje zlyhanie, takze by som mile mamky radcej vzala rozum do hrsti a porozmyslala co vo vychove zmenim, aby to slo aj bez capnutia...hoci len po plienke...lebo to, ze jej das po riti a posluchne...to nieje vyhra...teda je, ale len rodicova...ale dieta trpi..aj ked ho to neboli...
tak a mamicky, co nedavate vychovne... moja poklona a prajem nam...len tak dalej... 😉

julia225
6. máj 2008

ty kokso...mimkao...nemam slov o tom s tou kazajkou 😲 😲 😲 😲
to co jeeeeeeeee... clovek by si nemyslel ake individua sa na tomto svete potlkaju 😲 😲 😖 😲 😲
🤐

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julia225
6. máj 2008

ja ano!!!
trpezlivost ruze prinasa...mozno nie za mesiac ani za dva...ale to ze dietatku capnes...mu ukazes aha ked mama moze bit mna...preco by som si neudrel(a)

julia225
6. máj 2008

ja idem radcej spinkat vedla mojho zlateho babatka...ja toto nemozem citat ako ublizujete vlastnym detom... 😖 😢 😢 😢 😢 😢 😢

mimkao
6. máj 2008

julia, no vidíš, ty si chudera, ako ťa tu dakto nazval a ja som podľa teba individum... pjekné... 😉
A nepíš, že to celé nečítaš...lebo to nie je pravda... 😉

lubii
6. máj 2008

Ako môže dieťa samo od seba zlomyselne a úmyselne niekomu ubližovať, ak to predtým samo nezažilo alebo nevidelo?

bubatko
6. máj 2008

julia, preboha, uz zase nedramatizuj a nerob zo seba matku terezu 😝

ja naozaj strasne chcem, aby sa mi nikdy nestavalo, ze dam malemu po zadku, bohuzial vynimocne sa to stane, ze mi ruka vyleti, nie som z toho nadsena, ale zase nemyslim si, ze by som mu ublizovala; zakazdym vsetko aj vysvetlujem a ukazem mu, ze som smutna, ked robi zle, odomna vzdy dostane vysvetlenie, o tom nepochybuj

ziadna z bab tu nepovedala, ze mlati deti, kazdu to mrzi, ked sa stane, ze capne dietatu a kazda dufa, ze sa to stane co najmenej

no ale ocividne nemame na vas dokonale, ktore NIKDY nezlyhaju a maju uplne dokonale deti, na ktore sa nase ani nechytaju 🙄

mimkao
6. máj 2008

len tak pre informáciu, aj také deti, ktorých rodičia doma nikdy neudreli, bijú ostatné deti. A keby julia tvoje dieťa na ihrisku bilo nejaké iné, a ty by si s tým nič neurobila, iba mu hlúpo vysvetľovala, že to nesmie, vôbec by som sa nečudovala, keby rodič toho dieťaťa jednu vrazil tebe. 🙄

maja22
6. máj 2008

ale baby, nebite sa 😀 😀 😀 😀

zuzana76
6. máj 2008

tak toto bude asi jedina z tem, kde sa nielen pohadame, ale aj pobijeme 😀

ka4
6. máj 2008

Ahojte!ja čítam len niektoré príspevky ale zíram.Ja mám už dosť starého syna ale som ho ešte neudrela.a už viem že ho ani neudriem ani menšieho.vychovávať treba od 1 dňa a nie 1 ročné dieťa že ho "CAPNEM".na to už je neskoro.Všetko mu treba normálne ,primerane k jeho veku vysvetliť a to aj pár mesačnému aby pochopil aj keď to bude treba aj 2100krát.Potom sa čudujete že vaše dieťa bije ďalšie dieťa.Však ho/ju bijete aj vy a prečo by nemohol aj on/ona.Dieťa robí len to čo doma alebo v jeho okolí vidí.Len sa zamislite čo vy doma robíte,či tie vecy čo robí on nevidel práve u vás.

daleja
6. máj 2008

ahojte. ja mam dve dcery, starsia ma dva roky a momentalne je to s nou dost tazke. vie mi urobit pekne sceny, ale to sa da nejak zvladnut bez vychovnej. co ma vie poriadne nazlostit je, ked vidim ze ma umyselne nepocuva a robi napriek. nie som za fyzicke tresty, ale stalo sa, ze som jej capla po zadocku. vzdy som ju potom k sebe pritulila a povedala jej, ze ju lubim. my sme doma niekedy tiez "schytali", ale nikdy som to nebrala ako tyranie. skor si myslim, ze to pomohlo. ako tu uz niektora spomenula, mladsi surodenci, ktorym bolo vsetko "len" vysvetlene su dnes nevdacni.
svoje dcerky lubim, ale nemozem s istotou povedat, ze im obcas jednu "vychovnu" necapnem

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ka4
6. máj 2008

to čo si písala že keď moje dieťa bije ´dalšie dieťa?Myslíš si že sme to my neriešili?ja som to tak vyriešila že ke´d som mu vysvetlila že sa to nesmie lebo ho,jej to bolí a spravil to znova tak som mu vysvetlila že ke´d sa tak správa tak nemôžme byť na ihrisku alebo tam kde sme boli a išli sme domou.aj ke´d plakal že už to nespraví.tak som mu to znovu vysvetlila že tak nabudúce nebude byťdeti a môžme tu zostať dhšie.snažím sa aby dieťa pochopilo že také správanie má následky ale nie že tým následkom je bytka.

ella1
7. máj 2008

bohužiaľ ved sami viete,že sú prípady ako deti bijú svojich už starých rodičov,týrajú ich........a veľa z tých rodičov plače a pýtajú sa kde spravili chybu,ved ich vychovali s láskou,všetko robili pre nich,nikdy sa na nich ani nezahnali....

takže ja si nemyslím,že to,aký bude človek o pár rokov,závisí len od výchovy,lebo sú tu iné okolnosti,ktoré formujú povahu,ktoré neovplyvníte.už len telka,škôlka,škola,kamaráti...to čo vidia na okolí.....

lenadka
7. máj 2008

ahojte baby 🙂 krasne ste sa rozpisali 😀

tato diskusia mi vela dava-vazne 😉 dakujem za vsetky prispevky a vase nazory 🙂

januarova
7. máj 2008

ahojte zienky,
co by ste mi poradili? moj syn "bije" nas. podotykam ze my ho nebijeme, ani vychovne po zadku neboli(svokra mu dala, ale bez ucinku, bolo na nom vidno, ze to nechape). A ako to prebieha? zacal zhruba ked mal rok, ze ked sa mu nieco nepacilo, tak ma capol. To som mu samozrejme chytila ruky a povedala razne nie. stalo sa to este par krat a prestal, ale teraz zhruba mesiac zacal to znovu. Skusam tomu predist tak, ze ked sa zacne zlostit, tak mu hned chytim ruky, alebo ho drzim pri sebe, ale mu este sa snazim drzat aj ruky. Skusala som uz aj dat ho vedla do izby(ako to tu niektore baby spominali), ale to hned uteka za mnou. Nerobi to casto, vela veci si necha vysvetlit, stane sa to mozno 2-3x za tyzden.

jejke
7. máj 2008

Januarova, v tomto veku..hmmm len Ta chce sokovat vzbudzuje pozornost, ak si mu to vysvetlila, musis znova a znova a ked nestaci povedat, treba podla mna odkracat a neumocnovat v nom pocit ze je zaujimavy.
Ja predsanie som ako on, ja sa ovladat predsa viem,
musim naznacit ze toto neakceptujem,som predsa dospela, som rodic,
nebudem mu to predsa vracat, davam za facku pusu a este jednu pusu a este jednu a dieta je zaskocene reakciou,
prestane ale niekedy toto nemusi fungovat a jednoducho poviem dost a idem od neho nech sa "konflikt" uzavrie.Netreba to nafukovat. 😉
Deti vlastne napodobnuju nase spravanie, a starkej treba razne povedat, ze si mala vychovavat svoje, nie teraz otlkat vnuca 😝
Mozno zlahcujem ale male deti-male problemy, pridu aj horsie 😀

lenadka
7. máj 2008

moja vcera vlepila mojmu manzelovi len preto, ze ju cca 5x upozornil nech neskace hola po stole /po okupani/ lebo spadne a este aj prechladne, prisiel k nej chytil ju aby nespadla a ona ho zacala bit po tvari, capol jej po rucicke, rozplakala sa 😝 ....bila ho preto ze chcela aby som ju chytila ja nie on /no nepovedala to, to viem len ja a ona/, kumne si to nedovoli, asi o 5 minut ma nechtiac buchla po cele-ani som necitila a hned ma hladkala "prepac maminka ze som ta buchla", s ocinom sa furt tlcu ako male deti-OBAJA 😅

ja ich stale musim napominat a vychovavat oboch /nech sa nebiju, nekricia po sebe, nerobia si prieky/😅

januarova
7. máj 2008

jejke, no ved to si myslim aj ja. skusim byt viac dorazna. 🙂 presne to si myslim aj ja, ze ked nechcem aby bil on mna, tak nesmiem ani ja jeho. no svokra ho neotlka, praveze oni su nanho az moc makki, to len ked jej raz strelil facku, tak mu capla aj ona, ale bolo vidno, ze to nechape a nema to ucinok, lebo ju tiez capne aj nadalej. ☹
inac ked pocujem ako niekto capne rocnemu dietatu(nemyslim teraz tyranie), tak ja len nechapem co na nom chce bit, ved to su este taki tulinkovia mali, ze by mi to srdce nedalo.

danciacik
7. máj 2008

No kočky ako to tu čítam, tak mi nedá napísať tu. Mne rodičia tiež občas capli jednu výchovnú po zadku a veruže to neľutujú a ja im to schvaľujem, nebolo to často, ale keď to bolo potrebné tak prečo nie.

mixka
7. máj 2008

moj svokor vravi, ze skoda kazdej rany, co padne vedla 😀 😀 😀

blovitc120
7. máj 2008

ja osobne som teda ako dieta parkrat schytala (nie ako batola, ale od asi 5-6r. vyssie) a vobec z toho nemam traumu. praveze si myslim, ze uz som v zivote neurobila to, za co som dostala. nikdy ma nebili po hlave, ale po zadku a rukach som si zasluzila. hlavne ked som do oci klamala, tulala sa, kradla, nadavala, bila druhych ja, vodila domov kamaratov a napriek upozorneniu sa im pochvalila, kde rodicia drzia peniaze a pod. vravim, nebolo to casto, ale u mna to naozaj bolo vychovne. asi preto, ze to nebolo casto a bolo to po upozorneni. nikdy to nebolo za znamky, skolu a podobne, to by ucel urcite nesplnilo.
kazdy nech si vychovava dieta tak, ako to zvlada. ja som nebola anjel a preto to rodicom vobec nezazlievam. neviem si predstavit, ze sa mi moje dieta este v 6 rokoch bude hadzat na zem, ked sa mu nesplni zelanie. ja som to urobila raz mojej starej mame a dodnes si pamatam, ako som dostala po riti placackou na muchy (bola tam kopa mrtvoliek na nej) a moji rodicia jej boli vdacni, lebo uz som to viac neurobila. klacat v kute na mna neplatilo, rodicia zistili, ze olupujem stenu a bola by som sa prevrtala k susedom asi.
tym nechcem povedat, ze schvalujem tyranie deti. to vobec nie. ale podla mna je rozdiel medzi telesnym trestom a vychovnou capkou po zadku. samozrejme nie ze tam ostane otlacena ruka alebo remen alebo varecha par hodin/dni.

ella1
7. máj 2008

mňa teraz napadlo ako som ako školáčka vyliala na koberec atrament a nenapadlo ma nič lepšie ako to skúsiť utrieť bielou ponožkou 😅
no mama ked to zbadala,tak ma tou ponožkou vytrieskala,bola u mňa ešte aj kamoška.
no dnes sa na tom smejeme,lebo s tou ponožkou to samozrejme nebolelo 😀
takže trauma nehrozila.

vanila
7. máj 2008

Ako si tu znova prestuduvavam. Ja neviem ked clovek capne trochu po zadku ake je to ublizovanie? Ako som aj ja uz raz v tejto teme pisala ked som bola mala dostala som aj ja ale nemam stoho ujmu na zdravi alebo nejaku traumu. ja svoje dieta nebicujem nemlatim do krvi, no samozrejme ze ma trapi ked ho capnem ale bez priciny to neni. ☹ Vecte to ze mi sa tu bavime, placani a dohovarani a stoho nebude nic ucinne,lebo v dnesnej dobe prevlada televizia a internet a ten nase deti bude napredovat do zivota a budu konat podla neho. ☹ ☹