Zákaz telesných trestov. Aký je Váš názor?

etuska
3. máj 2008

Neviem,ci ste zaregistrovali,ze od 1.1.2009 by mal aj u nas platit zakaz telesných trestov.Aký je Váš názor?

mimkao
6. máj 2008

yasminelle, presne tak. To je presne to o čo tu ide. Že to dieťa si zapamätá, že keď spraví niečo zlé, aj napriek upozorneniu, príde trest. A zíde sa mu to aj do života.
Lenadka, mi máme podobný problém so studňou. Ale už k nej nechodia... 🙂

mimkao
6. máj 2008

lenadka 😀 😀 😀 😀

yasminelle
6. máj 2008

Ze jedla dazdovky..... 😀 Tak to by ma nenapadlo 😀 😀

Ja ked som bola mala, tak som chutnala mydlo a po sidlisku som zbierala psie hovienka, ale tie som nastastie nejedla... Tiez si so mnou nasi asi uzili....

Ale to len tak na rozptylenie... 😀

ella1
6. máj 2008

súhlas,baby....
je iné ked sa dieťa bojí prísť domov s vysvedčením,lebo ho tam čaká telesný a možno aj psychický trest.....preto si myslím,že veľa ľudí si zákon bude zle vysvetľovať a už aj capnutie v prípadoch,ktoré ste spomínali bude brané ako telesný trest....ok ale potom ked budem mať doma 18r. fagana,čo sa nezmestí do kože,tak im ho pošlem nech si ho vychovávajú.......

lenadka
6. máj 2008

da a povedat, ze cim je mala starsia tym menej musim zasahovat capnutim, snazim sa jej dohovarat, ze uz je velka a rozumna a ze chcem byt s nou kamoska a tiez som jej povedala ze ked to inak nepojde-podobrom ked jej to poviem 5x a neposluchne bude zle...ale nie za kazdu blbost, to je jasne, ked uz zachadza do krajnosti...a skusala som aj tu metodu objatim-a je to ucinne pri hysterii, ale nepomaha to v pripade upozorneni "nechytaj krb lebo sa popalis", lebo vtedy nenervaci, len skusa co si moze dovolit a spekuluje.

melory
6. máj 2008

sama viem, ze je to velmi tazke...niekedy sama ruka leti, ale chce to len trpezlivost. u nas plati klasika, varecha, nikdy s nou nedostal bitku, ale boji sa jej ako cert kriza.
ked ma nieco vytoci tak to to dieta vidi a aj citi...tak by si to zapamatat malo.
uz mala stelka co ma rok vie, ze ked ide ku kvetom sa najprv pozrie na mna...cize vie, ze to nesmie. staci povedat nie, nie a ona to chape. kruti hlavou nie ne a odchadza....mozno mam len chapave deti 😖
treba veci radsej predychat ako si hned ulavit capnutim dietata.
je to velke zlyhanie rodica.

ella1
6. máj 2008

presne tak,pomáha to pri hystériia zachvate,ale nie pri zákazoch,upozorneniach.......
tak ja už tiež nemám dôvod ju capnúť,už má 8,ale pre zmenu kričím,lebo má v škole na háku,namiesto pracovania si kreslí a začala klamať.tak som naziapala,aj susedia počuli(ja som inak tichá),ale zabralo.....
ale povedala som jej,že klamstvo neznesiem,a že ked bude klamať dostane facku....
akurát si myslím,že nebudem schopná jej ju dať a určite ani nechcem.........

melory
6. máj 2008

mimkao u teba je to rozhodne ine....vychovavas 4deti. tam sa uz nervy stracaju.

melory
6. máj 2008

ella ved to, mne tiez vyleti ruka ale v lufte ju zastavim a dam si otazku ci to stoji za to...nestoji.
ked by som po predychani prisla na to ze ano....pokracujem.

ella1
6. máj 2008

ja sa tiež zaháňam pre výstrahu,funguje to,len dokedy?
dúfam,že nič hrozné riešiť nebudem musieť a že tú facku nebudem musieť nikdy dať.....

magg
6. máj 2008

ja len teraz rozmyslam, co vsetko a bude brat ako telesny trest, dieta za to moze povazovat aj to silne objatie.
Teraz som si spomenula, ako sme pred dvoma rokmi isli so svagrinou autom, v sedacke sedela jej vtedy ani dvojrocna dcerka a strasne plakala, lebo bola unavena a hladna, tak svagrina trosku pridala a namiesto 60km/h isla 70. Samozrejme, ze nas vtedy stopli policajti, pokuta a vsetko okolo toho, darmo sa svagrina vyhovarala, ze dcerka je unavena , place atd. este nas ten policajt zdrziaval. Vedla nas za ten cas prefrcalo asi 5 aut, ktore isli stovkou a mozno aj rychlejsie, ked ich na to svagrina upozornila, tak policajt len pokrcil plecami a povedal, ze bohuzial radar zaznamenal ju a nie tamtie auta. Ked sme sa konecne vybavili sli sme dalej asi 500m a tam jedno z tych fajnovych aut vletelo do protismeru inemu autu - neprajem vam ten pohlad. No a co som tym chcela povedat? len tolko, ze zatial, co mna niekto na ulici odchyti, za to, ze som vychovne capla svojmu dietatu po zadku, mozno preto, ze trucovalo a preto, aby som predisla jeho horsiemu urazu, niekde v sukromi bytu, budu opity tyrani dalej mlatit svoje zeny a deti, ale tie bohuzial " radar" nezaznamena. Mojho kamarata mamu tyral otec a kolko krat zavolala poilciu, povedali jej, ze nema svedkov, tak nemozu nic robit az kym neskoncila na traumatologii ...

lubii
6. máj 2008

Už som to písala aj v tej druhej téme, tak to napíšem aj tu. Páčila sa mi tá kampaň, čo tu bežala asi pred 5 rokmi na bilbordoch: "Biť ľudí je zlé, dieťa je tiež človek". Plne s tým súhlasím. Mám kamošku, čo mala dvoch chlapcov hneď po sebe. Keď ju vytočili, tak radšedj niečo tresla o zem, s tým, že nebudem predsa otĺkať vlastné deti. A pomáhalo to.

ella1
6. máj 2008

ved to,že tí čo by mali byť potrestaní zase nebudú a odnesú si to iní.........

melory
6. máj 2008

ja osobne ked som dostala vychovnu zanechalo to vo mne stopu. nikdy som nerozmyslala nad tym co som urobila a ze to uz robit nebudem, ale v tej chvili som len nenavidela moju mamu

...a to zazit nechcem...

lenadka
6. máj 2008

zalezi od povahy dietata, svagrina ma syna 5r a dcerku 3r vo veku tej mojej. Syna ma besneho rovnako ako moje deco a dcerka je kludas, sedi a kresli si, je tichucka...pritom rovnaka vychova, len na jedneho zabera na druheho nie 😀 tak ked sa ty nasi dvaja loptosi stretnu byt je ako po vybuchu bomby 😀 😀 😀
minuly vikend som bola prekvapena ze moja mala sa 1x zacla bavit aj so sesternicou a s nou bola pokojna, drzali sa za rucky, rozpravali sa, prechadzali ale moja mala ju dirigovala 😀 tak ze uz vidiet ze dozrieva...
u nas varecha nezabera, nedostala s nou, vzdy sme ju len vytiahli a uz bol plac a teraz ked jej ocino nechce v niecom vyhoviet tak ju vytiahne ona a bije ho 😅 kumne si to nedovoli a on nevie ako ma reagovat je zaskoceny...chudak tyrany otec, radsej jej tu vrechu vezmem a odlozim nech sa nepobiju😅

lenadka
6. máj 2008

no ja tak zvyknem tresnut o zem vankusik 😅 alebo nejakeho plysaka a vravim si ze som hystericka zenska 😀 a zachvilku pridem na to aka som trapna 😀
inak u nas najviac zaberalo ked robila zle posadit ju v obyvacke na gauc a zavriet dvere s tym, ze ked bude zase normalna moze prist... s tym sa zvladal prvy vzdor, uz sme to nemuseli pouzit poriadne dlho ani sa nepamatam mam pocit ze vecnost, pritom byvalo to v zaciatkoch niekdy aj 2x za den.

mimkao
6. máj 2008

lenadka 😀
melory, ja svoju mamu milujem,a milovala som ju aj keď ma bila, pretože som vždy vedela, za čo som dostala a že som si to zaslúžila. A je mi ľúto, že som nedostávala viac, niektoré zlé veci, čo som v živote spravila, by nemuseli byť, keby v tomto naši neboli poľavili.

magg
6. máj 2008

No ja sa priznam, ze som malu parkrat capla po zadku, samozrejme, ze s mierou a teraz ked nieco vyvedie, tak sa len pozriem, alebo trosku prisnejsim tonom ju oslovim a hned krici " pepač mamka" 🙂

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magg
6. máj 2008

snezienka plne s tebou suhlasim

ella1
6. máj 2008

no,my ked sme na návšteve napr. u mojej mamy a veronika už nevedela čo so sebou,tak som ju aj nasilu vytiahla preč z izby,dala do inej a povedala,že ked sa ukľudní a bude správať normálne,môže prísť....to funguje,za chvíľu prišla a bola už dobrá....

u nás som ja tá prísnejšia a manžel sa potom čuduje,čo si doňho dovolí,ku mne by si také nie,lenže vie,že ku mne si nemôže.aj som mu vravela,že by namal byť taký,nechať si so sebou,ale asi aj jemu by som mala capnúť,lebo to je ako hrach hádzať...... 😀

lenadka
6. máj 2008

mimkao, inak 4 loptosov zvladat to ta obdivujem 😉
moja svokra robila v jasliach=ma dlhorocne skusenosti s detmi, tiez ked nemusi necapne-to uz musi byt nieco vynimocne, ale vravi na moju dceru ze takeho experta v jasliach veru nemali za cele roky 😀 poviem vam baby keby sme byvali sami mala dostane mozno 2x za rok / vynimocne ked chce skocit pod auto alebo zjest hnojivo/, ale mna vytaca svokor, stale somre ze mala je nevychovana, ze jej vsetko dovolime, ze len slubujeme ze dostane a ze on jej vytne ked rodicia nevedia..a aj schvalne jej robi zle berie jej hracky,alebo sa jej s tym zastraja, provokuje ju a ona potom krici....mne vela veci co robi nevadia, no a co ze beha po obyvacke cez spravy a rapoce, ja radsej pocuvam ju ako tie dristy v telke, ale ta atmoska ako na nu zvysok rodiny vrci, posiela ju niekam, svokor dava telku tak nahlas ze si mala chyta uska a s placom uteka zamnou.../lebo ja na spravy cas nemam chystam veceru malej a sebe, vacsinou sme dovtedy vonku/ ona sa potom tym viac snazi uputat pozornost a viac vyvadza a potom zacne robit zle hadzat vecami, hrackami, bit sa...potom uz neposlucha ani mna, nechce sa povyzliekat pred kupanim, nechce ist hore do nasej izby, lebo je rozhodena...
ked sme doma same dve /alebo len so svokrou/ to dieta je jedna basen, lebo ju nema kto vytacat...

lenadka
6. máj 2008

moje dieta je nervak hlavne kvoli svokrovi...dam priklad: ako babo lezala a spinkala v postielke, on prisiel a schvalne s tou postielkou zatriasol...a ona zo sna rozhodila od laku rucickami 😠 😠 😠 😠 😠 a on sa spokojne zachechtal-ozraty a odkracal, keby mam v ruke noz asi uz sedim v base 😠

ella1
6. máj 2008

no lenadka,niektorí starí sú protivnejší ako deti 😀
toto ani ja neznášam,že pomaly deti nič namôžu.ale sú to deti,sú zvedavé,chcú sa hrať a nie ticho sedieť pred správami......toto sa mi nepáči,že sú takí dospelí.

lenadka
6. máj 2008

ale nie nesedim, lebo by som to nespravila, neoplati sa kvoli debilite inych znicit si zivot, len posudte ten pristup 🙄

melory
6. máj 2008

mimkao cize aka matka taka katka...ale ja katka nebudem...nehovorim, ze u nas sa bit nebude, len hovorim, ze to je nezvladnuta situacia...vy si vobec uvedomujete, ze to to vase dieta aj BOLI???

tak isto som risila capnutie po zadku v skolke! nepaci sa mi to a ani si neprajem, aby niekto iny ako ja alebo moj muz udrel moje deti...vam by to bolo asi o.k. a boli by ste radi, ze vam dieta niekto telesne vychovava...no mne sa to nepaci a som im to aj povedala. to ze tu ucitelku idu vyhodit {lebo bila aj ine deti}je asi aj logicke - pre mna - jednoducho to nezvladla.

dnes bola u mna kamoska, ktora by vraj zosalela, keby sa fyzycke tresty zakazali...ma tri deti.
ale mame kamosku spolocnu, co bije chlapca od rana do vecera, lebo je skutocne neznesitelny. toho ani do skolky nezobrali, po tyzdni mali plny stav!!! tak v jej pripade by sa to malo riesit inak ako bitkou...

hugo mal par vychovnych, ale vzdy to bolo po rozdychani, po upozorneni, ze to ozaj prehnal...natahovala som to ako soplel a potom len slabe capnute - to si veru zapamatal.
ale bitka hned po akcii??? zas som za zlyhanie rodica!

ella1
6. máj 2008

mel-o tom hovoríme o capnutí,nie o bitke,ktorá bolí.o capnutí,ktoré aj ty používaš.
a tak isto si neželám,aby niekto cudzí bil moje dieťa.ani v prípade,keby som ho ja bila.....

melory
6. máj 2008

ella ano...to ano...ale ja sama bojujem aj s tym capnutim, ktore si dopredu premyslim...radsej by sme mali najst ine riesenie. neviem ako vy, ale ja mam aj z toho vycitky, ze mohla som to urobit predsa len inak...

s terapiou "pevne objatie" to ozaj nema nic spolocne...hovorim, lebo poznam na vlastnej kozi...ked sa odtahoval tak som ho predsa nehala a prisla opat..nebolo to ze stisk a drzim ako kon...je to o cite a laske.

ella1
6. máj 2008

ved aj nechcem ani len to používať,len sa obávame toho,že aj za takéto capnutie by sme mohli byť trestne stíhané,lebo zas si bude každý vykladať zákon po svojom.
lenže niekedy je to capnutie lepšie ako nadávať dieťaťu,to zanechá väčšiu ujmu na ňom ako capnutie.

expertka8
6. máj 2008

....zle deti neexistuju...len my im obcas nerozumieme 😔 ...tot moje vyxovne kredo..... 😉