Zákaz vstupu s kočíkom na dverách. Ako na to reagujete?

wodana
17. jún 2008

Ako na to reagujete vy? Mňa to nesmierne vytáča. Aj som písala do miestných novín, ale nič sa nezmenilo.

bibula
25. okt 2008

a ja som veru vliezla,sice ma upozornili,aby som nezaspinila kolesami veci,co tam mali take uzke ulicky,ale inac nic,aj tak som sa tam poobsmietala a bez nakupu odisla. 😠

audreyd
25. okt 2008

ja som videla prečiarknutý kočík aj na predajni, kde kočíky predávali 😅

ajdika
25. okt 2008

Sassi, dávaj bacha, ja by som svoju dcérku samu s kočíkom nenechávala. Je to v dnešnej dobe dosť riskantné. Švagrininej kamoške ukradli malú dcérku v Tescu priamo z košíka, keď sa za niečim obzrela a nedávala pozor! Našťastie ju nakoniec našli ( tuším na WC) - ostrihanú a prezlečenú do chlapčenských vecí. V týchto veciach by som okrem rodiny a dôverných známych neverila nikomu.
Ja som už tiež pár krát vošla do obchodov, kde bol takýto zákaz, samozrejme s kočíkom (ešte s dcérou pred 6 rokmi), ale nikto si nedovolil nič povedať, našťastie. V tejto dobe som si nevšimla, žeby bol na niektorom zákaz, ani v úzkych obchodoch (ale tam sa dobrovoľne sama ani netrepem), až na Metro, ale ako bolo spomínané, to je špeciálny obchod, nie je určený bežne pre rodiny s deťmi, skôr pre živnostníkov, takže to rešpektujem a neriešim.

venonna
25. okt 2008

😲 ajdika, a v ktorom tescu sa to stalo???

ajdika
25. okt 2008

no tuším spomínala, že v Prievidzi. Ale je to des, čo? Odvtedy malého nespustím z očí ani na sekundu. 🙄

erikasadek
25. okt 2008

no pedofilov je vela, a treba davat pozor?? staci niekedy len minuta, ani nie par sekund....

bibula
25. okt 2008

😲 😠 strasne,mali stastie v nestacsti,aspon ze to dobre dopADLO. ako satre bolo dieta?nevies?

monkula
25. okt 2008

no, baby, t očo písala ajdika, sa už párkrát preberalo, išlo o falošné správy, pretože tento istý príbeh som počula aj o Ikei, Tescu, a a jv Čechách a na SLovensku.... myslím ,že ikke má aj stránkum kde sa t ovysvetľuje...

bihan
25. okt 2008

to je hoax - mestská legenda, ktorá sa s rôznymi obmenani šíri svetom a je to vymyslený blud 😉

Aby som bola k téme, mňa sa raz opýtala jedna upratovačka či to to bolo, či mi riaditeľ dovolil ísť výťahom 😅 bola to multifunkčná budova a na druhom poschodí som mala lekára, tak som ju pekne vypoklonkovala, že nech mi teda pán riaditeľ vynesie kočík na druhé poschodie po schodoch sám 😝 Tak stíchla ako pena.

monkula
25. okt 2008

tak, bihan, hoax, som nedokázala vyloviť z pamäti ten názov... 😀

A inak, celkovo, v každej budove je najdôležitejšia upratovačka... 😀 😀
My máme v škôlke zákaz parkovať kočíkmi vo vestibule škôlky, máme si ch nechať pred dverami

asitka
25. okt 2008

nuž...hoax,...nehoax...stať sa môže fakt hocičo...v dnešnej dobe....treba na deti dávať pozor...ani nevieš...kto ti dieťa schmatne za ruku....a nestíhaš....a ešte k tým potravinám u nás....tiež argumentovali, že majú úzke uličky,...a keď som povedala,,,že veď majú nákupné vozíky...a vpohode sa zmestia...tak zas stíchli...fakt nerozumiem, prečo upodozrievajú mamičky, že kradnú....ako ja viem, že ľudia sme všeliakí....ale aj tak niekedy nechápem....ale s jakou zlosťou to tej pani hovorili...rakety staréééééééé 😝 😀 😝

monkula
25. okt 2008

no, nás raz v Tescu prenasledoval pedofil a okukoval nám Jarka..
A Jarko, inokedy zhovorčivý, k cudzím ľuďom dôverčivý len sedel v košíku a klopil zrak a potom mi povedal, že ujo mal papuče a veľmi som sa ho bál...

erikasadek
25. okt 2008

ale ten tah, najst dieta na zachode, pretoze takto operuju vatsinou pedofili, hned zmenit podobu dietaata, ked je vyhlasene peatranie po dietati, v ,nakupnom centre aby sa niako nepodobalo , popisanemu , vzhladu stratenehoo dietata.. takto pekne vyjde aj bez problemou a dieta sa uz nenajde;...

etuska
25. okt 2008

mne sa to na SVK nikdy nestalo,ale je pravda,ze do mnohych obchodov bol aj vstup s kocikom dost narocny a viem ze v mnohych zakazany 😠

Tu v UK som bola milo prekvapena prave tento tyzden.Boli sme s dcerkou na plavarni a jedna maminka prisla az k bazenu s kociarikom, v kt. spalo mozno 2-mesacne babo a oan zatial plavala so starsou dcerkou v bazeniku cca 2 m od spaiceho babatka a este aj instruktorka,kt. ucila deti plavat sa obcas isla pozriet ci to male este spi 🙂
Vsetko je to o ludoch 😉

ajdika
25. okt 2008

jáj, tak to teda musím overiť,či to je fakt pravda, ale keď sa to stalo vraj konkrétne jej kámoške, tak neviem. Možno má kámošku, čo si rada vymýšľa. Ved dám vedieť. Ale aj tak by som neriskovala nechať dieťa neznámej osobe, v dnešnej dobe nikdy nevieš, veď koľko je nezvestných detí. A keby mi nejaká predavačka v nejakom obchode nadávala, čo tam robím s kočíkom, tak by som ju postavila k tomu kočíku, nech naňho láskavo dohliada ona, kým si nakúpim.

etuska
25. okt 2008

myslim ze v danych predajniach je potrebne dat pocitit,ze si urazili zakaznika 😉

maca793
25. okt 2008

ja si to nevšímam, a kde by som nechala kočík a svoje osobné veci a dieťa? pekne poviem predavačke nejaké slová a je to. alebo radšej tam ani nejdem. ale je to naozaj diskriminované.

etuska
25. okt 2008

Maca,prave preto musime my zeny-matky za svoje prava bojovat!Nie sme ziadne zlodejky,co kradnu veci do kocikov!Preco by si jedna mamicka nemohla v klude nakupit 😠

sassi
25. okt 2008

no moju dceru by teda neuniesli len tak lahko, ta je taka nedôverčivá, že cudzí ked sa jej dotkne, jačí ako bláznivá 😀 😀 😀
Raz si po ceste zo šloky rozbila nos (padla dolu tvárou) a vrieskajuc, cela dokrvavená šla domov, a nejaká pani sa jej prihovorila, čo sa jej stalo a prečo tak strašne plače a mala jej ešte vynadala že čo chce a že ona sa s cudzími ludmi nebude rozprávať!!! No takáto je už asi od 2 rokov, našťastie. Ale syn by dal ruku aj čertovi a odišiel s ním, ten ide s hocikým 🙄 🙄 🙄
To by som ju ani zo školy nemohla pustiť samú... nemyslíte že trocha prehánate???
Na deti treba jasne že davať pozor...

Niekedy však obchodníkom aj rozumiem, viete aj mamičky su všeliaké, nejde o kradnutie ... napr. kamoškla robí v odevoch a maminy s deckami vojdú, decko sedí v kočíku, aby nerevalo, v ruke džusiky, rožky, tyčinka... a všade rozlieva. rozsýpa ... maminka sa usmieva a tvári sa , akoby jej všetko patrilo 😠 Videla som to nejedenkrát, a tiež časom dali na dvere nápis "mamičky nechávajte kočíky prosím vonku" ... ale nevyhodia ťa, to zas nie, ja chodím dnu, ale kočík si nechávam pri pokladni.
My zasa mame kaviaren - skor predajnu kavy, čajov a cukroviniek, ako na psedenie, napis nemáme, kočíky sa vojdú maximálne dva, ale častos a stáva hlavne v zime, že vojdu mamky, daju si kafčo a detis a tmolia po predajni, všetko obchytávajú rukami od čokoládky čo ešte nedojedli (že možete komplet po odchode umývať), behajú za pult ... a do toho samozrejme vreštia, že sa to neda počúvať, nie ešte pri tom predávať... 😕 a mamičky sa usmievajú, spokojné, že detvák nerobí bordel doma ale vonku ...
Ano, aj ja tam chdievam s deckami, aj s kočíkom, ale ani naše vlastné deti si tam nemožu dovoliť všetko!

Ono je to celé o tom, že ak chceme po obchodníkoch, aby vas s babatkom všade akceptovali, potom ani my nesmieme dovoliť deťom ničiť im tovar...

etuska
25. okt 2008

Sassi-samozrejme nesuhlasim s nicenim tovaru,ale zakazat vstup s kocikom este aj do detskeho obchodu 😖

ikke
25. okt 2008

k unosom deti v obchodnych domoch:
http://www.hoax.cz/cze/index.php?action=hoax_de...

je to asi nieco podobne ako dievca s menom "blanka pretrhnuta" - vsetci ju poznaju, ale nikto ju nikdy nevidel... 😝
okrem toho, keby to s tymi unosmi bola aspon z polovice pravda, uz daaaaavno by toho bol plny minimalne novy cas 😉

erikasadek
25. okt 2008

sassi, lenze pre mna kaviaren cukraren bola vzdy pre deti a s mamickami, pokial niektore deti prekracuju medze tak treba upozornit matky, ,co sa tyka ich deti, staci niekedy upozornit malo , a micky sa spamataju, niekedy aj pre matku, je to taka ulava, ist niekam takto, ze sa im nedivym, ze si velmi nevsimaju deti, staci urobit detsky kutik a deti ti nebehaju po celom, obchode......

je to otazka vychovy... ze?

mimochodom , ku kupalisku, s kocikom verim pre mamicku ulava , ale potom hygiena 😕

etuska
25. okt 2008

erikasadek-pri tom bazene bolo cistucko 😉

sassi
25. okt 2008

ikke, to ma len nazov kaviaren, písala som, je to skor predajna, je tam iba 2 mini-stolíky, ked si chce niekto vypiť narýchlo kavu alebo malinovku 😉 No stava sa že tam niekto aj posedí ... maminy tam chodia asi radi, že je to čisté, slušné a nefajčiarske 🙂 No a stáva sa že pridu aj také... ako hore popísané ... ale väčšina je normálna, našťastie.
Na detský kutik žial nemáme priestory, a ani peniaze...

Ja svoje deti držím aj v hypermarketoch dosť nakrátko, absolútne nedovolím, aby chytali tovar, v obchode im nedávam do ruk ani jedlo,a ni pitie. Aj maly už chape, že dostane, ale až za pokladnami. Bežne sa však stretávam najmä vo väčších obchodoch s tým, že ludia deťom daju rožtek, alebo čokoládku ... 😕

Aj tak by myslím bolo vhodnejšie napísať "zakaz konzumácie jedla a nápojov" ako "s kočíkmi vstup zakázaný"

sassi
25. okt 2008

no len som tym vlastne chela povedať, že každá minca ma 2 strany, možno to je aj o vzájomných skúsenostiach, komunkácii ... a na SK asi aj zvykoch ... 😖
Ani mne sa nepáči, ked sa niekam nedostanem, zato sa včšak nerýpem niekam, kam prístup proste nie je...

Dosť ma však rozladilo, ked ma vyhodili z verejnej budovy, kde maju nájazd pre kočíky, a tiež dosť velký preistor 😠 😠 😠

lefika
25. okt 2008

ja som tu uz tusim pisala, ako nas vyhodili z obchodu s nabytkom s kocikom, tak sme tie desattisice oplieskali u konkurencie. pribeh ma pokracovanie: malej kupujeme detsku a len som tak medzi recou manzelovi spomula, ze ju maju aj vo forro (inkrimonovany obchod) a on ze: ideme tam 😕 tak sme isli, on si to nechal poukazovat, vykecaval sa tam, ako je to najlepsie kombinovat, nechal si vypracovat ponuku....a potom to zaklincoval: "pamatate si na nas, ako ste nas vyhodili s kocikom?" zenska cumi 😕 a moj chlap zobral papiere a zahlasil: "tak dakujeme za materialy a vas cas, ideme si to objednat inde"...a palili sme prec 😅 😲 😕
najprv som mu nadavala, ze taketo trapasy mi robi, ale potom som mu to schvalila, ze im to fajn natrel 😵 😎

monkula
25. okt 2008

lefika... 😀 😀 😀

asitka
25. okt 2008

lefika... 😀

maca793
25. okt 2008

ja si neberiem ani v obyčajnom obchode košík rovno veci dávam do kočíka prečo by som mala kradnúť, veď sa to neopaltí,nie?

etuska
25. okt 2008

lefika 😀 😀