Zákaz vstupu s kočíkom na dverách. Ako na to reagujete?

wodana
17. jún 2008

Ako na to reagujete vy? Mňa to nesmierne vytáča. Aj som písala do miestných novín, ale nič sa nezmenilo.

ivka19
18. jún 2008

nechapem,ze metro,vsak maju vybaveny bezpecnostny system,kody atd.

danciacik
18. jún 2008

no baby a u nás bola takáto nálepka na detskej predajni 😠 . Už je našťastie zrušená, namiesto nej jej tam cukráreň.

deina
18. jún 2008

Nie je to protizakonne, diskriminacia, dat si taku nalepku na dvere obchodu? 😕

ada78
18. jún 2008

metru ani nejde tak o kradnutie, ale oni maju na predajniach palety a behaju tam s vysokozdviznymi vozikmi, z ktorych by nemuseli vidiet nizkeho cloveka a prejst ho a pod. ..., tak preto nepustaju deti do 120 cm vysky.

grmitko
18. jún 2008

ja do takeho obchodu ani nejdem, kocik urcite nenecham bez dozoru vonku s dvomi detmi (teda ked boli mensi, teraz uz chodime bez kocika vacsinou) ale ak nahodou este natrafim na taky obchod, tak proste nezarobia a je to 😀

sue
18. jún 2008

Kde nie je dobré moje dieťa, nie sú dobré ani moje peniaze... nechápem na čo toto riešite... proste tam nechoďte nakupovať a basta. Keby sme boli všetky zásadové a nechodili tam, takéto obmedzenosti primitívne by z obchodov rýchlo vymizli.

dea
18. jún 2008

ahojte........tak ja by som to zobrala aj z ineho pohladu, pokial je ta predajna mala, cesticky medzi regalmi uzke na kocik,tak to by som sa necudovala, to by som povazovala za spravne, ze nato upozornia nalepkov, ale zakaz vstupu do velkej predajni, tak to je podla mna drze 😉

nippa
18. jún 2008

ja ked su uzke ulicky v obchode tak tam moze byt upozornenie na dverach ze su tam uzke ulicky pretoze sa to netyka kocikov ale aj vozickarov...som sa ale zasmiala ze na hrackarstve mali vyvesene ze deti tam nesmu ist...ved tak by urobili naviac profitu....niekedy vstupim do obchodu s tym ze kupim urcitu vec ale mala bambulka rychlo najde nieco co sa jej hodi tak vacsinou miniem viac nez som planovala....ved sa ani necudujem ze ten obchod je zatvoreny.....

digysa
18. jún 2008

Tak ja sa na to nesmierne tesim...V auguste idem na SLovensko pozriet domov a mozem vam povedat, ze surovo vstupim do kazdeho obchodu, kde tento zakaz uvidim.
Nedava mi to zmysel...matka ide nakupovat a nesmie si zobrat kocik? A to co si mam dat dieta do skrinky v uschovni??????????????

sorscha
19. jún 2008

Ahojte. Tak mne sa stalo tiež, že ma predavačka upozornila aby som s kočíkom nevstupovala ( aj tak som vošla ) vravela, že už raz dostala pokutu od hygienikov. Inak nechápem to. Boli to bufetové potraviny kde sa vôbec nedá chytať tovar. Od vtedy som tam nebola.

k.a.t.k.a.
19. jún 2008

sue to napisala uplne vystižne 🙂 len ja riešim inú dilemu, a to je parkovanie na vyhradených miestach pre vozíčkarov, myslím že by mohli také niečo urobiť aj pre "kočíkarov" ked parkujem napr. v podzemných garážach a vozíčkari maju boxy hned pri výťahu čo chápem ale mohli by byť aj pre nas matky s kočikmi, lebo ja nie som ochotná pendlovať po celej garazi s kočikom v tom smrade len aby som došla kvyťahom, lebo eskalatorom sa ja bojim chodiť 😒 ..l. apropo tak parkujem na vozíčkaroch, ak su nahodou volné tie boxy a skusil by mi raz niekto niečo na to povedať 😠

ena
19. jún 2008

k.a.t.k.a eskalatorom by si s kocikom ani chodit nemala.
mna viacej ako zkaz vstupu s kocikom do obchodu vytaca zakaz vstupu s kocikom do ordinacie DETSKEHO lekara... kozny, ortoped..

vroni
20. jún 2008

K.a.t.k.a za parkovanie na mieste pre vozíčkarov môžeš dostať nepríjemne vysokú pokutu a možeš diskutovať a argumentovať s kým a čím len chceš. To, že máš dieťa ťa tiež neoprávňuje robiť, čo si práve zmyslíš. Mne tiež nesmierne lezie na nervy, že každý obchod má x miest pre vozíčkarov, ktoré nikdy nie sú plné a nanajvýš kdesi vzadu zastrčené dva boxy pre matky s deťmi (a na tých na rozdiel od vozíčkarskych SMIE stáť každý, koho napadne), ale to ma neoprávňuje picnúť auto na miesto pre vozíčkarov. Ani uprostred chodníka nemôžem odparkovať a kašlať na zvyšok sveta, lebo ja mám dieťa v kočíku (no, vlastne ja už ani nemám 😀 ) Miesta pre vozíčkarov su prikázané zákonom a smú na nich parkovať len autá slúžiace presunu takýchto osôb. Parkovacie miesta pre matky s deťmi sú dobrou voľou obchodu a vyhláška nijako neupravuje, kto na nich smie alebo nesmie stáť (čo je teda na šľak trafenie 😠 ), čiže zase je len "dobrou vôľou" toho ktorého šoféra, či to vyznačenie rešpektuje či nie. Skôr by som bola za aktivity vedúce k tomu, že by zákon pojednával aj o parkovacích miestach pre matky s malými deťmi, predpisoval ich zákonom a postihoval ich nedodržiavanie (rovnako ako u vozíčkarov)...

chromozom
24. okt 2008

Ja nakupujem zasadne do kocika, pouzivam ho vlastne ako nakupny kosik v potravinach atd.... zatial mi nikto nic nepovedal, uvidime dokedy.... 😀

norik1
24. okt 2008

Aj ja som sla s kocikom do Metra - a ked som protestovala preco nemozem ist, teta mi slusne vysvetlila ze z bezpecnostnych dovodov tam nemozu osoby pod 140 cm....takze nielen kocik 😕 😕

markiza
24. okt 2008

v topolcanoch je jedno hrackarstvo oznacene s preciarkutym kocikom 😠 totalne na hlavu, bola som tam raz a aj to bol posledny 🙄

erikasadek
24. okt 2008

osobne taky obchod som este nevidela, ale kebysa stalo, tak je iste , ze by som asi tam nenakupovala nikdy, zachvilu zakazu aj vozickarov, alebo vstup s detmi a co este?? 😒

danuska24
24. okt 2008

v Presove v malom tescu (nie v hyper) je expresna pokladna, len je tam taky uzky priestor ze sa tam neda s kocikom dostat. mna tiez vysackovala predavacka z obchodu von, a to nemala v obchode nikoho, takze by sme nikomu ,,nezavadzali,, 😝

norik1
24. okt 2008

Si jej mala povedat nech sa strci niekam aj so svojou pokladnou a obchodom...Ja som sla vyhodit vela penazi za tenisky a vosla som s kolegynou a dvomi kocikmi do obchodu v Optime, presla uzkou ulickou az dozadu k teniskam, a na to vysla (asi) sefka a poznamenala: "To snad nemyslite vazne s tym kocikom" tak som jej povedala nieco v tom zmysle ze tych plno plno penazi necham v inom obchode ale rozhodne nie v tomto... zato, ze som na materskej este neznamena ze si nemozem kupit tenisky...a co mam nechat decko pred obchodom? Tak potom kricala za nami ze to tak nemyslela ale zvysok vety som uz nepocula... krava 😝 😝 ...a to tam mali fakt pekne tenisky 😵

sassi
25. okt 2008

Mne sa to stalo pred pár dnami po 1.x v živote, že ma niekot nadrzo vykázal (vyhodil) s kočíkom odniekiaľ.

Do mini-obchodov s kočíkom nechodievam, maleho bežne nechávam s dcerkou na ulici, ma už 7 rokov, postráži ked treba... Ale do nákupných centier a velkých obchodov chodievam bežne, aj do dcerkinej školy do vstupnej chodby, aj na úrady, do banky ... ak sa da, teda majú urobený nájazd a nie je tam moc maly priestor tak vždy s kočíkom až dovnútra. Nemáme kočík žiadnu opachu, je to skor taka väčšia bugina, lahký.

No a dnes som takto vošla do Domu kulrúry v Kysuckom Novom Meste a div sa svete, vyhodila ma vrátnička či upratovačka, že však je tam napísane že vstup s bicyklom a na korčuliach zakázaný, tak ani kočíky tam nemajú čo robiť 😕 😕 😕 Ale ZÁKAZ KOČÍKOV tam napísaný nemali!!! Že si ho mam nechať vo vstupe - pre vysvetlenie, je tam taka chodbička a potom ešte taká velka chodba, vydlaždene, urobený niečo ako bezbarierovy prístup. A ja a aj viacere mamy s kočíkom (boli sme pre deti na krúžok) sme stáli na tej velkej chodbe. A že ona to potom musí umývať... Je sucho, teda žiadnu špinu sme tam na kolesách nedoviezli...

Tak som sa naštvala, že som jej od srdca povedala, že nech si daju aj zakaz vozíčkarom, deťom a vobec luďom, Že toto sa len na Slovensku može stať. Ona sa začala ohánať riaditelom a ludia sa začali otáčať... Tak ja som naštvaná odišla, lebo našťastie už vychádzala aj dcerka. Teraz banujem, mala som na toho riaditela počkať, nech ho len zavolá

nevesta
25. okt 2008

To snad nemyslite vazne, ze su znacky zakaz vstupu s kocikom 😲 . Preboha, to uz je teda riadna drzost, poriadne by som si ulavila, keby som nieco take stretla 😲 😲 😲

adulik23
25. okt 2008

nabuduce jej vysvetli, ze ako upratovacka by mala byt stastna, ze ma co upratovat, ked tam donesies trosku blata, inac moze prist o pracu. 😉

trixi
25. okt 2008

ahojte, katka tu pisala, ze nie su vyhradene miesta na parkovanie pre mamicky s detmi. U nas pred Tescom je urobena jedna rada pre parkovanie rodin, su to sirsie parkovacie miesta (zazili ste uz nalozit dieta s autosedackou do auta, ked vas pricviknu a nezmestite sa ani vy?, mne sa to stalo niekolko krat) a velmi rada nakupujem v Brne v Olympii, tam su specialne parkovacie miesta pre buduce mamicky, mamicky s detmi. Vlastne s takymito parkovacimi miestami som sa bezne stretla v shopping parkoch v CR.

ena
25. okt 2008

sassi: no, mala si fakt pockat na toho riaditela 🙂

ja som kocik nechala vonku len 2krat pred jednou malou lekarnou, ale to isla akurat druha lekarnicka do prace a sama sa mi ponukla ze mi postrazi kocik a aj sme sa bavili o bezbarierovom vstupe, ale ze oni by chceli, ale maju nejaky problem okolo toho, ze ten bezbarieovy chodnik by zasahoval do chodnika a kvoli tomu su nejake probs s mestom ci s kym, uz si nepamatam.. a druhykrat mi tam postarzila kocik jedna mamicka co okurat z lekarne vychdazala..

a raz som strazila kocik s babom jednej mamine ja, aby mohla ist na postu, kde je cez 10 schodov a tu srandu kovovu, ten najazd kolajnicovy na kocik, maju odlozeny na chodbe vnutri.. 😕 ( asi pre istotu, aby im ho do zberu niekto nezobral 🙂

a kde nevojdem cez jedny dvokridlove dvere, tak ked sa da, otvorim si druhe, prejdem, zatvorim a idem dalej 🙂

v kauflande nakupujem do sietky na kociku, alebo ked mam surodenecky kocik a len jedno dieta so sebou, rovno hadzem nakup na druhe sedatko 🙂, buylozim na pult a znova nahadzem na sedatko 🙂
inak, len nedavno som sa nahodou dozvedela, ze v nasom kauflande sa da nakupovat aj do kocika, neieln do vozika a kosik vam daju pri sluzbach zakaznikov za zalohu, teraz neviem, ci 100 al. 200 sk..

tesco, hypernova, carrefour.. bud mam deti len v kociku, alebo ked ideme v case ked nie je vela ludi, tak starsi sedi v auticku-voziku a potom tlacim jednou rukou kocik, druhou vozik ( chce to prax, ale ide to 🙂) ), alebo jedno taham, druhe tlacim.. a skusil by niekto hundrat, ze cela ulicka je moja 🙂

ale inak, pri pokladni vzdy dobre skontrolujem kocik, ci som vsetko vylozila na pult a ci nahodou deti nieco z tych regalikov so sladkostami, co su okolo pokladne povycapovane nesupli do kocika.. lebo kamoske sa stalo, ze maly tak chytil do ruky tuzkove baterky pri pokladni, ona si nevsimla, a len co zaplatila nakup, uz pri nej bol SBSkar..

ale niektore obchody fakt nemaju chybu, v meste mysli teranova ma detske veci na poschodi, kde sa da len eskalatorom dostat..

neviem, mne zatial s baby friendly obchodov vychadza ako NAJ NAJ len IKEA... s kocikom vas nikto neposle do kelu, je tam detsky kutik, restika, kde mate aj mikrovlnku, detsky riad, podbradniky, aj kutik na hranie, dokonca aj provizorny kutik na kojenie, wecko s prebalovacim pultom, dokonca si mozete zazvonit a donesu plienku ak so sebou nemate nahradne, nikto nebude zazerat, ak sa deti v detskej casti s nabytkom a hrackami pohraju, prednostne pokladne...

ena
25. okt 2008

trixi: hm, len ci na tych miestach fakt parkuju len ludia s autosedackami v aute..

niekto tu pisal aj o tom, ze parkuje na mieste pri invalidov s kocikom, tak to aj ked nie som vodic, viem, ze to sa nema.

sassi
25. okt 2008

tak pošty na SK, no comment, asi na žiadnu sa neda poriadne s kočíkom dostať 😠 Maju všetky pošty na SK rekonštruovať, tak uvidíme, či sa niečo zlepši... U nas su 2 pošty a ani na jednu sa dostať nedá 😖

asitka
25. okt 2008

ináč...u nás v obchode..čo mám pri paneláku...je tiež...zákaz vstupu s kočíkom....a raz tam jedna mamina vošla...nevšimnúc si toho...tak sa do nej pustili....a začali vykrikovať...že mamičky im kradnú tovar...do kočíkov....no ja som normálne nechápala...a jak tak kričali do nej...ona v šoku...ja hovorím...a vy by ste si nechali dieťa von??? samé v kočíku???? nepovedali ani pol slova....ale vykázali ju aj tak von...odvtedy tam nerada chodím.... 😖

katy1979
25. okt 2008

tu va ba je to skôr výnimka nájst taku nalepku ja som to zatial nikde nenasla, ale aj napriek nálepke by som tam vosla a povedala im svoje a keby to nezabralo už by ma tam viac nevideli.
ja chodím do potravín len s kočíkom a nakup davam dole pod kočík alebo drobnosti do strechy.
neviem kde prisli na to že mamičky kradnu tovar, asi takisto ako aj ostatní tak aký je v tom rozdiel.

na margo toho parkovania pre vozíckarov, to sa mi nezdá prilis koser. predsa sám clovek a na vozíku ma vacsí handicap ako matka s dietatom. byť policajtom tak ti tu pokutu s radostou naparím aj napriek tomu že som matka.

a na postu sa hold musím vytrepať aj napriek schodom. na zadných kolečkách to vytrepeme hore a potom schodík po schodíku to scupitáme dole.

sassi
25. okt 2008

katy, len kolko to vydrží kočík 😖 ??? Vieš, to nadskakovanie po schodoch, nič-moc ...
ja na poštu chodím tak, že kočík zaparkujem za dvere a po schodoch už idem sama, naš maly je našťastie posluný a sedí, nevykrikuje, dam mu do ručičky knižku a čajík a vydrží... Niekedy ho niketo aj postráži, ludia sa ponúknu, alebo idem aj so 7-ročnou dcerkou a nechám ju pri nom.

erikasadek
25. okt 2008

teda ja si spominam , vlastne ze , naposledy ked som bola na slovensku tak sa mi nieco take stalo, to bol este moj syn babao, vosla som do malych potravin, aby som kupila malemu jogurty a rozky, ten tie mal rad...

a predavacky na mna blbo cumeli,len neako nic nepovedali a stale za mnou chodili az som to nevydrzala, a spytala si nieco potrebuje, ze tak na na pozeraju...

a oni drzo, ze s kocikom mamisky tu nemaju co robit a ze potom len ludia im kradnu a podobne,... nato uz som bola pri pokladni, ved ja nemam co tajit , kocik je velky, ved aj z dialky 2 metrov musite vidiet co je na spode kocika, nebolo tam nic samozrejme..... tak o com sa vlstne bavime...
nato zacali byt uz naozaj sproste, tak to som nevydrzaal a odpovedala silnym hlasom, po prve nikde som este nezazila aby bol vstup s kocikom zakazany, je to obmedzovanie osobnej slobody a diskriminacia....., pokial ma stym problem , nech zavola aj policiu, a uvidime, a le v tom momente podavam na vas staznost mila pani , lahko vam to neprejde....
nato sa zacali ukludnovat ,ze sa vlastn,e nic nestalo, apod... a ja nato, mate statie , ze maly bol hladny, a je neskoro, ale je iste ,ze sa tu uz nikdy nevratim, a hlavne stastie ze tu uz nezijem......