Zákaz vstupu s kočíkom na dverách. Ako na to reagujete?

wodana
17. jún 2008

Ako na to reagujete vy? Mňa to nesmierne vytáča. Aj som písala do miestných novín, ale nič sa nezmenilo.

barabra1
17. jún 2008

Aj mne sa to stalo,ze ma nepustili do obchodu z kocarom.A v tejto dobe nechat kocik pred obchodom je risk. 😒 .Bola som nahnevana tak som isla do ineho obchodu a tam to bolo bez problemov. 🙂 .Nemali by takymto sposobom odhanat svojych zakaznikov! 😖

vroni
17. jún 2008

Je to diskriminácia a tudiž protizákonné. Spokojne by som im tam s kočíkom vliezla (ak to nie je práve uzučká predajňa krištálu a porcelánu) a ešte im vynadala, že nech sa tešia, že nevolám policajtov. Alebo to poslala na SOIku (miestne noviny to majú na háku. Čo s tým oni... 😠 ) In natura som takú značku ešte nevidela a to som liezla kočíkom kamkoľvek....

wodana
autor
17. jún 2008

Tu vo Zvolene má takú značku na dverách aj cukráreň.

sasenka
17. jún 2008

Obchody sa takto sami oberajú o zakazníkov... tak nech, ved sa da nakúpiť aj inde 😉 A ja maleho občas v koči vonku nechám, ked ma kto postrážiť... aj my mame obchod a viem čo to je ked sa tam narvú 2-3 maminky s kočíkmi a decka v rukách keksy, rožky, dzúsy ... všade mrvia a vylievajú po veciach, všetko obchytkávajú a mamča sa spokojne na drobca usmieva 😠 Ja svojim deťom toto nedovolím a ked sa nevedia v obchode správať slušne - čakajú vonku a basta!

titkovamiriam
17. jún 2008

do takeho obchodu by som nesla a hotovo.Ak im nezalezi na zakaznikoch tak kaslem aj ja na nich.

vroni
17. jún 2008

Wodana, nemáš nejakého kamaráta - hlavohruď? Ani právnik by nebol zlý. A potom im tam naklusať aj s kočiarom. Ja by som im to urobila. Je iná vec, zdvorilo požiadať matky s kočíkmi, aby ich z priestorových dôvodov nechali vonku (tie kočíky), do niektorých predajní sa skutočne kočík nezmestí. Ale zákaz vstupu s kočíkom je bezočivosť a ako hovorím - protizákonná bezočivosť. Keď moje dieťa niečo obleje džúsom, može mi obchod spôsobenú škodu dať k náhrade (to by pomohlo pre zmenu mnohým maminkám, ktoré sa nevedia zmestiť do kože) ale nemôže mi na základe toho zakázať vstup s kočiarom. Aj päťročné dieťa môže niečo obliať, rozbiť atd. A tiež si obchody nevylepujú značky Zákaz vstupu s deťmi do 18 rokov.....

prasiatko30
17. jún 2008

😠 😠 😠 tak to naozaj nechapem ako to moze niekto vycapnut na dvere - to sa fakt moze stat len na sk. ja chodim do vsetkych absolutne vsetkych obchodov s kocikom - dokonca v jednom zelovoci priparkujem dieta pri pokladni a oni mi na nu este aj kuknu pokial ja nakupujem. kebyze sa stretnem s takou nalepkou na dverach tak tam by som ani nevkrocila - nie to este rozmyslala o kupe v ich obchode. - mali by ste sa mamicky dohodnut a urobit boykot family unfriendly obchodom 😉

aspire5020
17. jún 2008

nech napisu "Vozickarom vstup zakazany" a uvidia. 🙂

lefika
17. jún 2008

nas takto vyhnali z obchodu s nabytkom...tak sme komplet celu obyvacku kupili inde a potom som to bola povedat majitelovi, o aky zisk prisiel...nieco na to zahabkal a myslim, ze doteraz na to zabudol, ale ja mu doteraz ochotne robim "reklamu"
priamo cedula zakaz vstupu s kocikom je u nas tusim len na cinskom obchode...este som tam nebola a ani sa nechystam.

adrioska
17. jún 2008

Aspire to by hned bolo v televiznych novinach, ale ked tam daju zakaz vstupu s kocikom, tak o to sa nikto neoprie... 😖 a teraz nic proti vozickarom, tak dufam, ze sa nikoho nedotknem, len taka je na SK realita...

emogeon
17. jún 2008

tak to je vazne drzost...
v ba som to nikde nevidela ale ja by som aj tak isla dnu a cakala na reakciu 😝

livia76
17. jún 2008

☹ s takou značkou som sa našťastie ešte nestretla v dnešnej dobe sa mi to zdá smiešne 😵 niekde niečo také vylepiť, je pravda, že keď vchádzam do obchodu s mini priestormi sama sa opýtam,či im to nebude vadiť, ale nikdy mi vstup nikto nezakázal-asi som mala šťastie 🙂

leva
17. jún 2008

No keby som videla tu cedulu,najprv by som sa opytala predavacky ci mi postrazi vonku kocar,samozrejme by urcite na mna pozerala a povedala ze nie,tak by som tam vosla aj s kocarom a najlepsie majitelovi obchodu povedala svoje.

akvi
17. jún 2008

V Ziline je tiez par takychto obchodov, so znackou na dverach...aj ked uz kociar davno nemame, do tychto obchodov zasadne nechodim doteraz... Ani nevedia, ako prichadzaju o zakaznikov... 😎

filipi
17. jún 2008

Ja by som urobila to čo emogeon. Ja som sa s tým tiež ešte nestretla.

adrioska
17. jún 2008

Leva to je velmi dobre... 😉

lefika
17. jún 2008

akvi, tak nejak, kocik uz nemame, ale bojkotujem ich doteraz a snazim sa znamych nasmerovat tiez do inych obchodov 🙂

ivka19
17. jún 2008

tak to baby hadam nemyslite vazne,a ked ma niekto mesacne babatko,tak ho necha vonku s kocikom,alebo ho bude pri nakupe nosit na rukach 😠 to je diskriminacia mamiciek a deticiek ☹ asi este nie sme na europskej urovni,tu v uk su bezne v kazdom malinkom obchode vytahy,miestnosti na prebalenie, nakrmenie,a ak potrebujete pomoc nahadzat nakup do tasiek,pri pokladni vam usluzne pomozu 🙂 urcite by ste sa mali niekde stazovat alebo zorganizovat nejaky protest 😉

sakura77
17. jún 2008

u nas je to tiez na jednych potravinach a naposledy v novom detskom obchode ma pri odchode "upozornila" ze "nabuduce si ten kociar nechajte vonku"-v detskom !!!!!!!!tak osobne u mna uz ziadne nabuduce nebude teda

ivka19
17. jún 2008

sakura,tak to by uz asi ani mna nevideli v detskom obchode ☹

nippa
17. jún 2008

...robia to asi preto aby sa menej kradlo kedze do kocika sa asi da nahadzat hocico takze je to len o zodpovednosti.....znamena to ze preberaju aj zodpovednost za veci ktore povedia mamickam aby nechali vonku? a ked robi mama velky nakup tak to nesie aj tasku aj dieta aj kosik v rukach? asi potom treba poziadat predavacku nech hadze do kosika co si vyberiete..lebo ruky uz mate plne nie? Nie je to protizakonne nemyslim tie cedule ale navrhy aby ste si osobne veci nechavali bez dozoru vonku s tym ze vam to poradila predavacka ktora moze poradit len to za co nesie zodpovednost...nech povie ze vstup s kocikom nie je dovoleny(aj ked je to hlupe) ale aby poziadala niekoho nech to necha vonku? Najlepsie to maju asi obchody s velkymi schodami tam mamicky tam asi malo...tie nepotrebuju ani cedulu.....

adetka
17. jún 2008

ja som sa s tym stretla akurat v Metre v Nitre... tam bolo dokonca napisane, ze deti ako take nemaju pristup... musela som s kocikom a Mirkou cakat, kym nas tato nakupi... a odvtedy sme tam neboli nakupovat 😝

lefika
17. jún 2008

nippa, oni ocakavaju, ze s kocikom nechas vonku aj dieta 😠
a u nas je par detskych obchodov na poschodi a vedu tam tocite schody...a pod tymi tocitymi schodami cedula, ze priestor pre kociky...no by som sa im vys....

irenkat
17. jún 2008

v Metre na to maju dovod nepustat deti a uz vobec nie deti v kociku ale v inych obchodoch mi to pride zvlastne...

sakura77
17. jún 2008

v taliansku v metre v pohode s detmi,tam sa da,tu nie

maso
17. jún 2008

Metro ma take podmienky, lebo je to velkosklad a akoze deti tam nemaju co hladat ... ale viac sa neviem k tomu vyjadrit, lebo aj my tam chodime nakupovat a nie do maloobchodu. 😒

bubadlo27
17. jún 2008

ahojte, aj toto je speci tema ku kocikovej diskriminacii 😀

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ada78
17. jún 2008

u nas je taka nalepka na dverach pekarne, ale ja ju ignorujem a este ma nikto nevyhodil. 🙂

wodana
autor
18. jún 2008

Na tunajsej poste sa s takou nalepkou ani nemuseli obtazovat. je tam desat strmych schodov a dvojo hlinikovych dveri. Od kedy ta budova stoji, to nikto neriesil. To, ze to nik neriesil za sociku nekomentujem, ale ved je tu pomaly 18 rokov demokraticka spolocnost. a monopolu posty je to jedno.

miresta
18. jún 2008

ahojte, myslím že ste otvorili naozaj super tému, aj ja som na to strašne alergická a vie ma to poriadne rozhádzať, ale u nás v Košiciach majú tieto nálepky väčšinou len čínania a to aj preto, že majú tak spústu tovaru a také úzke uličky, že sa tam s kočiarom ani nedá pohybovať. Je ešte pár obchodov, no ale ja so väčšinou spítam, či môžem odparkovať na začiatku pri pokladni a to im neprekáža, moja malinká väčšinou spinká, takže si zatiaľ môžem kľudne nakúpiť. 🙂