Zákaz vstupu s kočíkom na dverách. Ako na to reagujete?

wodana
17. jún 2008

Ako na to reagujete vy? Mňa to nesmierne vytáča. Aj som písala do miestných novín, ale nič sa nezmenilo.

trixi
25. okt 2008

lefika... 😀

Mna zaraza to, ze byvam v kupelnom meste, kde sa lieci pohybove ustrojenstvo, mame tu bezbarierove panelaky pre vozickarov, bezbarierove hotely, ale ked chcete v meste nieco vybavit - posta, mestsky urad - vsade su schody (na mestsom urade maju ten vytah pre vozickarov ale co maminy s kocikmi?). Do vacsiny obchodov sa nedostanem pretoze su vsade schody alebo su to take male obchodiky, ze sa tam zmestia dvaja ludia a obchod je plny. Ja uz u nas v meste nenakupujem - potraviny chodim nakupovat do hypermarketov a oblecenie do Blavy a do Ciech. A ked pocujem, ako si stazuju miestni obchodnici, ze maju male trzby, tak sa len pousmejem - je to ich chyba.

Inak: mne sa nejako mari (pracujem v stavebnej firme a nieco som pocula od kolegov), ze je zakon, ze dnes sa nove obchody musia stavat tak aby mali bezbarierovy pristup, alebo vyrieseny pristup pre vozickarov.

maca793
25. okt 2008

tak to aj v bb máme na polícii samé schody, na úrade samé schody, ani s kočíkom sa tam v zime nedá dostať.... ☹ ☹ ☹

sassi
25. okt 2008

lefika, no pekne ste s nimi vypiekli 😀

trixi, to budu asi nejaké EU normy 😕
no a ono to je tak, že my napr. mame dom v pamiatkovej zone a nepovolili nam ani 3 schodíky do námestia, nieto ešte nejaké nájazdy a rampy pre kočíky či vozíčkarov. Mame teda vstup cez naš dvor, s kočíkom sa da dostať v poho, a vozíčkár tiež, ak by mal trocha pomoc (je tam 1 nízky schodík)
Väčšina obchodov v centre miest je na tom asi podobne, pamiatkári maju predpisy... to je štát v štáte, hlavne že sa hrady a zamky rozpadávajú, a vam idu predpisovať, kolko cm ma mať okno, a aký odtien ma mať fasáda, pokial bude ktroý schodík ... teda nie je to vždy len to, že by obchodníci NECHCELI, ale možno naozaj nemaju možnosti.
Inak ani v zahraničí male obchodíky nie su vždy bezbariérové....

Teda vyzerám tu už ako zástanca 2. strany... je sa len snažím vidieť veci reálne...
My bývame v 20.000-ovom meste, je tu BILLA, LIDL a supermarket JEDNOTA, takže do potravín sa dostanem v pohode a oblečenie tu aj tak nenakupujem, lebo čínaky nenavšetvujem, a ine tu ani nemáme. Teda ešte nejaké športové, ale s predraženými cenami a sekáče...
Skor ma štvú urady a banky, pošty ... tam by mal byť prístup zabezpečený predsa!

trixi
25. okt 2008

sassi, s pamiatkarmi mas pravdu. My (firma) sme rekonstruovali dom a potrebovali urobit bezbarierovy vchod do predajne, tak sme ho riesili dalsim vchodom do predajne z pasaze. Ale pri stavbe nieco zle vypocitali a je tam taky najazd ako na "U" rampe ☹ . Vobec si neviem predstavit, ze by to nejaky vozickar vytlacil, mamina s kocikom ano, ale ten vozickar by asi musel mat pomoc aby to vysiel ☹ .

sassi
25. okt 2008

ja už sa teším, ked budeme bez kočíka, ale si ešte asi taký rok počkám ☹ maly zatial nie je schopný nikam isť, teda chodí až moc dobre, ale iba kam on sam chce, nie kam ja potrebujem 😖

lefika
25. okt 2008

trixy, u nas podobne 😒 potraviny inde ako v hypacoch nekupujem: jednak su bezbarierovi a navyse nezatvaraju o 5 ako vsetci ostatni a nemaju na vyber max. dva druhy jogurtov, aj to na konci zaruky 😖 ale tiez je uplne bezne tu pocut tych nasich "podnikatelov" ako nadavaju, ze u nich nikto nekupuje a vsetci chodia do BA. no bodaj by nechodili, ked tu je otvorene tak do 16.30-17, za totalne sunty pytaju pomaly polovicu vyplaty a spravaju sa, ako keby ste ich vrcholne otravovali, ked tam vojdete....takze tu tiez viac-menej nenakupujem a je mi uplne, ale uplne ukradnute, ci vsetci skrachuju 😠

inak baby, vam sa to smeje, ale ja som sa nezmohla na slovo v tom momente....a ta predavacka tiez: bohvie ako dlho tam stala 😅