Zámena detí v nemocnici. Stalo sa vám to?

mokuska
16. jún 2008

stalo sa to uz davno v L.M v 1995
ked mi po cisarskom porode priniesli po dva dni uplne ine dieta,ani im to nebolo divne a reakcia nebola vobec ziadna,ako by sa vobec nic nestalo.Akurat sa mamicky smiali,koho mi donesu tentokrat .Ma niekto podobne skusenosti..

nitka
16. jún 2008

stalo sa to tebe?

titkovamiriam
16. jún 2008

kamoske tiez po cisarskom doniesli ine dieta na kojenie 😅

gucz
16. jún 2008

Tak to je neuveriteľné!!! Aj nechápem ako maminkám, ktoré mali narodené detičky normálne a po pôrode ich videli, mohli zameniť detičky. Veď ja som si malú poznala hneď a to som ju videla od pôrodu až po desiatich hodinách. Každé miminko je úplne iné. Samozrejme že aj také prípady sa môžu stať, len mi to nejde do hlavy.....

titkovamiriam
16. jún 2008

ved ten sok kamoskin,bola z toho na nervy ☹ ,nie dost ze ju vsetko bolelo este aj taketo nieco a sestricky jej povedali ,,ze to sa obcas pri krmeni stane,,.No svihlo by ma. ☹

nitka
16. jún 2008

ze sa to obcas stane?zabila by som take nieco sa nema stavat 😠 😠

tretulka
16. jún 2008

no mne toho mojho nemohli zamenit, deticiek bolo malo, cca 4-5 a on jediny mal veku ciernu hrivu a dlhokanske mihalnice a plakal takym zaujimavym sposobom, aj sestricky ho volali spevak 😀

sasenka
16. jún 2008

Moj sa hned po porode škrabol an ličku, takže mal tiež poznávacie znamenie. A dcerka bola jediné dievča na oddelení 😵 navyše tiež "speváčka" nikto by ju nechcel 😀 😀 😀

mokuska
autor
17. jún 2008

stalo sa to osobne mne a to hlavne preto,lebo po cisarskom reze donesu dietatko matke az po troch dnoch ,pretože rodí v narkoze takze matka nema sancu vediet,ako vypada ich potomok,nastastie sa to stava ojedinele,ze zamenia dieta ale clovek nevie pritom boli oznacené císlami ale nepozornost moze byt fatalna.Bola so na oddeleni jedina,nastastie ktorej vymenili dieta.Aj keby bolo vymenene lubila by som ho rovnako.

mivin80
17. jún 2008

aj mne sa to stalo ale je to taka usmevna prihoda 🙂 boli sme na izbe dve rodicky obe po cisarskom a kedze moj bol napojeny na pristroje nemohla som ho mat pri sebe.... a ked doniesli babatka na kojenie tak mne dali dievcatko a jej chlapca samozrejme meno bolo prekryte plienkou a zacali sme sa smiat lebo sme na nich pozerali ze toto nieje nase.... a pozreli sme mena a bolo to opacne nastastie sa to stalo len raz 🙂

lienockaa
17. jún 2008

ok..po cisarskom, ak mamicka bola uspata, pochopim, ze nespozna vlastne babo..ale ak nespala a videla ho, alebo ak bol porod normalny, nechapem, ako si nespozna matka dieta?.. 😕 babatka urcite nie su vsetky rovnake..preto napr. pripad zamenenych babatiek z ciech uplne dobre nechapem..nechcem, samozrejme, nikoho urazit, alebo nastvat..to je len moj nazor..

wodana
17. jún 2008

Aj moja dcera bola celkom specificka (taka smiesna ako sasko). A divime sa vsetky len dovtedy, kym sa nam to nestane.
Ja sa uprimne priznavam, ze este 2 tyzdne po porode som bola nesvojpravna. Hormony urobili svoje a ja som isla na autopilota.
Sestricky to odbiju myknutim pleca, ale co keby kardiochirurg pri operacii zamenil zilu s tepnou? Tiez by len mykol plecom a povedal "to sa stava"?

pataja
20. jan 2022

Vstupujem do tejto starej diskusie o zámene bábätiek v pôrodnici, keďže sa aj mne blíži termín porodu a tohto sa vážne desim. Stalo sa mi pri druhom dieťati, že mi vymenili moje babo s druhým, oblecenie bolo síce modré, no môjho chlapca vymenili za dievča a jej naopak. Ja som si ho spoznala, ona nie, len len, že som ju zastavila pred dojčením. Nechcem si ani predstaviť, čo by sa stalo keby sme mali pohlavie deti rovnaké a nebola by som si to všimla. Teraz uvažujem nás tým, že ako zabezpečiť aby sa mi takéto niečo uz nestalo. Neviem, či bude môcť byť otec pri sekcii, ako to bude vzhľadom na opatrenia, či ja budem schopná si dieťa tak rýchlo zapamätať a hlavne radšej by som mala nejaký hmatatelny dôkaz, nejakú značku...uvažujem, či niečo hneď babu nedať na ruku, nejakú šnúročku alebo niečo...co myslite? Hmm

basska_b
20. jan 2022

@pataja Videla som foto z Ruzinova, ze dietatu napisali priezvisko na chrbat gencianovou vodou, vyzeralo s prepacenim ako prasiatko, strasne sa mi to nepacilo... ale potom zamena nemozna 😃 Inak v Ruzinove i na Kramaroch davali dietatu na ruku naramok z menom, strasne tazko sa daval dole, doma som to odstrihla... cize by som sa nebala...

petulda333
20. jan 2022

Nestalo sa mi,ale urobila som trapas. Rodila som 19h. Syna mi ukazali a dali do inkubatora. Doniesli mi ho vecer na krmenie okolo 21. Potom az rano o 5,ja rozospata a este tma bola. Zacala som sa hadat,ze to nie je moje dieta 🙈🙈 ale bolo 😄

ailiba
20. jan 2022

@mokuska chvalabohu mne nie, ale bola som v pôrodnici jediná rodicka... Takže to ani nebolo možné. No podľa mňa je to riadne fau Pax.

basska_b
20. jan 2022

Taketo davali... dokonca dva naramky. A mamine na ruku to iste cislo

bocianka123
20. jan 2022

Ano...stalo..

victory7897
20. jan 2022

@mokuska po 3 dňoch po cisárskom? Akože prečo? Prebudila som sa z narkózy a hned mi malého doniesli.. a potom každé 3hod..

som_ponorka
20. jan 2022

V cadci pôrodnici dávajú hneď na sále mamičke aj bábätku náramky na ruku a majú ich až do prepustenia. Takže by mohlo dôjsť maximálne k nejakej zámene v rámci izby. Ešte aj na zavinovačke majú štítok s priezviskom

nikha2809
20. jan 2022

@victory7897 pise ze rodila v 95,...kedysi to bolo inak

nadazdi
20. jan 2022

@pataja nemáš sa čoho báť, kedysi to bolo inak, teraz v Žilinskej pôrodnici ešte aj na dieťa napíšu priezvisko cez celé brucho a umyť sa to umylo obom až po 2 týždňoch 😂✌🏻

selu11
20. jan 2022

Zbežne som si čítala komentáre, aj mojim deťom dali po každom pôrode náramok na ruku, na ňom bolo meno dieťaťa, miery pri narodení, dátum a čas. Rovnaký náramok som dostala ja. Plus bábätká obe podpísali čiernou fixkou cez celé stehienko, ešte domov išla podpísaná. Zameniť na chvíľu v pôrodnici, na kojenie ako sa spomínalo, ešte ako-tak chápem. Ale nechápem prípady, kedy si rodičia domov odnesú cudzie dieťa.

lienka.7
20. jan 2022

@pataja hned po pôrode píšu bábätku na chrbát meno plus teba aj dieta hned stitkuju číslom. Mas ho na ruke ty aj male. Na kartičku ti napisu číslo, meno babatka aj tvoje meno...

petik22
20. jan 2022

@pataja stat sa moze,ale napr. ja som rodila sekciou. pri prvej som mala spinal,videla som ju hned +este na jisku mi ju priniesli.mala naramok s menom,cislo aj po chrbatiku napisane priezvisko,na perinke stitok s menom.
na odlahcenie...su situacie,kedy hovorim muzovi,ze isto nam ju vymenili,toto nemoze byt moje decko 🙈

mimikarol
20. jan 2022

😱 porazilo by ma. Ja som mala sekciu, ukázali mi malú len na sekundu, videla som hlavu a čierne vlasy. Mala problémy keď sa narodila, takže nebol čas. A mne dali oblbovaky takze by som aj tak nerozoznala či to je alebo neni ona. Našťastie mi ju ale nezamenili. Bola malinka, len 2kg mala a také drobucke bábätko bola len moja vtedy

weronika171717
20. jan 2022

@bocianka123 tebe osobne sa to stalo?

miky132
20. jan 2022

Nemohlo by sa mi to stáť,lebo som si dieťa nedala ani na chvíľu od seba preč, po dvoch hodinách vazenie a meranie, že išiel otec a hneď naspäť,odvtedy stále spolu... Neviem si predstaviť čo taká mama -zena prežíva keď jej donesú iné dieťa

vanda323
20. jan 2022

@mokuska Počkaj počkaj, ako po troch dňoch po cisárskom? Nestraš ma prosím ťa ja mám rodiť cisárskym a sa teraz bojím čo ak.mi znamenia dieta

vanda323
20. jan 2022

@pataja Aj ja sa teraz bojím. A.nemozem dať pred sekciou ciapocku dajme tomu aby jej dali na hlavičku?

bocianka123
20. jan 2022

@weronika171717 no v podstate ...ze kojila som cudzie dieta...🙈...len par hltov..a ze jak dobre taha..to.moje dieta to tak dobre este nevedelo...az potom kuknem na perinku..ze ved dievca..a ja mam syna...a zrazu pribehne sestra cela vyplasena...
.