Zápal stredného ucha. Nič poriadne nezaberá. Pomôžte

tinni
15. júl 2008

Od piatku mam zapal stredneho a vonkajsieho ucha, ucho uz ma tak neboli, len mam strasne bolesti hlavy a je mi zle od zaludku. Na pohotovost som sla hned v piatok, no nemam pocit, ze by mi tie antibiotika zabrali. Beriem aj panadol, kazde 4 hodiny, teplotu mam zvysenu, ale najhorsie su tie bolesti... Neviete mi nieco na to poradit? Som uz uplne vysilena

monkula
15. júl 2008

tinni, teraz bez srandy, roztop maslo a nakvapkaj si ho do ucha a vlož vatu... Pomáha to... 😉

tinni
autor
15. júl 2008

no len mna boli hlavne hlava, ucho uz len trochu... to pomaha na hlavu?

monkula
15. júl 2008

jaaj, to nie, to je na ucho... Obklad z Alpy? Alebo, nemáš čínsku mastičku? pošúchaj si ňou spánky...
Alebo choď spinkať...

bubca
15. júl 2008

dostala si aj kvapky do ucha? lebo pri zápale stredného ucha v kombinácii so zápalom zvukovodu treba oboje.A ak máš pocit, že ti lieky nezabrali, mala by si ísť znovu k ušnému, aby zvolil inú kombináciu.držím palce, aby bolo rýchlo dobre, kombinovaný zápal ucha je bolestivá vec, poznám to z vlastnej skúsenosti...inak, dobré na na zápal zvukovodu sú kvapky Otobacid, zaberajú rýchlo a mne v kombinácii s tabletami-antibiotikami zabrali super.Sú na predpis.

tinni
autor
15. júl 2008

Dostala som kvapky-pamycon, zajtra idem aj k usnemu, ale hlavne ta hlava ma trapi.
Cez den si aj pospim, ale tak 15min, potom sa zobudim na to, ze mi je zle od zaludka a boli ma hlava

bubca
15. júl 2008

Tak bolesť hlavy môže byť aj vedľajším účinkom liekov...alebo sa ucho nehojí tak, ako by malo... ☹

tinni
autor
15. júl 2008

dostala som sumamed a zajtra uz mam len poslednu tabletku, som cely den ako omamena...

bubca
15. júl 2008

sumamed som brala a veľmi mi nezabral, hovorí sa mu antibiotiká pre zaneprázdnených, nakoľko sú to len tri tabletky...skús sa o tom porozprávať zajtra s lekárom, uvidíš, čo ti povie a ak budeš mať zápal aj naďalej, možno by mal spraviť aj výter z ucha a skontrolovať citlivosť na tie ktoré antibiotiká, lebo ja som sa so zápalom ucha trápila viac ako dva roky a nakoniec spravili výter a zistili, že na skoro všetky antibiotiká je tá potvora, čo mi spôsobovala zápal v uchu rezistentná...

abinka
15. júl 2008

tinni: Tak přesně tohle mě trápilo před 6týdny.Léčila jsem to s obvodˇačkou ona mi psala různé kapky a pak mě poslala na ušní měla jsem zánět ucha i zvukovodu.Když je jen ucha tak ti to pichnou a začne se ti ulevovat a pokud máš zanícený i zvukovod tak to léčení je na dýl.Jezdila jsem každý den na ušní a dávala mi tak gázu s s višnovkou.Ty hrozné bolesti jsou od toho zánětu taky jsem to měla.ze začátku mi napsala ibalgin ten zabíral jen na chvilku.Pak mi napsala kapky Tramal jsou od bolesti,ale opravdu zaberou.Díky nim jsem se konečně vyspala ale musela jsem to brát poctivě nebo jak jsem se to snažila vydržet co nejdýl tak ty hrozné bolesti zase začaly.
Určitě si řekni o něco silnějšího od bolesti.Nevím co dávají u vás ale ten tramal fakt zabere.
Dívala jsem se tak ten pamycon jsem měla taky a taky nezabral.Jo jinak jsem brala i nějaký antibiotika a na tu výměnu gázy jsem jezdila tak týden pak už jsem jezdila jednou za týden taky mi tam cosi dávala,ale už nevím co.
Drž se.To bude dobrý 🙂 Pak pisni jak si dopadla.

tinni
autor
15. júl 2008

no super, snad mi nejak pomoze, lebo uz som z toho dost vysilena... je mozne, ze tie bolesti hlavy mi sposobuje to ucho?

bubca
15. júl 2008

áno, to je viac, ako pravdepodobné

tinni
autor
15. júl 2008

to bola asi blba otazka, len je zaujimave, ze samotne ucho ma neboli, len ta hlava 😝

bubca
15. júl 2008

nebola to blbá otázka, veď keď s tým nemáš skúsenosti, tak to nemáš odkiaľ vedieť 😉 ja som taká ohromne "múdra" len preto, že som si s uchom užila svoje...dva roky som ho mala nonstop zapálené a nič nezaberalo, dodnes musím chodiť na kontroly a stále to nemám ok...

tinni
autor
15. júl 2008

tak to je strasne, to musela byt vycerpavajuce... 😔 aj hlava ta z toho bolela?
To si neviem ani predstavit, ja to mam len od piatku a uz som z toho hotova...

abinka
15. júl 2008

Tak já jsem na tom líp jak bubca.po dvou měsících mám klid.Mě z toho ucha bolela celá půlka hlavy sanice i zuby.

bubca
15. júl 2008

nielen hlava, ale aj zuby, ja som mala dojem, že mi hlava doslova pukne...a vyčerpávajúce to je a bolo, teraz som akotak ok, ale nesmie sa mi vôbec dostať voda do ucha, žiaden privan, nič...a ako som povedala, na kontrolu chodím doteraz, aj v piatok idem...

tinni
autor
15. júl 2008

no to som netusila, ze to ma taky dlhy priebeh, myslela som, ze po dvoch dnoch brania antibiotik sa mi ulavi...
mna hlavne boli hlava na spankoch, az tak, ze nemozem si ani odkaslat...

bubca
15. júl 2008

to máš z toho zápalu, mala som to rovnaké a nedes sa, zase taký dlhý priebeh to normálne nemáva, to len ja som taký špeci prípad a zápal proste ani po dlhodobom liečení nemizol...už aj lekár nakoniec stratil nervy a povedal, že nechápe, ako je to možné, lebo si nevedel rady a diagnózu stanovil že "trest boží"...nakoniec to samé nejako ustúpilo, ale nie úplne, ucho stále cítím, ale už aspoň nemám také silné bolesti.Inak ten otobacid mi na bolesť veľmi pomáhal, zaberá rýchlo a keď bolo veľmi zle, dávala som si ibalgin 600, ale ten je tiež iba na predpis...každopádne sa zajtra porozprávaj poriadne s lekárom a nenechaj sa odbiť a ja držím palce, nech je ti čím skôr lepšie

tinni
autor
15. júl 2008

dakujem, dam si nieco predpisat,lebo paralen mi na bolest moc nezabera... tak dufam, ze aj tebe sa to da cim skor doporiadku uplne, dakujem a pekny vecer, idem si znova lahnut 😝

bubca
15. júl 2008

tak sladké sny a čo najmenej bolesti prajem a ďakujem, snáď bude aj moje ucho časom ok 🙂

binki
16. júl 2008

tinni, počkej pár dnů, pak atb zaberou, nedávno jsem měla zánět obou uší 🙄 a atb zabraly až po 8-9 dnech, brala jsem léky proti bolesti a dost jsem ztrácela rovnováhu, tyhlety potíže mám prakticky každý rok, jen předloni jsem měla zánět zvukovodu, kteý mi řezali, to bylo horší, zkus odpočívat, já nemohla, syn byl taky nemocný a dost dlouho po vyléčení jsem byla slabá

marie_m
16. júl 2008

ahojky, ja mam ted zanet zvukovodu a beru antibiotika do usi, ty kapicky se menujou garasone, ulevilo se mi asi 2. den po uzíivani a uz je to skoro dobry, jedla sem taky hodne brufeny, ale ted uz si fakt vystacim s kapkama, tak good luck 🙂

binki, to sem netusila, ze to muze zajit tak daleko...to ti dr rekla rovnou nebo se ti to tak zhorsilo?

binki
16. júl 2008

marie_m: záněty uší mám od dětství, jsem alergik, nosohltan mne zlobí docela často... jestli myslíš to řezání, tak to bylo super, dělali mi to měsíc po sekci zubu moudrosti, takže jsem měla v hlavě hukot, chodila jsem do práce, nešlo být doma, teďka se mi to sešlo podobně, musím si postěžovat, zánět močáku, pak uší, pak astmatický záchvat, pak začala blbnout štítná žláza... neřeším to, držím detoxikační dietu a beru minerály, prostě jsem spíš unavená, moc nenaspím kvůli studiu, tak to je vpodstatě únava materiálu 😀

zuzitka
16. júl 2008

ja som mala pred mesiacom zapalene vonkajsie ucho... brala som sumamed aj pamycon..... ale hlavne som mala v tom uchu prievan!!!!! preto to bolelo jak diva svina....... ☹

katus79
16. júl 2008

monkula s tym maslom nesuhlasim. Ked som ako dieta mala tiez problem s uchom, mama nakvapkala maslo lebo jedna babka povedala a doktor jej skoro otrhol hlavu

schnek
16. júl 2008

pokud tě nebolí to ucho, tak to zvukovod není, to bys bolestí odpadla. Já mám chronickej zánět zvukovodu a to vždycky bolí jak blázen, láduju do sebe, co se dá, oteče mi celá tvář a nemůžu otvírat pusu a kousat a z ucha mi teče takovej humus 😝 Může ti být špatně z antibiotik. Poraď se s doktorem, co můžeš ke stávájícím lékům nakombinovat proti bolesti hlavy 😉

tinni
autor
16. júl 2008

tak som bola u doktorky, povedala mi, ze to nie je zapal ucha, ale zapal dutin. Dala mi ine antibiotika a povedala, ze proti bolesti si nemam davat nic, lebo uz som zjedla dost paralenov...
lenze dnes normalne placem od bolesti hlavy, boli ma vpredu aj vzadu, nemozem ani lezat... ani sediet, nic...

dorotaw
16. júl 2008

mna bolieva hlava aj 3-4 dni v kuse.Moja Dr mi predpisala migrenove capiky,a su vyborne!! 🙂 Pomahaju

schnek
16. júl 2008

a co nějakej čajík? 😉

elise
16. júl 2008

babulky ja som mala zápal stredného ucha a zápal čeluste, takže budte opatrné a poctivo berte lieky a liečte sa ja som prišla po zápaloch o sluch. ☹ ☹ ☹ dajte si po liečbe spraviť preventívne audiogram 😉