Zápal stredného ucha. Nič poriadne nezaberá. Pomôžte

tinni
15. júl 2008

Od piatku mam zapal stredneho a vonkajsieho ucha, ucho uz ma tak neboli, len mam strasne bolesti hlavy a je mi zle od zaludku. Na pohotovost som sla hned v piatok, no nemam pocit, ze by mi tie antibiotika zabrali. Beriem aj panadol, kazde 4 hodiny, teplotu mam zvysenu, ale najhorsie su tie bolesti... Neviete mi nieco na to poradit? Som uz uplne vysilena

tinni
autor
16. júl 2008

fuha, to vazne? ☹ ja som bojim, ze z toho mozem dostat zapal mozgovych blan, ked ma este aj tak strasne boli hlava 😒

aponchie
16. júl 2008

urcite bych nepodcenovala takove veci ja mela zapal 2x a navic mi samovolne rupl bubinek pri sestupu z hor 🙄 zvraceni ,bolest,horecka..a od te doby trpim na to ucho ikdyz mam otevrene okno v aute 😝 pri tech velkych bolestech nevim jestli je paralen to prave..kdyz teda nezabira mozna bych volila jinej lek a urcite se snazila co nejvic lezet a spat..zapal dutin neni zadna prkotina ,ale da se ATB dobre vylecit 🙂 jinak moje ORL lekarka nechce ani slyset o cesneku vykurovacich trubickach a jinejch vecech prej je to hrozne a ma to dost komplikace ,ktere konci nakonec stejne u lekare..

lucinka1104
2. jan 2009

môj 8 mesačný synček má teray zápaľ obydvoch ušiek strašne trpí už sa nevládzem na to pozerať horučky 39,6 😔 yábaly , lieky nepomáhajú , ATB berie 58 hodín 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 v nose má dákeho bacila čo mu spôsobuje hrozne husté soplíky a tie mu zatekajú do ušiek 😉

aponchie
2. jan 2009

dostal i leky do nosu?soucasne ..

lucinka1104
2. jan 2009

aponchie ano každé 4 hod mu už 3 dii kvapkám do nosa do uška okrem toho do nosa ešťe morskú soľ, ATB, kvapky frennistil a nič to bol taký strašný plač a ja som mu sľúbila keď mi po pôrode umieral, že už nebude trpieť a teraz toto

aponchie
2. jan 2009

no jo je to des ja to znam,male to dokonce jednou ruplo v postylce a vsude sama krev sem ju brala do naruci a bezela na trolejbus pac sem nemela auto k lekari ..za 10min jsem byla co normalne za 25 mala rva horecka uplne fialova des bes,ale ty leky urcite zaberou ,ale nasi male davali jeste neco na spinkani nevim jestli to byl dithiaden pulka nebo co,ale aby usnula proste trosku a pomohlo to kdyz spi je to lepsi,kryby se zhorsoval urco volej na pohotovost a zeptej se,co mate za sirup?augmentin?

kaatkaa25
2. jan 2009

lucinka1104 ak by som bola na tvojom mieste tak by som sa snim vratila k dr,, aby sa mu pokusila dat nieco ine.......a sopliky odsavat a odsavat, nas maly mal take hnusne sople, ze som si myslela ze sa ich nezbavime, skoro kazdu minutu som mu odsavala+nos. kvapky a morska voda a stale tiekli, tiez take huste ako pises ty aj nas vtedy dr varovala aby sme dali pozor aby mu potom do uska nezatekalo....drzim palce aby mu bolo uz lepsie

lucinka1104
2. jan 2009

kaati ďakujem pekne ak tak zájdeme na pohotovosť

tinockaaa
2. jan 2009

Lucinka 1104, tieto stavy dobre poznám, tiež sme si to prekonali niekoľkokrát, ale zakaždým mi povedali že antibiotiká zvyknú zabrať do troch dní, do 72 hodín, ak sa to nezlepší tak určite chodte späť. Inak v Roosvelkte na pohotovosti som mala veľmi dobrú skúsenosť s lekárom, teraz neviem ako sa volal, ale bol hrozne zlatý a ošetroval nás dvakrát. Nám museli ušká nakoniec operovať, pretože Alica mávala presne ako píšeš hrozen husté soplíky, tak jej dali do ušiek stipulky, trubičky a klop klop, odvtedy sme zápal nemali. Na ušnom je tam pani doktorka Somorová, tá je hrozne hrozne zlatá, tá Alicu aj operovala. Každopádne dávaj pri vysokej teplote diazepam, aby nemal krče. Držím palce.

lucinka1104
3. jan 2009

tinockaaa ďakujem pekne do rána sme mali ešťe vysoké horúčky, ale dnes cez deň je už fajn, tak dúfam, že na noc sa to zase nezhorší , uvidíme ak sa to bude opakovať tak mu dám zaviesť ten kateter dr mi to už spomínala.....mi chodíme do červeného kríža na strieborné námestie

denisocka
2. mar 2009

halooo,poradi mi niekto,či ten OTOBACID fakt reba po 10 dnoch vyhodiť? ja som otvorila,ale nepoužila-dala som ho nazad do chladničky,ale teraz by som ho chcela dať malemu,bo si chyta uško-len neviem či to možem

rozela
2. mar 2009

denisocka určitě můžeš. když malýho zlobí ouška, tak mu kápnu a to máme doma otevřený otobacid už nějakou dobu a používáme ho jak je třeba. na té krabičce píšou: před prvním použitím uchovávejte v chladničce..........................po prvním otevření uchovávejte pri teplotě do 25 st a nepoužívejte déle než 10 dní. já to chápu tak, že to můžu malýmu kapat v kuse 10 dní, a pak vysadit. konzultovala jsem to s doktorkou a ok. máme to vyzkoušené, vše bez problémů.

rozela
2. mar 2009

jo a ještě, při poslední návštěvě s bolavým uchem na pohtovosti v nemocnici jsem se taky zmínila, že jsem malýmu kápla otobacid, který mám doma už od léta a používám ho, když to malýho chytne a bylo mi řečeno, že jsem to je v pořádku.

rozela
2. mar 2009

pardon, píšu jak ichtyl 😔

denisocka
2. mar 2009

rozela fakt? bo tam píšu že -po prvom otvoreni sa liekovka nesmie užívať dlhšie ako 10dní.Vyradiť zvyšok - ale je pravda,že do navodu sa z pravdneho hladiska napíše kadečo,aj byigaia ma byť v chladničke a vyrobca nakoniec písal,že 7dni mimo chladničky neublíži . Už sa len opýtam,či tým svojvolným kvapkaním malemu neublížim???? že neviem či ma zapal či nie,a kvapnem mu? a kolko mu mám?len teraz na noc,či aj zajtra3x denne či nemusim?

rozela
2. mar 2009

denisocka já se nejdřív zeptala dr., a když řekla, že kapat můžu, tak kapu. pak na té pohotovosti jsem si řekla, že tím pádem mám "dvojí potvrzení", že to malému nemůže ublížit. kapu mu to pokaždé, když pláče, že ho bolí ouško. dost na to trpí. původně jsme je dostali právě na bolest ouška, ale zánět tam neměl. doktor řekl, to je proti bolesti a zároveň proti zánětu.takže při bolesti kapu vždy, a když se to do hodinky do dvou nezlepší,valíme k doktoru. takže se dá říct, že další dávku kapu pouze pokud řekne doktor, nebo nám doporučí něco jiného.

denisocka
2. mar 2009

ok,vdaka.mne to maly asi nepovie 😀 😝

rozela
2. mar 2009

😀 aha. držím palce, aby to zánět nebyl.

denisocka
2. mar 2009

no ale už som mu kvapla 😀 😝

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz