Zapisuje sa krádež do registra trestov?

lulufon
11. feb 2008

Ahojte, neviete niekto ci sa kradez zapisuje do registra trestov?kamos, asi v roku 2003nieco slohol, zaplatil blokovu pokutu 100sk, a teraz si chce urobit vodicak, a ked ma dolozit vypis, tak sa boji, ze to tam bude mat napisane, tak nevie, tak sa tu pytam. dik

cairka
11. feb 2008

noviem isto, ale asi by výpis z RT nemal význam, keby to tam nebolo

ao
11. feb 2008

závisí na výši škody, kterou tím způsobil... ale dle výše blokové pokuty to nebylo nic velkého, takže by to neměl mít zapsáno.

lulufon
autor
11. feb 2008

ja si tiez myslim, ze nie, ale kebyze sa niektora na to spytate odbornika, tak prosim pak napiste.

lukin
11. feb 2008

lulufon: On nebyl za krádež projednáván? Pouze zaplatil a šel? Sepisovali s ním policajti protokol atd.? Je jasné, že se i krádeže zapisují do rejstříku trestů, ale v tomto případě to moc nechápu, protože jsem se ještě nesetkala s tím, že by za krádež někdo zaplatil blokovou pokutu "jenom". Jinak u nás v ČR stojí výpis 50 Kč. Tak ať si o něho zažádá a má jasno 🙂

kattom
11. feb 2008

zavisi na vyske skody, ako pise ao. ak aj mu dali zaznam, tak na vypise z RT sa tusim zobrazuju zaznamy v registri iba za posledne tri alebo pat rokov. Potom tam uz neni nic vidno. Ak ale niekde pytaju odpis z registra trestov (vybavuje sa a stoji to rovnako, len iny nazov), tak tam byva zverejnene vsetko aj xx rokov dozadu

lukin
11. feb 2008

kattom: U vás na Slovensku možná jo 🙂 , ale u nás v ČR pokud není zahlazen trestný čin, tak je to tam prostě furt napsané. Takže klidně i 15 let i víc.

lulufon
autor
11. feb 2008

hej, len zaplatil 100korun a bolo, vypytali si policajti od neho obciansky preukaz. Fakt teda neviete ako je to na SR?

pralinka25
11. feb 2008

poslala som ti IP

kacenqa
11. feb 2008

kradez predmetov v hodnote do vysku 4 al. 5tis korun nie je trestny cin, iba priestupok a tie sa pokial viem do registra nezapisuju. tam sa zapisuju iba tresty, na ktore bol clovek pravoplatne odsudeny rozsudkom sudu.

lulufon
autor
11. feb 2008

dobre babeny, dakujeme pekne 🙂 🙂 🙂

nguyen
11. feb 2008

je rozdiel medzi vypisom z registra a odpisom. Vypis sa zahladzuje po dvoch rokoch a nechavaju sa tam zavazne trestne ciny takze nejake slohnutie asi tazko a potom je odpis ktory sa akoby zazrakom vyziadava iba na slovensku a inak je to vsade v europe protipravne lebo odpis je info pre urady cinne v trestnom konani na to aby vedeli vsetko o vasej minulosti a oni vedia co je zavazne a co nie a rozhoduju co sa s vami bude vliect aj vo vypise-teda ako verejna informacia/akoze ste vrah/ a co by vam iba zbytocne stazovalo zivot/akoze ste nieco niekde potiahli ked ste mali 17/, preto normalne by ostatni nemali mat k odpisu pristup ale kedze slovensko je kocurkovo a ak ten zakon nebol zmeneny lebo rok dozadu isto este fungoval, skoro kazdy ma pravo od vas pytat vypis a nanestastie su organizmy opravnene pytat aj tento detailny odpis z registra trestov aj ked mi nejde do hlavy preco.
Ci ma tvoj kamos vo vypise tu kradez tak to si myslim ze na 99% nie, no a v odpise ju ma iba ak bol sudeny. Pretoze nie som sice pravnik ale myslim ze su viacere kategorie - piestupok, precin, trestny cin atd a nie kazdy sa dostava do registra takze na toto je velmi lahka odpoved nech si ide ten vypis vyziadat a keby tam aj tu kradez mal, aky to uz ma vplyv na vodicak? Oni tym sleduju ine tresty a vobec sleduju tym predovstekym nejak zamestnat uradnikov na uradoch, buzeraciu obyvatelstva a vobec vyzeraju dolezitejsie ked si pytaju "vypis z registra trestov" 🙄

nguyen
11. feb 2008

kacenqa ani nemusis byt odsudena staci ze si bola sudena a odpis to zaznamena, vravim zakon ako za 5 korun cvicky 🙄

dievca13
24. apr 2010

ahojte ja mam taký isty problem, neviem ako ale proste mi preplo a ukradla som nohavice v hodnote 15 eur a nemožem koli tomu ani spavaat, neviem či sa mam bat, lebo som prišla o prácu ale nie svojim pričinenim, ale dala som výpoved z dovodu neplatenia mzdy a niak, proste som to nezvladla ... a v supermarkete som zobrala nohavice a sbs-kar ma zavolal ze nech idem s nim a už som vedela ktora bije..., som sa priznala a zavolali policajtov, nie mestských, ulozili mi pokutu v hodnote 10 eur to by ma tak nehnevalo, ale asi mam priestupok ked ze sa mi to stalo prvy krát tak mam ib a priestupok, ale ja neviem čo to znamena a a bojim sa že to pojde všade so mnou, preto sa chcem informovat, ze ci to niak zavazi moje buduce zamestnanie a že či to je zazanamenane v registi trestov. Za každu odpoved ďakujem.

siskaotp
25. apr 2010

prvy krat v zivote pocujem taku hlupost ze v autoskole si vyzaduju register trestov,to ma byt ako vyhovorka ??? a dole klobuk dievca 13 ze si sa priznala ze si slohla nieco a ze si sa nepitala v mene kamosa ci kamosky lebo ten pocit som mala hned ako som zacala citat prispevok od zakladatelky.Nemam v zaujme zakladatelku tohto prispevku urazit ci nieco ine,to je len moj nazor,taky je moj dojem ale to neznamena ani z daleka ze je to tak!!!

ivo4433
3. okt 2011

dievca 13 neboj toje nic kludne mozes iist robyt kde stes nikde tonieje zapisane ze si ukradla nohavice 🙂

filip29
9. mar 2015

cawte ja mam tiez podobny problem v roku 1998 sa mi tiez podarilo ☹ vek 12- 13 smajznut malu vec urcite to nepresiahlo moc SK vtedy samozrejme ze ma chytili spisali papiere, pustili ma prec ani policajtov nevolali nic na skolu nikdy nic neprislo. ani na zakladku ani na SS ani na VS. tak dufam ze sa to nikde nezapisalo. ani sa nic nepytali ze to mam zaplatit alebo co dik za info
s obcianskym pasom vodicakom som nemal ziadny problem 🙂

dodo5213
2. sep 2015

Ahojte,prosím vás o radu....ked som bol mladý (13) a hlúpy s bývalím kamarátom sme boli v obchode a ukradli sme nejake somariny...no hodnota tam bola 50E..a prišla mestska polícia a urobili zápis...boli sme aj na socialke... Papier prišiel vtedy aj na základku na ktoru sme chodili žiadna pokuta tam nebola ani nič ...chcem vedieť či sa mi to po čase zmazalo alebo ako to je už je tomu 5rokov..a teraz by som mal zaujem o vojenský vycvik ALE mam strach že sa tam nedostanem ...pre moju hluposť. Prosíím o radu. :((

stenlynek
19. apr 2016

Prosim vas ja som mala tiez drobnu kradez policajti mi dali pokitu 10€ zapisnicu nespisali. Lenze mam podmienku a velmi sa teraZ bojim.