Zásady spoločného kúpania s bábätkom. Čím sa riadiť?

kili
19. nov 2007

chcela by som sa niekedy kúpať s malí, tak mi prosím napíšte, čím sa mám riadiť, aby som náhodou niečo nepokazila.

xxmargaretka
19. nov 2007

ahoj..ty sa okup nez pojdete do vane to je vsetko 😀

kili
autor
19. nov 2007

to je všetko? toto som vedela, len som si myslela, že je toho viac 😨 😀

schnek
19. nov 2007

kili, my se koupeme s Ondrou od jednoho měsíce. Prostě si jeden z nás sedne do vany a drží ho a koupe se s ním a pak ho druhý vezme mýdlem. Nijak se nepředmýváme, prostě tam společně hupsnem a nikdy nikdo z nás žádné problémy neměl 😉 😀

kili
autor
19. nov 2007

...myslela som si to preto, lebo tu niekdo písal, že chodia na kurzy kúpania sa s bábätkom.

vavka33
19. nov 2007

Ani ja som sa nikdy dopredu nekupavala 😉 hupsli sme do vane a olo 😀

trixi
19. nov 2007

My sa chystame spolu kupat dnes prvy krat. Len asi tatino bude chciet byt prvy. Ja budem asistovat. Nech sa chlapi vyblaznia 😀 .

kili
autor
19. nov 2007

tak super, hádam budeme mať čas na hupnutie na to tiež dnes 😵 . No ja sa predtým radšej predperiem, predsalen sú asi citlivejší.

alisamko
20. nov 2007

Ahojte...ja som sa s nasim drobcom este nekupala ale nas tatik uz ano,ziadna predpriprava nebola proste nas tatik predbehol v kupelni tak som supla maleho k nemu.Bolo to zlate 🙂 a nas Samko sa vo vodicke prvy krat smial....asi mu bol tato smiesny 😀 😀

melory
20. nov 2007

ked sa idem s dietatom kupat vzdy si dam sprchu s duschbadom a samponom. az potom idem do vane s babom. asi som moc zasadova, ale kupem sa az s detmi co vedia chodit 😵

ocicka
20. nov 2007

Ahoj my se taky koupeme dohromady. Ja se nejdriv umyju alespon intimni mista a jinak nic.. Je to straxne fajn, nez prcka jen kraticko okoupat ve vanicce.. 😀

alcatko.j
20. nov 2007

ja se s neli koupu uz asi dva mesice, jinak to nejde, vanicka je malinka a mame sprchovy kout s hlubokou vanickou, kde by manipulace s Neluskou samotnou byla nebezpecna, takze se koupu s ni.V podstate zadna predpriprava neni, Akorat se predtim jen osprchnu v rychlosti a nic se zatim nestalo.Ale cetla jsem, ze by spolecna koupel nemela byt, pokud ma maminka ci ditko nejakou oderku, odreninu, infekci a pod, ale to je myslim samozrejme...

slevik
20. nov 2007

My se s Verunkou taky s manžou koupem (teda na střídačku, všichni tři se do vany fakt nevejdem 😀 ) a akorát se předtím teda osprchnem 🙂. Přeci jen mám lepší pocit, než kdybych tam vlítla neumytá 😉

paolin
20. nov 2007

nevim, nevim. asi bych se radeji s holcickou v jedne vane nekoupala. dcera kamaradky mela si v pul roce malou mikozu z opruzeni - holcicky jsou fakt citlive, zvlast miminka.

trixi
20. nov 2007

My mame za sebou vcerajsiu premieru spolocneho kupania vo "velkej" vani. Moji chlapi si to teda poriadne uzili. Matkovi sa to tak pacilo, ze mam strach, ze inak sa ani nebude chciet kupat. Tatino sa predtym len rychlo osprchoval a ziadne ine pripravy.

katrin
20. nov 2007

Kili, osobne by som sa asi s deťmi v malom veku nekúpala, a ak vôbec, tak určite by som sa sprchovala a vydrhla celú vaňu predtým, ako by som vliezla do spoločnej vane s bábätkom 😔

hedunecka
20. nov 2007

jeeej aj ja sa chcem kupat s heidinkou..len my nemame vanu ale sprxovy 😔 ☹ neni tu niektora taka a ako to vyriesila??

soyka
20. nov 2007

ahojki mamulky,
v podstate sa s babetkami mozte spolocne kupat, je to fakt super,
najma u tych ukricancov, ale nesmiete mat ziadne problemy...
ziadne kvasinky, plesnicky a pod... ani tatinkovia,
preto pediatri odporucaju spolocne kupele az od polroka a aj to len
ak ste si isti, ze ste oka....
urcite sa treba pred kupkanim osprchovat a odporuca sa aj babetko poumyvat mydlom a az cistucke supnut do vane...
s Luckou to bolo bez problemov, plavali sme od troch mesiacikov a od piatich sme sa spolu kupkali, ale Tomasko ma problemy s mocovym kanalikom a mozme ho len sprchovat, lebo riskujeme zapal oblicky... uz sme jeden prekonali.... v stolici sa nachadza Ecoli a ta sa pri nedostatocnom ocisteni, ci uz maminky, alebo babetka moze vo vode dostat do moc. ciest a sposobit zapal.... tych bakterii je cca 5 najbeznejsich, ale s Ecoli su najcastejsie problemy....

tak urcite sa predtym vsetci okupte - bakterie vedia plavat 😀

gabuca
21. nov 2007

Tak ma len napadlo - zasady spolocneho kupania s detickami ????
Pri porode do vody je predsa matka tiez spolu s babätkom vo vode a dokonca som na RTL videla porod, kde si aj otecko sadol k mamicke do tej porodnej vane....
Od 12 tyzdnov ( aspon u nas) uz funguje plavanie babätiek, kde su v bazene aj cudzi ludia......
Sa mi zda, ze obcas sa v niektorych veciach ozaj s tymi babätkami prehana......

soyka
21. nov 2007

gabuca,
uz si zazila zapal obliciek u babetka?
nie?
tak nevies o com pises....ja sa tiez venujem plavaniu s Luckou....
teraz ma 4roky a uz je to rutina,
ale ked sme mali okolo roka, tak cely jeden kurz plavania ochorel - zapal mocovych ciest - mnohe deticky sa uz do vody nevratili a teraz maju zakazane bazeny, aby nemali recidivu 😖
myslim, ze ich maminy by s tebou nesuhlasili....
nas Tomasko mal zapal ako 3 mesacny - ma reflux na mocovych cestach.... a boli to strasne dva tyzdne v nemocnici s infuziou v hlavicke - nikomu neodporucam podcenovat toto riziko...

emjee
23. jan 2009

mataaaaa • 1d • Dnes o 17:23
Chcem sa spytat, ci by sa mohla malinka (4mesiace) uz kupat so mnou vo vani??? Alebo kedy by sme mohli zacat? Uz to praktizujete?

a_rianna • 1d • Dnes o 17:34
No mataaaa My maleho kupeme stale vo vaničke aj ked teda riadne spliecha,ale my mame len sprch. kut, vanu zatial nemame lebo sa nam nezmesti do bytovej kupelne. Ale keby som vanu mala kupem ho už vo velkej vani, aj ked teda ja by som tam pri nom nebola. Kupala by som ho sameho

Ci sa to može alebo nie kvoli hygiene netušim, ....
l
ienka79 • 1d • Dnes o 17:36
nas sa kupal so mnou ako 3 mes...a straaaaaaaaaaaasne sa mu to pacilo..
Aj som citala v Mama a ja,ze sa to odporuca ....skus auvidis,ci sa vam to bude pacit.
Samozrejme,ty sa predtym osprchuj, cista vana a nic vam nestoji v ceste Je to super zazitok s mimcom

lyenka • 1d • Dnes o 18:21
my chodime s nasou bambulkou od 3 mesiaca v ramci rehabilitacie aj plavat do mini bazenika, kde som tam s nou vo vodicke len ja a mala sa straaaaasne vytesuje, doma sa kupeme len vo vanicke kedze mame len sprchovaci kut, hned by som brala vanu a clapkanie s bambulkou doma

sirinka
23. jan 2009

mm sa kupe a sprchuje s malou od jej asi dvoch mesiacov...jedine, co dodrziavame, je, ze on ide do vane prvy, umyje sa a tak za nim vlezie klarka...

astrane
23. jan 2009

No my to taky neřešíme-když se chtěl malej koupat s tátou,tak tam prostě vlezl 😉 .ale to měl už 8 měsíců.samozřejmě nesmí mít rodič kožní problémy ani záněty,musí být zdravej,ale jinak nevidím důvod,proč by se měl před tím sprchovat,nebo tak,však zase tak špinavý nejsme,koupem se pravidelně...To by polonahej chlap(nebo maminka) nemohli chovat polosvlečený nebo nahatý mimi,aby něco nechytlo,dokud se neosprchujou?Mě to přijde docela podobný.
Jo a když máme v létě venku bazének,tak tam spolu řádí všichni 3(to první léto měl malej 5 měsíců) a taky se nešli syn a manžel napřed vykoupat domů,aby mimi něco nechytlo,musí se taky otužovat,když bude mít kolem sebe všechno pořád perfektně čistý,tak jednou sáhne někde na něco,co nebude a jeho imunitní systém si s tím nebude vědět rady.
takže my tak.Ale stejně si myslím,že by to každá rodina měla dělat tak,aby z toho oni samy měli dobrý pocit.Věřím,že někomu to může připadat nehygienický

kisska
24. jan 2009

ja len k prispevku od gabuca - voda v bazenoch, kde sa kupu male deticky mu si splnat velmi prisne hygienicke podmienky. My napriklad chodime plavat do slanej, ktora sa pri filtracii meni na chlor a tak sa dezinfikuje. Kvoli tymto prisnym podmienkam niekde zrusili plavanie deti mladsich ako 6 mesiacov.
Astrane - jasne, ze ked napustas chlorovanu vodu z vodovodu a ste tam len vy (a nemate problemy), tak je to ok, ale urcite by si zavahala ci vliezt do jedneho bazenika s babom, keby si mala mykozu. Alebo by si neponorila 5-mesacne babo do vody, v ktorej sa vystriedalo niekolko desiatok ludi...

astrane
24. jan 2009

nene,pokud bych měla jakékoliv zdravotní problémy jako plísně nebo i ženský potíže,tak bych se s ním nekoupala,to je jasný,jen když je rodič úplně zdravej.Taky kdybych měla nějaký větší poranění,tak ne.
Fakt,je,že tam kde se vystřídá hromada lidí bych se s malým mimčem koupat nešla-nejmíň do těch 6 měsíců,ale asi i dýl-bůhví co by tam mohlo chytit 😝
ale doma ve svým to podle mě není problém

mataaaaa
24. jan 2009

no tak som prave zistila,ze ja sa s malou este kupat nemozem :( od porodu mam mensiu infekciu.. takze si budemmusiet pockat kym si to vyliecim ..

sirinka
24. jan 2009

astrane u nas to robime tak preto, ze manzel pouziva ine, agresivnejsie sprchove mydlo ako pouzivame pre klarku...tak aby s tym zbytocne neprisla do kontaktu...do pol roka sme u nej nepouzivali ziadne mydlo. okrem ritky 😉

beelinka
24. jan 2009

My sa kupeme spolu od troch mesiacov. Dieta sa vraj moze kupat dlhsie ked ma pupok celkom zahojeny a velmi skoro by som s tym nezacinala. Tiez som sa pred spolocnym kupanim sprchla a teraz santine vo vani aj pol hodinu. Urcite su deticky co su nachylnejsie a treba na ne davat vacsi pozor ale my sa pred kupanim nejako extra nedezinfikujeme. 😀 Ale to musi kazda mama vediet a rozhodnut sa sama, lebo najlepsie pozna svoje dietatko 😉

alca22
24. jan 2009

Mi chodíme taky s malym do vany si od 2 měsíce, nikdy jsme se předem neokoupali a malej je v pohodě. Většinou s nim jde manžel a podle mě se to malymu líbí aspoň si tam má ským hrát než sám v malé vaničce 😉

danuska24
24. jan 2009

my sprchujeme malu od 8 mesiacov - dovtedy bola v malej vanicke. mame len sprchovaci kut. jeden den sprchuje manzel a druhy den ja. manzel sa osprchuje, ja zatial vyzleciem malu a pripravim jej oblecko a potom ju berie.

astrane
25. jan 2009

sirinka-to chápu-manžel ,pokud s ním byl malej ve vaně,se umýval stejným jako naše mimino 🙂