Zásielky spodného prádla - podvodnícka firma?

susanh
1. feb 2008

Neviem ci sa tu moze spomenut nazov firmy, ale ak s tym niekto ma skusenost, vie o ktoru ide.
Objednala som si velmi vyhodne spodne pradlo. Tato firma to robi tak, ze mi aj dalej budu posielat nove modely, ak chcem. Pre pripad, ze niektoru zasielku nechcem, treba im to vopred oznamit. Lenze cez internet to nejde, stale mi vypisuju ze zadavam nespravne zakaznicke cislo, co je volovina, a neda sa im vobec ani dovolat. Mate s touto firmou skusenost?

lusinka914
18. máj 2013

Ahojte dievčatá prosím vás pošlite mi na túto firmy adresu ak by som aj ja mala takýto problém lebo chcem zrušiť objednávku, alebo stačí napísať na ich e-mail co mi zaslali po objednaní?

jovzin
2. sep 2013

Ahojte

Viete mi dat nejake normalne cislo kde sa da dovolat na tu firmu a zrusit tam to posielanie objednavok ?

Lebo moja kocka zial sa nejako teiz dostala do ich sieti a chceme to cim skor zrusit kym sa este da.

Dakujem za pomoc

lucka1222
2. sep 2013

Ja som si od nich objednala prádlo asi pred piatimi rokmi, neprišlo mi však domov nič... Medzičasom som na to aj zabudla, až asi po pol roku mi prišla upomienka s faktúrou - vraj za tri prevzaté a doručené balíčky!!! Hneď som im volala, že ja som nič nedostala, a nech mi ukážu nejaký papier kto a kedy balíčky prevzal. A zrazu už som nič platiť nemusela, vraj to bol omyl, tak som hneď zrušila aj členstvo a odvtedy mám pokoj. Inak vtedy s kontaktom na nich nebol problém, aj som sa hneď dovolala, aj boli celkom ústretoví...

jovzin
16. sep 2013

Lucka:
A vies mi povedak kam si volala ? A ako sa da zrusit clenstvo ? Treba napsiat nejaku ziadost a poslat im ci staci cez telefonat ? Pripadne maju aj e-mail adresu tak staci to poslat mailom ?

petra1857
9. okt 2013

Chcela by som sa podeliť so skúsenosťou s firmou Provea či Miriale... pred 5 rokmi som si tam objednala spodné prádlo, kedže som o iné nemala záujem zaslala som na adresu do Švajčiarska papier ktorý bol súčasťou faktúry, že nemám záujem o zasielanie ďalších produktov. Napriek tomu mi chodili balíčky, ktoré som nepreberala. Teraz po piatich rokoch mi prišli domov papiere od vymáhačov dlhov, že dlhujem firme provea okolo 80€ za veci ktoré nemám aj keĎ som už vydatá papiere prišli na moje meno za slobodna, takže chcem týmto všetkých upozorniť, nech si na nich dávajú veľký pozor sú to podvodníci najhrubšieho zrna!!!mne už len zostáva dať veci do poriadku keď aj cez mŕtvoly 😉

kamajka
25. okt 2013

@petra1857 aj mne dnes prisiel sek na 60euro od vymahac.spolocnosti... som nadsena velice🙂... asi ma picne!

samantha343
17. feb 2014

To ste ma moc nepotešili, ja som si od nich dnes objednala spodné prádlo a nahovorila som aj mamu :/ Takže podla toho, čo píšetema čaká ešte celkom zaujímavá štafeta rušenia ďalších objednávok :D

modroockovci
28. mar 2014

@lucka1222
@jovzin
@petra1857
@kamajka
@samantha343 ahojte viete mi dat dajake stanovisko ci ste to riesili cez SOI alebo ako? Mne dosla dajaka upomienka, za tovar ktory som nikdy neobjednavala a nikdy ani neprevzala. 10.4.2014 dosiel dajaky balik ktory som na poste neprevzala a v ten den ako doslo oznamenie o ulozeni som sla na postu poziadala som postu aby balik vratila spat a bum 24.3.2014 upomienka. Uz som im pisala mail a upomienku som doporucene vratila s dorucenkou spat na ich POBOX do Turian! Mailom mi odpislai toto:
Vážený, vážená,
na základe Vašej žiadosti sme zrušili ďalšie zásielky z požadovanej kolekcie. V tejto súvislosti si Vás dovoľujeme upozorniť, že pred obdržaním žiadosti bola vyexpedovaná ešte jedna zásielka.
Ponechte si ako darek.
Vase udaje boly vymazany z obchodnej databaze.
V prípade ďalšieho kontaktu s nami , Vám vopred ďakujeme za uvedenie referencie, ktorá je poznačená hore.
So srdečným pozdravom
Oddelenie pre zákazníkov
Hana
URCITE SI HO NEPONECHAM A NEPREVEZMEM A VRATIM SPAT ODOSIELATELOVI. Ake mate skusenosti ? Vsak toto je sialene. Upodozrievam svojho byvaleho, ze mi tuto dobrotu vyviedol a nieco objednal v mojom mene!

modroockovci
28. mar 2014

najde sa niekto? 😨

lucka1222
28. mar 2014

@modroockovci Ja som to cez SOI neriešila. Keď mi prišiel šek platiť za nedodaný tovar, do spomínanej firmy som zavolala, vysvetlila, že mi od nich nič neprišlo a hneď som ich aj požiadala, aby ma vyradili z ich databázy. Odvtedy mám pokoj 🙂

jovzin
3. apr 2014

@modroockovci Podobne ako lucka. Manzelka to vyriesila po telefone. Aj ked sme tam museli volat 3 krat dokopy lebo ani prve zavolanie ani druhe zavolanie nas nejako neodhlasili z tej ich databazy. Na tretikrat sa podarilo vsetko poriesit aj reklamaciu a aj vyradenie z databazy. Drzim palce. Som rad ze to mame uz za sebou a aj manzelka sa poucila.

miri222
13. máj 2014

Ahojte. Teraz som obdržala list o vymáhaní dlhu z jednej spoločnosti za faktúru z roku 2008!!!! Faktúra že vraj bola na 45EUR teraz už sa navýšila na 79 EUR is úrokmi. Žiadnu upomienku ani nič mi nikdy neposlali.... tak som sa ich spýtala či vedia, aký rok sa píše!!??? Je to nenormále...kópiu faktúry nič nepriložili, tak som si žiadala od inkasnej spoločnosti kópiu faktúry alebo nejaký dokument potvrdzujúci kúpu, presmerovali ma na Proveu...z Provei mi odkázali aby som si doklady vypýtala z inkasnej spoločnosti.... hrôza!!! Na koho sa môžem obrátiť o poradentstvo? ako mám postupovať? určite nebudem nič platiť !!! 😠 Napíšte ak máte nejaký kontakt ako ďalej.... ďakujem

milly3
18. jún 2014

@kamajka
@petra1857 ahojte baby, mam podobny problém s firmou PROVEA, môzem sa vas opytat ako ste to nakoniec poriesili? Lebo ja im nemienim posielat ziadne peniaze. Este som dnes volala do tej inkasnej spolocnosti a ked som sa s tou pani hadala, ze nema ziadny doklad ani objednavku odomna tak mi zlozila telefon. Poradte mi, dakujem

mirdzana
23. jún 2014

@denik ahoj možnými prosíme o správy napisat tu adresu do Turína? Poslali aj mne a chcem im to poslať spať mala som to položené iba na schránke !!!!! Čo si to mohol vziať ktokoľvek .. sila. Dakujem

mirdzana
23. jún 2014

Pritom som si objednala raz a hneď narušila ďalšie oosielanie a o dva mesiace opäť položené na schránke.

patka12391
15. júl 2014

mne odtiaľ prišlo asi 5 upomienok, že vraj za neprebratie zásielky... neviem akej lebo nič som si odtiaľ neobjednávala... tie posledne dve upomienky prišli už s nejakou sumou okolo 150 eur, a že už to posunuli exekučnej firme, lenže ja som si bola istá že som si nič neobjednala tak som na to vôbec nereagovala, neodpisovala som im ani nevolala.... videli že ma vôbec nezaujimajú tie ich upomienky a neviem čo, tak mi dali pokoj, už ich asi prestalo baviť mi posielať tie ich smiešne upomienky a listy v ktorých sa vyhrážajú exekútorom .. už je tomu asi rok a po žiadnom exekútorovi ani chýru.... 😉

endzinka76
16. júl 2014

@patka12391 dnes mi prišlo o Provea exekucia vo výške 40,00 euro a tiež ked mi prišiel balík s veľkým číslom balík som poslala naspäť a teraz odo mňa žiadajú túto exekúciu...neviem ako mám pokračovať a keď som volala do firmy čo exekúciu rieši tak mi pani povedala aby som si išla na poštu z roku 2011 a žiadala ich o potrdenie....

ajdika
17. júl 2014

@endzinka76 a ako Ti prišiel balík? Obyčajne? Aj si niečopodpisovala o prevzatí? Pýtam sa, lebotiež som pred pár rokmi objednala spodné prádlo z tejto spoločnosti, aj mi prišlo a bola som spokojná. Ja som si podmienky prečítala, a mala som v pláne, že zasielanie zruším, len som to pred 2.balíkom nejako nestihla. Zásielka mi prišla spôsobom, že mi ju poštárka POLOŽILA na schránku (lebo sa do schránky samozrejme nezmestil), ani mi len nezazvonila... boli sme vtedy na dovolenke, ale to ona nevedela. Na druhý deň, keď šla s poštou, našla balík šľahnutý na zemi, roztrhaný...tak sa zľakla a dala ho susede. Keď sme sa vrátili, tá mi ho dala, ale bol to úplne obyčajný balík, žiadne prevzatie podpísané, nič...ja som to vrátila + som členstvo zrušila a ani sa neozvali. Len ak to chodí takto, neviem, ako by im prešlo súdom, že si prevzala zásielku, keď o tom nemajú žiadny doklad, nič podpísané...

endzinka76
20. júl 2014

@ajdika raz som si tiež objednala ,všetko bolo ok,druhý raz sami poslali balík-to som nevedela čo to je,ale prevzala a obratom naspäť poslala nakoľko sa mi to nepáčilo,potom som si objednala ,prevzala ,zaplatila a nazad vrátila nakoľko zlé číslo posalali a odvtedy posielali len upomienky a snažila sa im dovolať,zbytočne,ani raz nezobrali telefon a ani mi vôbec neodpisovali na maily.....tak som ich ignorovala,tiež tuto na nete som hľadala a našla recenzie na tuto firmu a zrejme nie som jediná,ktorej poslali exekúciu 😠 ...samozrejme balík som vždy vyberala na pošte nakoľko som zamestnaná a poštárka chodí len dopoludnia...vyriešila som to tak,že som o uhradila nakoľko mi nikto žiadne potvrdenie nedá z roku 2011 či kedy to bolo a seriem na nich nech sa zadrhnú...zbytočné peniaze na súdy nemám aby som ich udala ... 😒

fericqo
12. nov 2014

@susanh
Ahoj, mam s tým skusenosti a je to veľmi jednoduche. Tiež som objednával spodne pradlo. Prva objednavka je velmi vyhodna cca. platis 5 €. Prvou objdnavkou sa zaroven zavazujes, ze budes odoberat dalsie, ktore Ti budu automaticky posielat kazde 3 mesiace, kde cena je uz nieco medzi 20 € a 30 € (podla modelu)
Zrusenie je jednoduche. Napises im mail na "zakaznicke.oddelenie@provea.ch" kde uvedies, ze ziadas o zrusenie clenstva a napises aj svoje zakaznicke cislo. Asi do tyzdna som obdrzal mail, ze moja poziadavka bola vybavena a clenstvo bolo zrusene. Robil som to uz asi 2x. Funguje to. Kazda firma vyuziva rozne marketingove tahy a tato ich vyuziva tak, ze ak si objednas a kupis prvu zasielku za 5-7 €, tak je kupou sa zaväzujes, ze bude odoberat dalsie zasielky (to su tie male pismenka v objednavke, ktore sa oplati citat).
A ak chces znova urobit objednavku, tak ju urobis, opät za vyhodnu cenu a potom po doruceni a zaplateni zase musis napisat mail, ze ziadas o zrusenie clenstva a tak stale dookola. Firma to robi legalne a aj ja. Je to jednoduche.
Pekny den.

samantha343
16. dec 2014

Urobila som to rovnako. Objednala som si prvú zásielku za 5 eur, s kvalitou prádla som spokojná. Ale akonáhle mi prišla prvá zásielka, mailom som zrušila členstvo, aby mi nechodili nadarmo ďalšie zásielky, o ktoré nemám záujem. Presne ako hovorí @fericqo, o pár dní prišiel mail, že členstvo ukončené. Mail si pre istotu uchovavam, aby som sa vyhla podobným komplikáciám. Je to už pol roka a zatiaľ žiaden problém

luthien1
2. sep 2015

Ahojte, vy ste si objednali spodné prádlo bez prihlásenia alebo ste si museli vytvoriť svoj účet.... Priateľ mi to objednal bez prihlásenia a bez účtu tak neviem čo môžem očakávať :( Ďakujem za odpoveď.

kikus25
1. dec 2015

ludia klud tato firma ma sidlo vo švajciarsku ktore nie je sučastou EU, teda nema pravne paky na vymahanie dlhov, firma ktora ma sidlo v SR nema adresu , nie je vedena v obchodnom registri , ma iba ubohy pobox, ktory sa neda vystovpovat a teda neplati ziadne dane z predaja su to ubohy cierny obchodnici. vyrobky ktore Vam posiela si mozete s kludom nechat a nezaplatit za ne ani 1 cent, pretoze zasielka Vam pride len tak, bez potvrdenia prevzania... Vyrobky ktore Vam poslu mate defakto zadarmo!!! a pripadne vyhrazky za nezaplatenie mozete veselo hodit do kosa. Vsak ich to prestane raz bavyť. Takto nachytavaju ludi.... rozmysaljte a neplate ja som takto dostala zadara kopec darcekov a dali mi uz pokoj a neziadaju uz nič 😀 😀 😀

petamik
28. jan 2016

Ahojte ... dnes som mala od firmy TONO classics už druhú zásielku v schránke. Prišli boxerky a pritom som si nikdy nic od tejto firmy neobjednala. Raz som mala telefonát že či je moje meno Petra M. a že či je moja adresa správna ja som potvrdila a spýtala sa že kto volá no odpoveď som nerozumela a telefón mi bol hneď zrušený odvtedy mi chodia len balíčky s upomienkami a nedá sa to zrušiť. Posielajú mi súce prihlasovacie údaje kde by sa to teoreticky malo dať zrušiť lenže to nefunguje!!! neviem co mam robiť :(

krimacka
22. feb 2016

Ahojte, ja som si tiež objednala prádlo. Prišlo, všetko v pohode, zaplatila som a automaticky som mailom zrušila členstvo. Zrušenie bolo potvrdené.
V piatok mi prišla upomienka za nezaplatené pánske spodné prádlo, ktoré som však nedostala. Napísala som im, tak čakám, že čo ďalej. Ono je to len nejakých 6€, ale tak,ak by to každý uhradil, tak celkom slušný zárobok majú.

ebalkova
7. júl 2016

Ja si od tejto firmy Miriale (provea) tiež objednávam nejaké kolekcie občas a zatiaľ mi vždy prišli, veľkosť nie vždy sedela, ale zavolala som, povedali mi že môžem poslať späť, tak som to poslala späť a žiadny problém nemám. A keď sa mi náhodou nepáčilo čo mi poslali tak som to tiež vrátila.

olganatalia
11. sep 2016

Ahoj, mne táto firma nič neposlala, ani som si nič neobjednala, len som sa tam zaregistrovala a prezerala si tovar. Pripúšťam, že som omylom niečo objednala, ale naozaj mi nič neposlali !!! Dnes mi poslali upomienku na faktúru za cca 9 €. Neskutočné. 😒

markomonika
11. okt 2016

@krimacka @ebalkova @olganatalia ako si mozem od nich prvy krat objednat? Vdaka za info

ebalkova
17. okt 2016

ja už sa ani nepamätám ako som sa k tomu dostala, ale šla som cez stránku miriale.com a tam som sa registrovala cez mail