Zásielky spodného prádla - podvodnícka firma?

susanh
1. feb 2008

Neviem ci sa tu moze spomenut nazov firmy, ale ak s tym niekto ma skusenost, vie o ktoru ide.
Objednala som si velmi vyhodne spodne pradlo. Tato firma to robi tak, ze mi aj dalej budu posielat nove modely, ak chcem. Pre pripad, ze niektoru zasielku nechcem, treba im to vopred oznamit. Lenze cez internet to nejde, stale mi vypisuju ze zadavam nespravne zakaznicke cislo, co je volovina, a neda sa im vobec ani dovolat. Mate s touto firmou skusenost?

belucio23
31. júl 2008

Mne sa firma tiež vyhráža postúpením právnickému oddeleniu. Ja som im prádlo vrátila, ale len obyčajnou poštou. Veď aj mne tak prišlo, nikde som nič nepodpisovala. Dokonca mi to chodí na starú adresu obyčajne, takže ani o upomienkach nemajú dôkaz, tak som mamine povedala, aby nabududúce napísala na obálku, že nebýva tu, alebo to budem ignorovať. 😒

imagine
6. mar 2009

Juj dievcata ....
ked Vam to pride do schranky tak proste na to nereagujte ....
Oni nemaju ziaden doklad o tom ze ste to obdrzali a ze Vam to bolo dorucene do schranky...
Proste po ceste sa to stratilo.. schranky Vam vykradaju .... neoplati sa reagovat ...
takze kludte objednavajte a nechajte si posielat reklamne darceky ... 🙂 heh oni poslu 6 vystraznych uporozneni stym ze sa najde nejaky blbec co im to zaplati a na tom ziskaju ..a. verim tomu ze sa najdu aj taky co to 3-4 krat zaplatia a este aj tak im chodia upomienky .... vsak vy o nicom neviete ... 😅

petrahy
6. mar 2009

prave mi prisla zasielka z Magnetu a samozrejme bez darceku 😒 a tie oblbovaky zotrite policko a mate tam vyhru a posleme vam to za super cenu a potom kazde tri tyzdne.................. Uz viem ze urcite take nic nechcem a koncim s nimi. bola to moja prva objednavky od nich no co uz
A co sa tyka spodneho pradla to som si objednala asi pred mesiacom po telefone a dodnes nic neprislo takze ked to pride na postu tak to asi ani neprevezmem snad nemaju nahraty telefonat to by ma predsa museli informovat ked volali ze to nahravaju

babulka
6. mar 2009

Aj ja som si objednavala z Provea spodne pradlo, vsetko prislo v poriadku, aj mi sedelo, ale v poslednom case uz neobjednavam, nepaci sa mi vyber. takze vzdy napisem cez ich stranku, ze chcem preskocit dalsiu objednavku. Nastastie je to len kazde 3 mesiace, tak sa nemusim unuvat casto.
To iste s Fleur de Sante, mam u nich par oblubenych vyrobkov, ktore mi vyslovene sedia, odlicvac na oci, jeden krem, telove maslo... a ked nepotrebujem, tak neobjednavam. princip je podobny ako v Provea - teda objednavku treba zrusit, lebo bez oznamenia o zruseni poslu vyrobok. Je to sice otravne, lebo to musim striehnut, ale funguje to takto. Vzdy treba CITAT, co je na tych papieroch napisane. Raz sa mi stalo, ze som im nestihla oznamit, ze si ich "balicek krasy" nezelam, a prisiel mi, ale ja som ho hned vratila a bolo to v poriadku.

matica2
6. mar 2009

ja mám skúsenost s MIRIALE. som našla letak v niakom časopise a som si objednala. pradlo ok ale potom som len odmietala každú zásielku lebo už cena bola priaznivá. a potom som si všimla že mne ponúkali súpravy od 500sk a viac a tie iste súpravy boli v letakoch v časopisoch po 199sk a to ma nahnevalo, som napisala že si už žiadnu ponuku neželam a aj prečo a už mi neposielajú

matica2
6. mar 2009

oprava : cena nebola priaznivá 😀

bibula
6. mar 2009

no,aj na mimi maju reklamu-vraj suprava za 5 eu a post. 1eu a ked pristupis k objednavke tak post je cca 70sk!!! som im pisala,ale nic,muco povedal,ze mam poslat obch.inspekciu.

bashka
6. mar 2009

neviem ci je to to iste, ale mne zacali volavat nejaki cesi ale prvy krat som nemohla, potom mi mala spala, ale zakazdym som im povedala, ze dakujem neprosim. Bolo to spodne pradlo za veeeeelmi vyhodne ceny. Treti krat som im povedala, ze ja si spodne pradlo kupujem u cinana za 3 eura komplet a ked maju lepsiu ponuku rada si ju vypocujem. Pani povedala, ze ahaaa tak to nebude pro vas...a odvtedy je pokoj. Neviem ako by som si kupovala spodne pradlo cez telefon, to co je. Vsak idem do obchodu, nie?... 😵

bianca
6. mar 2009

aj my sme objednavali s Provei a nikdy nebol problem s odmietnutim zasielky on line a neskor ani s odhlasenim

imagine
6. mar 2009

Ahojte ...
mam komplet informacie o firme ako aj kontaktne udaje a dokonca aj list ako to riesila SOI-ka a ake stanovisko dali voci firme. A ako sa to cele riesilo. Takze ak mate zaujem poslem Vam to mailom 🙂
kontaktujte ma na grasska@azet.sk

akejka
6. mar 2009

bianca: to som rada,že s nimi nie je až taký problém. Aj mne volali niekoľkokrát, až som si u nich minulý týždeň objednala...som zvedavá, aké to bude.
Len by ma zaujímalo, odkiaľ prišli na naše kontaktné údaje...

dada2007
6. mar 2009

ahojte babuľky...volala mi pani...hovorila po česky...vedela celú moju adresu(že vraj v nemocnici čo sme vypisovali tie letáčiky...tak z tadiaľ) a že či mám záujem o spodné prádlo...presnejšie nohavičky 3ks za 6EUR...mala som si vybrať veľkosť a či tangá alebo klasika...že príde balík(list) do 3 týždňov....a teraz, keď som si vás prečítala, neviem, či si to mám alebo nemám prevziať.... 😖 😖 😖

dada2007
6. mar 2009

akejka...tá cica na telefóne povedala, že asi v nemocnici, keď sme rodili, čo sme vypisovali tie letáčiky z toho boxu...vieš?

luise
17. jún 2009

Ahojte,ja mám s Provea tiež zlú skúsenosť. Objednala som si bielizeň ešte v januári a až v marci mi poslali doporučenú zásielku, za ktorú nič nepýtali. Bolo mi to podozrivé a tak som ju odmietla prevziať a ešte v ten deň som im písala e-mail a žiadala ich, aby ma viac nekontaktovali! A čo sa nestalo?! Po dvoch mesiacoch mi poslali upomienku,že som im inkriminovanú zásielku neuhradila!! No... vytočili ma poriadne. 😠 Tak som tam hneď volala a po žvástoch typu,že sa im zásielka nevrátila-(buď ju pošta stratila, alebo ja klamem) sa to skončilo tým,že to bude ok. a viac sa to nestane. Pokračovanie môjho rozčuľovania asi nebude mať konca, lebo dnes ma opäť vytočili už druhou upomienkou. Tak som opäť písala i keď viem,že to asi zase bude zbytočné. Poviem Vám,že toto bolo po prvýkrát čo som si niečo objednávala a isto i posledný!!!! Nebyť hlúpeho letáku v "najčítanejšom" týždenníku, ani by ma to nenapadlo. Ale čo už; každý sa učíme na vlastných chybách, no a ako to dopadne, ktovie. Myslím,že na nich pošlem SOIKU!! 😝 🙄

asitka
21. jún 2009

mne sa čosi podobné stalo s objednávaním kníh....presne tak isto mi chodili upomienky za niečo...čo som si už neobjednala..dokonca ich inforovala...že si to už neželám....zbalila som im všetko...komplet....aj s tou prvou...plus napísala taký list...až och...s tým, že to dám do mééédií....a verte, či nie....ozvali sa....a po čase aj peniaze vrátili..aj za tú prvú, ktorú som si objednala...ale keďže neinformovali vopred, že je to skladačka, kde treba dokupovávať strany, tak som ju nechcela.....ked mi tá teta telefonovala.....tak som sa tak na nej odbavila a vyziapala...., až mi jej bolo ľúto...ale aby sa mne vyhrážali súdom...za niečo...o čo som záujem vôbec nemala...a ani ich nežiadala o zasielanie...ešte k tomu im to na vlastné trovy vrátila....tak to sorry..som tete povedala...len nech to dajú na súd....aj tak prehrajú....a ja im k tomu spravím aj medializáciu...aby sa o nich dozvedela široká verejnosť, čo sú za podvodníci...a ľady sa pohli...len sa dievčatá nedajte.. lebo si s nami budú robiť fakt čo chcú.... 😠

nnancya
30. jún 2009

Ahojte!
I ja mám bohužial zlé skúsenosti s firmou Provea.. Najlepšie je od nich nič neobjednávať!!!
Po 1 objednávke automaticky zasielajú dalšiu.. kt. si sami neobjednáte a musíte túto objednávku dopredu zrušiť. Ja som tu objednavku a členstvo zrušila e-mailom. Prišla mi od nich odpoved, že moje členstvo je zrušene.. No aj tak mi prišiel balíček... nebol vôbec doporučene... no vratila som ho na pošte.. O mesiac mi prišiel vyhražny list že som nezaplatila baliček.. pritom som im ho vratila neporušeny..

ada11
30. jún 2009

mňa kontaktovali v pondelok, myslím, že firma Provea, ponúkali mi spodné prádlo pre mužov, najskúr som odmietla, ale potom tá pani hovoriaca česky bola taká dotieravá, tak som povedala, že teda súhlasím, ale asi som urobila chybu, že? tú zásielku musím prebrať ?

nnancya, pošleš mi prosím adresu, na ktorú si ich kontaktovala ?

nnancya
1. júl 2009

Ahoj!
Tak tu je ta adresa: e-mail: zakaznicke.oddelenie@provea.ch

Miriale
P.O.BOX 1
038 53 Turany

ludka111
1. júl 2009

Ahojte kočky.
Tak ja som tiež mala s Proveou len nepríjemnosti. Tiež ma kontaktovali telefonicky a objednala som si aj Miriale aj Tono. Povedali mi, že do troch týždňov mi to príde. Tono mi prišlo po nejakých 7 týždňoch, nechala som si ho a zaplatila som. Miriale mi stále nechodilo, tak som volala na zákaznícke centrum, že chcem členstvo zrušiť, lebo to dlho trvá kým to príde a rovno som zrušíla obe, Tono aj Miriale. Je to zaujímavé, že mi jedna zásielka prišla a druhá nie, lebo tá pani na telefóne mi povedala, že boli odosielané v jeden deň. Dnes je to už asi 4 mesiace čo som to objednala a Miriale stále neprišlo, ale zato upomienka, že som nezaplatila áno. Tak som tam volala a pýtala sa, že čo to má znamenať, keďže mi nič neprišlo a bola som dosť nepríjemná. Pani mi povedala, že to bude teda stornovať, ale ak mi náhodou príde ešte jedna upomienka mám ju ignorovať, lebo že to trvá mesiac kým to zo Švajčiarska príde a ona už môže byť aj na ceste. Potom som si to ešte pozichrovala ešte aj mailom, na čo mi odpísali, že členstvo mám na svoju žiadosť zrušené a voči spoločnosti nemám žiadne dlhy. Tak dúfam, že už budem mať s nimi pokoj a takúto firmu už nikdy viac ....

chulieta
4. júl 2009

ahojte, ja dam tiez vlastnu skusenost.

ja som si objednala spodne pradlo z miriale za akciovu cenu z letaciku, balicek mi prisiel, vsetko bolo v poriadku, ja som mala supravu prada ruzovo modru, no nadsena som z nej bola. tak som ju zaala nosit, myslela som si, ze ked pytaju za tu superavu v normalnej cene take nemale peniaze, tak bude aj kvalitna. no nie!!!! podprsenku som si dala, ked som ju mala na sebe asi 5 krat tak som si vsimla ze vzdy pri pohybe ramena smerom k telu, teda ked sa zatlacilo mierne na moj hrudnik podprsenka vydavala nemile zvuky, velmi vrzgala, ael tak hlasno ze az mi to bolo trapne ked som ju mala raz v praci /robim masaze tak uznajte ze ruky vklude nemam/ tak mi zakaznicka povedala, co to tu pocut???? tak som sla z pravdou von, ze som si kupila odtial podprsenku.. no uznajte ze je teda nenositelna a nepouzitelna. takze som si povedala, ze este ze som nevyhodila za nu noramlnu cenu co chceli ale len teda v akcii ale aj tak su to zbytocne vyhodene peniazky. v ten den ako som prisla domov, som zavolala na zakaznicku linku a zrusila osm to aby mi to neposielali z tohoto dovodu. je tomu uz asi dva roky, odvtedy mi nic neprislo tak hadam je klud.

zelam Vám aby ste si aj vy vybavili s nimi vase nezrovnalosti a nech sa to vybavi k spokojnosti. ☹

parvitas
5. júl 2009

Nam chodili do schranky letaky a nejako sme neodolali. Od Miriale mi prisla suprava - satenovo-cipkovana podprsenka, nohavicky a tielko. Uplne nadherne. Nastastie nevrzgaju ako u chuliety 😀. Ale akosi mi je uz casom podprska mala, tak neviem co s tym.
Clenstvo sme tiez zrusili, pretoze prisiel dalsi list s tym, ze mame objednanu dalsiu supravu, pokial nezavolame, ze ju nechceme. Proste tym prvym nakupom sme si predobjednali dodavanie dalsich. Preto sme to radsej zrusili. Chvili chodili este letaky aj na pansku bielizen, ale uz sme boli pouceni 😀.

barny
5. júl 2009

ahoj ja som si objednala uz dost davno z Mirale, raz som si potom este kupila nohavicky co prisli, ale potom vzdy ked mi prislo info, ze ma prist nieco nove, tak som poslala postou nazad tu karticku co tam bola, ze v pripade nezaujmu odoslat nazad do urciteho datumu, spravila som to tak par krat a viac mi nic neposlali. Takze ja som sa ich zbavila da sa povedat celkom lahko

avanka
5. júl 2009

Aj mne volali z Miriale, objednala som si 3 nohaviciek za 6 + post a oplatilo sa, nohavicky su krasne a kvalitne...hned ako mi to prislo, som pisala mail a odhlasila som svoje clenstvo, odvtedy pohoda 😉

luise
10. júl 2009

Tak sa zdá,že už s nimi budem mať pokoj. Poslali mi ospravedlňujúci mail, určite zabrali vyhrážky,ktoré som myslela absolútne vážne. Ináč som to vybavovala cez poštu a je to ok! 😀 Tak držím prsty aj Vám ostatným! Čauko 😵

koryt
10. júl 2009

ja som mala tiwž negatívnu skúsenosť s Mirialle, tiež som si objednala supravu vďaka letáčiku z časopisu a vôbec nič mi nedošlo.. bývala som vtedy ešte v dome s rodičmi a dlhé roky k nám chodila tá istá poštárka, tak som vyzvedala, či náhodou nebol nejaký balíček.. čakala som asi tri mesiace, až prišla upomienka.. odpísala som, že mi žiadna zásielka nedošla, tek nebudem nič platiť.. potom ďalšia a ďalšia.. kontaktovala som ich mailom a prišla mi odpoveď, že je vše vybavené, že u nich bola nejaká chyba.. a prišla ďalšia upomienka s exekučným vyhrážaním.. napísala som na všetkjy možné adresy, pekne podrážená, síce som nenadávala, ale upozornila ich, že celú záležitosť budem riešiť s právnikom a že budem informovať SOIku.. to bolo niekedy vo februári.. odvtedy nič..

maja258
5. okt 2009

Odkaz pre všetkých, ktorí naleteli rôznym firmám a dostávajú poštou veci, kozmetiku a podobne, ktoré si neobjednali. Moja osobná skúsenosť je s firmou FLEUR de Santé. Praktiky, keď vám obchodník zašle tovar, ktorý ste si neobjednali a potom požaduje úhradu, sú zákonom EÚ zakázané. Preto neplaťte za veci, ktoré ste si neobjednali. 😉

gabina275
5. okt 2009

prepačte ,že sa miešam,ale som poštarka, a viem kolko toho chodi aj ked si to ludia neobiednaju .treba to poslat späť alebo odmietuť prevziať čaute

slonik156
21. okt 2009

ja som si objednala v miriale spodne pradlo zaplatila som a potom 2 roky ic a teraz z nicoho nic mi posielaju upomienku ze nemam zaplatene 40 eur a pritom osm platila len8 eur co mam robit?

gabina275
23. okt 2009

slonik156: ahoj, v tej upomienke je isto telefonne číslo zavolaj tam a povedz,že ti nič neprišlo a ani si si nič neobjednala, tak že nezaplatíš žiadnu upomienku,oni ti pravdepodobne povedia, že sa im zásielka nevrátila späť tak aby si to nechala tak

luise
23. okt 2009

Presne tak! Sprav to ako ja a určite sa to vyrieši. 😉