Zavárame ovocie a zeleninu.

ukana
19. júl 2007

hladala som nejake recepty na zavaraniny, ale neboli tu. Otec mi zajtra donesie 10litrov cucoriedok, mate nejaky recept? a este potrebujem radu: nemam hrniec na zavaranie a ktosi mi vravel, ze sa da zavarat aj v rúre 😒 Viete ako?
nechce sa mi ten hrniec poziciavat 😒
dik za tipy 🙂

belusa
8. júl 2011

@titkovamiriam a dávala si tam aj cukor?dakujem 🙂 🙂

belusa
8. júl 2011

@titkovamiriam aha a egreše môžu novorodenci už ?

titkovamiriam
8. júl 2011

@belusa nie ak to bolo pre deti do 3r.,inak napríklad jablka zavaram uplne bez cukru stále.

titkovamiriam
8. júl 2011

@belusa to urcite nie asi tak od roka 🙂

belusa
8. júl 2011

@titkovamiriam aha no lebo ja mám až v septembri termín takže to budem robiť radšej bez cukru 😲 😲 ale dakujem veľmi pekne

zuziq
11. júl 2011

ahojte, vcera som robila prvy krat ribezlovy dzem. ribezle sme odstavili a tu stavu som povarila, pridala cukor. trosku to zhustlo, ale bolo to stale tekute, no vsade pisali, ze to urcite zhustne... dnes rano je ale obsah flias stale tekuty ☹ myslite, ze to este zatuhne? davala som len stavu a curko ( nasla som to vo viacerych receptoch)

saskarisko
11. júl 2011

@zuziq - ked nestuhne, otvor nanovo flasky, a prevar opat s cukrom. a opat do flias. ja som to takto robila minuly rok, ked mi dzem nezhustol 😉

zuziq
11. júl 2011

@saskarisko dakujem za odpoved, niekde som citala, ze to trva 1 az 2 tyzdne, ak sa to vari bez gelfixu.. tak neviem ci sa tomu da verit 😀

titkovamiriam
11. júl 2011

@zuziq aký si mala pomer cukru ? ja z ríbezlí a malín robím toto:

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=40885
a to sa mi este nestalo žeby to nestuhloa ani sa to vlastne nevarí 😉

norcima
11. júl 2011

Ja mam recept na dzem z minuleho roku vyborny. Vzdy sme pri vareni lekvaru stravili cely den, co sme po par naberackach miesali do zblaznenia. No teraz robim lekvár (dzem ci co to je 🙂 ) takto: na 2 l štavy z ribezlí ide 1,5 kg cukru. Stava sa da do hrnca varit, ked zovrie necha sa v na prudkom ohni 5 minut varit, potom sa prida cukor a ked zacne stava zase vriet odstopne sa 10-15 minut (uz treba premiesavat obcas) a dava sa do flasiek, zavickuje, otoci hore dnom a necha vychladnut. 🙂

zuziq
11. júl 2011

@titkovamiriam dala som asi 700g na liter stavy... niekde som citala ze baba dava iba 400g a vzdy jej to zatuhne..ale varila som to dlhsie, nemoze to by problem? mozno to postupne zatuhne, ked som nechala len trosku v miske tak to postupne bolo ako rosol.. mozno to potrebuje viac casu, dufam 😒

titkovamiriam
11. júl 2011

@zuziq cim lhsie varis tym je hustejsí 😉 zalezi od vody v ovocí.najlepsie je skusiť to na tanieriku ked to uz nesteka je hotovo.

zuziq
11. júl 2011

@titkovamiriam marhulkova marmelada mi vysla perfektne, nadherne zatuhla... a ribezlovy som varila hadam aj 2 hodiny a nejak extra nehustol.. bol taky lenivo tekuty z toho cukru ale tekuty, tak som myslela, ze to tak ma byt.. no nic, uvidim o par dni a ked nebude dobre, asi pojde opat do hrnca ☹

raduska12
17. júl 2011

Ahojte baby zavárali ste aj zeleninu aj ako presnídávku ? ak áno akú a ako ? 🙂 chcela by som malej aby som to nemusela kupovať a každý deň variť mini dávky. 😅 ďakujem

zuziq
18. júl 2011

tak po tyzdni ribezlovy dzem perfektne zatuhol 😀 a skusala som aj marhulovo/bananovy a to je teda mnamka 😵

nicky655
18. júl 2011

tak tie zeleninove presnidavky by aj mna zaujimali. ovocne uz mam porobene,ale tak take sa nedaju stale jest.

aha, a este som sa vas chcela spytat: mozem pouzit tu vodu kyslu zo zelka,co sa dava do uhoriek aj po tyzdni? mala som ju v uzavretej miske v chladnicke.som to vtedy nejako neodhadla a narobila som jej vela. 🙂 dakujem

anaxamon
19. júl 2011

ahojte neviete mi poradit ci sa mi oplati narobit detsku vyzivu do pouzitych poharov od kupovanej detskej vyzivy? ci tie viecka drzia alebo nie...aby som si nenazhanala kopec poharov na vyzivu a v konecnom dosledku ich budem moct akurat tak vyhodit...

cicimon
19. júl 2011

@anaxamon vraj drzia len OVKO, CBA , HELLO, ine mozes vyhodit

parvitas
19. júl 2011

@anaxamon nie, svokra to skúšala. ale tieto nové detské poháriky nemajú dobré viečka, nechytia. (lepšie sú tie šroubovacie).
lepšie je to dať do pohárov od horčice...
tiež som sa takto ošálila 😖 a potom vyhadzovala asi 40 kusov 😕

parvitas
19. júl 2011

mali sme Hami, Hipp, Babylove a Hamánek

anaxamon
19. júl 2011

@cicimon
@parvitas
hm takze asi potom len popreberat v ich poriadne a tak vyskusat s vodou ci drzia ze? aby som potom nevyhdazovala narocne vyrobene🙂

cicimon
19. júl 2011

@anaxamon to cba a hello maju riadny srubovaci uzaver a ovko spominali aj ine baby, ze to im chytilo, ine druuhy nie

parvitas
19. júl 2011

@anaxamon alebo tak. 😉
my sme to s vodou neskúsili, ale pre istotu sme použili len jeden pohár a vobec sa nechytilo viečko. tak sme to rovno povyhadzovali
ešteže drahý je maniak na horčicu (jedol by ju ku všetkému mäsovému asi 🙂), tak máme dostatočnú zásobu...

anaxamon
19. júl 2011

@cicimon dakujem, sak uvidim ake druhy poharov podostavam co mam slubene🙂

parvitas
19. júl 2011

@cicimon hm tak take sme ani nemali 🙂
ale dobre vedieť, pre budúcnosť

pia22
20. júl 2011

@zuziq a ine kocky da sa do niecoho zavaratelneho dat banan?

zuziq
20. júl 2011

@pia22 ja som robila ten dzem a bolo to velmi fajnove.. banan je dost makky takze neviem ci by vydrzal v celistvom stave ale do akehokolvek dzemu sa da urcite pridat 😉

pia22
20. júl 2011

@zuziq dakujem🙂, take nieco som myslela. A ako si to robila? Ja som zavaraci zaciatocnik, tak som rada, ze som objavila tuto temu, idem studovat😀 Tie banany ma napadli, ked minuly tyzden mali u nas kilo nadhernych bananov po 20cent.🙂

zuziq
20. júl 2011

@pia22 dala som asi 700g marhul a 300 g bananov ( pomer podla mna moze byt hociaky) Vsetko som porezala na drobno, podliala malilinko vodou a varila. Ked sa rozpadavalo ovocie, pridala som cukor podla chuti, trosicku kys. citronovej a este povarila, kym nebol dzem husty ( ale nevarila som to ani nejak extra dlho) A potom uz len dat horucy dzem do flias, zatvorit a otocit hore dnom aspon na 5 minut. Nakoniec som vsetko zabalila do deky, aby to pomaly vychladlo 😉

pia22
20. júl 2011

@zuziq dakujem este raz, vyzera to vyborne a mnamkovo, urcite vyskusam🙂