Zavárame ovocie a zeleninu.

ukana
19. júl 2007

hladala som nejake recepty na zavaraniny, ale neboli tu. Otec mi zajtra donesie 10litrov cucoriedok, mate nejaky recept? a este potrebujem radu: nemam hrniec na zavaranie a ktosi mi vravel, ze sa da zavarat aj v rúre 😒 Viete ako?
nechce sa mi ten hrniec poziciavat 😒
dik za tipy 🙂

titkovamiriam
25. júl 2009

dren,kopot,lekvar,zamrazene polovicky, a ked ich je vela tak pikantne marhule na maso-do klasika kompotu das feferonku alebo aj dve.a da kuracie grilovane maso je to pochutka

titkovamiriam
25. júl 2009

a samozrejme susene marhule a rozne kombinacie s inym ovocim a koreninami ako skorica a klinceky

martinaema
26. júl 2009

neviete, čo sa dáva do nakladaného karfiolu, aby nezmenil farbu? Ja dávam iba klasický nakladač a mám ich také bledoružové.

junovka
26. júl 2009

baby, prosim vas mozte mi dat recept na marhulovu dren??Vdaka 🙂 😉

titkovamiriam
26. júl 2009

junovka len rozvar marhule na kilo asi pol kila cukru a pol kila jablk/mozes aj bez nich/ a 2 dcl vody.pridaj 2 sacky vanilkovy cukor a naflaskuj.ja robim dren aj tak ze ked uz nemam hotovu tak otvorim kompit strcim don ponorny mixer,rozmixujem a zamrazim.alebo ked to budes vsetko varit pridaj tam 250ml slahackovej smotany a budes mat fajn zmrzlinu

slnko331
29. júl 2009

titkovamiriam, sa nestacim cudovat, co vsetko spracujes, ja mam tiez zahradku a hlavne sa mi urodili cukiny, tak si opisujem recepty aj z tejto stranky, takze dakujem vsetkym za inspiraciu. Robila som z cukiny aj taku zmes na spagety s olivami, je to celkom fajn, dnes sme to mali na obed.

titkovamiriam
29. júl 2009

cukina je fakt super zelenina 😀 -robievam aj pyre-nakrajam cukinu a trosku zemiakov-uvarim a pridam maslo a mlieko-spravim kasu do nej pridam nastruhany chren a dam zapiect je to super priloha ,alebo len tak s oprazenou cibulkou a kefirom

graziela
30. júl 2009

Miriam, ty si naozaj poriadna gazdina a sikulka 🙂 No, ved tolko stravnikov mat, to stoji aj cosi namahy, vsakze?
Ja som dnes zavarila v opät v rure uhorkovy salat (vraj chuti ako calamada), tentokrat som to urobila tak, ze som flasky vybrala z rury hned ako zacali bublinkovat...dufam, ze budu OK, lebo doteraz moje zavaranie v rure nebolo moc uspesne..NO co uz, casom sa aj to naucim, treba len skusat 😉

titkovamiriam
30. júl 2009

tak v tomto smere neexperimentujem 🙂

junovka
30. júl 2009

ja z cukin zvyknem robit aj dobry kolacik 🙂 😉

slnko331
30. júl 2009

zdravim vsetky co zavarate, ja som dnes robila bazovo-jablkovy lekvar.

titkovamiriam
30. júl 2009

dneska som robila placky-2 cukiny,cely cesnak,2 zemiaky-koly skrobu,4 vajcia,trosku muky,jedna feferonka,cierne korenie,sol,majoran a trosku oleja,lebo robim na teflone a ten len prejdem olejovym stetcom tak po kazdej tretej placke.

plnka na troske oleja oprazim mlete maso ,ktore som dnes pomlela s dvomi cibulami 4str.cesnaku,3paprikami a 2 paradajkami-opeciem tak 8min aby sa vyvarila voda zo zeleniny a masko udusilo.tymto naplnim placky a posypem syrom.

urobila som vela cesta-dala som ho na zajtra do chladnicky

lelou
31. júl 2009

zd¨ravim kucharinky 🙂 nebyl by nahodou v zasobe nejaky dobry recept na nalev na kozi rohy , feferony a alma papriky?
predem diky 😵

titkovamiriam
31. júl 2009

tak almu zavaram ako je recept na zelku len dam do 0,8l pohara 2 lyžičky oleja.feferonky ani rohy nezavaram no asi by som ich zavarila tak isto

lelou
31. júl 2009

dekuji, sem si myslela, ze to zavarim s dekem ä pridam olej, tak jeste jednou diky 🙂

titkovamiriam
31. júl 2009

mozno ti niekto da aj iny recept - ja mam kolegu co dava alma papriku na dno pohara a potom zeleniny co ho napadne ,cele strucky cesnaku,nasekany zeler,kusok oharky,karfiolu,mrkvy a zalieva to tiez dekom

katarinka6
1. aug 2009

Ahojte, nepoznate niektora z vas, recept na susene paradajky,
viem ze sa potom mozu vysterilizovat.
ak ano, potesil by ma.
dakujem a pekny den

wighy
1. aug 2009

katarinka skus kuknut tieto

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5854 😉

titkovamiriam
1. aug 2009

to vyzera dobreee 😀

wighy
1. aug 2009

vsak???hehehe mozno sana to odhodlam 😉

titkovamiriam
1. aug 2009

ja nie ja susim paradajky v rure a aj to len na 2-3m-dlhsie nevydrzia 😀

wighy
1. aug 2009

aha ja v zivote som take nerobila,tie paradajky sa ulozia na plech a tak sa susia???kolko asi???

titkovamiriam
1. aug 2009

50 st 2-3 hodky,a potomich neham tak a ked sa mi nezdaju tak este aj na druhy den 😀

wighy
2. aug 2009

dakujeeeeem

eva7780
2. aug 2009

ahojte,chcem sa opýtať,ked chcem zavarať baranie rohy,treba mi ich trochu obvariť? 😨
katarinka6 ja paradajky nesuším,ale ich trochu obarím,ošúpem a vložím do fliaš a sterilizujem,sú vo vlastnej šťave,dávam ich na pizzu atd. a vyberám malé paradajky 🙂

ukana
autor
2. aug 2009

evi, ja ich obvarim,aby sa lepsie natlacili do flasky, viac ich tam vojde 😉

eva7780
2. aug 2009

ukana dík 🙂 🙂 🙂

mikalove
2. aug 2009

ja som dne szavarila černice
baby zavárate niektorá tak,že dáte len ovocie a cukor a potom do pary? bez vody...už mi to pár ludí povedalo,že tak zavarajú len sa bojím vyskúšať

eva7780
2. aug 2009

mikalove ja s vodou 😉

titkovamiriam
3. aug 2009

tak robim struhane jablka mikalove 😀 cernice ale s vodou.
jablka si poriadne natacim zo dva razy dam medzi curok kusok skorice 2 klinceky a zavriem.casom potom je flasa poloprazdna no vydrzi aj dva roky -dlhsie som este nemala 😀