Zavárame ovocie a zeleninu.

ukana
19. júl 2007

hladala som nejake recepty na zavaraniny, ale neboli tu. Otec mi zajtra donesie 10litrov cucoriedok, mate nejaky recept? a este potrebujem radu: nemam hrniec na zavaranie a ktosi mi vravel, ze sa da zavarat aj v rúre 😒 Viete ako?
nechce sa mi ten hrniec poziciavat 😒
dik za tipy 🙂

lusana
23. júl 2011

ahojte neviete mi niekto poradiť, či sa dá kúpiť samostatne mriežka do obyčajného 30l zaváracieho hrnca? Hladám po internete, ale nikde nemôžem nájsť.

janka_pn
30. júl 2011

prosim vas, som uplny zaciatocnik. co to znamena,ale po lopate, ked mam nieco zasterilizovat npr. pri 80 stup. 15 minut. a mam potom tie pohare, ked ich vyberiem otocit hore dnom, alebo netreba??? 😅 dakujem 😵. poznamka, nemam zavaraci hrniec.

janka_pn
30. júl 2011

@titkovamiriam prosim ta, tu slivkovu potom nechas vychladnut, tie pohariky hore dnom alebo ako?? 😅 😅 😅 idem skusit 🙂

titkovamiriam
30. júl 2011

jasne ja davam vsetko hore dnom vychladnut a potom schovam to tmy 😉

janka_pn
30. júl 2011

@titkovamiriam jeej, dakujem, takze vsetko ked vytiahnem, jedno ci kysele alebo sladke, postavim na vrchnaky.... ??? vdaka. na cele chladenie sa? alebo len par minut?

janka_pn
30. júl 2011

@titkovamiriam ako zistim, ci mi ta nutela chytila?? 😅

titkovamiriam
30. júl 2011

ja tak robim vsetko a do uplneho vychladnutia,vacsinou zavaram v podvecer tak rano odkladam. 😉

titkovamiriam
30. júl 2011

@janka_pn ak nie zacala by ti tiecť a ak aj nie za par dní to uvidís na pohari,zmeni sa farba a aj viecko sa ti naduje,zavaraniny treba konrolovat,ak zacnu kysnut mozu aj,,vybuchnut,, a zaseru ti cely regal,tak ak sa ti nieco nezda,je zmenena farba a pod radsej to otvor a ak je to zle vyhod 😉

janka_pn
30. júl 2011

@titkovamiriam dakujem pekne, idem ju teda dorobit 😵

udada
5. aug 2011

ahojte, poradíte mi prosím recept na sladkokyslý nálev , chcem zavárať cviklu, zeleninu som samostatnú ešte nezavárala, okrem leča, doteraz to bolo len ovocie, ďakujem

titkovamiriam
5. aug 2011

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=34977 a pomer na 1,75l vody 0,5l octu a 120g cukru

udada
5. aug 2011

@titkovamiriam ďakujem 🙂 a soli koľko?

titkovamiriam
5. aug 2011

za polievkovú lyžicu na to množstvo

mia_m
11. aug 2011

ahojte, nemate niekto recept na lekvar z ringlot ?? dakujem 😉

titkovamiriam
11. aug 2011

ja čistý nerobím miešam ho s jablkami na 500g ringlot a 250g jablk-500g cukru

mia_m
11. aug 2011

@titkovamiriam takze rozmixujem, pridam cukor, povarim niekolko hodin, odoberiem priebezne penu a dam do poharikov ? 😕

titkovamiriam
11. aug 2011

jasne ja ani nemixujem,zasypem cukrom na 12h a potom varim a varím 🙂

mia_m
11. aug 2011

@titkovamiriam vdaka 😉

babetkarka
16. aug 2011

@titkovamiriam poprosim ta, ty tu vsetkym radis a nechce sa mi to cele citat. Mam jablka a skusala som ich zavarat, len ked som po zavareni dala pohariky hore dnom, tak mi zopar viecok povolilo. Zavarala som ich do poharikov od HIPP.
Myslis, ze tie viecka su vhodne na dalsie pouzitie??? + ta poprosim este presny postup na jablcka. Dakujem 🙂

luciferova
16. aug 2011

@babetkarka tie hipp viecka su podla mna jednorazove. A to si zavarala len do takych pidipoharikov?

babetkarka
16. aug 2011

@luciferova ano do tych malych,lebo moja mala je strasne slaby jedak, jeden poharik ma aj na 3x.

luciferova
16. aug 2011

@babetkarka jasne chapem, ved ono v chladnicke sa to neskazi, skus zavarit do poharikov od horcice alebo klasickych vyziv. S klasickym vieckom. A kolko sa ti tam zmestilo jablk? Nie je lepsie zavarit do vacsich a potom dojest k masu alebo pudingu?

titkovamiriam
16. aug 2011

@babetkarka ja si myslim že na zavaranie niesu,ibaže by sa dali šrobovat,no tie su asi len tie pukackové 😉 a veru ja menej ako 3 dcl nezavaram 😀 😀 😀 ale už mam trošku vacsie detičky 🙂

babetkarka
16. aug 2011

@luciferova nemala som vela jablk,len zatial co popadali na zem, spolu je to 20 tych Hipp poharikov. Niektore viecka drzia, ine povolili 😖 . Tak nabuduce to dam radsej do inych, len to mam az velke 7dcl a to je zase velke. No co, cely zivot sa ucime 😀 . A este otazka, davate do vyziv aj cukor? Ja som dala na pol litra jednu velku lyzicu. Radsej by som vsak robila bez cukru,len neviem,ci sa to nepokazi.

titkovamiriam
16. aug 2011

ja zavaram jablka bez cukru a zastrerilizujem,nikdy sa mi nepokazili a zavaram tak aj slivky ,hrusky aj broskyne

janka256
19. aug 2011

@titkovamiriam miri ako robis paradajkovy pretlak len ciste paradajky alebo aj nejake korenie pridavas?

gucz
19. aug 2011

@janka256 ja robím aj čistý a aj ochutený. Do ochuteného dávam trošku čierneho korenia, trošku nového korenia, trochu octu, soli a cukru, všetko od oka...
Vždy sterilizujem, akurát tento rok som jedenkrát nesterilizovala akurát ten ochutený a okorenený, len som poháriky otočila dolu hlavou a zatiaľ vyzerajú dobre. Ale miniem ich ako prvé. Pre istotu

titkovamiriam
19. aug 2011

paradajkový pretlak robím robím len čiste paradajky,kečup robím ochutený a aj ked robím paradajkovu štavu tak tam nic nedavam,dochutim pri varení 🙂 este robím aj paradajkové ochutene pyre:
Sparíme celé paradajky, olúpeme a rozmačkáme,pridáme najemno nakrajanú cibulu, čerstvú bazalku, oregano,petržlenovú vňať a pažítku, 4 strúčiky cesnaku , biele korenie, soľ-všetko uvarit dat do fliaš a hotovo-na pizzu cestoviny a podobne

stardust
19. aug 2011

zvykne niekto z vas robievat marmeladu z jarabiny vtacej?

janka256
19. aug 2011

@gucz
@titkovamiriam kocky vdaka idem robit 🙂