Závidíte druhým?

bobulka34
22. jún 2008

napr. ze chodia na dovolenky, ze sa maju lepsie , ze vy trcite pri detoch, varite a nemate cas? Vaše kamosky idú s drahým autom na nákup, spoznávaju svet, chodia na nákupy a vy pocitate kazdu korunu 😲

gabika11
23. jún 2008

ahojte, tak ja ked vidim, ze sa niekomu dari, tak mu prajem, a nezavidim. Myslim si, ze to zialbohu nasa zla vlastnost, co sa tyka slovakov, zavidiet, ze ten sused ma to a ja to nemam... je to smutne. Radsej by sa mal starat kazdy o seba, ako mrhat a prehajdakat cas zavidenim inym. 😉

gucz
23. jún 2008

Baby kto tvrdí že nezávidí klame.
Ja sa priznám, závidím. Ale aj ľudom doprajem

ella1
23. jún 2008

a ešte chcem dodať,že tráva sa vždy zdá zelenšia u susedov,ale nie je zlato všatko čo sa bliští 😀
mne sa tiež občas zdalo,že niekto má všetko(nemyslím peniaze),ale časom som sa dozvedela iné veci,alebo sa zvrtla situácia a vtedy som si uvedomila,že nie všetko je také ako sa nám zdá.

a ešte ma iritujú ľudia,čo závidia ešte aj problémy 😅 tak to už fakt nechápem!

mokuska
23. jún 2008

najhorsie je ako sa zavist premeni na nenavist a uz to potom žerie celu osobnost,v ludskej povahe je troska zavisti ale len takej normálnej ak sa to vsak zvrhne v rodine potom je to smutne,zazila som plac svgrinej od zavisti lebo druha svgrina mala o nieco viacej ako ona,na mna zazera lebo vacsinu platu davam do vylepsenia domacnosti,tam sa citim najlepsie to je moja najvacsia priorita ,vela zálezí na výchove ak vyrastala v takej domacnosti,tak sa potom clovek nemože divit skor ju polutovat a vyhnut sa jej oblukom .

ella1
23. jún 2008

mokuska u nás podobne.nemôžeš sa s ničím pochváliť,lebo také ohovárčky sú.bohužiaľ v manželovej rodine sú všetky také ženy(manželky bratov).
a najlepšie bolo,ked si jedna švagriná kupovala to isté,čo ja!no tak to by mi bolo vrcholne trápne.
alebo nemôžeš povedať nič,čo plánuješ kúpiť,vylepšiť,lebo ťa predbehnú,majú to skôr a ešte sa tvária,že to ty opakuješ.choré! 😅

cicushka
23. jún 2008

ella1) ja by som sa potom na to vykaslala...ked chcu..nech sa tvaria, ze to mali prve...aj ked "po tebe" a kludne ich pochval ze wau, aky dobry vkus maju a ze musis si to aj ty kupit 😀

sirinka
23. jún 2008

no aj obcas zavidim kamoskam ich totalnu volnost, idem kedy chcem, pridem kedy chcem a tak, ale potom sa na mna klara usmeje a viem ze mam to najvacsie bohatstvo na svete 😵 a viem, ze ony to obcas zase zavidia mne...
no a z materialnej stranky zavidim ludom, ktory maju svoj dom postaveny na plazi...

ella1
23. jún 2008

no,už sa moc nenavštevujeme,takže mám originalitu zaručenu 😀
ale dobrý nápad,niekedy to vyskúšam 😉

mexx
23. jún 2008

Zavidim. A priznavam sa k tomu. 😉
Nie je to zavist v tom zmysle, ze by som ich teraz vsetkych preklinala a zelala im len to najhorsie a za ich chrbtami intrigovala. Ale... Mam problemov vyse hlavy, da sa povedat, ze existencnych - nemam stalu pracu, nema zabezpecene byvanie, na deti si este pockam, zdravie tiez nie je najlepsie... A preto zavidim vsetkym, ktori maju kde byvat, mozu si dovolit vsetko, co potrebuju a chcu (lebo ja casto nemam ani na to, co potrebujem, nieze na to, co chcem), maju deticky, a su uplne zdravi. Casto mi pride luto, ze v mojom zivote su veci take, ake su, aj ked si uvedomujem, ze su aj ludia, ktori su na tom horsie, a urcite su veci, ktore niekto zavidi mne.
Takze priznavam, zavidim. Ale v dobrom. 😉 A vsetkym to prajem. Na tu svoju davku si zatial pockam... 😉

inka04
23. jún 2008

"Zavidela" som spoluziackam, ked uz mali po statniciach a ja daleko pred nimi🙂 A niekedy aj ludom flegmatikom, sangvinikom ich geneticku vybavu... Cholerik ma predsa len ten zivot "komplikovanejsi" - aspon sa mi niekedy to tak zda, ked "nestihnem" naratat do 10 kym vybuchnem....

mokuska
23. jún 2008

myslim si ,že v tvojom prípade nejde o závist ale len o túžbu konecne mat usporiadaný zivot,aj ja som v živote zazila aj straty ale aj stastie ,len to akosi nejde tak rýchlo,ako by si clovek prial,ako naschval taketo veci prichadzaju ked uz je clovek totalne na dne a tu svitne trosku svetla s temnot,drzim ti velmi palceky aby sa ti podarilo byt stastnou v tejto tazkej dobe....opakuj si nieje to zavist iba tuzba a to je úplne nornálne túžit po niečom...

adrioska
23. jún 2008

Aj ja zavidim... 😀 😀 chcela by som domcek alebo chatu v horach a este auto... 😀
ale inak som stastny clovek, mam milujuceho manzela, cakame baby, mame kde byvat...ine mi nechyba...a este chcem zdravie pre nas a pre nasich blizkych... 😉
ale skutocne co zavidim, to tu uz bolo spomenute...zavidim povahu flegmatikov...ja, co sa stresujem kvoli kazdej blbosti...a to ma potom negativny dopad na moje zdravie a teraz uz aj zdravie mojho drobceka pod srdcom.. ☹

mywiel
23. jún 2008

Zavidim niekomu kto ma stastie mat este dvoch rodicov... ☹ a byt s rodinou, kedze zijem v zahranici tak to chyba. Inac mam vsetko po com tuzim, mozno neskor ak sa pritrafi najst domcek ktory nam bude konecne vyhovovat... 😀 Aj ti co maju vela penazi nemusia byt stastnejsi ako my. 😉

alexandra
23. jún 2008

Momentalne zavidim vsetkym, kto zaspava skor ako o pol 4 nadranom 😀

lyongirl
23. jún 2008

ak je môj pocit, že by som chcela niečo, čo má niekto iný závidenie, tak potom závidím 😀
Písala som, že nezávidím,lebo ja ten pocit nemám........
A možno závidím, len ma vôbec nenapadá, že čo a komu............. 😉
A už vôbec nezávidím materiálne veci, je pravda, že by som ich chcela, ale ako tu bolo spomenuté, ten kto má "všetko", určite za to platí nejakú daň. A radšej mať krásnu, zdravú a šťastnú rodinu, ako miliónové domy, autá, kopec značkových handier a drahej kozmetiky...........

karolinkafe
23. jún 2008

Ja tiez zavidim ludom, ktori su v blizkosti rodiny a priatelov 😔 Ked si predstavim, ze moje deti budu vidat babku a dedka tak 2-3 krat za rok, vtedy inym zavidim 😕

bubba
23. jún 2008

karol,ini by zavideli tebe myslim,ze je tu takych na fore dooooooooooost 😀 😀

bubba
23. jún 2008

sa ti nikto nebude starat do vychovy ani ti davat"dobre mienene rady"

ivush
23. jún 2008

karolin ja viem presne o čom hovoríš, tiež som pred pár rokmi stála pred rozhodnutím kde ostanem žiť a jedna z vecí čo ma trápila úplne najviac bolo presne to, že ako často uvidia babinu a deda moje deti a ako často vlastne uvidím ja svoju maminu a ocina....
Nuž, ale možno ani nemáš čo až tak závidieť, veď to bolo tvoje slobodné rozhodnutie vybrať sa touto cestou.... 🙂 a si predsa v nádhernej krajine, aj keď je fakt, že to rodinu nenahradí.....a++ 😉

ivush
23. jún 2008

Ja práveže v istom zmysle "závidím" skôr tú situáciu keď niekto žije v úžasnej krajine plnej možností a otvorenosti no a záááároveň nemusí robiŤ kompromisy lebo tam má rodinu, zázemie, ..... 😵

karolinkafe
23. jún 2008

Dik baby za povzbudenie 😉 som rada ze vas mam 😵
No je mi obcas tazko a dufam, ze sa na slovensko aj jedneho dna vratime 🙂 Je pravda, ze byt v zahranici ma svoje nevyhody ale aj vyhody. Ako vravi bubba, ze aspon mi nikto nedava "rady" a tiez mam pokoj od svokry 😀 😀 😀
Ivush presne ako hovoris 😉

asitka
23. jún 2008

no dievčatá moje...myslím, že každý občas niekomu niečo závidí...a nemusia to byť len hmotné veci, či peniaze...možno závidieť pocit, radosť...atď...viete koľké bezdetné ženy závidia nám maminám naše ratolesti...či maminy, ktoré ´majú doma postihnuté, či choré detičky,....ja viem, že každá to svoje ľúbi...ale určite si povie, prečo ja nemám zdravé a pritom je to taká bezradná závisť smutná...a ako tu už ktosi písal...najviac ma dojíma, keď si ktosi, čosi závidí v rodine....vy máte kozu, no my musíme mať dve...vy máte auto, tak my aj motorku...no u nás v rodine, sa predbiehajú aj kto bude mať viac detí., vy máte dve, no čo sme my horší....budeme mať 3....niekedy žasnem nad ľudskou hlúposťou...takže hold...buďme radi, že sme zdraví.... 😉

vavka33
23. jún 2008

Dadulka,ja zavidim to iste,co aj ty.vsetkym maminu,ze im pomoze s detickami,tesi sa s nimi...mne mamka umrela pred 6 rokmi a tiez mi moc chyba

karolinkafe
23. jún 2008

Akurat som minule niekoho pocula zartovat, ze zavist je slovensky narodny sport 😀

horallka
23. jún 2008

No ja sa priznám, ja som tiež závidela mojim kamoškám šťastné rodiny, deti, dobrých manželov, že si kupovali a zariaďovali byty a ja som ako rozvedená stále trčala len u svojich rodičoch v tridsaťročnom byte s otrasnou kúpeľnou a tapetovou obývačkou, lebo na prerábku neboli peniaze. Teraz to už mám aj ja a zase nemám pokoj, lebo teraz závidím zas slobodným babám, že si môžu behať kde chcú a užívajú si život, zatiaľ čo ja som sama síce v novom ale prázdnom byte 🙂 s malým uvrešťaným a ukakaným drobcom. A vôbec sa za tieto svoje pocity nehanbím, že zívidím - ja si to z hĺbky duše priznám a nemám s tým problém. Niekto aj povie, že nezávidí, a v srdci v hĺbke duše aj tak závidí, tak načo sa pretvarovať.Asi to nie je tým, že niekto niečo má - že preto závidíme- je to povahou - moja povaha je taká, že vždy túžim po tom, čo nemám.

icerna
23. jún 2008

ahojte,jasne ze kazdy zavidi 😉 ja zavidim momentalne tim co maju pri sebe dobre kamosky,maminy na klebetenie,radenie,lebo ako sme sa prestahovali tak si nemam s kym tak pokecat ☹ a cez mobil to neni ono

karolinkafe
23. jún 2008

Icerna som na tom podobne, tak aspon kecam tu 😀

karolinkafe
23. jún 2008

A este som zabudla, zavidim aj tym, ktore maju muzov pod papucou, mne sa tam toho mojho este nepodarilo dostat 😀 Stale je taky tvrdohlavy ako byvol 😀

icerna
23. jún 2008

karolinkafe asi takych zien je velmi malo a to potom ani tak asi nefunguje ked zena vela zakazuje a troska mu nedopraje 😉 ale len troska 😀 a kde byvas?

karolinkafe
23. jún 2008

Byvam vo Fr