Zdravotné poistenie po skončení strednej školy. Ako vyplniť formulár?

deniska0704
10. sep 2009

Neviet emi niekto poradit, ako mam vyplnit formular, kt.musim odniest do zdrav.poistovne?Dokedy ho tam musim odniest?Nema niekto priklad vyplneneho tlaciva, lebo som zufala a nechcem nieco zmeskat.Poradte mi prosim niekto.Dakujem

duska1122
10. sep 2009

a uz si bolav zdravotnej sa opytat? ak sa hlasis na urade prace do zdravotky nemusis

deniska0704
autor
10. sep 2009

Ako to, ze tam nemusim ist, ak som bola na urade prace sa zaregistrovat.Ak tam nepojdem, tak kto za mna bude platit zdrav.poistenie?Ak tam nepojdem, nepride mi plati nejake pokuty za omeskanie?

duska1122
10. sep 2009

nie ked sa zaevidujes na urade prace zdravotku ti plati stat

akvi
10. sep 2009

platit ti ju plati, ale do zdravotnej poistovne MUSIS ist ohlasit to, ze si na urade prace.. Tam ti presne povedia, ci mas nieco vyplnit a ako...

duska1122
10. sep 2009

nemusi ale moze pre istotu ci hu urad zahlasil. niekedy tam maju zmetky.

maznacik007
10. sep 2009

Urad prace to ma na starosti aby zaevidovaneho uchadzaca o pracu nahlasil aj v zdravotke.. je to ich povinnost a zodpovednost...

deniska0704
autor
10. sep 2009

Takze tam nemusim ist?Nebudem mat nejake problemy?

grettka
10. sep 2009

ja som po skonceni strednej bola tiez na zdravotnej poistovni, nevedeli ma dat do ziadnej kategorie, bola som "este nie zamestnana ale uz nie student", tak ma dali ako nezaopatrene dieta po skonceni povinnje skolskej dochadzky a 10 rokov im to nevadilo, az potom ma vyrozumeli, ze teda, co je so mnou.. a to som medzicasom vystriedala tri zamestnania... Inak, v case ked som bola nezamestnana, UP sice vyrozumel ZP, ale na ZP som si musela sama poslat papiere postou,, takisto aj po skonceni nezamestnanosti som musela poslat papier na ZP o tom, ze UP ma vyradil z evidencie.

maznacik007
10. sep 2009

Pozri pre istotu sa mozes informovat na UP ked pojdes najblizsie...

ujasnime si to... kedy si sa nahlasila na UP? nahlasovala si tam aj aku mas ZP..

inak plati to co som ti napsiala vyssie.. 😉

deniska0704
autor
10. sep 2009

Na urad prace som bola 2.sept, takze hned.Maju zaznamenane to, aku mam poistovnu.Mam tam ist az 21.9 a neviem, ci nejako nezmeskam nieco, ak nepojdem do pistovne.

maznacik007
10. sep 2009

Deniska.. to je ok.. oni to msueli nahlasit.. ak chces mat kludnu dusu tak si zavolaj do poistovne... na nejaku infolinku... a oni to povedia to iste...

deniska0704
autor
10. sep 2009

Dakujem, si hrozne zlata, aj ked ta nepoznam.Som hrozne zodpovedna a chcem mat vsetko na poriadku.Mas s tym osobne skusenosti?

duska1122
10. sep 2009

ja mam minuli mesiac som to riesila. presne to iste ked si na urade prace zaevidovane k tomu dnu ti zacinaju hradit zdravotne poistenie ty do zdravotky nemusis, iba ak ta to trapi tak overit si to. ale vmomente ak ta s up vyradia utekaj do zdravotnej nahlasit ze si budes platit sama az potom by si mohla mat problemy

maznacik007
10. sep 2009

ano mam z tym skusenosti.. teda tak presne toto som overovala na infolinke v ZP a aj na urade prace dva dni dozadu.. pre jedneho clena nasej rodiny on je prihlaseny na UP od 2.9 tak ako ty 😀

duska1122
10. sep 2009

ja sa divim ze ti to na urade nevysvetlili no hej tam je to sama ochota 😒

deniska0704
autor
10. sep 2009

Takze na tej infolinke ti povedali co konkretne?Bud taka zlata a daj mi vediet!

maznacik007
10. sep 2009

ze ano UP to nahlasuje... a je tov poriadku.. ak je prihlaseny na UP tak sa netreba stresovat... ze je to ich povinnost aby to nahlasili...
ja som to este aj tak osobne overila na pobocke a mali to tam nahlasene... 😀 / ja som taka sisi na tieto veci/
takze neboj.. je to ok..

deniska0704
autor
10. sep 2009

Dakujem este raz, si hrozne zlata.Vdaka Ti za pomoc.

deniska0704
autor
10. sep 2009

Pisala som mail na infolinku a toto mi poslali.Neviem, co robit.
Dobrý deň,

Oznamovacie povinnosti poistenca voči zdravotnej poisťovni vyplývajú
do 8 dní. Z uvedeného vyplýva, že pokiaľ ste ukončili štúdium na
strednej škole je potrebné do VŠZP doručiť fotokópiu potvrdzujúceho
dokladu – maturitné vysvedčenie.

Ak budete zaregistrovaná na úrade práce a budete mať vystavené
rozhodnutie, že ste zaradená do evidencie uchádzačov o zamestnanie,
bude potrebné taktiež do 8 dní doručiť VŠZP fotokópiu rozhodnutia
spolu s vypísaným tlačivom „Oznámenie poistenca/platiteľa poistného“.

Vypísané a podpísané tlačivo „Oznámenie poistenca/platiteľa
poistného“ spolu s danými dokladmi je možné doručiť na pobočku VŠZP
osobne, poštovou formou alebo prostredníctvom inej osoby.
V prílohe e-mailu Vám zasielame zoznam kontaktných miest pracovísk
VŠZP s uvedením úradných hodín.

Uvedené tlačivo Vám zasielame v prílohe e-mailu a je k dispozícii na
každej pobočke/expozitúre VŠZP ako aj na internetovej stránke
www.vszp.sk

Pokiaľ by Vám vzniklo medzi ukončením štúdia a dňom vzniku
zaregistrovania sa na ÚP nevykryté obdobie, bude potrebné sa na dané
obdobie prihlásiť do kategórie osoby samoplatiteľa na tlačive
„Oznámenie poistenca/platiteľa poistného“ pod kódom 4, platnosť zmeny
Z(začiatok) / K (koniec) s príslučnými dátumami a uhradiť prípadne
vzniknutý nedoplatok.
Mesačný preddavok samoplatiteľa v r. 2009 je vo výške 26,74 €.
Ak je osoba iba časť mesiaca evidovaná ako samoplatiteľ, počíta sa
alikvotna výška preddavku: mesačná výška preddavku/počet kalendárnych
dní v danom mesiaci * počet dní, koľko sa daná osoba považovala za
samoplatiteľa.

V prípade ďalších otázok nás môžete kontaktovať telefonicky na tel.č.
0850 003 003 (zo zahraničia +421220817003) počas pracovných dní od
8.00 do 18.00 hod.

S pozdravom

Call centrum VŠZP

deniska0704
autor
10. sep 2009

Pomozte mi a zareagujte niekto na moju vyzvu.Dakujem

duska1122
10. sep 2009

a volala si tam? vlastne ti len pisu ze im mas doniest kopiu ze si evidovana na up. neboj je to ok. musis sa pytat na urade vzdy ked nerozumies oni ti sami od seba nic nepovedia. ale urcite je to ok

deniska0704
autor
10. sep 2009

A co s tym matur.vysvedcenim?

deniska0704
autor
10. sep 2009

A taktiez pisu, ze im mam doniest alebo poslat ten formular, kt.vobec neviem vyplnit.Su tam take veci, s kt.neviem pohnut.

duska1122
10. sep 2009

to sa ta netyka ty si na up. to len keby si si platila sama. ty mas doniest len kopiu ze si evidovana. to ti daju na u.p. ale nic sa nestane ked to neposles up ta nahlasi tak uz sa nad tym nestresuj. a nehladaj v tom nic co tam neni.

deniska0704
autor
10. sep 2009

Vies, nemysli si nic zle o mne, len ozaj nechcem mat problemy.Takze nemam im posielat ziaden formular?Preco mi to potom pisali?

deniska0704
autor
10. sep 2009

Pomoooooooc!

duska1122
10. sep 2009

nie nemusis im posielat ked tak len tu kopiu o zaevidovani na up. ale na to sa este opytaj na urade ja som nic posielat nemusela. hlavne tam vydrz inak si to budes musiet platit sama a to neni sranda. neboj naucis sa ani ja som to nevedela ked som vysla so skoly 😉

deniska0704
autor
10. sep 2009

Co mam vydrzat?Ozaj, tie peciatky o aktivnom hladani zamestnania sa ako casto nosia?Ty si kedy skoncila skolu?Preco mi potom pisu tie hluposti s tlacivom?

duska1122
10. sep 2009

tie blbosti to je standart a ty si musis s toho najst co je pre teba. vydrzat na up. neni to tam nic moc. peciatku raz za mesiac, ja som skoncila pred piatimi rokmi ale na up som bola od vtedy uz 100 krat sa evidovat a potom som odisla a zase som tam sla ....

deniska0704
autor
10. sep 2009

Preco si tam isla 100 krat sa evidovat?Nasla si si pracu?Ja hladam viac ako 3 mesiace a nic.