Žehliť alebo nežehliť opraté plienky pre novorodenca?

alline
17. jan 2009

Ahojte, môžete mi poradiť, môžem opraté plienočky ožehliť, alebo ich nemam žehliť pre novorodenca? Maličké by sa malo narodiť v marci a dnes som prala všetky látkové plienky.
Ďakujem za pomoc 😀

ekia
17. jan 2009

Alline podľa mňa určite žehliť. Ja malému doteraz všetko žehlím a má 8 mes. Vysokou teplotou sa to prádlo ako keby "dezinfikovalo"

alline
autor
17. jan 2009

Super, lebo sa mi to zdalo divne nezehlit, ale nieco bolo napisane na tej skatuly, ze do 3mesiacov nezehlit... Ale mozno som to len zle pochopila.
Dakujem 🙂

klementina
17. jan 2009

nebolo tam napisane, ze od troch mesiacov netreba zehlit? ja som tiez vcera prala a zehlila plienky a na tych mojich bolo, ze od 3mesiacov netreba zehlit

kili
17. jan 2009

ja som nežehlila a pritom mám nedonosencov. príde mi to zbytočné. a teda látkové plienky používame fakt ako plienky, nie len na grckanie. Zmysel by to možno malo, keby si ju ožehlila tesne predtým, ako ju použiješ, lebo keď ju odložíš, tak zas nachytá všetko, čo je vo vzuchu. toto hovoria aj niektorý doktory.

bianca
17. jan 2009

ahoj.Ja zehlim ale nie koli dezinfekcii lebo osobne si myslim ze vo vode je strasne vela bordelu a zehlicka tiez nie je sterilna.Ja zehlim koli tomu ze nepozehlene sa mi zdaju tvrde a neforemne.Moja svokra plienky nikdy nezehlila a vychovala 3 deti uplne v pohode

alline
autor
17. jan 2009

No bolo to napisane v zatvorke, ze od 3 mesiacov, preto som sem hodila tuto temu 😵 a este aky praci prostriedok pouzivate? Ja som zvolila Persil sensitive. 😉

kili
17. jan 2009

ja sliz na pranie

ekia
17. jan 2009

My tiež Persil sensitiv

alline
autor
17. jan 2009

To je co kili?

kili
17. jan 2009

alline, toto https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
a chceš plienky používať normálne al. len ako grcky?

alline
autor
17. jan 2009

Zatial len na "odgrcavanie", ale neviem aka bude financna situacia, ale chcela by som len na to odgrcavanie a jednorazove normalne.

dorotka
17. jan 2009

ja pouzivam lovelu na pranie
a zehlim ich lebo som kupila blbo a su dost tvrde a zehlenim zmaknu ale ja ich pozivam len kvoli baleniu na siroko a dufam ze teraz uz ich nebude az tak treba ze nam to v utorok zrusia a teda bude treba plienky uz len kvoli grckaniu a teda bude zehlenia menej

alline
autor
17. jan 2009

Dik za link kili, idem si to citat... Je tam toho dost... 🙂

bihan
17. jan 2009

Nežehlila som, nežehlím a nebudem žehliť. Občas prešli sušičkou, ale to len tak sporadicky... nechápem, čím by mali byť tie plienky infikované, telesné baktérie sa ničia už pri 40-ke v práčke.

bihan
17. jan 2009

A ešte niečo.. žehlením sa uvoľňujú zbytky prášku, takže v tomto smeje je žehlenie viac škodlivé ako prospešné.

stvura
17. jan 2009

Ja nezehlim...nemam kedy pri tom mojom malom nezbednikovy co si vyzaduje neustalu pozornost. 😀

denduska
17. jan 2009

alline, myslim ze ich nutne zehlit nemusis, ja som zehlila, ale mna to bavilo 😀 okrem toho asi budes musiet zehlit tie ktore budes davat do postoliek ak ich budete nosit, neviem si predstavit akoby som tam poskladala taku pokrkvanu plienku...aj u doktorky by to vyzeralo divne trochu 😅

kili
17. jan 2009

ja malím dávam štvorcovú plienku normálne, nežehlím a pokrčené nie sú. keď ich vytiahnem z práčky, tak sú už vlastne poskladané na polovicu, len ich pretrepnem a sú rovné (nie úžasne rovné ako po žehlení, ale rovné)

sirinka
17. jan 2009

ja by som prvy mesiac urcite zehlila, potom uz nie...

bambusko
17. jan 2009

nezehlila som nic. zehlim len veci, co su brutal pokrcene.

denduska, ked po oprani plienky vyvesis rovno a suche poskladas, nie su vobec pokrkvane. jasneze ani vylisovane ako ozehlene. a zehlit kvoli dr.? 😕 😨 😒

sirinka
17. jan 2009

ja tiez vesiam vsetko pradlo tak, aby bolo po vaschnuti skoro rovne a s plienkami je to uplne jednoduche 😉 zehlila som iba kvoli dezinfekcii

michaelka
18. jan 2009

Myslim, ze pokial plienky nie su tvrde, nie je nutne ich zehlit. Ja som si kupila tvarovane plienky, ktore sa ani zehlit nesmu...
Co sa tyka toho, ze zehlicka vydezinfikuje plienku, uz to tu niekto napisal, ze by sa musela zehlit tesne pred pouzitim. Koniec koncov, pampersky tiez nevyrabaju vo vakuu 😉
Vlstnim aj 20ks stvorc.plienok na grckanie, tie som ozehlila, ale to len preto ze sa strasne tesim na babatko a tak ma to bavilo. Ale nemyslim ze ma to bude bavit aj nadalej 😅

denduska
18. jan 2009

bambusko neviem, mne by to prislo take blbe 😀 ale to len ja som taka puntickarka co sa toho tyka. konieckoncov ta jedna plienka ma fakt nezabila, aj tak furt zehlim jak debilna, manzelovi kosele a biele veci do nemocnice, popri tom desat ci dvadsat plienok je uz fakt fuk a hlavne sa to oproti tym koseliam tak fajne zehli 😵

inak ako to tak citam, tak mozno ja mam nejake divne plienky, lebo z nich po vyschnuti boli vselijake tvary a hlavne rohy trcali do aleluja. a aj dajake akoby zlepene ci co. a to ich ani neodstredujem na milion otacok a pouzivam lovelu😕 no pravda je, ze my mame desne tvrdu vodu, tak to mozno bude tym.. (z rychlovarnej konvice je kazdy tyzden kamenolom)

3558
18. jan 2009

ja som tiez zehlila len prve tri mesiace. krajsie vonaju a zehlenim pri vysokej teplote sa nicia bakterie. takze by sa aj malo. aspon zo zaciatku. ale moje plienky su iba na grcky 😝
mna to tiez bavilo, dokonca doteraz ked maly zaspinka tak jeho vecicky a najpokrcenejsie moje veci zehim. pekne krajsie mi to vonia a maly asi bude mat exem po mne, tak je to bezpecnejsie. 😉

dudinka21
18. jan 2009

My sme žehlili do 3 mesiacov tiež, potom už nebolo času a myslím, že som aj čítala, že to už nieje potrebné..
Keď mám čas aj mňa to baví a vyžívam sa v tom aj v plienkach aj vo vecičkách, ale keď nestíham poskladám a je..Ale prvých 6 týždňov by sa myslím malo určite...Tiež máme plienky iba na odgrcnutie...

zuza.m
18. jan 2009

no ja som žehlila ešte aj žehlim.myslim že ta plienka sa dezinfikuje a ked že sa neotvara a hned vloži do skrine tak ostava čista aj po nejakom čase.ale ja tak pre efekt je to uhladnejšie ako ked je to len rovne 😅 .a okrem toho ma žehlenie celkom bavi tak že si vždy najdem nejaky čas.žehlim aj naše pokial to nieje len na doma.

kili
18. jan 2009

no mne príde fakt na hlavu, žehliť kôli dezinfekcii, pred nejakými tisícmi rokmi deti šupli do vaku s nejakého muflona a šli a vy to robíte problémy s opranými plienkami s čistej bavlny 😀

majka35
18. jan 2009

ja som tiež plienky žehlila a aj všetko oblečenie a aj posteľné prádlo, lebo som na to mala čas, ale keď k nám kamoška prišla na návštevu a divne na mňa pozerala, či už fakt nemám čo robiť, keď zbadala poskladané vyžehlené plienky, tak som so žehlením plienok prestala ... a zistila som, že to žehlenie bola fakt hlúposť a strata času ... a nežehlím už ani posteľné prádlo ... pekne si ho vyvesím, potom na hladko poskladám a dám do skrine, keď vyberiem, vyzerá, ako vyžehlené ... a minule som si kládla otázku, načo sa to posteľné prádlo vlastne má žehliť ... a keď som sa na to opýtala kolegyne, tak nevedela, čo má povedať, iba zahlásila, že asi preto, aby to lepšie vyzeralo v skrini, keď je to vyžehlené ... 😀 😀

denduska
18. jan 2009

tak ja postelne nezehlim, dokonca obliecky na periny periem rovno opacne prevratene, a tak ich aj poskladam do skrine, aspon sa lahsie navliekaju potom... 😀

kili
18. jan 2009

majka, 😀
ono zmysel žehlenia postelného prádla malo asi kedysi, keď sa prádlo škrobilo, ale teraz si mylsím, že je to na nič. ja tiež nežehlím, robím tak ako ty. a vlastne nežehlím už vôbec nič, ani manželove košele a raz sa ho jeden kolega spýtal, keď v ich robote zavádzali poviiné slušné oblečenie, že kde kupuje košele, že je to taká ležérna móda (alebo ako to presne pomenoval, to už si presne nespomýnam), no a MM sa zasmial, a že stačí nežehliť 😀 Tak zavádzame nový štýl 😎