Žehliť alebo nežehliť opraté plienky pre novorodenca?

alline
17. jan 2009

Ahojte, môžete mi poradiť, môžem opraté plienočky ožehliť, alebo ich nemam žehliť pre novorodenca? Maličké by sa malo narodiť v marci a dnes som prala všetky látkové plienky.
Ďakujem za pomoc 😀

bianca
18. jan 2009

ja zehlim iba veci pre malu a aj to hodlam odburat,len moja mama do mna stale hudie.Inak vobec ale vobec nic.Nase veci som nezehlila uz roky.Manzel vyzehlene veci neznasa a ja zasa neznasam zehlenie.

o zehleni postelneho pradla:moj nazor je ten ze kto ho nepokrci po tom ako si donho lahne,tak nech zehli dalej.

kili
18. jan 2009

denduska, aj ja periem už vyvrátené 😀

cherries
18. jan 2009

Ahojte tak ja zehlim aj maleho veci aj svoje veci a moj mali je riadni zaberak a tiez nemam cas ale ked sa chce sa da ,neviem si predstavit dat na telo nepozehlene veci a este ist v nepozehlenej bluzke alebo niecom medzi ludi hanba na oci , pre babatka a deti vobec sa ma zehlit a to nie len kvoli tomu ze sa nicia bacile ale aj reto aby sa v tom citilo pohodlne a dobre .
P.S.: ku tomu nezehleniu neviem naco vymysleli zehlicku 🤐 tot moj nazor

denduska
18. jan 2009

cherries, tak ani ja by som v nevyzehlenej bluzke isto nikam nesla 🙂 .pre mna by to bola hotova nocna mora 😀 ...ale pravdupovediac som si ani nikoho ineho nevsimla ze by bol vyslovene "pokrceny".. 😒

inak nema chybu tato tema 😀 doteraz by ma ani nenapadlo, ze existuje niekto kto absolutne nezehli..to fakt.

mamutka
18. jan 2009

ja uz plienky nezehlim, mame vacsinou nohavickove, tvarovane, tie sa nesmu. Ak aj zehlim stvorcove, tak len preto ze ich manzel povesal stylom - "drbnem gucu na radiator".
Moja mamka volakedy zehlila aj ponozky a zaclony ( jak keby nemala co robit, pri dvoch detoch do roka....), ved som ju to aj odnaucila a zehlia sa len prilezitostne chlapske kosele.
Obcas malemu vecicky pozehlim, aby zmakli, ale on mi vela casu nedava, sak ledva prespi 10 hod za cely den, aj to v takych kuskoch, lumpik 😀
Od susedov nam dosli mravce a nastahovali sa do zehlicky, tak som ich nechtiac upiekla na muzovej koseli, to bol smrad, cela kolonia, odhadujem 150 ks, ked uz vypadavali von 😖 a ze zehlit koli dezinfekcii 😝

mamutka
18. jan 2009

a inac ked sa pradlo krasne rovno povesa, co sice trosku trva, tak po poskladani je nadherne, fakt len bluzky a kosele sa potom oplati....

kili
18. jan 2009

tak som tu dostala spucované 😀
cherries, no ja som manželovy tie košele kedysi žehlila, ale teraz sa odmietam starať o jeho veci, tak keď si to on neožehlí, že mu to za to nestojí, tak to nie je môj problém 😉
a svoje veci fakt žehliť nepotrebujem, ono keď všetko žehlíte, tak ani neviete, že to nie je treba. Ako jasné, že také blúzky z normálnej látky žehliť treba, ale také nemám, väčšinou tam je nejakých 5% elastanu, alebú sú také totál na telo, alebo sú zavesené v skrini a to fakt nie je vidieť, že sú pokrčené. a aj keď si oblečiem dokrčené nohavice, tak asi za 5 minút sú rovné. ale ten, kto by v takom niečom nikdy nevyšiel z domu na to nemá ako prísť 😉 🙂

miriamkac
18. jan 2009

kili....idem ta podporit. 😉 ...ja nezehlim tiez nic 😉 ani kosele MM (kupujem hlavne take, ktore sa nekrcia) 😅 ...sebe veci tiez nezehlim, ani veci detom....vyvesim a pekne poskladam....nikto by nepovedal, ze ked obliekam bodynka, nie su vyzehlene 😉 , postelne pradle tiez nezehlim...myslim, ze menej by bolo menovat to co zehlim...hmmm...musim rozmyslat 😖 ....mam tricka pre chlapcov, ktore ked som oprala, tak boli dokrcene...ze ich ozehlim, hmm...ale "dosli" bodyna, tak sa oblieklo aj take neozehlene tricko, hlavne, ze je ciste. 😀 A zehlila som jedine postelne pradlo malej do skolky.... 😲

bihan
18. jan 2009

ja som na sebe blúzku nemala fakt ani nepamätám... MM si košele do roboty žehlí sám, t.j. asi 2x týždenne, lebo má uniformu, u nás je žehlička len tak ako doplnok.. keby ju nevymysleli, tak bez nej v pohode prežijem. a keby som mala žehliť všetky veci pre dobnú, tak sa fakt môžem po pôrode rovno odstreliť, lebo by som nerobila nič iné ako prebaľovať, dojčiť, prezliekať, žehliť, upratovať.. to je na slučku... uvoľnite sa, stále mi nikto nevysvetlil aké baktérie sa zabíjajú žehlením...

bianca
18. jan 2009

kili nie len ty 😀

miriamkac
18. jan 2009

a co sa tyka bluzok...co som si kupila posledne...tak tie staci po oprati vyvesit na vesiak a zehlit ich netreba...su prirodzene krcive... 😉

kili
18. jan 2009

tak dik baby, že v tom nie som sama 😀
ja mám žehličku za 300,- a keď idem niekedy žehliť, tak ju pomaly ani neviem náisť 😀 . No ale zato žehliace prkno mám za 1000ku 😅 no sa mi páčilo

sirinka
18. jan 2009

ja musim zehlit mm kosele 😖 radsej by som plienky a vsetky detske veci ako tie kosele... podla mna zehlenie ma svoj vyznam, ale nic netreba prehanat 🙂

anazuzik
18. jan 2009

Ja som zehlila plienky len pri prvom dietati, to som bola este plna elanu, a to aj vsetky body a dupacky, teraz sa len na tom smejem, aka som bola aktivistka 🙂 .Teraz pri druhom dietati,som od narodenia nezehlila nic, len mesacne 2 plienky do poradne.Inak plienky susim zlozene na polovicu a oni sa tak velmi nevytahaju.Akurat som nedavno citala, ze zehlenie plienok sa zauzivalo hlavne v minulosti, ked sa pralo v hocijakej vode, nie pitnej, aby v kontakte s este nezahojenym pupcekom nevyvolali infekciu.Ale po zahojeni pupceka uz nebol dovod zehlit 😉

blovitc120
18. jan 2009

Žehlím, ale jediný dôvod je ten, že žehlenie je jediná činnosť, ktorá dokáže Mišku zaujať. Inak ju nebaví NIČ. Ale pri tomto sa dokáže na mňa fascinovane pozerať aj pol hodiny. Nebyť toho, tak by som sa na to vy..., viem si predstaviť aj inak strávený čas 😀. Už som uvažovala, že požehlím aj susedom, lebo nemám toľko, čo by ju bavilo, tak sa s tým babrem totálne pomaly 😀.

sirinka
18. jan 2009

blovitc nie si nahodou moja susedka??? 😵 😀

majka35
19. jan 2009

blovitc ... už som ti kukala do pasu, odkiaľ si ... reku, či neprídeš zabaviť malú aj k nám ... aj kávičku by som ti urobila, aj obedík navarila ... 😀
kili ... máš aj moju podporu, neboj sa ... 😀 ja tiež radšej pôjdem s malou von na vzduch, ako sa znervózňovať žehlením ... 😝 cheries, neviem, kto z nás by tu chodil v pokrčenej blúzke, určite ani jedna ... ja tiež žehlím veci, ktoré sú z krčivého materiálu, ale žeby som žehlila všetko, čo vyperiem, tak to radšej pôjdem pozmývať náš 8- poschodový panelák ... 😝

cestovatelkaandrea
15. máj 2009

Caute baby, mna by zaujimala jedna vec. Ja som sa od mojej porodnej sestry dozvedela, ze nemam zehlit plienky lebo tym stracaju sacu schopnost. Poculi ste niekto o tom? 🙂

grososova
15. máj 2009

Ahojte!!!Nepočula som o tom,že by to malo menšiu sacú schopnost.Je to raz bavlna a saje za každých okolností.Ja som žehlila celých pet mesiacov dokial sme nemali nožičky O.K.A ked boli ožehlené lepšie držali nožičky na široko 🙂

egyptanka
15. máj 2009

ja zatial zehlim, ale len kvoli tomu, ze ich pozehlim do takeho tvaru, aby som ich hned mohla supnut, ked Liu balim na siroko.

pred porodom som ich vyprala a hned vyzehlila a aby na ne nesadal prach tak som kupila v ikei skatule a tam som ich naskladala. Pekne vonali a boli ciste i po dvoch mesiacoch od vypratia a zehlenia.

majcik
15. máj 2009

Som sa zasmiala ... nooo, tak ja som uz tiez skresala dost veci, ktore nezehlim ... ale byvam momentalne u svokrovcov, kde som prvykrat v zivote videla, co vsetko sa da zehlit - napr. zaclony, monterky chlapom a podobne. Ja mam vela veci zo 100% bavlny, tak niektore treba vyzehlit, hlavne tricka a nohavice teraz na leto. Je pravda to, ze ked sa veci pekne zavesia a po vysuseni hned pekne poskladaju, tak netreba to zehlit. Lenze ... nie vzdy mam cas to pekne hned ulozit a potom sa zehleniu nevyhnem. Ale s rozumom, neprehanam to .. Obliecky mame krepove, takze to je super. Uplne nezehlit, to si neviem predstavit, aspon na tie veci, co mam ja...

Blovitc - aj moj syn ma miluje (dufam, ze nielen vtedy) ked zehlim... strasne sa mi to paci, ked vidi, ze chystam zehliacu dosku, skace od radosti a keby sa mohol hrat so zehlickou, to by bola parada ... takze este mam tuto vyhodu, ked uz musim nieco zehlit.

majcik
15. máj 2009

A este k prvotnej otazke - plienky som zehlila dost dlho, ale preto, ze som si kupovala strasne blbe a nekvalitne, ktore po vyprati vyzerali ako vybrate krave z papule 😠 😀 Davala som si zalezat na tom, aby som ich pekne vesala - presne cez polovicku na susiaku, aby sa ani nevytahali az tak, ale aj tak to bolo hrozne, takze tie som musela zehlit, lebo sa tak strasne zhrcaveli po prani, tak som ich zehlickou vlastne tak roztahovala.

zrzulka
15. máj 2009

Kili som sa pobavila na tom muflonovi🙂))) Ale mas pravdu teraz je kvoli dezinfekcii velke halo a pomaly kazde dieta alergicke.
Co sa tyka prasku nikdy sme nekupovali detsky. Mne jednoducho lovela nevonia a ani poriadne neoperie. ved to ako keby som prasok ani nedala. Ani som nikdy neoddelovale malej veci od nasich veci. ved kym by som oprala tie mini veci tak by si mala nemala co obliect🙂)))
Ale zehlenie dodrziavam poctivo. to musim priznat. v tomto som prehnana puntickarka. Ale ked mna tak bavi zehlit malej veci.... Nase nie, ale malej musim ozehlit vzdy🙂
A plienky u nas zehlil muz ked boli haldiska plienok. teraz uz velmi nepouzivame tak to ozehlim uz aj ja tych par kusov.

martao
16. máj 2009

Ahojte,
my tiež používame obyčajný prášok, nechám to dvákrát vyplákať a je to. Žehlenie plienok milujem, vždy si pritom oddýchnem.

lucia31
16. máj 2009

ja periem v slize, do posledneho plakania pridam asi deci octu a plienky vesiam uz na polovicu poskladane a hned ked uschnu poskladam, rukou vyrovnam a je to 😉 a mala ma krasnu ritulky, nicim jej ju ani nenatieram...teraz uz nosime plienky len na spinkanie, normalne mi to chyba, to plienkovanie 😉
inak sa snazim kupovat tricka nie cisto bavlnene, ale s nejakym percentom elastanu, tak sa ani nevytahaju ani nekrcia, teda, zehlit netreba 🙂
kosele zehlit musim, a vela 😝 😉

jankapo
16. máj 2009

Dobraaa temicka...nekonecna diskusia...tam kym som zila doma, mne maminka zehlila aj tangace... 😲 jedine co sa nezehlilo boli ponozky. Aj ja som sa bala, ze ma tato diagnoza pochyti, sak ked to tolko rokov vidite...Veeelmi rychlo ma to preslo. Nezehlim pyzama, uteraky, postelne pradlo, spodne pradlo, plienky som zehlit ani moc nestihala, grcalo sa u nas jedna radost, ale ked som zehlila, tak preto ze pohlad do blba a zehlila som...akoze relax pri telke...teraz skoro nezehlim, potom jak ma to chyti, tak nemam konca....cize tak strasne narazovo...ked ma to dlho nechyta, tak vytahujem take nepozehlene... 😝 Poctivo sa u nas zehlia asi len manzelove kosele do roboty (tiez vela). Jeeeemine,toto keby moja mamka citala, na spoved ma posle za ten hriech. 😵 😅 Nehovorte nikomu. 🤐 😀
Inak, zehli aj manzel...zo zaciatku sme sa natahovali, ze kto bude zehlit..obaja sme chceli. Ze si reku 2zehlicky kupime. A teraz je aj ta jedna taka smutna opustena... 😅

pastuska
16. máj 2009

Nežehlila som malému nikdy nič a sme tu 🙂

katkabod
16. máj 2009

Ja som zehlila tak do 3 mes. vsetko a uz nezehlim. Ani neviem, kedy by som to akoze mala stihnut, ked mam aj navarit, malej navarit, popratat, ist vonku s kocikom a ked periem kazdy druhy den, asi by som sa zblaznila a mala spi cez den tak hodinu, inak sa jej treba venovat. Fakt si to neviem predstavit 3x tyzdenne cely susiak pozehlit, uz aj tak som sa permanentne nevyspala vyse 7 mesiacov, ale to iste vsetky poznate, najma mamicky extremne zivych deticiek 😉 😉 😉 Kym bola malicka a spinkala, to sa dalo, teraz lieta ako drak na styroch, ledva ju ustriehnem, aby sa niekde neudrela 🙂 A predsa su dnes uz tie materialy ine, ako za nasich detskych cias, nekrcive, vacsina veci vyzera takmer ako vyzehlena. Veru, nase mamy zehlili vsetko. Tiez nezehlim ani postelne, presne Jankapo, zehlime len manzelove kosele a veci, ktore su naozaj pokrcene, to uz fakt nepojdeme medzi ludi ako sa vravi,, ako keby krava pozula,, 😀 😀 😀

mishusha
16. máj 2009

jankapo ja poznam ludi, ktori si zehlia dokonca aj tie ponozky 😀 😀 😀 to uz je ale asi zrele do cvokarne 😝
inak ja som tiez zehlila malej tak do 3 mesiacov... a potom uz vobec nic.... ani postelne pradlo...nic...
pridavam sa len do klubu zehlenia kosiel a pradla pozuteho kravou 😀
myslim, ze to uplne staci...aj tak sme ako mamky vytazene na viac ako 100%, no nie?

bubaczik
16. máj 2009

tak ja som asi ina "divna" lebo ja žehlim..sice s odporom začnem,ale už ked sa rozbehnem,tak žehlim všetko.ja som puntičkar,ja musim,ja by som nevedela do skryne položiť nevyžehlene veci 😅 alebo "vypustiť" muža do roboty v nevyžehlenom..ale každa sme ina 😉