Žehliť alebo nežehliť opraté plienky pre novorodenca?

alline
17. jan 2009

Ahojte, môžete mi poradiť, môžem opraté plienočky ožehliť, alebo ich nemam žehliť pre novorodenca? Maličké by sa malo narodiť v marci a dnes som prala všetky látkové plienky.
Ďakujem za pomoc 😀

zrzulka
16. máj 2009

Bubaczik tak to mas moj obdiv pri 4 detoch🙂))
ja tiez nepustam muza do roboty "neozehleneho" Moj muz je tiez prehnany puntickar ale taktiez ma ruky takze si to tricko ci to co potrebuje ozehli aj sam. Ako sam povie je nie som jeho sluzka. A navyse aj ked som vsetko ozehlila tak ked sme si isli danu vec obliect aj tak sme to museli este raz prezehlit lebo neznasame tie ciary od poskladania. takze takto by sme to prakticky dva krat zehlili. ked ma chyti osial tak zehlim hlava nehlava ale take stavy nie su u mna caste....

bavlna - tak ja mam radsej tie cisto bavlnene . hlavne ked kupujeme malej veci tak si na toto potrpime. takze ozehlit treba ale malej veci zehlit zboznujem.... Postelne pradlo nezehlim. Ale uteraky a utierky tak to vsetko musi byt pozehlene....

tinus20
16. máj 2009

no ja zehlim vsetko -KOMPLET
dokonca aj ponozky,ciapocky,urcite vsetky plienky-papacie a kupacie,obliecky na paplonik,plachtu,dokonca aj uterak pre maleho

kili
16. máj 2009

fu, tinus, to vysvetluje tvoj počet príspevkov 😅 😀
ja mám radšej pohodu ako otročiť za žehličkou. je to pre mňa čas, ktorý by sa dak využiť príjemnejšie 🙂

tinus20
16. máj 2009

no neni to pre mna otrocina,ja pri tom kukam TV a nakoniec netrva to az tak dlho🙂 mam dobruuu zehlicku
Ja zas nevarim takze nestracam cas nad hrncami 😀 jak niekto

bebe2013
18. dec 2012

Obnovujem tuto temu. Podla mna je skor zbytocne zehlit detske oblecenie, lebo bakterie su dolezite na budovanie imunity. Skor by som nepouzivala avivaz.

ichbinich
18. dec 2012

@bebe2013:
Plne s tebou suhlasim. Uz je dokazane, ze prave prehnana hygiena "dopomaha" k alergiam. Najmenej alergii maju deti, ktore ziju na farmaskych dvoroch, su cely den vonku a od malicka v konakte ako s "normalnou" spinou aj so zveratami...

Jasne, ze novorodencovi som cumlik aj flasky vyvarala, a nechytala som ho so spinavymi rukami a pod.
Ale najneskor odkedy zacal lozit po zemi sme skoncili s vyvaranim... Lebo vsak ked lezie a strci si potom (v lepsom pripade iba vlastne ruky) ruky do ust, tak olize viac spiny ako ked mu dam cumel, ktory bol "iba" umyty, a nie vyvareny.

Preco sa ma zehlit pradlo, som nepochopila. Nemam na mysli ze aby nebolo pokrcene. Ale argumentacia s bakteriami a spol. Vsak je oprane, oplakane. Jasne, pokial je niekto z rodiny chory a tie urcite choroboplodne organizmy sa nedaju znicit pranim, resp. iba vyvaranim, tak pouzijem specialny pripravok, ktory sa dava namiesto avivaze (plesne a pod.).
To by sme sa potom museli dezinfikovat aj my, rodicia, lebo vsak babo sa oprie o plece, olize nam ruku, prsia a pod. Takze cele to pre mna nema logiku, zehlenie, aby sa zabili bakterie a spol. Este raz, hovorime o zdravej ostatnej rodine a cistom pradle 😉

Mas aj pravdu s nepouzivanim alebo redukovanim avivaze. Ja neznasam tvrde pradlo, tak som zo zaciatku pouzivala avivaz bez parfemov. Ale avivaze pouzivam urcite o tretinu menej ako je uvedene na obale...

Takze, nech zije "zdrava spina" 😀