Zeitgeist addendum. Videli ste?

pookie
27. nov 2009

Ahojte, videli ste tento zaujimavy dokumentarny film? Odhaluje mnohe zaujimave skutocnosti, stoji za pozretie tak ak vam deturence dovolia a budete mat cas, nenechajte si ho ujst 😉 Mna zaujala predovsetkym druha polovica filmu v ktorej opisuju alternativne moznosti vyroby energie, hovoria o buducnosti transportu... este predtym nez si pozrela tento film som rozmyslala ci je este mozne aby sa ludstvo posunulo vpred, ved za posledne desatrocia sme spravili tolko objavov a vynalezov ze sa obcas zda ze sme uz na vrchole, no ludia stale prichadzaju s novymi napadmi/vylepseniami... A takato buducnost by sa mi pacila, no my tu uz nebudeme ☹

http://video.google.com/videoplay?docid=4642167...

pastuska
27. nov 2009

Ahoj, no videla som ho asi pred mesiacom, prvé som dostala takmer depku z toho, ako to funguje.....síce som to tušila, ale...a za druhé, je mi ľúto, že možno to nikdy nedospeje tam, kam dospel záver filmu, pretože toto ľudstvo sa tak ľahko nezmení.

pookie
autor
27. nov 2009

Aj mna ta prva cast dost prekvapila i ked clovek nieco tusi ze ako to asi funguje no ale tie vojny, korupcia, ovladanie sveta velkymi spolocnostami... A aby to fungovalo tak ako zaver filmu, no neviem, bolo by to idealne ale aby nastali velke zmeny na to su potrebne asi starocia, resp. par generacii.

pastuska
27. nov 2009

No ja to skôr vidím tak, že ľudstvo sa najprv samo zničí, inak nepochopí...a veď k tomu spejeme míľovými krokmi...no čo už. Ja len dúfam, že ešte to obíde moje deti..nejak som v tomto pesimistka, neviem.

pookie
autor
27. nov 2009

To je pravda, bohuzial smerujeme ☹ Lenze aj nase deti budu dufat ze to obide ich deti a tie zase ze ich... Takze snad sa to niekedy zacne obracat k lepsiemu este kym nie je neskoro. Viem ze ako individua velke zmeny nespravime, no ked budu ludia informovani tak to mozno nie je stratene 😉 Ked vedia "vrcholni predstavitelia" co vedu svet zorganizovat vojny a podobne zla tak by hadam mohli stat aj za dobrymi vecami 😉