Žiadna chuť do jedla. Máte aj vy podobný problém?

cervena_ciapocka
20. máj 2008

Ma niekto problem s chutou do jedla? S tym ze nema ziadnu? 😕
Napriklad citim hlad a viem ze sa potrebuje najest, ale nemam na nic chut 😖
A velmi casto sa mi stava, ze potom ani nejem.
Aj vcera napriklad. Na ranajky som nemala na nic chut tak som sa len napila. Na obed som samozrejme citila hlad, tak som bola s manzelom na obed. No a vecer som zas nevedela co by som si dala, takze vecera sa nekonala. A takto je to skoro kazdy den.
Uz ani na moje milovane sladkosti nemam chut. Obcas viem ze "dala by som si nieco sladke", ale keby som prisla do obchodu tak si nic nevyberiem.

magg
20. máj 2008

nie si tehotna?

cervena_ciapocka
autor
20. máj 2008

Urcite nie. A tento stav je uz niekolko mesiacov.

magda22
20. máj 2008

a co si si dala na obed?

martinadt
20. máj 2008

ahoj ja mam podobny problém dokonca pred 2 dňami som ani nič nezjedla
aj keď ja to mám tak, že neni som hladná a keď začnem cítiť že som hladná idem do kuchyne a tam si uvedomím že radšej nejdem nič jesť lebo mi len pri pohľade na jedlo príde zle 😖 tak sa otočím a idem preč 😒

mywiel
20. máj 2008

Skusila si ovocie alebo nieco lahke? 😉

martinadt
20. máj 2008

ja som skúšala hocičo ale keď sa takto cítim nedám do seba dokonca ani čistú vodu 🙄

cervena_ciapocka
autor
20. máj 2008

Ked obedujem doma sama tak jedine na co mam "chut" je ryza a cerstva zeleninka alebo cestoviny a zelenina.

otrivinkajanka
20. máj 2008

jezisi keby sa to stalo tak mne,ze nemam chut jest,,,,, 😀 inak cervena ciapocka mala by si si dat vysetrit zaludok ci nemas helikobaktera moja svokra toto tiez mala a bola na vysetreni a zistili jej ho na to si davaj pozor aj ked ta nechcem strasit

cervena_ciapocka
autor
20. máj 2008

Je strasne ked som hladna a neviem co by som zjedla. Ked mi manzel povie, ze chce to alebo ono, tak navarim a najem sa s nim, ale ked sa mam sama rozhodnut tak v podstate ani nemusim jest.

cervena_ciapocka
autor
20. máj 2008

A co sposobuje ten helikobakter?

martinadt
20. máj 2008

takže ty sa normálne naješ keď jedia ostatní? 😕 akože len samej ti nechutí?

cervena_ciapocka
autor
20. máj 2008

Skor mam pocit, ze u mna je to psychyckeho charakteru. Aj ked nechapem preco. Nemam takmer ziaden stres ani ine problemy. A v zivote som nedrzala ziadne diety. Skor ma trapi, ze ked sa pozriem do zrkadla tak si obcas pripadam ako anorekticka.

otrivinkajanka
20. máj 2008

helikobakter moze mat vseliake priznaky od nechutenstva az po to,ze ked sa najes tak ti je zle mozes zvracat a podobne

cervena_ciapocka
autor
20. máj 2008

Hej. Ked mi manzel povie, ze v nedelu na obed chce napr. rybu, tak mu to navarim a v pohode sa najem. Ale keby bolo rozhodnutie na mne tak asi nic nie je navarene a ani by mi to jedlo nechybalo.

lenadka
20. máj 2008

skus si dat vitaminy skupiny B,alebo pangamin ci Nutrolin B a mozno ostanes pazravejsia 😉

cervena_ciapocka
autor
20. máj 2008

🙂
Akoby som zabudla ako co chuti. Viem si len vybavit zakladne samostatne chute ako zemiaky, ryza, zelenina, ovocie, syr. Ale napriklad take rizoto nie, alebo gulas 😀 proste tie jedla mi nic nehovoria.
Ked varim len pre seba, tak napr. ciste cestoviny s brokolicou, alebo ryza s cerstvou zeleninou, alebo zemiaky. Ziadne dochucovadla ani nic podobne. Asi aj kvoli tym dochucovadlam sa mi to stalo, ze vsetko akoby stratilo chut.

alififi
20. máj 2008

cervena_ciapocka a nikdy si nechudla ?

magda22
20. máj 2008

no kvoli svojmu buducemu dietatku by si s tym mala nieco robit, jeho zdravie ovplyvnuje tvoj stav uz tri mesiace pred pocatim..

cervena_ciapocka
autor
20. máj 2008

nie nikdy, a ani by som to nevydrzala 🙂

cervena_ciapocka
autor
20. máj 2008

magda22, ved to ma najviac trapi, ze chcem diatatko a pritom sa priam stracam

alififi
20. máj 2008

no mala by si s tym nieco robit, takto neotehotnies urcite, telo ma dost problemov samo so sebou asi 😒

wladka
20. máj 2008

cervena ciapocka, nie su to priznaky anorexie?? 😒, mozno to mas jen nejyk blok, suvisi to s psychikou, ze nechces jest, aby si nahodou nedajboze nepribrala, alebo.. 😒 .. bud opatrna, skus si dat do pusy nieco..aj ked nie mastne, tucne, aspon nieco lahunke, salat, cestoviny.. atd...

ja by som na tvojom mieste zasla za lekarom, ak tento stav pretrvava mesiace.. nech ti urobia vysetrenie, prip. gastro, a podla toho budu vediet.. ked snazilkujete, ta nechut do jedla ti nepomoze.. ☹ , akurat ti narobi len sarapatu..

sestri
20. máj 2008

cervena ciapocka...určite choď k lekárovi,takýto dlhodobý stav nie je v poriadku...telu za chvíľu začnú chýbať potrebné látky a bude protestovať.odrazí sa ti to na zdraví.

adrioska
20. máj 2008

Cervena ciapocka, ja som mala podobne minuly rok, dokonca s prestavkami to pretrvava aj doteraz, robili mi vysetrenia z krvi a bola som na internom, tam vsetko OK, mne byvalo aj castokrat zle, ale nikdy som nevracala, takze úsudili, ze to bude psychickeho charakteru...aj ked tak isto ako Ty, ziadny stres som nepocitovala, nic ma netrapilo, prave naopak, prezivala som aj prezivam najkrajsie obdobie svojho zivota (minuly rok svadba), no a dost som schudla...
brala som injekcie aj Magne B6, ale nic mi nepomohlo, az mi kolegyna poradila B komplex forte a to dost zabralo...
myslim si tiez, ze by si mala ist k doktorovi, nech Ti spravia rozne vysetrenia a tak zistia pricinu...fakt nie je dobre, ked sa snazite o babo, aby si teraz chudla. drzim palce! 🙂

maja22
20. máj 2008

to ja sa neviem najesť v reštike... môžem byť akokoľvek hladná, ale zjem max polievku... keď vidím pred sebou kopec jedla, resp. normálny tanier, a ktorom je mäso s prílohami, tak do seba nasilu natlačím akurát trochu zeleniny... v cukrárni s tým problém nemám... ani vonku - kúpiť si kebab a spratať ho na ulici - pohoda... ale v pekne upravenej reštaurácii to nehrozí... tiež je to psychika... príde mi zle z tých vôní, mám pocit, že keby som sa najedla, aj sa tam povraciam... ja neviem, čo to je, ale bojujem s tým od zš... 😖

adrioska
20. máj 2008

Maja22, asi to prameni z tych nasich slavnych skolskych jedalni...neznasala som ich, ked som bola mala... 😝 😅

gogomantv
28. feb 2014

mám taký istý problém. Na čo som chuť vždy mala sa mi zhnusilo. Za celý den ziem jeden rožok a som plná (z donútenia). hlad pocitujem fakt málokedy. pomoc