Žiadny podvod

mercy
13. mar 2007

Práve mi volala Janka Snopková, o ktorej som tu písala v súvislosti s jej synom Davidom,ktorý má smrteľnú chorobu a potrebuje finančnú pomoc, aby sa mohol liečiť v Egypte u doktorky Augustínovej.Niektoré z vás jej prispeli, za čo vám veľmi ďakujeme. Niekto ju tu však obvinil z podvodu a jej prosba-aj moja- boli vymazané.Vraj uverejnený účet nepatrí jej,ale nejakému chlapovi 🙄
Takže:mám málo času,ale hneď teraz sem musím napísať, lebo nedovolím, aby mojej výbornej kamarátke, ktorá dosť trpí aj tak, niekto takto ublížil.Najprv kto som ja:volám sa Marcela Fuknová a som reportérka jedného týždenníka.Mnohé z vás ma poznajú a keď si hodíte na vyhľadávač moje meno, nájde vám to x článkov.Moja totožnosť sa teda dá ľahko overiť. Janka Snopková je moja priateľka už 15 rokov. Býva v Považskej Bystrici, adresu môžem pokojne dať.Davidka mala v 22 a hoci sa rozhodovala úplne sama a v ťažkej situácii, nechala si ho, čo by mnohé ženy nedokázali😠 Okrem toho vychováva s láskou a dobre dve dcérky svojho druha Juraja Haššíka. Žijú spolu už 5 rokov.Dievčatám mama zahynula pri dopravnej nehode Janka sa o ne nádherne stará.Okrem toho má vyštudovanú vysokú školu, učí v Dubnici nad Váhom angličtinu. Davidko je naozaj chorý, napíšem to už takto blbo-Jani prepáč, ale ak medicína na niečo nepríde, tak o desať rokov bude ležať úplne ochrnutý na posteli a dýchať cez dýchací prístroja a zomrie na zadusenie.Terapia doktorky Augustínovej mu môže pomôcť tento stav oddialiť.Janka je najsilnejší a najstatočnejší človek akého poznám, tých 100 000 naozaj potrebuje na liečbu, x krát prespávali u nás, keď Davidkovi robili v Bratislave vyšetrenia.Celý priebeh jeho choroby som opísala v marcovom čísle Mama a ja.Nemusíte jej poslať peniažky, ale nech sa nikto viac neodváži ubližovať jej napriek tomuto všetkému svojím podozrievaním. Lebo Janka urobila pre svoje dieťa maximum:zverejnila svoje súkromie a prosila o pomoc, hoci to veľmi ťažko nesie.Inú možnosť totiž nemá.

madeleine
21. mar 2007

mne uz z vyplaty nic neostalo, do dalsej daleko... 😀 tie prace su otras, kolko penazi to zje... a tiez som bola prekvapena, ze je to celkom zaujimavy caopis... nielen pre maminky...

matar, rado sa stalo... 😉

geegee
22. mar 2007

mercy...nedalo by sa dohodnut s p. Rysavou z N.F.Paulinka, ze by ste si na ten ucet vyzbierali 2% z dani? Ja takto zhanam pre jedno dievcatko a vyzera to tak, ze sa zadari. Ale potrebujeme "len" 40 000 do Medemy, na pobyt

janickacrazy
25. mar 2007

Ahojte! Stav na účte pre Davidka je momentálne 62 765 Sk. Ešte sa pokúšam osloviť jednu nadáciu, tak uvidíme, čo z toho bude. Budúci týždeň tam idem posielať kopu papierov a potom musíme len čakať, výsledky budú až za 8 týždňov. Tak držte palčeky.

madeleine
26. mar 2007

s tymi dvomi percentami to nie je zly napad... lebo to by nebol problem ani pre firmy a tak... a mohla si dostat aj moej aj manzelove percenta... ☹

janickacrazy
26. mar 2007

S tými dvomi percentami to nie je také jednoduché, to môžu dostať len organizácie, nie fyzické osoby, takže to nepôjde. Ale hádam sa to podarí aj bez toho.

cat
26. mar 2007

Janicka, ja verim ze sa to podari, ten casak cita vela ludi, napr. aj moji rodicia si pred chvilou opisali to cislo uctu, ..ved ta zvysna chybajuca suma uz fakt neni nedosiahnutelne vysoka..
Jani a v inom casaku al. novinach by sa nedal zverejnit vas pribeh?Skusali ste to?

madeleine
26. mar 2007

vidis? skusim napisat jednej kocke, mozno by to slo, ale to by chvilku trvalo, kym sa to objavi v najblizsom cisle... 😒

janickacrazy
27. mar 2007

Ďakujem dievčatá za vašu podporu, v inom časopise sme neskúšali, ale hádam to nebude potrebné. Keby nám prispela tá nadácia, bolo by to už v pohode. Len na to sa nemôžem spoliehať, lebo tam píše kopu ľudí. No uvidíme. Budem vás informovať.

mercy
autor
30. mar 2007

Made, ja som skúšala kadečo, ale väčšinou v časákoch chcú príbehy ľudí, kde je nádej na úplné uzdravenie( a tí ostatní čo? 😒 ) A jpreto si nesmeirne vážim redakciu Mama a ja, pracujú tam skvelé baby. Ja terza akosi nič nestíham, Rišino sa púšťa na nohy 😉, tak s ním pochodujem🙂

janickacrazy
30. mar 2007

Momentálny stav na účte pre Davidka je 65 465 Sk. Ďakujeme! Chceli by sme ísť v septembri, tak dúfam, že dovtedy sa to podarí.

janickacrazy
3. apr 2007

Ahojte! Mám tie najlepšie správy! Mám toho NAJlepšieho šéfina na svete, predstavte si, že mi dal zvyšnú sumu, ktorá nám chýbala!!! No nie je úžasný? 🙂 🙂 🙂 Ja sa tak strašne teším. 🙂 Ďakujem hlavne mercy, že to celé spustila tým svojím článkom a aj všetkým ostatným, podarilo sa to! Hurááááááááááá! Ideme do Egypta!

elliana
3. apr 2007

janicka, tesim sa spolu s tebou, dufam, ze vam uz nic nebude stat v ceste a ze to vsetko dobre dopadne. Daj nam potom vediet dobre spravy, aby sme sa tesili spolu stebou.

certica
3. apr 2007

jani, to je perfiiiis!! 😀 a ako reagoval maly?

julova
3. apr 2007

az mam zimomriavky 🙂...janka, to je skvele 😵

alita
4. apr 2007

Supeeer Janka,drzim palce nech vam to dopadne co najlepsie 🙂

madeleine
4. apr 2007

no to je skvele! tak drzim palce a prajem stastnu cestu... a poteste nas fotkami a zazitkami... 😉

a sefinovi odkazujem, ze keby bol kazdy ako on, bolo by na svete krasne... 😵

erika153
4. apr 2007

janicka drzim palce nech to vyjde! 🙂 🙂 🙂

ervotoc
5. apr 2007

Jani 😉 😉 😉 😉 😉 😉
suuuper 😉

janickacrazy
5. apr 2007

Ďakujeme za podporu, ste zlaté. Už som vybavila pobyt u pani doktorky na september, tak potom vám dám vedieť ako bolo. Davidko je šťastný. Ideme teraz po Veľkej noci do Kováčovej do kúpeľov, tak sa pomaly chystáme. Som z toho stále dojatá ako sa zachoval ten môj šéfino. Dal mi tie peniaze z vlastných, nie z firemných peňazí. Dobrí ľudia proste ešte stále žijú, to je úžasné. 🙂

certica
5. apr 2007

jani, tak to je potom fakt uzasne od tvojho sefa 😵 , klobuk dole. drzim palce 🙂

mercy
autor
11. apr 2007

Neskoro som sa sem dostala, až včera som s Janičkou volala.Riško totiž "upratuje" všetko, čo nájde, tak okolo neho stále behám, času je menej.Hurá, hurá, hurá 😀,malo to všetko zmysel, nech to vyjde.Veľmi ďakujem made za pomoc, aj vám všetkým dievčatá, ktoré ste Janku nepokladali za podvodníčku a tiež prispeli Davidkovi na liečenie.Veľká vďaka.

musko
18. apr 2007

Jani, super!!!
Strašne sa teším!!!! Držím Vám palce!!!!!

deji
29. sep 2007

Jani ahoj, jak dopadl Váš výlet do Egypta?

delphina
11. okt 2007

Janka tak ako to vsetko dopadlo?

janickacrazy
20. aug 2013

Ahojte, prestala som sem chodiť na tieto stránky a teraz som ich znovu objavila, tak ak náhodou ešte niekto nezabudol na náš príbeh, v Egypte sme boli, dokonca 2-krát, malému to veľmi pomohlo, vlastne je už dosť veľký, má už 13,5roka a predstavte si, že stále je v pohode, sám chodí, aj po schodoch, pričom podľa lekárov už mal byť dávno na vozíku. Som nesmierne šťastná, že je na tom tak dobre a ešte raz Vám ďakujem, tým čo nám prispeli vtedy či už finančne alebo aspon dobrým slovom. Boli ste super. Ďakujeme.

gondulka
1. okt 2013

Ahojte, dnes som dostala od jednej maminy takuto prosbu, je neregistrovana a neviem co si o nej mysliet preposielam..........dobri prosim vas som slobodna maminka mam sinceka ma 4 roki manzel nas opustil prisla som o rodicov aj o rodini domcek zme prisli boli tu povodne o vsetko zme prisli moj sincek je chori chodi do skolki potreboval bi oblecenie do skolki nic nema vismjevaju samu v skolke ze prisiel o rodini dom cek a ze chodi ako chudak chodi otrhanich teniskach prosim vas na kolena pomoste mu ak mozete prosime vas piseme vam ot brata u neho bivame ak sa zmilujete a pomozete bude vam sincek vdacni ato velmi vas prosi na kolena pomoste mu ak mozete darujte mu aspontu vetu do skolki

caoli
1. okt 2013

@gondulka stara znama so starou znamou story, je tu uz niekolko tem s rovnakym pribehom... urob to, co vsetkych uz asi 300 podobne oslovenych - ignoruj