Žienka domáca. Ako ste sa stým stotožnili?

etuska
4. jan 2009

pamatate si este na tuto chytlavu pesnicku? 😀 Aj vy ste si ju pospevovali?-a stotoznovali sa s nou? 😀 Ako sa zmenil Vas postoj(ak vobec) k tomu,ze ako partnerky/manzelky,maminky mame aj povinnosti ktore sa tocia okolo "menej" prijemnych veci ako je varenie,upratovanie...

kotenko
4. jan 2009

ja sa stotoznujem z textom:
"ty chces a ja nie"... 😀
stotoznenie??? domace prace nemusim-ae spravim, riad umyva zasadne iba drahusik, to sa cudujete, co??? neznesiem saponat a "nasucho" mi to pride tak, akoby som ani neumyvala... a v rukaviciach je to este horsie pre mna. esteze pracka perie sama 😀

yvetta
4. jan 2009

ja sa riadim heslom ako si to zena zariadi tak to ma cize nevidim problem v tom, ze pomaha aj manzel 🙂

verulka
4. jan 2009

etus, ja sa tak prste necitim 😉 domace prace porobim co treba, porobia vsak uz aj deti a aj muz- proste delba prace..nefici take, z edeti idu s tatinkom na vylet, aby mohla maminka upratat 😉 ked ich vezme, tak mam volno, robim si co chcem..ale ajcastejsie idem s nimi...
ja tvrdim, ako si udelas, tak to mas 😎

sirinka
4. jan 2009

ja si momentalne neviem predstavit, ze by som sa mala zase vratit do prace....mne celkom vyhovuje, byt zienka domaca pokial mm dobre zaraba a ani moja materska nie je na zahodenie...

mirka414
4. jan 2009

ja som zienka domaca vo svajciarsku.som doma popri dcerke strazim este ine deti a spojim prijemne,ze sa dcerka snimy zahra s uzitocnym ze si privirobim trosk peniazkou.je to super ja som spokojna.

etuska
autor
4. jan 2009

verulka-suhlas 🙂 ved v rodine to bez ´tej delby prace ani nejde 🙂

etuska
autor
4. jan 2009

Mirka-ved aj ja si myslim,ze to nie je take hrozne ako si myslia slobodne a bezdetne zienky 😅

etuska
autor
4. jan 2009

a cim som starsia tym ta to zacina aj viac bavit 😅 -nemyslim tym len upratovanie a starostlivost o rodinku,aby sa doma citili fakt ako doma-cize bezpecne a utulne

teodorka
4. jan 2009

ja by som uz slobodna a bezdetna tiez nechcela byt ...mne to takto vyhovuje ,ale vela mi pomaha aj manzel takze to mam urcite aj lahsie

tilly
4. jan 2009

a ja by som taaaak chcela byť žienka domáca, úplne si predstavujem, ako by som si zveľaďovala náš domček, ako by som vyvárala a tak, upratovala podľa svojho, robila si kvetinky v záhrade...

teodorka
4. jan 2009

tilly,
a?....neda sa?

etuska
autor
4. jan 2009

tilly-neprovokuj,lebo ja uz chcem ist na MD 😀

tilly
4. jan 2009

zatiaľ sa nedá, ale druhú materskú si chcem už užiť s týmito všetkými vecami... na tejto MD som si to neužila v klídku, stále nejaká robota, do toho škola...

miresta
4. jan 2009

etuska - tak ja domáce práce mám celkom rada, riad umývam veľmi rada, aj umývam okná, či kúpelňu, obyvaciu stenu, no ale zo všetkého najradšej varím a už asi rok mám záľubu v pečení zákuskov a hlavne tôrt. NO ČO NEMUSÍM JE ŽEHLENIE!!!! Toho by som sa vzdala úplne. Ale aj to treba, čo už. No a manžel ten mi pomôže s tým že to čo navarím pochváli a spapa, dokonca som dostala od neho aj Oscara , že najlepšia kuchárka - a to je najväčšia "pomoc" - čo si cením. Ja si myslím, že čo chlapi nevedia, nech sa tam ani nehrnú. 😀
Ale som rada ak mi pomôže, aspoň keď vezme malú von, či sa s ňou pohrá keď ja pracujem. 🙂

miresta
4. jan 2009

a beriem domáce práce ako samozrejmosť a dobrý telocvik, keď už sa k cvičeniu niekedy neviem dostať. 😀

cicushka
4. jan 2009

chodi mi pomahat jedna kocka..raz tyzdenne, velke upratovania a o malickosti sa delime...

ak by mi to financie dovolili, tak si zaopatrim aj opatrovatelku..na 2-4 hod denne...aby som mala voolno 🙂

monkula
4. jan 2009

miresta, aj rada žehlím, tak ja TZi požehlím a ty mi budeš chodiť umývať riad... 😀

majcik
4. jan 2009

Mne materska dovolenka padla velmi fajn ... po rokoch v zamestnani, kde to bolo uz dost na nevydrzanie.
Co sa tyka domacich prac, mam rada varenie, pecenie a hlavne to, ked si to mozem sama zorganizovat a naplanovat. No nie je to vzdy mozne, nakolko nebyvame sami, ale snad o par mesiacov budeme.

Miresta - ja som neznasala zehlenie, ale od istej doby zehlim pred telkou, pustim si nieco zaujimave, ked nic nedavaju, tak oblubenu rozpravku z DVD a hned sa mi lepsie zehli.

sirinka
4. jan 2009

nam uz umyva riad umyvacka...ale na to zehlenie som este nenasla ani ja nejaky automat 😠 😀

majcik
4. jan 2009

AJ my planujeme do noveho byvania umyvacku riadu ... najprv sme nad tym neuvazovali, ale kedze sa znova ukazal moj ekzem na rukach, tak to bude dost nevyhnutne ... ako pise kotenko ... saponaty niekedy absolutne neznesiem a umyvat riad v rukaviciach je minimalne neprakticke.

Ja neznasam umyvat okna ... preto neviem pochopit zeny, co ich umyvaju aj kazdu druhy, treti mesiac ... ja budem rada, ked si umyjem raz - dvakrat za rok 😀

mukky
4. jan 2009

ahojte,no my sme doma zienka domaca a muz domaci 😀 😀 mna naplna velmi materstvo,ten maly cloviecik,a to som dietatko odkladala.No domacnost uz nie je to co bolo,ved to poznate 😀 tu hryzatko,tu plienka ci kremik,hracka,deka,hrackyyyyyyyyyy 😀 a to este len bude mat 6mes.My to mame podelene,viac menej kazdy robi co mu je blizsie..Manzel zehli..minule mi volal prosim Ta vyzehlis mi nohavice,ked pridem domov musim sa prezliect a odist..no a ja som mu volala spat ze kde mame zehlicku vobec 😀 😀 ,vysava a umyva dlazky a okna,ja varim a rada,polievam kvety,utieram prach,kupelku a wcko,robim poriadky na polickach,periem,atd co treba,no vcera napr manzel piekol sisky lebo je to strasne jednoduche a druhy krat za sebou,ale to ho upodozrievam ze ich robi preto,ze tam ide rum a ked zostane tak ho dopije 😀 😀 na nakupy chodime spolu a velke obedy si robime spolu,on obaluje masa a ja vyprazam a tak,je to velka pomoc a preto chcem dalsie dietatko aj hned 😀 lebo som spokojna a oddychnuta mamka...manzel robi dve dvanastky a tri dni je doma,takze som aj niesom zienka domaca...a to spolu zijeme 13 rokov a z toho 3ako manzelia

kotenko
4. jan 2009

majcik, ja zas umyvnie okien prenechavam drahemu, lebo sa nesmierne bojim vysok a to byvam iba na 1. poschodi. u mna je problem ist ku krsnym a pozriet sa von z okna, co byvaju na 5. poschodi 😅 😅 😅
umyvacku riadu tiez planujeme do noveho bytiku, dufam, ze ten byt bude uz tento rok... 😵 aj s umyvackou...

majcik
4. jan 2009

Kotenko - tak nech to nove byvanie (aj s umyvackou riadu) vyjde ... dufam, ze aj nam uz tento rok.

kotenko
4. jan 2009

vdak a drzim palce, aby aj vam to vyslo. nam by malo uz coskoro, teraz sme v prenajme a platime nehorazne peniaze, tak sme si dali ziadost na spravu majetku mesta (na mestske byty), rozhodovalo sa v decembri, ale ze teraz v polovici januara si mame prist po vyrozumenie. no som zvedava, uvidime...
inak, okrem okien a riadu znesiem cokolvek, velmi ma bavi zametat podlahu a vesat pradlo na "rogalo" a zvesovat ho..

(rogalo - myslim tym stojan na pradlo)

adetka
5. jan 2009

ja sa domacim racam braaanim, ako sa len da...
1. upratujem, ked je to uz nevyhnutne... ked sa o hracky potkyname...
2. umyvam riad aj na druhy den (uyvacka riadu bude tak za pat rokov, ked si nasporime na novu kuchynsku linku)...
3. nezehlim, kym netreba (nastastie manzel nenosi kosele, a pulovre a tricka sa daju zavesit tak, aby sa nepokrcili)...
4. varime spolocne (raz ja, raz manzel)... nepeciem (mam nabeh na cukrovku, a Mirke napecu babky)...
5. hrube upratovanie robime bud spolocne s manzelom, alebo si niekoho zaplatim... okna umyvam dva razy do roka...

na materskej som vydrzala rok a tristvrte (21 mesiacov)... pri moznom druhom dietati tiez budem maximalne dva roky... rada pracujem, aj ked su tie vztahy na pracovisku (na vyske) nie prave najlepsie...

zuzana76
5. jan 2009

mne sa zase doma nesmierne paci, za ten rok co som na materskej sme toho porobili velmi vela v nasom byte, aj novu kuchynsku linku okrem ineho, takze mame umyvacku a riad sa uz umyva sam, niektore prace ma sice nebavia- umyvanie okien, ale niektore robim rada -umyvanie kupelky, varenie, atd...odkedy mame tu umyvacku riadu, tak aj upratovanie je ovela lahsie, lebo predtym kym som navarila a umyla riad, to bola vecnost a takto to len naskladam do umyvacky a zatial mozem upratovat ine, kym predtym mi trvalo upratat cely byt 2 hodiny denne- to nemyslim velke upratovanie, ale to kazdodenne, tak teraz je to polhodina- maximalne hodina. Ja som na materskej rada, predtym som 8 rokov pracovala, a uz som mala v praci nervy, matersku som potrebovala ako sol a ak sa zadari, nadviazem na tuto aj druhou materskou s druhym dietatkom, ak teda Boh da.

bihan
5. jan 2009

Adetka, ty si môj človek 😉 Sára tiež pôjde od septembra do jaslí (už teraz mi začína utekať za deckami, takže jej to určite len prospeje) a nežijem kvôli tomu, aby som upratovala, že? 😝 Ten čas na materskej viem využiť aj príjemnejšie.

najjulinka
5. jan 2009

tak baby vdaka snehu bude zo mna žienka domáca, lebo s kočiarom sa nikam nedostanem... ☹
Ale takmer nežehlím (od kedy samostatne bývame od rodičov (tj. rok a pol), tak žehličku som mala asi 2-3x vybratú..
Umývačku riadu máme...
Polotovary su moj verny priatel čo sa varenia týka... ale samozrejme aj normálne navarím a detom len normálne... Ale varím len večer a ked deti spia, lebo si to pri detoch nerisknem... S tým, že ja sa surovéo mäsa nedotknem, takže toto je manželova robota...
Vysavam ja aj on... Ja tak bežne a on tak pri velkom prataní... Dlážku umývame obaja... On skor ked sa pustí do pratania, tak už poriadne...

Moja babka vraví "Muži nemajú doma pomáhať, muži majú doma robiť"... 😉 A tak to u nás je... Samozrejme ak by mal viac nejakej "chlapskej" roboty (na ktorú treba proste viac fyzickej sily), tak už tú akože ženskú nerobí... Ale neexist aby som ja robila všetko, lebo je to akože "ženská" práca a on nič... Zas ked sme prerábali byt, tak som aj ja kachličkovala... 😉

duskaf
5. jan 2009

Aj ja som doma spokojná a šťastná, lebo okrem mojich milovaných a vecami s tým súvisiacimi, po nociach píšem, nechýba mi chodiť každý deň do práce, viem si predstaviť prácu na doma, a keby som mohla písať pre deti, teda keby mi vydali, to čo už mám v šuflíku, bola by som asi najšťastnejší človek pod slnkom, čo vlastne aj bez toho vydania som.

pindula
5. jan 2009

adetka, bihan...ja sa pripajam k vam....ja sa uz tesim teraz do robotky...aj ked pojdem az ked moj maly bude mat dva roky. 😉 ....tiez upratujem az ked je to nevyhnutne....na riady mame nastastie umyvacku, a varenie si tiez delim s mangelom.... 😉