Žijete na dlh, alebo si dopredu našetríte?

mokuska
20. jún 2008

zvyknete si aj vy brat pozicku alebo setrite a az potom si to kupite.Ja som asi stara skola,ale zatial som nastastie nikdy nemusela brat ziadnu pozicku a vzdy som si na to,co som potrebovala nasetrila az potom kupila,A co vy

elise
20. jún 2008

bez hypotéky by sme nebývali a bez lízingu by sme nemali auto 😉 lebo šetrenie je dobrá vec ale to čo chcem kupiť sa cena vždy zvýši - ako je to s bývaním. 😉

elise
20. jún 2008

radšej budem splácať hypotéku na svoje bývanie ako platiť prenájom za bývanie ktoré nebude moje 😉

mokuska
autor
20. jún 2008

myslela som nieco mensie ako byvanie,to samozrejme nejde nasetrit,nie som dcera rezesa ,skor som zvyknuta od kamaratiek,ze si stale beru pozicky na televizor,umyvacku a kuchynu a vobec sa neboja ze to nesplatia a pri tom to nie su take velke sumy,ktore sa pri trocha dobrej voli nedaju usetrit,lebo zarabaju dvakrat tolko ako ja.ale stale nariekaju ako su na tom zle a ja radsej cusima myslim si svoje.To ma zaraza,ze su schopne si napoziciavat ako besne aj dve tri pozicky a samozrejme potom nariekaju.

monkula
20. jún 2008

mokuška, pekný nick, veverička... 😀
Ale v konečnom dôsledku preplatia toľko, že ešte len budú plakať...

irenkat
20. jún 2008

pokial je pozicka bez navysenia, tak preco nie. to je ako keby som si setrila, akurat tu vec mam hned 😉

susik77
20. jún 2008

my mame len hypoa uver na auto, ostatne ako kuchyna a pod. len v hotovosti. aj kvoli uveru na auto manzel nespava a chce splatit co najskor, ale s dietatom este k tomu v zahranici je to bez auta tazke...
hypoteku mame nizku, este k tomu sa nam byt za dva roky super zhodnotil, takze to nelutujeme 😉

rybecka
20. jún 2008

aj ja mam pozicku bohuzial nie na ziadnu vec ale musela som si pozicat na zivobytie mali sme trocha finacnu krizu asi 3 mes. a keby som si nepozicala tak umrieme od hladu a sme bez domu lebo by som nemala na inkaso 😝 teraz je to ok vsetko splacam a dufam ze raz to aj splatim 😉
Ked ju niekto potrebuje tak preco nie

susik77
20. jún 2008

rybecka: a co sa vam stalo? 😕

mokuska
autor
20. jún 2008

ak je pozicka na zivobytie alebo strechu nad hlavou tak 1oopercentne schvalujem ,vad viem co je to dlhsie zit iba z jedneho platu,skor ma zaraza,ze si clovek poziciava niekedy na uplne hovadiny a potom si bije hlavu o stenu ak si to vobec neprerata a pleplati ovela viacej a pritom bez tej blbosti mohol byt .

elbel
20. jún 2008

my kupujeme az nasetrime samozrejme iba na dom mame hypoteku

otrivinkajanka
20. jún 2008

my mame lizing na auto hypoteku a pozicky bez toho by sme nebyvali nemali nabytok a auto nas zivi je to tazke,ale splacat to musime aj ked je to niekedy o hubu dnes je taka doba,ze clovek,aby nieco mal si musi pozicat ☹

miriam25
20. jún 2008

my zatial nemame ziadnu pozicku, ale uz sa k tomu schyluje. Byvame v podnajme, ale bolo to len docasne riesenie. Teraz mame vyhliadnuty jeden dom, tak ak by sa to podarilo, berieme hypoteku a kupujeme. S inymi vecami je to rozne. Ako tu uz irenkat pisala, pokial je to bez navysenia, tak v tom nevidim problem. Ono tieto veci velmi zalezia od financnej situacie v kazdej domacnosti.
A ze si niekto berie pozicky len tak a potom place... nuz... co mam na to povedat... kazdy si je strojcom svojho stastia...

jaduska
20. jún 2008

my máme skoro všetko kúpené na splátky alebo pôžičku. Ušetrené peniaze máme na termínovanom vklade a pri správnom výbere akontácie a splátok človek zas až tak veľa nepreplatí. horšie sú kreditné karty, tie už teraz strihám hneď ako nám nejakú pošlú, lebo to je úžera ako sa patrí

emogeon
20. jún 2008

ja by som to nenazyvala zivotom na dlh...zasadne kupujem naco mam a co dokazem splatit

my tiez kupujeme nektore vacsie veci na splatky len ked su bez navysenia.....

tilly
20. jún 2008

klop klop klop, žiadnu pôžičku nemáme, ale napr. v amerike sa bežne žije na kreditky... všade je to bežné brať niečo na splátky alebo na kreditku alebo úver... len mne by to asi nedalo spávať 😖

elenik
21. jún 2008

hypotéku nemáme, lebo by nám ju ani nedali (momentálne) ☹
iné pôžičky - splácame jeden stavebný úver (nevysoký)
spotrebný úver by som nechcela
tovar na splátky sme zatiaľ nebrali
záver: nežijeme "na dlh", radšej si 3-krát premyslíme, kým niečo kúpime 🙄

womenne
21. jún 2008

tak mi placame požičku ktoru vlastne nemame,potom už len za byt ale planujeme stavat domček takže určite pojdu vydavky nahor.A zatial sme kupili všetko v hotovosti,auto ma manžel firemne a ked ho potrebujeme tak ho dovezie.

zuzanat
21. jún 2008

my mame kupene takmer vsetko na splatky a tiez uver na pozemok a na auto. ked to vsak splatime, chceme brat hypo na dom, pretoze byvame v malom najomnom byte a ten nam zacina byt celkom isto tesny. je pre nas lahsie kupit na splatky, akoby sme mali na to setrit. ked su dobre splatky o moc to nepreplatime.

danulka2
21. jún 2008

my tiez kupujeme na splatky. Naraz sme mali 5 splatok. Ale uz ostali len dve-na byt, takze je to ok. Bez tych dvoch by sme nemali byt.

sirinka
21. jún 2008

my sa snazime splatkovym nakupom vyhybat, ale jasne, ze mame hypoteku, stavebne sme brali a lizing. ale napr aj pc sme kupili na splatky, na styri a bez preplatenia, tak podla ponuky 😀 ale mne nechcu dat nic na splatky, kedze nemam zamestnavatela na sk, tak ani nemam co riesit.

dadulka19
21. jún 2008

my máme tiež hypotéku 😒 ,hoci nerada,ale bez toho to nešlo.A mali sme aj vodný vysavač na splátky a aj stavanú skriňu.Ale to sme vždy do roka splatili.Na dlhšie by som splátky nechcela.Fakt mi stačí na psychiku hypotéka na 25 rokov,čo je nepredstaviteľné,čo bude zo mňa za 25 rokov?

marcelirv
22. jún 2008

ahojte baby aj my máme všetko kúpené na splátky pretože ináč sa to nedá,ale už máme všetko splatené zatial lízing nesplácame ale aj k tomu prídeme pretože potrebujeme večšie auto pri troch detoch rozmýšlame aj o kúpe rod.domu.takže musíme si vziat hypo.úver.

atima
22. jún 2008

aj my mame viacere veci na splatky, dve auta na leasing a nemame obavy z toho že to nesplatime

kaluha
22. jún 2008

musím sa priznať že aj mi máme úver a drahšie veci na splátky.Ale vždy dopredu vyrátavam či to viem splácať a či ostane aj dajaka rezerva.lahšie sa platí splátka/to sa musí/než sa šporý /lebo u nás vždy príde nejaká nepredvýdaná okolnost a peniažky sú fuč.keby niektoré veci neboli na splátky tak ich nemáme.ale kred.karty to sú nezmar tie by mi spievali mňa sa nezbavíš.... 😉 raz sme zobrali a dlho lutovali

zuzkap2
22. jún 2008

no aj my máme úver aj na splátky sme viacero vecí kúpili. No a budúci rok nás čaká hypotéka na stavbu domčeka.

sirinka
22. jún 2008

kaluha tie kreditky su fakt otrasne, manzel ma zo zaciatku presviedcal, ze on si to ustrazi a hop...raz neustrazil...no nastastie to nebola nejaka zavratna suma a ja som skrecok sporovlivy, tak som mu pomohla a odvtedy je skryta pod zamkou 😀

digysa
23. jún 2008

Podla mna splatky su vyborna vec, pre ludi, co dokazu gazdovat. Ale splatky mozu byt niekedy lepsia alternativa, ako vysolit plnu sumu za tovat. Vysvetlim: my sme kupovali auto, dost drahe. Sice sme mali hotovost v banke aj na 4 auta, ale kedze nam dali termin splacania 3 roky bez navysenia, tak radsej sme nechali peniaze v banke, kde dostavame mesacne uroky a vyberali sme iba mesacnu splatku.

Kreditnu kartu pouzivam denno denne, bez kreditnej karty sa v USA neda zit, pretoze clovek si buduje KREDIT. Je to akoby zivotopis o vasom hospodareni s financiami. Ak nemate dobry kredit, tak tu nekupite nic, ani auto, ani dom.....a hotovost sa tu pouziva velmi malo.
Ja ale na kreditke miniem iba tolko, kolko mam na ucte. Kazdy mesiac ju do bodky splatim. A tu su kreditne karty, ktore pri pouziti akumuluju body, ktore sa daju pouzit na nakup vsetkeho mozneho....
My sme cez tieto body nakupili uz 2 krat cez vianoce vsetky darceky, vsetko sme mali zadarmo. 😵

Ale ako mokuska vravi, tak "chujoviny" by som si na splatky nekupovala. Ale napr. cakat pol roka, kym usetrim na pracku, ked stara je pokazena, tak to tiez nie. Radsej ju budem splacat a pouzivat hned, ako cakat.
Treba si urcit priority.

My nemame na splatky nic, iba hypoteku.

mokuska
autor
23. jún 2008

som rada,ze ma konecne niekto pochopil,nechcela som kritizovat pozicky ak take ,ved viem ze dnes clovek neusetri tak lahko,skor na zaraza ako rychlo su ludia schopny podlahnut reklame a ihned ked vidia pozickaren a vraj zadarmo utekaju si pozicat a potom sa cuduju ked pridu o strechu nad hlavou ,lebo si to vobec nepremyslia,viem to dobre z mojej rodiny ktora tiez skoro podlahla takej lakavej ponuke a az po velkom zasahu si pozicali od banky.Skor ma zaraza,ze mnohe rodiny ziju nad svoje pomery a preto si musia stale poziciavat,aby splatku vyplatili splatkou miesto toho aby si trosku utiahli opasok a neboli v zacarovanom kruhu.

liana
23. jún 2008

tak ja šetrím ako taká kača 😠 a nakoniec zistím že to na čo šetrím je buď už dávno pasé, alebo sa tak zdvihla cena že môžem začať šetriť odznova 😖 ale rodičia si brali spotrebiče na splátky aj nábytok, už je to splatené a teraz u neberieme nič. najbližšie mi hrozia splátky za auto, ale to sa ešte uvidí.