Životný štýl, zvyky na Slovensku a v iných krajinách

etuska
16. dec 2008

Mozno velmi obšírna tema,ale hadam prispejete svojimi postrehmi,napr. z vasho regionu 😉

nanyka
16. dec 2008

baby a ten majonézový šalát robíte ako? teda asi čo domácnosť, to vlastný recept, ale minulý rok som prvý krát u kamošky jedla - a ona dáva doňho aj klasickú octovú šalátovú zálievku 😝 ..tak to som sa skoro doblila..

melory
16. dec 2008

nanyka ale daka tam musi byt, ja davam stavu z uhoriek 😵

nanyka
16. dec 2008

to dávame aj my, len tak trošku, pre chuť..aj nasekané uhorky na drobno..

melory
16. dec 2008

asi nema uhorky so stavou a tak robi zalievku 🙂

nanyka
16. dec 2008

😀 😀 žeby tip na darček ?.. 😀
každopádne ho tam dala riadne veľa.. 😝 ..

etuska
autor
16. dec 2008

baby-prestante-som hladnaaaa 😅

nanyka
16. dec 2008

kamoškini starí rodičia doteraz dodržiavajú zvyky - napr. hádžu orechy do každého rohu miestnosti, na stole majú z každej zákl.potraviny po kúsku v jednej miske..a tak..vianoce u nich, tak to je zážitok..

trošku mi to pripomína tú reklamu na tmobile s tým dedom 😀 ..

melory
16. dec 2008

aj ja etuska a to vazne....nanyka...no nieje nad salat ktory plava v zalievke 😀

nanyka
16. dec 2008

😀

nanyka
16. dec 2008

a ešte som si spomenula - babka im každému na čelo potrie medom v tvare krížika

etuska
autor
16. dec 2008

no to je celkom pekne-spominam si ,ze mi kamoska hovorila,ze aj oni maju taky zvyk

melory
16. dec 2008

som myslela, ze je to zvyk vsade

etuska
autor
16. dec 2008

nie 😅

etuska
autor
16. dec 2008

niekedy bolo bezne,ze "hlava rodiny" mala nejaky akoze "preslov" 😅 -ako je to u vas?My sa napr. pred vecerou modlime Otcenas 😉

melory
16. dec 2008

tak ho obnovime 😀

nanyka
16. dec 2008

ja to poznám len u tej kamošky 😅 .. predtým som sa s tým nestretla..

etuska
autor
16. dec 2008

melory-vy mavate nejaky vianocny prihovor?

melory
16. dec 2008

a priznbam sa, ze na prekrajovanie jablka, ci bude dobry, alebo zly rok.....si netrufam. ked sa odreze aj s jadierka bude zly ak nie dobry...ale ako hovorim, netrufam si....lebo co ked si to clovek len vsugeruje?

nanyka
16. dec 2008

áno, aj my sme to tak mávali, niekto mal preslov - vyjadril vďaku za dary, za to, že sme sa mali dobre a aby sme sa ľúbili a takto stretli aj o rok.....atď..
a potom sme sa pomodlili Otčenáš..

nanyka
16. dec 2008

a nastreté mávame vždy aj pre tých, čo už medzi nami nie sú - prázdne taniere aj príbor..

etuska
autor
16. dec 2008

a nechavate na stole aj tanier pre "necakaneho hosta"??? 😕 😅

nanyka
16. dec 2008

to nie, len ako som písala, pre zosnulých.. 😔

melory
16. dec 2008

ano.....evanjelici davaju a ja davam tiez hoc som krestan. len ako dieta som trpla, ci niekto zazvoni, alebo nie.....niekto to ma, ze pre mrtveho a niekto pre pocestneho...my sme ten druhy pripad.

nanyka
16. dec 2008

vy tak nechávate - pre hosťa?

etuska
autor
16. dec 2008

aj my 😅

melory
16. dec 2008

pre pocestneho...ano

nanyka
16. dec 2008

nám to sedí aj na počet...stôl musí byť dosť veľký ..

etuska
autor
16. dec 2008

melory-tak ja radsej budem vecerat s pocestnym 😅 ,to prve je dost morbidne 🙂

melory
16. dec 2008

u nas davame peniaze pod stol....drobne aj cele...ja davam z kazdeho peniazu a pred vyplatou taham spod obrusu 😅

macika78
16. dec 2008

este ked som byvala doma tak vsecia za stolom sedia ja s mamou sme vysli zo spajze s osatkou v ruke kde bol med, oblatky, cesnak, cilula, orechy, ovocie rôzneho druhu a vinsovali sme a medzitym sme hadzali orechy do rohov jeden roh bol Boh otec, druhy Boh syn(ale ja to neviem) mala by som sa to naucit 😅 a pokracovat v tradicii